Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza sonrası Motosikletimin son hali

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Kısa bir süre ara verdim hem motosiklete hemde foruma. Çünkü bir kaza atlattım ve motosikletten soğumuştum. Şu sıralar da özlem duyduğum için geri döndüm
    Öncelikle kazayı anlatmak istiyorum. Her ne kadar genç ve kanı deli akan biri olsam da, ekipmanlarımı ve dikkatimi en üst seviyede tutarım. Kazada suçun büyük büyük kısmı bende hatta kısaca ben suçluyum desem yeridir. Bu yüzden her türlü iğneleyici ve kalp kırıcı yoruma müsaitim :D

Bir cumartesi sabahı işe gitmek için Gaziantep'in en işlek yolu olan ipek yoluna çıktım. Daha önce hiç yapmadığım ve sevmediğim hatta kınadığım bir şeyi yaptım. Tek kulağa kulaklık takıp yola çıktım. En sol şeritten mesafe bırakarak 70 km/h'da ilerliyordum. Önümdeki araç en sol şeritte ani durunca dikkatim kulaklıkta ki şarkıda olduğu için geç farkettim. Neyse ki aramızda mesafe olduğu için yavaşlamaya çalıştım ama maalesef tekerleklerimin kötü olduğunu bildiğim için fazla fren yapamadım ve ani bir manevrayla bir umut arabanın arkasına çarpmaktansa soldan bir motosikletin zar zor girebileceği bir yer buldum yol çizgilerinin üstü yani (umarım anlatabilmişimdir) ordan dedim kurtarabilirim belki fakat hızım aşağı yukarı 45 - 50 km/h'da olduğu için ve lastiklere de güvenmediğim için manevramı doğru yapamadım (kötünün iyisi burada)solumda kaldırım sağımda araç tekerlek girdi fakat direksiyonun sağ ucu aracın farına çarpınca tamda yol çizgilerinin üstünde kötü bir lastikle gidiyorsanız tahmin ettiğiniz gibi motosikletten düştüm ve çok fazla değil 5 10 metre sürüklendim bu sırada kafamı araca çarptım İşte burada kalp kırıcı yorumlar başlıycak çünkü Kask+Mont+Eldiven+Ayakkabı korumalığım üstümdeydi sadece geç kaldığım için dizliğimi almamıştım. ayaka kalktığımda motosikleti kaldırdım ve sağ dizime baktığımda motosikletin altında kaldığı için komple çizildiğini gördüm.
    Sonuç ; 1 ay ayağımın üzerine basamadım topallayarak yürüdüm ve biraz da maddi hasara sebep oldu.
    Alınan ders: Sıcakta olsa geçte kalsam eksik ekipmansız yola çıkılmaz.

Bu başlıktan sadece kask takıp hayatının kurtulabileceğini düşünen arkadaşlara seslenmek istiyorum. Bir dizliğim eksikti 1 ay sağ ayağıma basamadım. Belki de hiç bir ekipman olmasaydı kafa aldığım darbeyle hastanelik vücudumda büyük yaralar olabilirdi.
    Şimdi motosikletin fotoğrafları (bu arada kışın yatacağı için yıkamadan sonra çektiğim fotoğraflar bunlar aklanıp paklandı yani :D )

Koruma demirliği kesinlikle lazımmış. Kazanın hafife alınmayacağını anlamışsınızdır.

Şimdi yapılacaklar listeme bakalım ;
    1. Bu Aralık ayında ilk olarak bir ön cam almayla başlıycam
    2. Ocak ayında ilk maaşımla Yeni tekerlekler alıcam (Motosikletimi kışın kullanmıyorum o yüzden yaza yakın tarihte değiştiricem. Tekerlekte hala kararsızım yazın için iyi bir lastik tavsiyeniz varsa dinlemek isterim)
    3. Tekerlek tamam şimdi motosiklete güzel bir bakım ve sağı solu çizik dolu onları gidericem. Birde yeni bir koruma demiri.
    4. Şubat ayında da ekipmanlarımı yeniliyeceğim. Güzel bir kask ve ekipmanları yükseltme adına daha güzel mont eldiven pantolon.
    5. Dersimi aldım artık sürmeye devam
    Baştan sona okuyan varsa helal olsun der elinden öper şapka çıkartırım Yazdığınız bütün yorumlar için şimdiden Teşekkürler. Küfürlü hariç herşekilde eleştiriye açığım
    zapalka, oggomoggo, Lucas ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Baştan sona hepsini okudum :D gercekten gecmis olsun bende senin yaptigin hatayi yaptim kulaklikla ciktim baktim olmuyo muzige kaptiriyo insan kendini hata yapmicak yerde hata yapabiliyosun. Sana ciddi bisey olmamis ya gerisi sorun degil.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Geçmiş olsun, motorun çok yakışıklı görünüyor.
    Motor bloğunu diş fırçasıylamı temizledin yada daha yeni olduğu içinmi o kadar temiz?

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    En azından bilinçlenmişsin. İnş bu plandığın şeyleri yaparsın. Geçmiş olsun...

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından bilinçlenmişsin. İnş bu plandığın şeyleri yaparsın. Geçmiş olsun...
    Teşekkürler Planlarım bu şekilde İnşAllah bir aksilik çıkmazsa gerçekleştiricem.

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, motorun çok yakışıklı görünüyor.
    Motor bloğunu diş fırçasıylamı temizledin yada daha yeni olduğu içinmi o kadar temiz?
    Teşekkürler Motorum 3.000 km'de çok yol yapmadım yani. O fotoğrafları da yıkamadan sonra çektim. Üzerinde birazda cila olabilir o yüzden yoksa hiç diş fırçasıyla filan uğraşmadım

Alıntı murat91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan sona hepsini okudum :D gercekten gecmis olsun bende senin yaptigin hatayi yaptim kulaklikla ciktim baktim olmuyo muzige kaptiriyo insan kendini hata yapmicak yerde hata yapabiliyosun. Sana ciddi bisey olmamis ya gerisi sorun degil.
    Teşekkürler Helal olsun üstad tebrik ederim valla :D Hocam asla yapmam dediğim birşeydi bir defa oldu bir daha da olacağını düşünmüyorum zaten ve kesinlikle tavsiye etmiyorum

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Motosiklet konusunda ders çıkartmak için gayet ucuz bir yol. Daha kötüsü olabilirdi. Şanslısınız. Geçmiş olsun.

ATAdamZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ledow 250 / 2013 gv 250 efi
    geçmiş olsun 1 musibet 1000 nasihattan iyidir gene ucuz atlaştmışsın

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koruma demirini değiştirmene gerek yok dostum boşuna masraf çıkarma kendine zaten onun işi o çizilmek git sprey mat tampon boyası al boyuyacağın yerin arkasını gazete ile kapla boya gitsin o daha çok çizilecek boyama işini bilmiyorum dersende bak bu vatandaş güzel anlatmış

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
    Koruma demirini değiştirmene gerek yok bence, sürten yeri iyice zımparala düzleştir sonra az bi boya alıp lokal boya gitsin
    (edit:üst mesajda da yazmış arkadaş şimdi gördüm)
    Lastik konusu da önemli michelin en iyisi deniyor o ebatlarda
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Alıntı ATAdamZU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun 1 musibet 1000 nasihattan iyidir gene ucuz atlaştmışsın
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet konusunda ders çıkartmak için gayet ucuz bir yol. Daha kötüsü olabilirdi. Şanslısınız. Geçmiş olsun.
    Ayrı ayrı teşekkür ederim

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok gecmis olsun. lastik olarak "kesinlikle" michelin almani oneririm. ayni kazayi ayni sekilde ben de yasiyordum az kalsin. bayram donusu izmirden ankaraya donerken ankara yakinlarinda bir kazadan dolayi ondeki araclar aniden durdu. ben de kulagimda kulaklik saga sola bakarken gec farkettim. farkedince aniden frenlere asildim ve daha bir gun once degistirdigim michelin hayatimi kurtardi. arka teker kizaklamasina ragmen on teker gram kaymadi. araya kacarak,
    ve kaza yapan araclara carpmaya yaklasik iki metre kala durdum. stok naylon lastikler olsa ilk freni sıkmamda kesin kayardım. paranin yettigi en iyi lastigi al. ayni ekipman alir gibi.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok gecmis olsun. lastik olarak "kesinlikle" michelin almani oneririm. ayni kazayi ayni sekilde ben de yasiyordum az kalsin. bayram donusu izmirden ankaraya donerken ankara yakinlarinda bir kazadan dolayi ondeki araclar aniden durdu. ben de kulagimda kulaklik saga sola bakarken gec farkettim. farkedince aniden frenlere asildim ve daha bir gun once degistirdigim michelin hayatimi kurtardi. arka teker kizaklamasina ragmen on teker gram kaymadi. araya kacarak,
    ve kaza yapan araclara carpmaya yaklasik iki metre kala durdum. stok naylon lastikler olsa ilk freni sıkmamda kesin kayardım. paranin yettigi en iyi lastigi al. ayni ekipman alir gibi.
    Teşekkürler Sana da çok geçmiş olsun birader. anlattığın olayı tecrübeli biri olarak anlayabiliyorum Araştırmadayım şuan yaza yakın bir tarihte yazın şartlarına uygun sağlam bir lastik alırım ki büyük ihtimalle michelin olur.

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
    Koruma demirini değiştirmene gerek yok bence, sürten yeri iyice zımparala düzleştir sonra az bi boya alıp lokal boya gitsin
    (edit:üst mesajda da yazmış arkadaş şimdi gördüm)
    Lastik konusu da önemli michelin en iyisi deniyor o ebatlarda
    Teşekkürler koruma demirinin değiştirmeyi şu sebeple düşündüm. Fotoğraflarda haklısın çizilmiş gibi görünüyor fakat aslında en az 4 5 cm içeri ezilme. Bu bir problem olabileceğini düşündüğümden değiştirmeyi planladım.

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirini değiştirmene gerek yok dostum boşuna masraf çıkarma kendine zaten onun işi o çizilmek git sprey mat tampon boyası al boyuyacağın yerin arkasını gazete ile kapla boya gitsin o daha çok çizilecek boyama işini bilmiyorum dersende bak bu vatandaş güzel anlatmış

https://www.youtube.com/watch?v=8fpTnEoNkWU
    Teşekkürler Video için teşekkürler ama yukarıda da söylediğim gibi çizik değil sadece 4 5 cm içine ezilme var. Bunun bir sorun teşkil edeceğini düşündüğüm için. Yoksa aklımda bu söyledikleriniz boyatabilirim

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim koruma demiri yamuk yumuk olmuştu düzeltmek icin yan dükkanda fitnes yapan haltercileri cagirmistim :D

Dejamba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660 r - 2008
    Hemşerim çok geçmiş olsun ..

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Bununla geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Geçmiş olsun düşük hızda kaza yapıp fazla canın yanmadan tecrübe edinmen senin için daha iyi olmuş. Umarım tekrarını yaşamazsın ve ekipmanına daha fazla özen gösterirsin.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Geçmiş olsun,inşallah tekrarı olmaz.Koruma demiri görevini gayet güzel yerine getirmiş,resimlerde yamukluk gözükmüyor.Çizilen yerleri su zımparasıyla hafif hafif zımparala,motorunu gazete kağıdı ve bantla kapla ve 2-3 kat 15-20 dk arayla mat siyah boya atarak boya.Yeni gibi olur.Burada yapacağın en önemli masraf ki masraf denmez zorunlu ihtiyaçtır; lastik.Lastik olarak Pirelli Dura Tracktion lastiklerini öneririm.Yol tutuşu hem çok güzel,hem uzun ömürlü hemde toprak yol-bozuk zeminde de performansı hiç fena değil.Motoruna da güzel bir hava katar.
    Ön cam işi kolay.20-30 tl ye yenisini alıp hatta daha uzununu alıp takarsın olur biter.

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    geçmiş olsun . üzüldüm. daha dikkatli kullan.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    son fotoğrafta motor bloğu üzerinde 1000cm3 mü yazıyor

Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun . üzüldüm. daha dikkatli kullan.
    Teşekkürler Muzaffer abi Hatırlarsın bir kaç daha kazam olmuştu ufak çaplı bundan sonra daha dikkatliyim emin ol

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,inşallah tekrarı olmaz.Koruma demiri görevini gayet güzel yerine getirmiş,resimlerde yamukluk gözükmüyor.Çizilen yerleri su zımparasıyla hafif hafif zımparala,motorunu gazete kağıdı ve bantla kapla ve 2-3 kat 15-20 dk arayla mat siyah boya atarak boya.Yeni gibi olur.Burada yapacağın en önemli masraf ki masraf denmez zorunlu ihtiyaçtır; lastik.Lastik olarak Pirelli Dura Tracktion lastiklerini öneririm.Yol tutuşu hem çok güzel,hem uzun ömürlü hemde toprak yol-bozuk zeminde de performansı hiç fena değil.Motoruna da güzel bir hava katar.
    Ön cam işi kolay.20-30 tl ye yenisini alıp hatta daha uzununu alıp takarsın olur biter.
    Teşekkürler Dostum demiri sanırım boyarım çünkü gelen yorumlardan sonra yenisini alma fikrimi değiştirdim. Büyük ihtimalle bu haftasonu uğraşırım motordan söker öyle yaparım boya işini. Ön camı'da idaretenlik birşey almayı düşünüyorum dediğin gibi 20 30 liralık malzemelerden ve kesinlikle far koruma demiri de almayı planlarımın arasına koydum
    Lastik konusu benim kafamı karıştıran bir durum. Gaziantep de o kadar fazla toz toprak yoktur genelde asfalt üzerindeyim ama asfaltlarımız gayet kaymaya müsait. Şuan %75 michelin %25 pirelli kafasındayım. Ocak ayına kadar bir karara varırım herhalde diye düşünüyorum

Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun düşük hızda kaza yapıp fazla canın yanmadan tecrübe edinmen senin için daha iyi olmuş. Umarım tekrarını yaşamazsın ve ekipmanına daha fazla özen gösterirsin.
    Teşekkürler benimde temennim tekrarını yaşamamak

Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bununla geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
    Teşekkürler Aminn Cümlemizi Rabbim kazadan beladan esirgesin

Alıntı Dejamba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemşerim çok geçmiş olsun ..
    Hemşerim teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)