Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaza sonrası Motosikletimin son hali

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun dostum. sadece kafa grenajı hasar görmüş sanırım ucuz atlatmışın
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son fotoğrafta motor bloğu üzerinde 1000cm3 mü yazıyor

YBR'min 1000lik olduğunu kimse bilmemeli haci o motorun içindeki yağın litresi ya

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dostum. sadece kafa grenajı hasar görmüş sanırım ucuz atlatmışın
    Teşekkürler Ahh ahh o dizlikte olucaktı ki burda başınızı ağrıtmazdım ufak çaplı yüksek ağrılı bir diz kapağı çizilmesi haricinde bende birşey yoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Geçmiş olsun, ciddi bir hasar görünmüyor motorda, ucuz atlatmışsınız. Ama kalp kırıcı yorumları neden beklediğinizi anlamadım, kaza yapmak suç mu oldu. Dizlik takmadıysan takmamışsın bunda ne var ki, sanki herkes sütten çıkmış ak kaşık.
    bu arada fotoğraflar da çok güzel, neyle çektiniz acaba?
    turbocharge bunu beğendi.

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ciddi bir hasar görünmüyor motorda, ucuz atlatmışsınız. Ama kalp kırıcı yorumları neden beklediğinizi anlamadım, kaza yapmak suç mu oldu. Dizlik takmadıysan takmamışsın bunda ne var ki, sanki herkes sütten çıkmış ak kaşık.
    bu arada fotoğraflar da çok güzel, neyle çektiniz acaba?
    Teşekkürler daha önceki kazalarımda ve açtığım konularda sürekli taşlandım o yüzden :D hocam LG2 kamerası özel optik moptik bişey yok yani

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Dostum geçmiş olsun, tekrarlanmaması dileğiyle. Şunu da söylemeden edemeyeceğim ilk fotoğrafta aynaları öyle görünce aklıma bu geldi

turbocharge bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Koruma demirlerinin sadece motoru koruması gerektiğini düşünen arkadaşlar her halde hiç yan yatmadılar; yatmasınlar da... Bu yamahadaki koruma demirinden - şekil olarak bu şekilde olandan- taktırmıştım motora ilk. Yandaki fotoğraf hala o zamandan kalmıştır. Bu şekildeki bir koruma demiri eni dar olduğundan ayağınız dışarda kalıyor; yan yattığınızda motoru koruyor, ama motor bloğu ayağınıza biniyor.

Böyle bir yan yatma sonucu ilk iş o koruma demirini değiştirmek oldu. Yanlara doğru yelpaze gibi açılan, ayağın tamamını kapsayan, motor yan yatsa da yükü ayağa bindirmeyecek kadar geniş bir koruma demiri ile değiştirdim.

Motosiklette şekil bozuyor diye koruma demiri taktırmak istemeyenler olabilir. Ayrı konu.. Ama korusun diye koruma demiri taktıracak arkadaşlara tavsiyem, motor bloğunun çizilmemesini düşündüğünüz kadar yan yattığınızda yükün ayağınıza binip binmediğini de düşünün; dar koruma demiri taktırmayın. Koruma demirinin ayak tarağınızın tamamını, ayak parmaklarınızın tamamını kapsayacak kadar geniş olduğunu kontrol edin.

Kontrollü bir şekilde iki kişiye motosikletinizi önden arkadan tutturup, siz üstündeyken yan da yatırtabilirsiniz; ayağınız sıkışıyorsa, o koruma demirinden motora hayır gelebilir, ayağınıza hayır gelmez... Elinde başka koruma demiri olmadığından ille de takmak isteyen satıcıdan da uzak durun; motor sonuçta onun ayağının üstüne yatmayacak...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    tecrübe yaşamışsın , güzel dersler çıkarmışsın.

ancak ben en önemli dersi çıkarmadığını düşünüyorum.
    sen lastiği de değişsen dizlik de taksan istersen robokop ol , önemli olan kazayı yapmamak bence.
    kulaklıkla müzük dinlemişsin ama %100 o suçlu değil bence.
    belki hızlıydın , belki agresif kullanıyorsun. bunları da değerlendir bence.

Zephyros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son fotoğrafta motor bloğu üzerinde 1000cm3 mü yazıyor
    Bloğun aldığı yağ hacmidir.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Geçmiş olsun. Allahım tekrar yaşatmasın inşallah. Çok zor gerçekten. Kaza gerçekten bizleri çok etkiliyor. Bir anda her şeyden soğuyorsun. O en sevdiğimiz motosikletimiz bile o andan sonra gözümüze görünmüyor bile.

Benimde seninkine benzer ama araca temas etmeden bir düşmüşlüğüm oldu. Önümdeki araç birden durunca sol tarafı boştu gidonu sola ani manevra ile kırdım bir baktım yan yatmışım. Koruma demirleri sayesinde motorum da çizik dahi olmadı ama benim sol ayağım motorun altında kalmıştı. Kalktığımda müthiş bir ağrı ile zor şer evime gittim. Eve gidene kadar o kullanmaktan ne kadar zevk aldığım motorun vites geçişleri bana ızdırab olmuştu. Allahtan doku zedelenmesi ile yırttım ve bir ay üzerine zor şer basmıştım. Büyük sıkıntı. İki hafta rapor vermişti doktor.

Bu olayın üzerinden iki ay motor kullanamadım. İki ayın sonunda hemen markalı lastik ile üzerindekileri değiştirdim. Şu an içim rahat.Hergün 34km işe gidip geliyorum. Gerisi allahtan.
    Bir garip yolcu

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    bir musibet bin nasihatten iyidir. bardağa dolu tarafından bakalım.
    bu tarz küçük kazalar büyük kazaları engeller kanısındayım.
    artık daha dikkatli olursun... geçmiş olsun..

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Geçmiş olsun bende düştüğümde çok şükür kafamı vurmadan direk dizimin üstüne uçtum ama dizlik vardı. En sevmediğim ekipman dizlik olsada takıyorum eksiksiz artık.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    "MÜZİĞİNİZ, MOTORUNUZUN SESİ OLSUN" arkadaşlar.
    Ben sadece ayakları yerden kesiyor sanıyordum, meğer uçmaya da yarıyormuş kanatlanmadan

Alıntı bahadircolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "MÜZİĞİNİZ, MOTORUNUZUN SESİ OLSUN" arkadaşlar.
    Çok güzel söyledin üstad teşekkürler

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bende düştüğümde çok şükür kafamı vurmadan direk dizimin üstüne uçtum ama dizlik vardı. En sevmediğim ekipman dizlik olsada takıyorum eksiksiz artık.
    Teşekkürler Artık emin olabilirsin ki en ufak bir ekipman bile eksikse, motosiklet sürmem

Alıntı coogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir musibet bin nasihatten iyidir. bardağa dolu tarafından bakalım.
    bu tarz küçük kazalar büyük kazaları engeller kanısındayım.
    artık daha dikkatli olursun... geçmiş olsun..
    Teşekkürler Bir noktada düşüncen evet doğru artık daha dikkatli ve temkinliyim

Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allahım tekrar yaşatmasın inşallah. Çok zor gerçekten. Kaza gerçekten bizleri çok etkiliyor. Bir anda her şeyden soğuyorsun. O en sevdiğimiz motosikletimiz bile o andan sonra gözümüze görünmüyor bile.

Benimde seninkine benzer ama araca temas etmeden bir düşmüşlüğüm oldu. Önümdeki araç birden durunca sol tarafı boştu gidonu sola ani manevra ile kırdım bir baktım yan yatmışım. Koruma demirleri sayesinde motorum da çizik dahi olmadı ama benim sol ayağım motorun altında kalmıştı. Kalktığımda müthiş bir ağrı ile zor şer evime gittim. Eve gidene kadar o kullanmaktan ne kadar zevk aldığım motorun vites geçişleri bana ızdırab olmuştu. Allahtan doku zedelenmesi ile yırttım ve bir ay üzerine zor şer basmıştım. Büyük sıkıntı. İki hafta rapor vermişti doktor.

Bu olayın üzerinden iki ay motor kullanamadım. İki ayın sonunda hemen markalı lastik ile üzerindekileri değiştirdim. Şu an içim rahat.Hergün 34km işe gidip geliyorum. Gerisi allahtan.
    Teşekkürler Hemen hemen aynı dertten dolayı kaza yaşamışız ikimizde Sana da büyük geçmiş olsun umarım şuan kalıcı bir hasar yoktur. Bende maddi durumları yerine getirdikten sonra lastikleri değiştircem kesinlikle Allah kaza bela vermesin

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe yaşamışsın , güzel dersler çıkarmışsın.

ancak ben en önemli dersi çıkarmadığını düşünüyorum.
    sen lastiği de değişsen dizlik de taksan istersen robokop ol , önemli olan kazayı yapmamak bence.
    kulaklıkla müzük dinlemişsin ama %100 o suçlu değil bence.
    belki hızlıydın , belki agresif kullanıyorsun. bunları da değerlendir bence.
    Demek istediğinizi pek anlayamadım doğrusu. Ne lastiğe nede müziğe suç atmıyorum. Suç benim kabul ediyorum çünkü kulaklı kullananda bendim lastiğime güvenip yola çıkanda bendim. Yani ders çıkarmadın demişsiniz de daha ne yapabilirim onu düşündüm ?

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirlerinin sadece motoru koruması gerektiğini düşünen arkadaşlar her halde hiç yan yatmadılar; yatmasınlar da... Bu yamahadaki koruma demirinden - şekil olarak bu şekilde olandan- taktırmıştım motora ilk. Yandaki fotoğraf hala o zamandan kalmıştır. Bu şekildeki bir koruma demiri eni dar olduğundan ayağınız dışarda kalıyor; yan yattığınızda motoru koruyor, ama motor bloğu ayağınıza biniyor.

Böyle bir yan yatma sonucu ilk iş o koruma demirini değiştirmek oldu. Yanlara doğru yelpaze gibi açılan, ayağın tamamını kapsayan, motor yan yatsa da yükü ayağa bindirmeyecek kadar geniş bir koruma demiri ile değiştirdim.

Motosiklette şekil bozuyor diye koruma demiri taktırmak istemeyenler olabilir. Ayrı konu.. Ama korusun diye koruma demiri taktıracak arkadaşlara tavsiyem, motor bloğunun çizilmemesini düşündüğünüz kadar yan yattığınızda yükün ayağınıza binip binmediğini de düşünün; dar koruma demiri taktırmayın. Koruma demirinin ayak tarağınızın tamamını, ayak parmaklarınızın tamamını kapsayacak kadar geniş olduğunu kontrol edin.

Kontrollü bir şekilde iki kişiye motosikletinizi önden arkadan tutturup, siz üstündeyken yan da yatırtabilirsiniz; ayağınız sıkışıyorsa, o koruma demirinden motora hayır gelebilir, ayağınıza hayır gelmez... Elinde başka koruma demiri olmadığından ille de takmak isteyen satıcıdan da uzak durun; motor sonuçta onun ayağının üstüne yatmayacak...
    Görüşlerinizi okudum aslında haklısın bunun için kendime adıma birşeyler düşenebilirim teşekkürler bilgilendirme için

Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun, tekrarlanmaması dileğiyle. Şunu da söylemeden edemeyeceğim ilk fotoğrafta aynaları öyle görünce aklıma bu geldi

http://i.hizliresim.com/Ng3orN.png
    Teşekkürler Artık aklın nerdeyse bro :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)