Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2015 yılında İtalya'da en çok satan 100 motorsiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl maddiyattan kaynaklanmıyor? Foruma bakmıyor musun? 125cc motorlara 400lira trafik sigortası ödeyen var (her sene ödeyecek ayrıca), 250cc bir motoru bile yatırmak 7-8 bin lira masraf açabiliyor. Motoru çok seviyoruz ülke olarak desen BMW 90 bin TL'lik motorunu daha mı uygun fiyattan verecek?
    yahu bütün Türkiye bu forumamı üye..neden buradaki profile bakıp genelleme yapıyorsunuz..

Türkiye de araba satış rakkamlarına vede normal bir otomobilin fiyatına bakın hele..

avrupa da aynı otomobilleri satın alanlar bir yada iki adet de motor alıyor..

bizde kullanıcı çok az evet bu azınlığın çoğu burada MT de..

ayrıca 90 binlik bmw nin opsiyonsuzu 60 bin e avrupada satılıyor ama borusan tr ye ful getiriyor..

rakkamlara bakıpda oo italyanlar da para gani sanmayın..onların vergileriyle belkide 40-45 e alıyorlardır düz GS i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az once izledim. Guzeldi bence, ama spor motorsiklet disinda cok dedigine guvenmemek lazim. Bilmiyor cunku, eglence icabi da uyduruyor biraz.

Mesela Harley Davidson Sportster videosunu izledim. Yine komikti ama yanlis bilgiler vardi. Mesela yag rezervuarinin sele altinda olmasi videoda uydurdugu gibi eksilince kolay yag eklenmesi icin degil. "Dry sump" yag sistemine sahip oldugu icin oyle. Ve bu eski teknoloji oldugu icin de degil. Bilakis yag motorun her yerine tasinmak zorunda oldugu icin pahali bir sistem ve gerekmeden kimse kullanmaz. Bir cok yaris arabasi ve notorsikleti, Corvette ve Superduke dahil, dry sump kullanir. Hem yerden kazandirir, hem de ivmelenme ve yatma, motorda yagin dolasimina etki etmez.

Bir de dikkat eden gorur, adam spor motorsiklet gibi viraj almaya calisiyor Sportster'da, hafif bel uzerinden yatmaya calisiyor falan, cok komik. Mumkun degil tabii ki. Ama ister istemez alisik oldugu icin herhalde virajlarda egilmeye calisiyor. Cruiser uzerinde insan vucudu hareket etmez, edemez. Kullanmasi zor diyor. Tabii ki alisik olmadigi icin. Halbuki spor motorsiklet daha beceri isteyen bir kullanim sekline sahip. Kime kocaman bir cruiser verip bir kac ay kullandirsaniz vizir vizir doner. Ama spor motorsiklet oyle degil.

Velhasil eglencelik videolar yapiyor altin elbiseli adam. Yigidi oldur, hakkini yeme, cok guzel bilgiler veriyor, ama her dedigine cok takmamak lazim. Bence asil Turk insaninin bakis acisini yansittigi icin onemi buyuk. Tebrik ediyorum kendisini ve ekibini.
    Türk insanın değil sadece motosikleti Hız güç ses egsoz olarak görenlerin ilgisini çekecek videolar çekiyor
    Neden mi?
    Reyting yapıp para kazanmak için
    Ha birşeyleri kötüleyerek bok atılarak tüü kaka denilerek kazanılan para ne kadar etik olur orası da muamma
    Biraz da gerçekleri doğruları anlatsa bakalım ne kadar dürüst
    Doğru konuştuğu zaman kaç kişi onu alkışlayacak helal diyecek bak bu dediği de doğru diyecek birde onu Görsek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    "Keşke ondan daha iyi yapan olsa. Ama yok. Velhasıl buna da şükür, iyi ki var." şeklinde yaklaşıyorum ben. Malum, eleştirmek kolay, ortaya bir şey koymak zor.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Bu listede bi yanlışlık olması lazım çünkü, avrupada scooter a biniyorlar.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bütün Türkiye bu forumamı üye..neden buradaki profile bakıp genelleme yapıyorsunuz..

Türkiye de araba satış rakkamlarına vede normal bir otomobilin fiyatına bakın hele..

avrupa da aynı otomobilleri satın alanlar bir yada iki adet de motor alıyor..

bizde kullanıcı çok az evet bu azınlığın çoğu burada MT de..

ayrıca 90 binlik bmw nin opsiyonsuzu 60 bin e avrupada satılıyor ama borusan tr ye ful getiriyor..

rakkamlara bakıpda oo italyanlar da para gani sanmayın..onların vergileriyle belkide 40-45 e alıyorlardır düz GS i
    Bahsettiğiniz kitleyi anlıyorum ama emin olun bu çok çok küçük bir kitleyi tarif ediyor. Türkiye'nin çoğunluğu 20-30 yıllık arabalara biniyor yada hiç aracı yok, nerde kaldı arabanın yanına bir de motosiklet almak.

Motor kültürü kullanıcı seviyesinde oluşması beklenirse bu şartlar altında öyle birşey olmaz çünkü commuter küçük cc motorlar hariç motosiklet almak parasını en iyi şekilde kullanmaya çalışan insan için yanlış bir seçim olur. Parça fiyatları, periyodik bakımlar, en basitinden lastik fiyatlarını bile bir arabayla karşılaştırın motosiklet severlerin enayi yerine konulduğunu anlarsınız.

Hem koca araba parası verecem adam elime iki parça plastik biraz da demir tutuşturacak, her sene araba kadar sigorta, mtv ödeyecem. Serviste hem bakımda hem yedek parçada üzecekler, altımda maksimum 2 kişi taşıyabilen, düştüğünde kaza yaptığında, kmsi arttığında ciddi miktarda değer kaybeden bir araç olacak.
    Kısacası bu ülkede motosikleti seven insanlar için tek seçim noktası zevk olduğu sürece öyle bir kültür oluşmaz.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Türkiye ile İtalya arasındaki çok satanlar farkı maddiyatdan kaynaklanmıyor..

adamlarda motor kültürü oturmuş bizde ise 20 senedir canlanmakta..

burda parası olan adamlar otomobilden inmez iken orada bulduğu ilk fırsatta herkes motora biner..

bizde hafta sonları felan hobi için binenler çoğunluktur onlarda a noktasından b noktasına gitmek için binenler çoğunlukdur..
    E ama bu adamların aynı zamanda evlerinde yüksek cc kamyonetleride oluyor genelde.

İtalya konusunda çok yorum yapamam ama Avustralyada yaşayan dayım var. Bizim ve onların yaşam kalitesinin hiç ama hiç tartışmayacağım. Türkiyeye geldiği zaman Avustralyadaki koşulları anlatınca ağlayasım geliyor. İstemsiz küfür etmeye başlıyorum ülkemdeki sisteme, baştakilere.

Ki zaten Türk olmasına rağmen ve Türkiyeyi çok özlemesine rağmen sadece yılda hatta 2-3 yılda bir 2-3 haftalığına tatile geliyor sadece Türkiyeye. Tatilden öteye geçirmiyor olayı.... Ben olsam bende gelmezdim zaten o şartlara alıştıktan sonra.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    arkadaşlar olay tamamen fiyat farkıdır.
    şöyle düşünün avrupada bir akşam yemeğinin maliyeti orta halli bir restoranda 40-50 euro.
    bunu tlye çevirirsen 150 tl eder. bize göre akşam yemeği için uçuk bir rakam. ama onlar için bu rakam kendi ülkesine göre 40-50 tl gibi
    bizde akşam yemeği iyi bir restoranda 40-50 tl bunu euroya çevirdiğinde 15-16 euro.

otomobil ve motosiklette de durum aynı. avrupada 50 bin euro olan motosiklet veya otomobil onlara 50 bin tl gibi geliyor kazançlarına göre.
    artı bu adamların ülkesinde enflasyon % 0,01 civarında. yani zam diye bişey yok.

bu listedeki motorlar ortalama 8-10 ben euro civarında. bu para o adamlar için 8-10 bin tl gibi ödeniyor.

ama avrupada 8-10 bin euro olan motor bizde %40 ötv %18 kdv oldu sana 15-17 bin euro çevir tlye 45-50 bin tl.

yani avrupalının bmw gs aldığı ayara biz ancak honda nc 750x felan alabiliyoruz.

arabada da aynı durum geçerli ben 2-3 yıl önce almanyaya gitmiştim. fiat grande punto sıfır satılık fiyatı 7.000 euroydu aynı dönemde bizdeki sıfır fiyatı 35.000 tl idi .

İtalyada yilda 3 mio adet otomobil satiliyor ulkemizde bunun 4 te 1 i satiliyor.Ozetle temel tasit satin alma gucu 4 kat fazla bir ulkeden bshsefiyotuz ustelik daha yasli bir nufusa sahipler.

Motosiklet sektoru Turkiyede kruz yasiyor.Bu ulkede cin hintli motosikletlerini bu kadar yuksek fiyatlara satmak zaten sacma sapan bisey.Ustune Japonlar Avrupalilarda ucunca yilda 200 bim adet anca satiliyor bunun 150 bini zaten 250 cc ye kadar..

Avrupada 250 cc uzeri satis ortalamasi %80 in uzerinde..Yani Avrupali GUCLU VE MOTOSİKLETLE OTOBAN SEYAHATİ YAPACAK MOYOSİKLET SATİN ALİYOR..

Bixim ulkemizdeki distributorler uyanik cogu yatirim yapmadan satip cekiliyor.Cunku ticaret hukugu bu memlekette calismiyor..

Tyrkiyede motosiklet sektoru CÖP yani kimsenin kaale almayacagi kadar verimsiz istikrarsiz..

Musteri bir sok yasatmadan bu sektor adam madam olmaz..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E ama bu adamların aynı zamanda evlerinde yüksek cc kamyonetleride oluyor genelde.

İtalya konusunda çok yorum yapamam ama Avustralyada yaşayan dayım var. Bizim ve onların yaşam kalitesinin hiç ama hiç tartışmayacağım. Türkiyeye geldiği zaman Avustralyadaki koşulları anlatınca ağlayasım geliyor. İstemsiz küfür etmeye başlıyorum ülkemdeki sisteme, baştakilere.

Ki zaten Türk olmasına rağmen ve Türkiyeyi çok özlemesine rağmen sadece yılda hatta 2-3 yılda bir 2-3 haftalığına tatile geliyor sadece Türkiyeye. Tatilden öteye geçirmiyor olayı.... Ben olsam bende gelmezdim zaten o şartlara alıştıktan sonra.

valla hocam ben iş için İtalya ya defalarca gittim hiç öyle büyük kamyonet falan görmedim..

her yer scooter ve küçücük otomobillerle doludur..

Avustralya veya Amerika da coğrafya çok farklıdır bu sebeple güçlü kamyonetler tercih edilebilir..

Motosikleti
    valla hocam ben iş için İtalya ya defalarca gittim hiç öyle büyük kamyonet falan görmedim..

her yer scooter ve küçücük otomobillerle doludur..

Avustralya veya Amerika da coğrafya çok farklıdır bu sebeple güçlü kamyonetler tercih edilebilir..
    Yok kamyonet örneğim İtalya için değildi , yazımda karışıklık olmuş. Dediğim gibi italyayı çok bilmiyorum.

İtalyaya gitmedim. Seneler önce babam gitmişti ve oda sizin söylediğiniz tip araçların kullanıldığını söylemişti. Ama halkında bizim halkımızdan çok daha ekonomik olarak üstte olduğunu söylemişti. O ufak araçları vs ucuz diye kullanmadıklarını, pratik olduğu için kullandıklarını söylemişti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Malesef öyle. Öyle olmasının da çok geçerli sebepleri var. Biz şöyle büyük ülkeyiz, dünyanın en iyi on ekonomisi arasında olacağız, 2023'te mükemmel olacak falan gibi masallara inananları da gördükçe içimi çekiyorum.

Yarın sabah sınavı olan bir öğrenci düşünün. Gündüz sınava hazır değildi. Saat gece yarısına geliyor. Ve hâlâ da kitabın kapağını açmamış. Sabaha kadar çalışmaya da niyeti gözükmüyor... Sonra diyor ki ben yarın sınavdan yüz çekeceğim...
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    panigale de yok halbuki cok güzel motor

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    şöyle bir örnek vereyim daha üstüne birşey de yazmayacağım, öğrenci değişimi ile amerikaya gittiğimde, yanlarında kaldığım ailenin babası postacıydı şu evlere mektup getirenlerden, annesi ise yarım gün bulaşıkçılık yapıyordu. Üç çoçukları vardı, müstakil iki katlı bahçeli bir evleri, bir adet sedan arabaları bir adet suv - jeep tarzı araçları, babanın kendi arabası...

Ben türkiye de iyi bir kariyere sahip ortalamanın üzerinde aylık kazancımla, 36500 TL lik motoru alıp almamak için seçimlerin sonuçunu bekledim dostlar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yillar önce yine böyle bir liste üzerine konusulmus ve yine listede niye scooter yok diye sorulmustu.
    Ben de nedenini açiklamistim.
    Hey gidi günler.
    Kulagimin arkasina kadar sövenler olmustu.
    Zaman ne çabuk geçiyor ve yine ayni sorular soruluyor.
    Bir nevi nostalji olmus.

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Bizde az yaksin cok kacsin hesabindayiz hala 👏👏

Motosikleti
    Yav bir araç fiyatlarına bakayım dedim . Bu nedir ?

Ford Focus Titanium 1.5L TDCi 120PS PowerShift Otm. SW 99.835 TL

Ya sen Ford focus sun 100.000 tl ne demek.

Ne hale geldik ya. Şaka gibi. 100.000 tl ye ford focus alıyoruz. Helal olsun ne diyeyim.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde

Ne hale geldik ya. Şaka gibi. 100.000 tl ye ford focus alıyoruz. Helal olsun ne diyeyim.

Bunlar daha çok iyi günlerimiz..
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Vay vay vay. Amerika'da o fiyata değil Civic, değil Accord, değil CRV, daha büyüğü Pilot alınır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    100. sıradaki firmanın motorlarını bir inceleyin. Bunlar sanırım Çin malı ama tam olarak bizdeki Çin malları gibi değil, çoğu scrambler ya da klasik oldukça kaliteli motorlar. Youtube'da birinin incelemesi var :

https://www.youtube.com/watch?v=wpyYGsu52xM

Bu da sitesi : http://www.mash-motors.fr/motos-125cc-scooters-125.html

Site linkinde scooter yazdığına bakmayın, scooter değiller.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Türkiye'ye bakacak olursak Asya motor, Mondial, Kuba, Kanuni ve ne idüğü belirsiz Çin markalarının 125 cc'lik motorları başı çeker.
    Motosiklet kültürlerimiz çok farklı.

Elinde Türkiye için marka model satış rakalmları olan varsa yeşillendirsin buraları.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)