Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Waxed cotton motorsiklet ceketi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda 750 shadow
    Herkese selamlar arkadaşlar. Öncelikle sizlere kendi hikayemi anlatmak istiyorum. 3-5 ay kadar önce 5-6 yıllık bir aradan sonra tekrar motorsiklet kullanmaya başladım.kendime temel motorsiklet ekipmanlarını araştırırken istediğim çeşit model ve kalitede ürün bulamadım. Özellikle şehir içi günlük kullanım yapacağım için ve iş yeri toplantı, avm gibi mekanlara gittiğimde daha doğal görünmek için genel olarak urban olarak anılan günlük kıyafet görüntüsü daha belirgin modellere yoğunlaştım. Fakat bilinen markalar bu tip modelleri bir türlü getirmiyorlardı aradığım Türkiye distribütörleride bu modellerin gelmeyeceğini talep etsem bile getirilemeyeceğini ifade ettiler ( ki bu distribütörleride şikayet ettim zaten). Bu vesile ile bir sürü ürün bir sürü ilginç marka öğrendim ve son ay içerisinde iyice gözümü karartarak kendi WAXED COTTON motorsiklet ceketimi üretmeye karar verdim. Temel kriterlerim kaliteli, üst seviye, korumalı, bir mont üretmek oldu. Bu bir ay içerisinde ceket modeli olarak union Garage markasının ( Newyork menşeili bir motor aksesuar markası ) robinson ceket modelini sipariş edip kendime getirttim, kumaşlar için bilinen en meşhur WAXED cotton firması british millarain ile yazıştım. Korumalar için Alman sas-tec firması ile yazıştım ve cekete dirsek, omuz, ve sırt için tamamı level 2 korumalar ayarladım. Önümüzdeki dönemde benim kullanıp eskitme fırsatım olmayan ceketten kalıp çıkartılacak ( maalesef kesilecek :(((( ). British millarain ve sas-tec markalarını başlangıç için 100 ceketlik malzeme satmaya ikna ettim. Mesleğim gereği insanlar bana hakettiğimden iyi davrandıkları için ithalat aşamasında uluslararası firmalarını kullanmama izin veren bir iki dost buldum. Fakat süreç ilerledikçe maliyet benim gibi bir devlet memuru için yükselmeye başladı. İşte bu süreç sonunda bu forumda bir başlık açarak acaba benim gibi hisseden ve kaliteli bir WAXED cotton ceket giymek isteyen insanlar varmı. Bu ürün bittiğinde insanlar talep edermi. Bu konuları sormak ve fikirlerinizi almak istedim. Sonuçta hakikaten üst düzey bir ürün olacak ona görede maliyetli bir ürün olacaktır. İlginiz için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Öncelikle fikrinden dolayı kutlar başarılar dilerim.İkinci olarakta motora sırf o abartılı kıyafetleri giymek ve şekil yapmak amacıyla binen insan sayısı ülkemizde fazla maalesef.Yani insanlar hem motora binip hemde günlük kıyafetlere benzer motor kıyafetleri giymek istemeyebilirler.İşin biraz zor allah kolaylık versin...

Motosikleti
    Honda 750 shadow
    Haklı olabilirsin meki. İlk motora binmeye başladığım yirmi küsür yaşlarımda ilk clover montumu giydiğimde hiçde garip hissetmemiştim. Ama otuzlarımın sonunda mümkün olan en düşük robocopluk seviyesi bana daha cazip gelmeye başladı . Bakalım cevaplardan genel eğilim ne olacak

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Bu waxed cotton eski balina yağlı barbour lar gibi bir şey mi?

Motosikleti
    Honda 750 shadow
    Sayılır. Balina yağı kullanılmıyor ama barbour bilinen bir WAXED cotton ceket üreticisidir. En bilinen hali ikinci dünya savası filmlerinde askerlerin giydiği gibi kumaşlar. Sonrasında Steve mcqueen bir filminde çölü motor ile geçerken giyince tekrar moda olmuştur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Bu ceketin linki. http://uniongaragenyc.com/shop/motor...obinson-jacket

Bu kumaş linki http://www.britishmillerain.com

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla kardes seni bilmemde ben zamanında dana derisi kumaş aldım. m2 olarak. sanırsam şimdi m2 80-100TL civarı. bu deri kumaşın yanında bide termal bu singersi pamuksu içlik alip antepte iyi bir teksil firmasına diktirdim bana maliyeti 400TL gibi oldu. bu 3 sene önce olan birşey... deri giyiyorsanız kaliteli bir deri kumaş alıp bedeninize uygun korumali birsekilde yaptırabilirsiniz. tekstil yada terzi olan birinne numune eski bir ekipman göstermeniz yada tarif etmeniz kafidir..

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Ben de 30'undan sonra motora başlayan biri olarak dediğiniz gibi alternatifler baktım. Pantolon olarak örneğin normal iş kıyafetimin üzerine giyebileceğim iki seçenek vardı. LBC ve Revit. O Zamanlar yeni başladığımdan ucuzunu yani LBC'yi tercih ettim.

Mont olarak ise fuardan ilk montum Venom Dynamic almıştım ama aynı nedenden dolayı İXS Napoli aldım. Günlük kullanıma çok uygun bir mont. Esasen işin şu boyutu da var, bütün giyiminizi motosiklete göre ayarlamak zorunda olduğunuz için, aslında bazen motorcu olduğunuzun anlaşılması da iyi oluyor. Mesela mont ve pantolon günlük gibi görünse de şahsen ben bazen ayakkabıdan fire verebiliyorum. Bu durumda insanlar, lan bu ayakkabı ne alaka falan diyebilirler içlerinden. Ya da saç baş dağılıyor yağlanıyor, normalde çok temiz biriyim ama insanlar o saçla beni görünce, yıkanmamış pis biri gibi düşünür mü acaba diye içimden geçirmiyor değilim. Yani bu durumda üstümde bariz belli bir motosiklet montu olsa örneğin, sırıtmaz, insanlar anlar. Umarım anlatabilmişimdir.

Başladığınız iş bence güzel bir iş. Şimdiden hayırlı olsun. Destek olurum böyle bir ürün ortaya çıkarsa. Mesela ceket üstüne giyecek hiç alternatif yok sanırım. Olabilitesi var mı onu da bilmiyorum. Olsa iyi olurdu. Kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Videoyu şimdi izledim. Çok güzel görünüyor. İlk defa gördüm böyle bir mont. Önemli iki konu var, temizlenebilmeli ve temizliği kolay olmalı bence. Bir de egzozdan malum açık renkler çok çabuk kararıyor. Sürekli kararması kötü olur kanımca.

Motosikleti
    Honda 750 shadow
    WAXED cotton su geçirmez bir malzeme olduğu için lekeler kumaşa pek işlemiyor silinmesi yeterli sonuç üretiyor. Zaten yıkanmayan bir kumaş ve kullanıldıkça eski görünmesi tercih edilme sebebi. Eski yıllanmış görüntüyü sevmeyenlerin pek hoşuna gitmeyecektir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler