Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

BENELLİ TRK 502

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bizde en önemli yeri(!) tipidir. Tip de bu motorda var. Ederine gelince klasik her fuar sonrası ortalık yıkılır pahalı, almam, o para etmez, alana hayırlı olsun vs.vs... sonra en çok küfredilen motor en çok satan motor olur.

Burada kriter tipidir. Tipi güzelse gerisi yalan. Sen ben kaç kişi fuara getirdiğiniz motorun kaynağını düzgün yapsaydınız dedi

Velhasıl kelam parasını pulunu geçiniz. Distrübütörü, servisi, parçası bunlar tamamsa motor bir türlü yürür.

Benelli bu sene ilk defa gelmiyor. Bir kac senedir Türkiye'de bulunuyor.

Bakın dününe iyiyse iyidir, değilse kötüdür. Malın ederi, alanın biçtiği bedel kadardır.

Japon vs. olayına girmeyim. Ben Japon olsam üstüne çin malı lastik koymam. Hele ki bu aralar birbirlerine atar gider yapıyorlarken Ama Japon bize lazım olan yerini iyi yapar. O yüzden zaten kabul ediyoruz, bazı kusurlarını görmezden geliyoruz

Cümleten hayırlı geceler.
    dyavol-77, efendy06 ve murat 60 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde en önemli yeri(!) tipidir. Tip de bu motorda var. Ederine gelince klasik her fuar sonrası ortalık yıkılır pahalı, almam, o para etmez, alana hayırlı olsun vs.vs... sonra en çok küfredilen motor en çok satan motor olur.

Burada kriter tipidir. Tipi güzelse gerisi yalan. Sen ben kaç kişi fuara getirdiğiniz motorun kaynağını düzgün yapsaydınız dedi

Velhasıl kelam parasını pulunu geçiniz. Distrübütörü, servisi, parçası bunlar tamamsa motor bir türlü yürür.

Benelli bu sene ilk defa gelmiyor. Bir kac senedir Türkiye'de bulunuyor.

Bakın dününe iyiyse iyidir, değilse kötüdür. Malın ederi, alanın biçtiği bedel kadardır.

Japon vs. olayına girmeyim. Ben Japon olsam üstüne çin malı lastik koymam. Hele ki bu aralar birbirlerine atar gider yapıyorlarken Ama Japon bize lazım olan yerini iyi yapar. O yüzden zaten kabul ediyoruz, bazı kusurlarını görmezden geliyoruz

Cümleten hayırlı geceler.
    Kaynak derken? Kaynaklar kötü müydü?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Sn. efendy06,

Herkes bireysel tecrübesine, yeteneğine biraz da mesleğine göre bakış açısına dolayısıyla değerlendirmeye tabi tutar. Kötü demeyelim iyi degildi demek daha uygun olur. Bu dedigim TRK icin degil TNT125 için de geçerliydi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn. efendy06,

Herkes bireysel tecrübesine, yeteneğine biraz da mealeğine göre bakış açısına dolayısıyla değerlendirmeye tabi tutar. Kötü demeyelim iyi degildi demek daha uygun olur. Bu dedigim TRK icin degil TNT125 için de geçerliydi.
    Farklı bir bakış açısı daha, hiç merak edip şasinin kaynağına bakmadım şimdiye kadar. Sonradan yapılan bir düzeltme falan yoksa, nasıl olsa kötü değildir diyordum. Demekki yanılmışım.
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim nc kullanan herkes her 10-20 bin km'de bir amortisöre 800 euro veriyorlar. Yahu bir bitmediniz. Benelliyi kaç kere gördün? kaç km yapmışına rastladın bu güne kadar? O kadar güzel motorsa satılan motorların birçoğu neden 3 kuruşa malum sitede satılık? Kaç tane servisi var? Hadi nc kalitesiz, boktan. Tenere? O damı kalitesiz? Ne benelliymiş arkadaş, motor piyasada yok, üstüne binip 10 km yapan yok, ama herşeyden kaliteli.
    Ben söyleyeyim nedenini; genel geçerin dışına çıkmaktan korkan garanticiler yüzünden... Yoksa bir şey bildiklerinden değil. Bu ülkede insanlar arıza yapan 3. Samsung telefonundan sonra gidip bir sonraki telefonlarını da Samsung alıyorlarsa davranışlarını sorgulamanın bir anlamı yoktur. Ayrıca Benelli kullanıcıları motorlarından şikayet etmeyip bir sonrakini de Benelli marka almayı düşünüyorlarsa başkalarına söz düşmez. Bugün Benelli TNT 250'nin bir CBR250R'dan daha kalitesiz olduğunu ispatlayabilecek bir tane adam var mıdır ? Eğer yoksa ben biri diğerinden daha kalitelidr diyemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Bir de kaynak ilavesi yapayım, dışarıdaki dikişin çirkinliğinden o kaynağın içeriye ne kadar nüfuz ettiğini anlayamazsınız. Plastiklerin kalitesini de bakarak anlayamazsınız. Tıpkı lastiğin kalitesini motoru sürmeden anlayamayacağınız gibi.
    Motor_Derili, bursalıali ve Akhunturk bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Eminim nc kullanan herkes her 10-20 bin km'de bir amortisöre 800 euro veriyorlar. Yahu bir bitmediniz. Benelliyi kaç kere gördün? kaç km yapmışına rastladın bu güne kadar? O kadar güzel motorsa satılan motorların birçoğu neden 3 kuruşa malum sitede satılık? Kaç tane servisi var? Hadi nc kalitesiz, boktan. Tenere? O damı kalitesiz? Ne benelliymiş arkadaş, motor piyasada yok, üstüne binip 10 km yapan yok, ama herşeyden kaliteli.
    biraz araştırırsan nc deki amortisör sorununu görürsün hemde o kadar fazla görürsün ki anlat anlat bitiremezsin
    yahu 19000 km de amortisör ü patladı arkadaşımın garantiden değişti
    benim ki tam patladı patlayacak motoru sattım yoksa gidip öhlins takacaktım sen olarak
    bi arkadaşım da sıfır km den beri nc var 700 13 mod. 40000 km de amortisör 15000km dir patlak geziyor
    makina zıplaya zıplaya gidiyor yolda bildiğin basket topu bu güne kadar ilk defa amortisör patlayan bi motor gördüm hemde bu kadar az km olmasına rağmen HONDA olmasına rağmen
    gri olan benim sattım
    kırmızı garantiden amortisörü değişen oda satıldı
    beyaz arkadaşta amortisör patlak geziyor tamir oluyor ama bi garantisi yok patlayabilir

evet nc ile kıyaslıyorum çünkü nc sınıfında ki en dandik malzeme ile üretilen motor aksini iddaa eden kaliteli 650 cc motor görmemiştir
    versy 650
    v strom650
    660 tenere
    ile yan yana getirip incelesin ve malzeme farkını görsün
    şuan 660 kullanıyorum ve hiçbir tarafı patlamadı çatlamadı katır gibi vur yükü git istediğin yere
    artık böyle takılıyoruz dandik nc leri sattık gerçekten kaliteli sağlam motorlar aldık YAMAHA
    nc yi kullanan arkadaşım var hep birlikte yol yaparız ama makina harbiden honda markasına yakışan kalitede değil..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

bu arada ne honda ne yamaha neden benelli babamın malı değil
    ben kullanıcı olarak gördüğümü söylerim
    enduroist var bilenler bilir
    ordan da attılar beni
    bmw nin beğenediğniz ve beğenmediğiniz tarafları diye bi konu vardı
    GS e bi bok atmışım bi baktım beni BAN ladılar
    hiç kullanmadan bok atsam eyvallah ama benim orda yazdıklarımdan sonra kullandığı motorun değerinin düşeceğini düşünen moderatörler hemen bu yola başvurdular
    Motor_Derili, BekTürk ve Akhunturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Tenere'yi de söyledim zaten. Mesele tam da bu işte. Tenere gibi kendini kanıtlamış bir motor dururken 3000 lira farkla, niye riske gireceksin ki?

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanışalım üstad, havalar ısınsın mangala otururuz ...bu arada bir açılamadı şu Karagölde yaw...
    biri mangal dedi
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri mangal dedi
    Mangal bizim işimiz

Bu yaz güzel bir grup kuralım da ara ara mangala falan toplanalım valla. Çok sıkıcı oluyor öteki türlü.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mangal bizim işimiz

Bu yaz güzel bir grup kuralım da ara ara mangala falan toplanalım valla. Çok sıkıcı oluyor öteki türlü.
    ben gelirim yaw...
    muhabbeti demleyelim...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben söyleyeyim nedenini; genel geçerin dışına çıkmaktan korkan garanticiler yüzünden... Yoksa bir şey bildiklerinden değil. Bu ülkede insanlar arıza yapan 3. Samsung telefonundan sonra gidip bir sonraki telefonlarını da Samsung alıyorlarsa davranışlarını sorgulamanın bir anlamı yoktur. Ayrıca Benelli kullanıcıları motorlarından şikayet etmeyip bir sonrakini de Benelli marka almayı düşünüyorlarsa başkalarına söz düşmez. Bugün Benelli TNT 250'nin bir CBR250R'dan daha kalitesiz olduğunu ispatlayabilecek bir tane adam var mıdır ? Eğer yoksa ben biri diğerinden daha kalitelidr diyemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Bir de kaynak ilavesi yapayım, dışarıdaki dikişin çirkinliğinden o kaynağın içeriye ne kadar nüfuz ettiğini anlayamazsınız. Plastiklerin kalitesini de bakarak anlayamazsınız. Tıpkı lastiğin kalitesini motoru sürmeden anlayamayacağınız gibi.
    Maalesef TNT, Pulsar gibi markalarda adam gibi elektronik yok. Şimdi kimse çıkıp "bosch ecu var" veya "delphi ecu" demesin, o ecu ler enjeksiyon sistemleri ne kadar optimize motora belli değil. Bugün 16 yaşındaki F650 bile soğuk havada (0 derece ve altı) tık demeden çalışırken, bu benelli gibi pulsar gibi cf moto gibi motorların ben soğuk havada doğru dürüst çalıştığını görmedim.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef TNT, Pulsar gibi markalarda adam gibi elektronik yok. Şimdi kimse çıkıp "bosch ecu var" veya "delphi ecu" demesin, o ecu ler enjeksiyon sistemleri ne kadar optimize motora belli değil. Bugün 16 yaşındaki F650 bile soğuk havada (0 derece ve altı) tık demeden çalışırken, bu benelli gibi pulsar gibi cf moto gibi motorların ben soğuk havada doğru dürüst çalıştığını görmedim.
    Valla ben genel olarak bir şikayet okumadım. Hadi Pulsar'da falan duydum da CFMoto'da, Benelli'de duymadım. Böyle şeylerde genelleme yapılamaz. Benim Lifan motorum bir hafta bembeyaz karın altında yatıp tek marşta çalışıyor. Ayrıca aradaki fiyat farkı önemli seviyedeyse ve firma motorunun arkasında duruyorsa bunlar çok önemli şeyler değildir. Benelli ve Bajaj, motorlarına gerektiğinde yazılım güncellemesi yapıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Tenere'yi de söyledim zaten. Mesele tam da bu işte. Tenere gibi kendini kanıtlamış bir motor dururken 3000 lira farkla, niye riske gireceksin ki?
    660 cc Tenere'den bahsediyorsanız, o motorun üretimi durmayacak mıydı ? Tenere nefis motor yalnız vergi dezavantajı var. O vergi de 10 cc için gerçekten koyuyor adama...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    500 cc motorlar cidden keyif motorlarıdır ..ve her kullanıcıya her koşulda hitap ederler ....tabii fiyat önemli !!!

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    27.500 Tl fiyat daha kendini kanıtlamamış bir motor için tam bir facia, 29.500 liraya daha 500 km de kendini fazlasıyla kanıtlamış Mt07 motor bloğuna sahip 2. el değeri olan Yamaha Tracer 700 satılıyor. Beklenti bu motor için en fazla 23-25 arasıydı. Şahsen 25 Bin olsa ben almayı düşünürdüm. Fakat bu fiyatı Mantığım kabul etmiyor. Lansmana özel fiyatın cezbetmesi gerekirdi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    A2 ehliyete uygun başka bir alternatif var mıdır acaba? Çok merak ediyorum...

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 16 yaşındaki F650 bile soğuk havada (0 derece ve altı) tık demeden çalışırken, bu benelli gibi pulsar gibi cf moto gibi motorların ben soğuk havada doğru dürüst çalıştığını görmedim.
    Benim 1 yaşındaki TNT25, İstanbul'da 1 hafta kar altında bekledi. Bozuk aküye rağmen sıkıntısız çalıştı. Stop etme, aksırma tıksırma sorunu da olmadı.
    "Gibi motorlar" diyerek Benelli'yi denemeden genelleme yapıyorsunuz sanırım.

Bisikletçiden bozma servislerine, distribütörün inatla servislerine yatırım yapmamasına, saçma sapan fiyatlandırmasına laf edebilirsiniz ama parça kalitesi vs kötü değil.

Ha gidip de böyle servislere sahip olan motora ben de 27500TL vermem o ayrı. Motor olarak fiyatını hak ediyor olabilir ama ikinci el, servis gibi konular facia.
    Benim garajım var, motorun her türlü bakımını yaparım, ömürlük kullanırım diyen adam için iyi makine.
    Seko, efendy06 ve Akhunturk bunu beğendiler.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heee işte kaynakçılar elektrikçiler filan da geldi haydi Benelli dünyanın dibine taa ateş küreye kadar gömelim.. deprem filan olursa çıkmasın..

Kötü kaynak dediğiniz olay sanırım kırmızı şase üzerindeki evet minik tnt125 ten Tnt 600 kadar tnt25 ten trk ya kadar gördüğüm kadarıyla aynı...

haydi bu modifiyeli belki sanayide düzeltilmiş filandır dersek , Türkiyeden bir arkadaşınkine bakalım benim öyle yakın resimlerim yok bu forumdan İzmirli Nail arkadaşımızın motoru ;

Sayın uzman arkadaşların izni ile şimdi bir de MV Agusto ya bakalım ;

Kendileri çok kaliteli değil baya ucuzdur.. Brutale! Cbr250r dan biraz hallice

Belki belli olmamıştır..Bir başkasına bakalım...

İtalyanların rezil kaynakçıları..

Bir de Ducati ler var ki alıp insanın Ümraniye sanayiye götüresi geliyor. Yurdum kaynakçısı bilir bu işi..

bakın bu da Ducati Hypermotard 796

Hepsi Benelli gibi..

Elektrik olayına gelince Yausa akülü tüm modeller evet soğukta elektrikli soba ile çalıştırıyoruz Pulsarcılar da motorlarını üşümesin diye evine alıyor

Varya zorla beni de Benelli savunucusu marka avukatı yaptınız ya vallahi helal olsun size !

Neyseki şu kısa motosiklet forumu hayatımda ne bu konuda ne başka konuda bir adama git al şu markayı aman sakın alma bu markayı dememenin rahatlığını yaşıyorum.
    Seko, tiawern, pea ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Ulan benelli hayallerimizi yıktın bi de forumu karıştırdın sakin olun beyler 23-24 çıkması gereken fiyattı ama çıkmadı.fazla takılmayın. Buraya yazıyorum söylemedi demeyin. Seneye bu makinenin gerçekten çok kaliteli olduğu belli olur ve 35 bin lira civarından satılır. Siz de "vay be 27.500e almadık çamur attık, ne değerlendi be" dersiniz. Tabi o zaman da versys 45 bin filan olursa şaşırmayın. An itibariyle reno klio 82 bin, vosvos polo 86 bin tl. Kim derdi ki 120 bine golf satılcak
    Emreerol ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Trk 502 yi yakindan inceledik, kiyasladik v.b. Arkadaslar motor blogunun ustu acik ve bir suru kablo geciyor. Bunun olmamasi lazim. Kablolar hep acikta. Kaynak olayi zaten rezalet. Plastik kalitesi de pek iyi degil. Motosiklet hacim olarak 1200 lukleri aratmiyor ama 500 cc yeterlimi gibi bir soruda sorduk kendimize. Cok kasli ve kasvetli bir motor ve 500 cc az gelip yakitin artmasi olasi bir olay. 27500 aslinda cok degil ama bence bir alicengiz oyunu var. Once tam donanimli dediler so ra cantasiz fiyat dediler. Cantali olarak 27500 makul gibi gorunuyor. Sonuc olarak aylardir bekledigimiz ve fuara sadece onun icin gittigimizi hesaplarsak bence olmamis. Honda nin cb500x getirmesini bekleyecegiz tabi nc750x e yonelmezsek.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan benelli hayallerimizi yıktın bi de forumu karıştırdın sakin olun beyler 23-24 çıkması gereken fiyattı ama çıkmadı.fazla takılmayın. Buraya yazıyorum söylemedi demeyin. Seneye bu makinenin gerçekten çok kaliteli olduğu belli olur ve 35 bin lira civarından satılır. Siz de "vay be 27.500e almadık çamur attık, ne değerlendi be" dersiniz. Tabi o zaman da versys 45 bin filan olursa şaşırmayın. An itibariyle reno klio 82 bin, vosvos polo 86 bin tl. Kim derdi ki 120 bine golf satılcak
    Maalesef çok üzülerek söylüyorum millet bu fiyatlara alışacak hatta belki dediğin gibi arayacak...

Benelli Türkiyenin en büyük hatası fuarda fiyatı açıklaması oldu. Bak kurnaz Kuralkan açıklamayıp pusuya yatmış bekliyor. Ne bekliyor biliyor musunuz?

Burgman 400 ün 46 bin liraya afişe edilmesini, Xmax 300 bilmem nenin 27 binlira ya kafalarda yer etmesini scooter örnekleri verdim gerisini konuşmak bile istemiyorum artık düşününce ağlamaklı oluyorum. Kymco bile scooter a 27 bin tl istiyor baba..

Daha geçen senenin başında 12 tlye 250 lik mi olur loooo diyenler şimdi 250 lik motorlara 20 bine binecekler her şeye alıştıkları gibi bunada millet alışacak kahrolası durum bu.

Bakalım Honda 2017 modelleri ne yapacak açıklamadı sanırım..
    Siyahi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)