Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

BENELLİ TRK 502

Motovento
    REKLAM ALANI
    emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    abiler daha önceki sayfalarda da konuşuldu. piyasaya çıkmamış motosiklete don biçmek gibi oluyor tekrar tekrar, ama fiyat konusunda markaya ait diğer motosikletler ile muadili başka marka modellerinin fiyatlarını karşılaştırdığınızda motosikletin bugün çıksa 25000 den aşağı çıkmayacağı aşikar 19 lu rakamlar çok fazla iyimser. 25 rakamını nereden mi buldum?

Markanın 600 lük çıplak motosikleti kurla birlikte 29.000 lere dayanmış durumda, kaldı ki 250 liği bile 15.000 lerde. Hondanın 500 lük çıplağı ise 25.000 de, fiyat konusunda japonlar ile rekabet içinde olan bir markanın , 500 lük hondanın üstüne bir ikibin konularak satılabilecek CB500x den 8-10000 aşağıda olması beklenemez. Yine aynı şekilde tek silindirli 660 lık tenerenin 30.000 lere dayanmış olması, 500 lük bir çift silindir abslinin fiyatının 19-20.000 lere gelmesi piyasayısilip süpürmesi demektir. Ayrıca bir hint sitesinde ön sipariş fiyatının 5-5.5 lakh (hint rupisi)olarak verilmesi (yaklaşık 23.000) ülkemiz vergilendirme sistemi göz önüne alındığında, fiyatın üç aşağı beş yukarı nerelerdeolacağı konusunda fikir veriyor. benelli fiyat konusunda malesef kendini japonlardan eksik görmüyor. ben bir müneccimlik yapıp, kendi fikrimi söyleyeyim. 25.000 TL (02.10.2016)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne zaman gelecek tr ye bilgisi olan var mı peki? yine boş hayaller kurmayalım...
    hayal değil benellitürkiye maillere cevap veriyor. 2017 içerisnde satışa sunacağız dedi.
    jekobs, antilop_skul ve Samimi 46 bunu beğendiler.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 251, Kawasaki ER6n, Benelli TNT 250
    emc2'nin dediği gibi bu motosikleti için 19-20 binleri beklemek biraz zor gibi. Naked bir motosiklet olsa belki bir nebze 20 bin civarında olabilir ama japon rakipleri 30 binlerdeyken kalitesini kanıtlamış bir markanın 25 bin lira istemesine şaşırmamak lazım. Gönül ister tabi ki vergilendirme (hırsızlık) bu kadar ağır olmasa ama özellikle %38'lik bir vergi dilimiye 250 cc üstü motosiklet almak çok anlamsız. Fiyatlardan bu kadar yakınıyorsak rakamları aşağı çekmek istiyorsak çok basit 250 cc üstü motosiklet alımınızı, çok değil 2-3 sene askıya alın 250 cc ve altını tercih edin (ki gidişat öyle gibi görünüyor) bakın neler oluyor Şahsen katılmasam da vergi vermek gerekli falan filan ama yaklaşık motosikletin ücretinin yarısı kadarını da devlete ödemek kerizlik gibi oluyor maalesef.

Anlam veremediğim sebeplerden ötürü insanlar bu kadar vergi vermeye (toplamda %40'a yakın) razı gibi. Altınızdaki motosikletin (otomobilin) kaç cc olduğu adamlık göstergesine dönmüş ne yazık ki bu ülkede. Böyle bir vergi sistemi oldukça tüketmeyin tükettirmeyin derim arkadaşlar.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli de KTM firması gibi, sağlam fakat pahalı motor yapıyorlar bea...
    Çin malı motor ile dünyaca ünlü Avusturya malı KTM'yi kıyasladınız ya helal olsun size bişey demiyorum.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    MZ 251, Kawasaki ER6n, Benelli TNT 250
    Evet gerçekten çin malı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler daha önceki sayfalarda da konuşuldu. piyasaya çıkmamış motosiklete don biçmek gibi oluyor tekrar tekrar, ama fiyat konusunda markaya ait diğer motosikletler ile muadili başka marka modellerinin fiyatlarını karşılaştırdığınızda motosikletin bugün çıksa 25000 den aşağı çıkmayacağı aşikar 19 lu rakamlar çok fazla iyimser. 25 rakamını nereden mi buldum?

Markanın 600 lük çıplak motosikleti kurla birlikte 29.000 lere dayanmış durumda, kaldı ki 250 liği bile 15.000 lerde. Hondanın 500 lük çıplağı ise 25.000 de, fiyat konusunda japonlar ile rekabet içinde olan bir markanın , 500 lük hondanın üstüne bir ikibin konularak satılabilecek CB500x den 8-10000 aşağıda olması beklenemez. Yine aynı şekilde tek silindirli 660 lık tenerenin 30.000 lere dayanmış olması, 500 lük bir çift silindir abslinin fiyatının 19-20.000 lere gelmesi piyasayısilip süpürmesi demektir. Ayrıca bir hint sitesinde ön sipariş fiyatının 5-5.5 lakh (hint rupisi)olarak verilmesi (yaklaşık 23.000) ülkemiz vergilendirme sistemi göz önüne alındığında, fiyatın üç aşağı beş yukarı nerelerdeolacağı konusunda fikir veriyor. benelli fiyat konusunda malesef kendini japonlardan eksik görmüyor. ben bir müneccimlik yapıp, kendi fikrimi söyleyeyim. 25.000 TL (02.10.2016)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

hayal değil benellitürkiye maillere cevap veriyor. 2017 içerisnde satışa sunacağız dedi.
    AHH be azizim bizim Millet ne zaman ,hazırcılıgı bırakır bir şey araştırır birşeyler ögrenmeye gayret eder...Yok yok bu millet gelişme gibi derdi yok işkembe kübradan atmayı sever..

Şimdi araştırma bilmeyen mabaddan atan canın istediği gibi konuşan yazanlara matematik dersi verelim sen biraz vermişin bende detaylandırıyım azizim..
    Matematik;
    Şimdi 500 lük endruo bakalım ve naked bakalım bizde yok ki ?
    O zaman olan yere bakacagız honda CB500F ile CB500X fiyatına bakacagız ..
    Mesela ingilterede..
    http://www.honda.co.uk/motorcycles/range/adventure/cb500x-2016/overview.html
    Cahil arkadaşım CB500F için 5100 pound CB500X için 5600 pound diyor yani bu tipler %10 naked göre daha pahalı..

Şimdi ÖTV ,KDV ,Temel fiyat denklemini bulalım..

Şimdi matematiğe geçelim ;
    malesef 4 işlem bilmeniz gerekli..Malesef toplumuzun küçük bir azınlığı biliyor

Şimdi bu markanın çift silindir TN250 si 15.5 değil mi?
    X*1,18=15500TL (not 1.18 KDv ÖTV ninde KDv sini alıyorlar) Ne etti 13100 TL
    13100Tl nin %8 OTV =12.100 TL fatura fiyatı

Şimdi 20 bin TL olsa misalen fatura fiyatına gelelim
    20.000/1,18=16,950
    16950/1,37 vergi arttı ccden dolayı=12,371

Ey matematik bilmez ,araştırmaz dünyadan bir haber arkadaşım , hem tipi enduro olsun diyorsun(min her marka%10 koyuyor,tel jant falan olursa bu %40 lere kadar gidiyor)..%10 luk fark SADECE VE SADECE VE SADECE UFAK TEFEK FARK VARSA OLUYOR NC750S NC750X GİBİ...Bu öyle tipi NAKED bozma ENDRUO da değil 25 gelirse TNT250 göre bedavadır ...

[COLOR="#FF0000"]Hemde 12100 yerine 12371 versin diyorsun...271TL FARK İLE
    Aklın mantığın kafan alıyor mu cahil arkadaşım?

Malesef toplumun bu kadar cahil cüheda olması beni çok ziyadesi ile üzüyor..
    İnanın dini boyut ile söylüyorum size verilmiş olan beyini kulanmıyorsunuz cidden bu HARAM dır, haram..Yazık ediyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Üst düzey siyasetci olsam Milli Eğitimbakanı ,Başbakan falan Kesin Bu millete Matematik MANTIK ,dersini okullarda Zaruri yaparım..Muhakeme Kurmasını bilmeyenleri Mezun etmem..

Malum kişi olsam Zaten Başkanlık idasın dan vaz geçti, Çünkü Daha fazla yetkiler ile karışıyor...
    Bütün UNİ mezunlarını sınava tabi tutarım MUHAKEME MANTIK DÖRT İŞLEM bilmeyenlerin Diplomasını iptal ederim zaten buna yetkisi var..
    Tekrar diplomalarına kavuşmaları için Bu derslerden Geçeyi zorunlu tutarım....

Ha şuda var böyle bir toplumda ,""Sorgulayan ,Muhakeme kuran....bla bla"" Nasıl bir daha seçilirler o da ayrı konu onun cevabını bilmiyorum...

Mevcut iktidarın mı çobanların mı işi zor o da ayrı konu...
    emc2 bunu beğendi.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Forza ile takasa girebilirim

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AHH be azizim bizim Millet ne zaman ,hazırcılıgı bırakır bir şey araştırır birşeyler ögrenmeye gayret eder...Yok yok bu millet gelişme gibi derdi yok işkembe kübradan atmayı sever..

Şimdi araştırma bilmeyen mabaddan atan canın istediği gibi konuşan yazanlara matematik dersi verelim sen biraz vermişin bende detaylandırıyım azizim..
    Matematik;
    Şimdi 500 lük endruo bakalım ve naked bakalım bizde yok ki ?
    O zaman olan yere bakacagız honda CB500F ile CB500X fiyatına bakacagız ..
    Mesela ingilterede..
    http://www.honda.co.uk/motorcycles/range/adventure/cb500x-2016/overview.html
    Cahil arkadaşım CB500F için 5100 pound CB500X için 5600 pound diyor yani bu tipler %10 naked göre daha pahalı..

Şimdi ÖTV ,KDV ,Temel fiyat denklemini bulalım..

Şimdi matematiğe geçelim ;
    malesef 4 işlem bilmeniz gerekli..Malesef toplumuzun küçük bir azınlığı biliyor

Şimdi bu markanın çift silindir TN250 si 15.5 değil mi?
    X*1,18=15500TL (not 1.18 KDv ÖTV ninde KDv sini alıyorlar) Ne etti 13100 TL
    13100Tl nin %8 OTV =12.100 TL fatura fiyatı

Şimdi 20 bin TL olsa misalen fatura fiyatına gelelim
    20.000/1,18=16,950
    16950/1,37 vergi arttı ccden dolayı=12,371

Ey matematik bilmez ,araştırmaz dünyadan bir haber arkadaşım , hem tipi enduro olsun diyorsun(min her marka%10 koyuyor,tel jant falan olursa bu %40 lere kadar gidiyor)..%10 luk fark SADECE VE SADECE VE SADECE UFAK TEFEK FARK VARSA OLUYOR NC750S NC750X GİBİ...Bu öyle tipi NAKED bozma ENDRUO da değil 25 gelirse TNT250 göre bedavadır ...

[COLOR="#FF0000"]Hemde 12100 yerine 12371 versin diyorsun...271TL FARK İLE
    Aklın mantığın kafan alıyor mu cahil arkadaşım?

Malesef toplumun bu kadar cahil cüheda olması beni çok ziyadesi ile üzüyor..
    İnanın dini boyut ile söylüyorum size verilmiş olan beyini kulanmıyorsunuz cidden bu HARAM dır, haram..Yazık ediyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Üst düzey siyasetci olsam Milli Eğitimbakanı ,Başbakan falan Kesin Bu millete Matematik MANTIK ,dersini okullarda Zaruri yaparım..Muhakeme Kurmasını bilmeyenleri Mezun etmem..

Malum kişi olsam Zaten Başkanlık idasın dan vaz geçti, Çünkü Daha fazla yetkiler ile karışıyor...
    Bütün UNİ mezunlarını sınava tabi tutarım MUHAKEME MANTIK DÖRT İŞLEM bilmeyenlerin Diplomasını iptal ederim zaten buna yetkisi var..
    Tekrar diplomalarına kavuşmaları için Bu derslerden Geçeyi zorunlu tutarım....

Ha şuda var böyle bir toplumda ,""Sorgulayan ,Muhakeme kuran....bla bla"" Nasıl bir daha seçilirler o da ayrı konu onun cevabını bilmiyorum...

Mevcut iktidarın mı çobanların mı işi zor o da ayrı konu...
    Kanayan yara. Sakin ol diyeceğim olamazsın biliyorum. Olmamakta lazım. 6 ayda bir motosiklet değiştirmemizden belli olmuyormu tüketim toplumu olduğumuz. hazıra alıştırdılar milleti.
    serkany bunu beğendi.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Motosikleti
    MONDİAL RX3İ EVO
    Dostlar açıkçası pek anlamadım olayı ama şunu demek isterim makına çok güzel teknik verileri de çok güzel evet alınmalık bir makina <... bu makina kendi yerinde http://autos.maxabout.com/bikes/benelli/trk/trk-502-500cc
    sitesinde yazdığına göre 4 küsür bin ruble oda yaklaşık 6,000 dolar etmekte... onunda TL karşılığı 18 20 bn TL civarında !! yani bu motor yurt dışında satılan bedel ile bizim ülkemize gelebilir mi ki ? ben mı yanlış düşünüyorum !

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Concrete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar açıkçası pek anlamadım olayı ama şunu demek isterim makına çok güzel teknik verileri de çok güzel evet alınmalık bir makina <... bu makina kendi yerinde http://autos.maxabout.com/bikes/benelli/trk/trk-502-500cc
    sitesinde yazdığına göre 4 küsür bin ruble oda yaklaşık 6,000 dolar etmekte... onunda TL karşılığı 18 20 bn TL civarında !! yani bu motor yurt dışında satılan bedel ile bizim ülkemize gelebilir mi ki ? ben mı yanlış düşünüyorum !
    Benelli TR'ye girerken düşük fiyatlarla giriyor şimdilik. Örneğin TNT 25;

http://autos.maxabout.com/bikes/benelli/bn/bn-251-tnt

Fiyatı Pulsar'dan epey pahalı. Kawasaki Z250SL ile tam olarak aynı, Duke'den de yine epey pahalı.

Ama TR'de Kawasaki'den, KTM'den çok daha düşük fiyatlarla satıyor aynı motoru. Umarım TRK 502 de 18000-19000 TL civarında gelir, bende küçük beyi verip kendisine terfi ederim.
    Concrete ve oialdemir bunu beğendiler.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    TNT 250 kullanıcılarından da uzun zamandır bekleyen bayağı insan var (ben de dahil)
    Ama 19 bin falan gelebileceğini hiç sanmıyorum. Gelse keşke derim ama beklentim daha yukarılarda.

CB500X'in beklenen fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi var mı ?
    Onun biraz altındak konumlanır diye tahmin ediyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scramblerıda var. gelicek mi bilinmez
    Concrete ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL RX3İ EVO
    2017 motoshow a geleceğini söyledi küçükçekmece deki benelli servisi bilginiz olsun ne kadar doğru bilemem elbette

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Youtube da test vidoları var Benelli BN302 egzozunun aynısı takmışlar. Böyle değil satış versiyonu egzoz farklı yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli TR'ye girerken düşük fiyatlarla giriyor şimdilik. Örneğin TNT 25;

http://autos.maxabout.com/bikes/benelli/bn/bn-251-tnt

Fiyatı Pulsar'dan epey pahalı. Kawasaki Z250SL ile tam olarak aynı, Duke'den de yine epey pahalı.

Ama TR'de Kawasaki'den, KTM'den çok daha düşük fiyatlarla satıyor aynı motoru. Umarım TRK 502 de 18000-19000 TL civarında gelir, bende küçük beyi verip kendisine terfi ederim.
    Benimde aklımdan geçmiyor değil Emre Ama Scrambler da müthiş Leoncino

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    RX3İ EVO çıktığında cok beğenmeme rağmen sırf çinli diye korktum almadım bu makinede harika görünüyor. makul bir fiyat uygulanırsa italyan kalitesiyle alınabilir bence.
    egzost u da biz ayarlarız artık

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alışılmadık bi marka olmadığından korkuyla yaklaşılabilir bu yüzden tanıtımı da iyi yapılmalı. sucuk etkinliği falan düzenleyerek sempati oluşturmalılar bence

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alışılmadık bi marka olmadığından korkuyla yaklaşılabilir bu yüzden tanıtımı da iyi yapılmalı. sucuk etkinliği falan düzenleyerek sempati oluşturmalılar bence
    1,5 yıldır ülkemizde satılıyor ve kullanıcıları olarak gayet iyi buluyoruz markayı
    kenara yazın, japonların "ne verirsek yerler" mantığını darmadağın edecek bu benelli
    bu motorun, Türkiyede alıcı bulması için maximum 7.000 $ dan satılması gerekiyor
    ancak muhtemelen 8.000 $ civarına satacaklar ve iyi bir satış grafiği yakalamayacak
    benelli distributörlerine tavsiyemdir
    oialdemir bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yanlız bişey tespit ettim,beğenenler İtalyan malı diyor,beğenmeyenler Çin Ne olursa olsun yakışıklı motor aga.
    fedos, emc2 ve Samimi 46 bunu beğendiler.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız bişey tespit ettim,beğenenler İtalyan malı diyor,beğenmeyenler Çin Ne olursa olsun yakışıklı motor aga.
    Mondial evo kullanıcılarının hepsi bu motoru bekliyor.facebook benelli trk502 sayfasinin yüzde 80i bu arkadaşlardan oluşuyor.marka fetişizmi olmayan birçok insan benelli markasının güzel malzemesi ve güzel motor blokları olduğunu biliyor.ama şekil,isim,hava atma falan bu ülkenin değişmez gerçekleri. O yüzden onyargi hep olacak.
    turkish39 bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    bekliyoruz , bekliyoruz , bekliyoruz .....
    ama hiçbir bilgi yok malesef...

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekliyoruz , bekliyoruz , bekliyoruz .....
    ama hiçbir bilgi yok malesef...
    Seri üretime geçti hocam makina.fotoğrafları paylaşılıyor İnternette.
    Facebookta benelli trk502 tailand diye aratirsaniz herkese açık bir grup var.orada günlük paylaşım yapıyorlar.orada satışına başlamak üzere sanırsam.bize de fuardan sonra geliyor.

Ben leoncino modelini bekliyorum onu alacağım büyük ihtimalle.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)