Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

BENELLİ TRK 502

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteyi neye bakarak anladınız bilmiyorum.
    Fuarda üstüne oturdum, buram buram plastik olduğu belliydi.
    Tracer 700'a baktım, onun da grenajlar plastik ama arada Toros Sıra Dağları kadar fark var.
    Sonuçta TRK502'de dolu olarak hemen hemen Tracer 700 ile aynı fiyatta.
    İşte plastik var,plastik var,bir yerde Japon marka ve üstelik Japon imalatı...diğer tarafta sözde İtalyan marka (yersen)-Çİn montaj,seçim sizin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne hayaller kurmuşum
    Benim de okuyunca gozlerim dolmadi degil
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2

Şöyle bir model buldum tasarımı ilginç..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaş bazı arkadaşlar söylediklerimi çarpıtmış. Hayır yanlış anladıklarını falan düşünmüyorum. Bilerek çarpıtmışlar.

1- Ben benelli kalitesiz demedim. Dünyanın en kaliteli motorunu da yapsanız servisi iyi değilse bir işe yaramaz dedim.
    2- Bunu almayın NC alın demedim. Benim aklımda olan iki modeldir tenere ve nc, örnek teşkil etmesi açısından TRK ile fiyat farklarını belirttim. Yoksa ncyi ben beğenirim başkası beğenmez, yeri gelir bende beğenmem. Ama bu fiyatlara tenere var, tracer var, biraz yakmasını göze alıyorsanız en son çıkan modellerden dopdolu bir transalp alınabilir, daha neler alınır neler. İstersen avrupaya 500yıldır motor satıyor olsun benelli, türkiyede yeni kardeşim, yeni.
    3- Yine söylüyorum, pulsara o kadar sattıran şey fiyatıydı. Muhteşem f/p yakalamışlardı, bu sene kaybederler gibi görünüyor. 27500'e boş trk verip buna f/p oranı muhteşem diyemez kimse. Neden mi_ 3 bin tl daha verince bayiden sıfır km tenere alabiliyorsunuz da ondan.
    4- CF moto'nun getirdiği 650'likler kalitesiz miydi? Satılmadı ama, çünkü servis yok bi halt yok, gelmişler dünya para istiyorlar. Yarın yolda kalsa muhattap bulamazsın.
    5- Benelli'nin 600lüğü var, kaç tane satılmış? Yılda kaç tane satılmış? O kalitesiz motor mu niye satılmıyor? Çünkü o paraya kendini kanıtlamış motorlar var o hacimde.
    6- Bir motorun kızılay dağıtmış gibi olması o motorun çok çok fazla satıldığı anlamına geliyor. Nadir görmemiz ise satılmadığı. Siz ne kadar kabul etmeseniz de piyasa bir şekilde kendini düzenliyor.

Yine söylüyorum, servis ağı oluşmamış, ikinci el piyasası oluşmamış, insanlarda kalite ve marka imajı oluşmamış bir motoru tenereye rakip diye yutturmasın kimse. Tamam belki motor kalitelidir, ama muhtemelen o kadar az satacak ki, kaliteli olup olmadığını öğrenemeyeceğiz.

Bakın azcık bajajı hatırlayın. 3 kuruşa millete pulsar dağıttılar resmen, ybr'den cbf'den 2 bin lira fazla paraya su soğutma, arkadaya da disk fren, enjeksiyon, 10 hp'den fazla ekstra güç verdiler. Motor bir sürü satıldı. Zaman içinde servisleri toparlamaya çalıştılar, bazı şehirlerde oldu, bazılarında olmadı, piyasada bir algı oluştu, "tamam japon kadar kaliteli değil, ama onun kadar pahalı da değil" diye. Alıyorlar, biniyorlar. O pulsarı ilk lansmanda ve ilk iki partide fiyatını 750-1000 lira fazla fiyattan satmaya çalışsalardı, şuan muhtemelen bajaj diye bir şey yoktu.
    pea bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle karşılaştırılan 2 motosikleti yan yana koydum. Kimse bana Nc aldıramaz artık şu kareden sonra.

http://i.hizliresim.com/Np36v5.png

Bunu almış biniyorsunuz ama

Yanlış anlamayın NC fanı değilim, 2015te aldım 1 Avrupa 2 TR turu 22.000 km yapıp sattım. Boş görüntüsü bence de itici fakat dolu hali yeterince yakışıklı ve inanın oldukça ilgi çekip beğeniliyor. Siz beğenmiyorsunuzdur o başka, zevkler ve renkler tartışılmaz, tıpkı benim VStrom u beğenmediğim gibi

Keşke herşey görüntüden ibaret olsaydı da bu motor 50 milyar etseydi, başta ben olmak üzere hepimiz koşup alsaydık Ama önceki 600 lük Benelli'lerin durumu da NC serisinin dünya genelindeki başarısı da ortada. NC'yi alıp hiçbir sorun yaşamadan arkama bakmadan dünyayı turlayabiliyorsam, yüzbinlerce kmyi devirmiş sorunsuz makineleri görebiliyorsam, bi sorun yaşadığımda dünyanın heryerinde halledebileceğimi biliyorsam bunun bir ederi, Benelliye karşı da çok büyük avantajı var elbet. Altımda bu makine olsa buralarda yine bi şekilde idare ederim belki ama yurtdışına çıkmayı göze alamam açıkçası. Benelli kendini ispatlamadan, görüntüden çok daha önce de bu konu gelir..

NCyi karşılaştırmak için de bu görseller kullanmak daha iyi olur. Sağdaki benim eski makine bu arada

efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/vbmzqD.png

Yanlış anlamayın NC fanı değilim, 2015te aldım 1 Avrupa 2 TR turu 22.000 km yapıp sattım. Boş görüntüsü bence de itici fakat dolu hali yeterince yakışıklı ve inanın oldukça ilgi çekip beğeniliyor. Siz beğenmiyorsunuzdur o başka, zevkler ve renkler tartışılmaz, tıpkı benim VStrom u beğenmediğim gibi

Keşke herşey görüntüden ibaret olsaydı da bu motor 50 milyar etseydi, başta ben olmak üzere hepimiz koşup alsaydık Ama önceki 600 lük Benelli'lerin durumu da NC serisinin dünya genelindeki başarısı da ortada. NC'yi alıp hiçbir sorun yaşamadan arkama bakmadan dünyayı turlayabiliyorsam, yüzbinlerce kmyi devirmiş sorunsuz makineleri görebiliyorsam, bi sorun yaşadığımda dünyanın heryerinde halledebileceğimi biliyorsam bunun bir ederi, Benelliye karşı da çok büyük avantajı var elbet. Altımda bu makine olsa buralarda yine bi şekilde idare ederim belki ama yurtdışına çıkmayı göze alamam açıkçası. Benelli kendini ispatlamadan, görüntüden çok daha önce de bu konu gelir..

NCyi karşılaştırmak için de bu görseller kullanmak daha iyi olur. Sağdaki benim eski makine bu arada

http://i.hizliresim.com/37N2Yp.jpg
    Hocam meseleyi görüntüden, yahut kaliteli motoru yapabilmekten ibaret sanıyorlar. Yahu servisini bulamadığın, servisin motordan anlamadığı, bakımını tamirini düzgün yapamadığı motoru mars teknolojisi ile NASA'ya yaptırsak ne olur?

Not: en çok alman seviyorum motorda, ama oraya bütçe el vermiyor (şimdilik)

V-storm'a gelince, frenleri hariç "hastasıyız dedeeee" dedirtiyor bana göre. Tarz sahibi, güçlü, kaliteli bir motor. Baya da büyük. Ama piyasadakilerin bir çoğu dökük, fiyatlar ise yüksek. Keşke temizinden denk getirebilsek de alsak binsek valla. 1 kez kullandım, 2. viteste 100'ü görünce göstergede "yok artık" dedim. Öyle enduro mu olur

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteyi neye bakarak anladınız bilmiyorum.
    Fuarda üstüne oturdum, buram buram plastik olduğu belliydi.
    Tracer 700'a baktım, onun da grenajlar plastik ama arada Toros Sıra Dağları kadar fark var.
    Sonuçta TRK502'de dolu olarak hemen hemen Tracer 700 ile aynı fiyatta.
    Ya anlamıyosunuz heralde plastiği filan beni değil hiç bir endurocuyu bağlamaz. Ben yürüyen kalitesine bakarım. Ayrıca söylediğim sadece bir teoriydi. Tam tersi de olabilir. Tahminim bu yönde ama. Bunlara ilaveten tracer 700ü çantalarla doldurduğunuzda 40 bin lirayı geçtiğini öğrenmeden benelli ile aynı fiyat diyosunuz. Tabii ki yamaha çok daha üstün ve kaliteli bir firma ancak arada 10 bin lira fark var. Kıyaslama yanlış yani.

Ne zaman adam oluruz? insan gibi konusmayi tartışmayı ogrendigimiz zaman.
    two_wheeler bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Bu arada tekrarlıyorum ama yine de söyleyeyim. Honda da CB500x'i getirse ve 28.000e satsa tercihiniz hangisi olurdu

Naci63, potasyum, efendy06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada tekrarlıyorum ama yine de söyleyeyim. Honda da CB500x'i getirse ve 28.000e satsa tercihiniz hangisi olurdu

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net...65&oe=5945C2E2
    CB500x tarafındayım eninde sonunda gelecek
    halilom bunu beğendi.

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    He işte bu güzel soru. Honda cb500x getirseydi bırak 28i , 30 dese bile honda tercih ederdim. Buna saygı duyarım.
    Naci63 ve efendy06 bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Yıllardır niyetlenip gidemediğim fuara, bu sene sırf benelli 502 trk'yi görmek için gittim. Ama fuardan önce internette okuduğum fiyat beni sükutu hayale uğrattı. Belki doğru değildir, bilgi yanlıştır diye gittiğim stantta fiyatın doğru olduğunu ve fuardan sonra da artacağı söylendi yetkililer tarafından. Bütün keyfim kaçtı tabi. Üstüne üstlük öğrendiğim teknik özellikler de beni bu motordan kesinlikle vazgeçirdi. Mesela motorun kuru ağırlığı (yakıt ve diğer sıvılar olmadan) tam 210 kilo imiş. Sıvıların ilavesi ile ağırlık sanırım 230 kg'yi geçiyor. Çantalar da ilave olunca motor tam bir orantısız ağırlık timsaline dönüşüyor. Unutmayalım ki bu motorun gücü 48 beygir ve buna bu açıdan muadil sayılabilecek endurolar (f650 gs ve tenere) 200 kg'nin altında ağırlıklara sahipler. Benim gözümde bu motoru iyi yapan 2 özellikten birisi tipi diğeri ise 4500 devirde ulaştığı maximum torku (45 nm) idi. Ama kuru ağırlığı 210 kg olan ve fiyatı da beklenenin üzerinde uçuk olduğunu şahsen düşündüğüm bu motorun benim gözümde artık maalesef değeri kalmadı. stant yetkililerinin de beklentisi çok yüksek. Fiyat, ağırlık vb konularda eleştirince bana "ilk defa olumsuz eleştiriyi siz yaptınız, biz şu ana kadar (cumartesi öğle saatleri) 40 adet sipariş aldık bile" dedi. Ben de 40 motor veya olsa olsa 100 motor nedir ki, beklentileri boşa çıkardınız ancak bu kadar satarsınız dedim diye adam çok bozuldu. Maalesef ümitle beklemiştim ama ben artık benelli defterini kapattım. İnşallah yaza gelecek diye beklediğimiz RX4 de bizi boşa düşürmez. Bildiğim kadarıyla RX4 185 kg civarı ıslak ağırlığıyla, 43 bg ve 40 nm olacak. Hayırlısı artık.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    http://i.hizliresim.com/vbmzqD.png

http://i.hizliresim.com/37N2Yp.jpg
    Bende kendi V-stromumun full dolu yakışıklı fotolarını atabilirim lakin benim amacım en çok karşılaştırılan 2 motoru kıyaslamaktı.

Nc size göre vstromdan yakışıklı olabilir sözüm yok.
    Ki ben nc nin görüntüsünüde seviyorum ama bir trk değil bana göre.

Kalitesi konusunda yorum yapamam ama iş şuna benziyor iç görünüşün en önemli şey olduğunu bilmemize rağmen kimse dışını beğenmediği kadının içini merak etmez.

Tekrar belirtiyim nc ye "tipsiz" demedim.
    Trk ondan daha yakışıklı dedim sadece.

Ekstra belirtiyim kalite konusundada birşey diyemem şu zamanlarda henüz daha yollarda denenmedi sonuçta.

Benim sitemim honda gibi büyük markalara.
    Şöyle sorunsuz motor bloklarını bu tarz kasalara koysalarya. Keşke nc motorlu trk olsa. Vstroma bakmam mesela ozaman.
    schumacher__ bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kalitesi konusunda yorum yapamam ama iş şuna benziyor iç görünüşün en önemli şey olduğunu bilmemize rağmen kimse dışını beğenmediği kadının içini merak etmez.
    hatun çirkin ama erkeğini elinde tutmayı biliyorsa yatakta çok iyidir ben merak ederim hahahahah honda konusunda da cb 500 x gelseydi bu fiyatlar oluşmazdı diye düşünmekteyim schumaher haklı

bu fiyatlarla 2. ele nur yağar, eski ama sorunsuz motorlar tekrardan kıymete biner
    efendy06 bunu beğendi.
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de Pulsar var. Ankara'nın ayazı sağlamdır. Kar kış demedi tek marşta çalıştı. Akü kendi aküsü değil tabi ki başıma ne geleceğini bildiğim için aldıktan bir süre sonra sorun yaşamadan aküyü değiştirdim
    200ns den bahsediyorum abi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:35 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 1 yaşındaki TNT25, İstanbul'da 1 hafta kar altında bekledi. Bozuk aküye rağmen sıkıntısız çalıştı. Stop etme, aksırma tıksırma sorunu da olmadı.
    "Gibi motorlar" diyerek Benelli'yi denemeden genelleme yapıyorsunuz sanırım.

Bisikletçiden bozma servislerine, distribütörün inatla servislerine yatırım yapmamasına, saçma sapan fiyatlandırmasına laf edebilirsiniz ama parça kalitesi vs kötü değil.

Ha gidip de böyle servislere sahip olan motora ben de 27500TL vermem o ayrı. Motor olarak fiyatını hak ediyor olabilir ama ikinci el, servis gibi konular facia.
    Benim garajım var, motorun her türlü bakımını yaparım, ömürlük kullanırım diyen adam için iyi makine.
    Bizzat kendi motorumla benelli çektim, pulsara akü getirdim, sayısız hyosung vurdurduk itü rampasından aşağı ve çalışmadı, aynı hyosungları itekleyerek tekrar rampa çıkardık... Elektroniğine bu yüzden pek güvenemiyorum...

Herkes kaynağına laf etmiş ama kaynağı kesinlikle iyi Benelli nin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:44 ----------

Eklemeden yapmayayım beyaz rengi de güzel duruyor. Fakat kırmızı ve yeşilde renk tonundan mıdır neydendir solacakmış gibi duruyor...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır niyetlenip gidemediğim fuara, bu sene sırf benelli 502 trk'yi görmek için gittim. Ama fuardan önce internette okuduğum fiyat beni sükutu hayale uğrattı. Belki doğru değildir, bilgi yanlıştır diye gittiğim stantta fiyatın doğru olduğunu ve fuardan sonra da artacağı söylendi yetkililer tarafından. Bütün keyfim kaçtı tabi. Üstüne üstlük öğrendiğim teknik özellikler de beni bu motordan kesinlikle vazgeçirdi. Mesela motorun kuru ağırlığı (yakıt ve diğer sıvılar olmadan) tam 210 kilo imiş. Sıvıların ilavesi ile ağırlık sanırım 230 kg'yi geçiyor. Çantalar da ilave olunca motor tam bir orantısız ağırlık timsaline dönüşüyor. Unutmayalım ki bu motorun gücü 48 beygir ve buna bu açıdan muadil sayılabilecek endurolar (f650 gs ve tenere) 200 kg'nin altında ağırlıklara sahipler. Benim gözümde bu motoru iyi yapan 2 özellikten birisi tipi diğeri ise 4500 devirde ulaştığı maximum torku (45 nm) idi. Ama kuru ağırlığı 210 kg olan ve fiyatı da beklenenin üzerinde uçuk olduğunu şahsen düşündüğüm bu motorun benim gözümde artık maalesef değeri kalmadı. stant yetkililerinin de beklentisi çok yüksek. Fiyat, ağırlık vb konularda eleştirince bana "ilk defa olumsuz eleştiriyi siz yaptınız, biz şu ana kadar (cumartesi öğle saatleri) 40 adet sipariş aldık bile" dedi. Ben de 40 motor veya olsa olsa 100 motor nedir ki, beklentileri boşa çıkardınız ancak bu kadar satarsınız dedim diye adam çok bozuldu. Maalesef ümitle beklemiştim ama ben artık benelli defterini kapattım. İnşallah yaza gelecek diye beklediğimiz RX4 de bizi boşa düşürmez. Bildiğim kadarıyla RX4 185 kg civarı ıslak ağırlığıyla, 43 bg ve 40 nm olacak. Hayırlısı artık.
    algı yönetimi. 40 motor siparişi falan aldıklarını zannetmiyorum. sadece bak bu kadar sipariş geldi bize demek ki iyi motor demek amacıyla söylenmiş bir söz o '40 motor'. bizzat üzerine tez yazdığım konudur bu algı yönetimi. bu arada kimi 10 kimi 20 demişti o alınan sözde siparişlere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net...65&oe=5945C2E2
    cb500x senede 5 bin tl kârı olur en az. parayı faize versen o kadar kazanamazsın.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Kısa bir video çekmiştim. https://www.youtube.com/watch?v=Tw5KVsKT4fo

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Birçok arkadaş kendi kafasında kurduklarına kendisi inanıp işi dramatize diyor ve diğerleri de aldıkları gazla peşinden gidiyorlar. İddialara bakalım :

- TRK502'nin kötü bir motor olduğu, sizi yolda bırakabileceği, uzun ömürlü olmayacağı. Tamamen sallama ve taraflı bir yorum. Yukarıdaki 1130 cc'lik canavar naked modelini üreten firma sizce kalitesiz ürün yapar mı ? Bugüne dek TNT250 ve TNT25 alan arkadaşların bir tanesinden motor hakkında olumsuz yazdıklarını duydunuz mu ? Ha bir tane TNT 25 kullanıcısı var, sürmesini bilmeyen, motorun canına okumuş arkadaş, o kadar olumlu örnek içerisinden ona inanmak isteyenler inanabilir tabi. Yollarda 10 senelik Çin motorları gezerken bu motorun dağılacağı sizin aklınız yatıyor mu gerçekten ?

- Bu firmanın ürünlerinin bu kadar pahalı olması, sizce milleti kazıklama sevdasından mı geliyor yoksa malzeme kalitesinin yüksek olmasından mı ? Sadece bizde değil Avrupa'da da pahalı bu motorlar. Bunlarda kullanılan topu topu 3 - 4 tane plastik tipi var ve emin olun aynı plastikleri farklı farklı markalarda görseniz sırf marka algınızdan dolayı birine iyi, diğerine kötü diyeceksiniz. Bugün küçük Duke serilerinin, R25'in plastiklerini kaliteli bulanlar varsa zaten hiç bu konuda yorum yapmasınlar. Ben TRK 502'yi yakından görmedim bilmiyorum ama diğer modellerinde plastikler kötü olmadığına göre bunda da kötü değildir. En azından diğer motorlardan aşağıda değildir. Uzman değilseniz bu konuda bu kadar emin konuşmayın. Zaten plastik dediğiniz nedir ki ? Kendi kendine titreşimden kırılıp rengi solmadıktan sonra (artık öyle motor kalmadı) ne önemi var bunun ? Bu mu belirliyor satın alıp almayacağınızı ? Benim diğerlerinde ucuz gördüğüm tek şey km saati idi, o da TRK'da nasıldır bilmiyorum.

- NC ile kıyaslamaya gelince, güzel kardeşlerim NC750X tabi ki güzel ve bana göre yakıt tüketiminden dolayı özel bir motor. Koskoca Honda ile Benelli'yi yarıştıracak halimiz yok. Bunun yerine NC alınır mı alınır ama birincisi arada en az 5000 TL fiyat farkı var. İkincisi NC750X'nin vergi dilimi dezavantajı var, üçüncüsü NC bir endüro değil ve bu cüssede bir motor da değil. NC'den tam olarak 150 mm daha uzun, 70 mm daha geniş ve 100 mm daha yüksek at gibi bir motor. Ayrıca NC bundan daha ağır. NC'lerde artçının bacak mesafesi ile ilgili olarak rahat edememesi gibi şikayetler okuduğumu da hatırlıyorum. Özetle yolculuk için NC'den daha iyi bir motor olacaktır. Bu forumda bir motordaki konfor mevzusu benden başka kimsenin aklına gelmese de siz yola çıktıktan 100 km sonra onunla baş başa kalırsınız. Tabi bunu dünyanın en konforsuz motorları olan ufak Duke serisi sahiplerine anlatamazsınız. CB500X'e hiç girmiyorum, boyu bundan 30 cm (otuz) daha kısa ve bunun yanında oyuncak gibi kalacaktır.

- Servis konusuna gelirsem, evet 27500 TL'lik bir motor aldığınızda Honda gibi servis beklemek gayet doğal. Ben de servislerde gördüğüm laubali, işten anlamayan acayip tiplerden hoşlanmıyorum. Eski bir CBF kullanıcısı olarak aradaki farkı rahatça görüyorum. Yine de Benelli servisleri özellikle TNT250'den edindikleri tecrübeyle bu motora da bakacaklardır. Belki iki üç ay afallarlar ama bir sene içinde eğitimlerle her şey yoluna girecektir. Tecrübe denen şey gökten inmiyor.

Dağılmadan mevzuya gelirsem, evet pahalı bir motor ama her başlıkta yapıldığı gibi motorun pahalılığından başlayıp kalitesizliği ile bitirmeyelim. Motor kalitesiz değil, sadece beklenenden pahalı o kadar. Yukarıda schumacher arkadaşımızın sorduğu soruya benzer bir soruyu da ben sorayım, CB500X'le TRK502'nin her ikisinin de fiyatı 15000 TL olsaydı hangisini alırdınız ?

O 40 motor sipariş aldık lafı da yalan ben size söyleyeyim. Altı ay sonra bakın bunun fiyatı nasıl düşecek.
    two_wheeler bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=46cHUE2NPLM
    Şöyle bir model buldum tasarımı ilginç..
    yeryüzünde tasarlanmış en harika naked bike bu: tnt 1130
    yaklaşık 10 yıldır var ve şu motorun üzerine bir alet daha geliştirilemedi tasarım konusunda
    benelli bir zamanlar saf italyan idi ve bu model italyada geliştirildi
    üretim bandı çin menşeli ancak halen benellinin mühendisliği var işin arkasında
    bu adamlar 1910 lardan bu yana motosiklet üretiyor
    yeni modellerde kalite elbet düşmüştür lakin ducati/ agusta fiyatına satmıyorlarsa çinden geldiği ve daha düşük kalitede olduğu için
    trk 502 ilk ortaya çıktığı zamanlarda, motorun 7-8 bin dolar arası olması gerektiğini (olacağını tahmin ettiğimi ya da) yazmıştım ve bu günkü fiyat ta bu aralıkta lakin bizim alım gücümüz ve şartlarımız kötüleşti
    trk502 için ideal fiyat 25.000 civarı idi şu şartlarda, iyi satardı
    biraz zaman geçse 500$ daha indirim olabilir satışlar iyi gitmezse ancak dolar' ın ne olacağı belli değil
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birçok arkadaş kendi kafasında kurduklarına kendisi inanıp işi dramatize diyor ve diğerleri de aldıkları gazla peşinden gidiyorlar. İddialara bakalım :

- TRK502'nin kötü bir motor olduğu, sizi yolda bırakabileceği, uzun ömürlü olmayacağı. Tamamen sallama ve taraflı bir yorum. Yukarıdaki 1130 cc'lik canavar naked modelini üreten firma sizce kalitesiz ürün yapar mı ? Bugüne dek TNT250 ve TNT25 alan arkadaşların bir tanesinden motor hakkında olumsuz yazdıklarını duydunuz mu ? Ha bir tane TNT 25 kullanıcısı var, sürmesini bilmeyen, motorun canına okumuş arkadaş, o kadar olumlu örnek içerisinden ona inanmak isteyenler inanabilir tabi. Yollarda 10 senelik Çin motorları gezerken bu motorun dağılacağı sizin aklınız yatıyor mu gerçekten ?

- Bu firmanın ürünlerinin bu kadar pahalı olması, sizce milleti kazıklama sevdasından mı geliyor yoksa malzeme kalitesinin yüksek olmasından mı ? Sadece bizde değil Avrupa'da da pahalı bu motorlar. Bunlarda kullanılan topu topu 3 - 4 tane plastik tipi var ve emin olun aynı plastikleri farklı farklı markalarda görseniz sırf marka algınızdan dolayı birine iyi, diğerine kötü diyeceksiniz. Bugün küçük Duke serilerinin, R25'in plastiklerini kaliteli bulanlar varsa zaten hiç bu konuda yorum yapmasınlar. Ben TRK 502'yi yakından görmedim bilmiyorum ama diğer modellerinde plastikler kötü olmadığına göre bunda da kötü değildir. En azından diğer motorlardan aşağıda değildir. Uzman değilseniz bu konuda bu kadar emin konuşmayın. Zaten plastik dediğiniz nedir ki ? Kendi kendine titreşimden kırılıp rengi solmadıktan sonra (artık öyle motor kalmadı) ne önemi var bunun ? Bu mu belirliyor satın alıp almayacağınızı ? Benim diğerlerinde ucuz gördüğüm tek şey km saati idi, o da TRK'da nasıldır bilmiyorum.

- NC ile kıyaslamaya gelince, güzel kardeşlerim NC750X tabi ki güzel ve bana göre yakıt tüketiminden dolayı özel bir motor. Koskoca Honda ile Benelli'yi yarıştıracak halimiz yok. Bunun yerine NC alınır mı alınır ama birincisi arada en az 5000 TL fiyat farkı var. İkincisi NC750X'nin vergi dilimi dezavantajı var, üçüncüsü NC bir endüro değil ve bu cüssede bir motor da değil. NC'den tam olarak 150 mm daha uzun, 70 mm daha geniş ve 100 mm daha yüksek at gibi bir motor. Ayrıca NC bundan daha ağır. NC'lerde artçının bacak mesafesi ile ilgili olarak rahat edememesi gibi şikayetler okuduğumu da hatırlıyorum. Özetle yolculuk için NC'den daha iyi bir motor olacaktır. Bu forumda bir motordaki konfor mevzusu benden başka kimsenin aklına gelmese de siz yola çıktıktan 100 km sonra onunla baş başa kalırsınız. Tabi bunu dünyanın en konforsuz motorları olan ufak Duke serisi sahiplerine anlatamazsınız. CB500X'e hiç girmiyorum, boyu bundan 30 cm (otuz) daha kısa ve bunun yanında oyuncak gibi kalacaktır.

- Servis konusuna gelirsem, evet 27500 TL'lik bir motor aldığınızda Honda gibi servis beklemek gayet doğal. Ben de servislerde gördüğüm laubali, işten anlamayan acayip tiplerden hoşlanmıyorum. Eski bir CBF kullanıcısı olarak aradaki farkı rahatça görüyorum. Yine de Benelli servisleri özellikle TNT250'den edindikleri tecrübeyle bu motora da bakacaklardır. Belki iki üç ay afallarlar ama bir sene içinde eğitimlerle her şey yoluna girecektir. Tecrübe denen şey gökten inmiyor.

Dağılmadan mevzuya gelirsem, evet pahalı bir motor ama her başlıkta yapıldığı gibi motorun pahalılığından başlayıp kalitesizliği ile bitirmeyelim. Motor kalitesiz değil, sadece beklenenden pahalı o kadar. Yukarıda schumacher arkadaşımızın sorduğu soruya benzer bir soruyu da ben sorayım, CB500X'le TRK502'nin her ikisinin de fiyatı 15000 TL olsaydı hangisini alırdınız ?

O 40 motor sipariş aldık lafı da yalan ben size söyleyeyim. Altı ay sonra bakın bunun fiyatı nasıl düşecek.
    Keşke fuara gidip de inceleseydin.
    Motorun tek albenisi cüssesi ve çantalar.
    O bordoyu iki gün kullan eminim pişman olursun. Soluk görünmeye başlayacaktır. Tracer700 ile plastiklerini karşılaştırdım. Arada dağlar kadar fark var. Birine vuruyorsun boş ses geliyor, sanki kırılacak, diğerinde tok bir ses sanki metalden yapılmış.
    Beyaz modeli umarım daha iyidir.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)