Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz kolu sert

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, motorunun gaz kolu diger motorlara göre biraz sert ve arasında 2 cm kadar boşluk var. Nasil yapabilirim bunu, bilgisi olan var mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Neyin arasında? Zor mu dönüyor? Öyleyse kabloyu elcikten motora kadar kontrol edin. Bir yerde yıpranma, katlanma, sıkışma vs. var mı diye. Yoksa değiştirin. Ben yağlamayı denemiştim, randıman alamadım. Değiştince yeni gibi oldu motor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gaz kolundaki boşluğa bişey yapamazsın, kalite motorlarda bile var sıfır km olsa da. Kolun sertliği için ama gaz telinin içine yağ sıkmayı deneyebilirsin biraz gevşetir. Gaz telinin burkulmadığından katlanmadığından emin olun bir de.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kitapçıkta yazıyor boşluk bırakın diye en sinir olduğum şey motorda Debriyaj ve gazda boşluk.
    Bana göre debriyaj dediğin tam çekmeli, yarım basayım, biraz çeksin yeter olayı bana ters. Bastın mı sonuna kadar ayıracak baskıyı.
    Boşlukları sonuna kadar aldım.
    1 mm bile boşluk yok ve mutluyum

Bu arada gaz kolundaki plastik koruma kapağını tel yönünde çekerseniz açılıyor ve ayar için gergi vidası orada boşluğu alıp kontrayı sıkın kapatın.
    Debriyaj için zaten manetin ucunda mevcut gergi vidası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Sertlik için gaz telinin içine WD40 sıkabilirsin.
    Toz vs. görmediği için sıkıntı çıkarmaz.

Zuraka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzer bir durum için içeriye WD40 sıkmıştım öyle abartılacak kadar değil ama bir miktar değişme oldu.

Boşluk içinse benim motorum için konuşabilirim, ninja 300de telin bağlı olduğu korumayı biraz ileri doğru kaydırıp çevirerek ayarlamıştım. youtube a Throttle Cable Adjustment yazarsanız bir çok örnek video görebilirsiniz.

Hic uğraşmadan teli degistereyim ben burkulma felan yok ama 3 yillik halat. Her ne kadarda olsa içine pislik gitmiştir. Sonuçları geri burdan yazarim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sertlik için gaz telini ve kablo kılıfını ( veya muhafaza, artık adına ne deniyorsa) değiştir. Kabloyu bağlarken boşluğunu alarak istediğin gibi bağlarsın. Ayrıca gaz teli boşluğu ayarlama için sonum olması gerekli. Geçenlerde ben de boşluğu biraz aldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)