Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kocaeli - kartepe ( aradaki dağ yolunu iyi bilen birisi yardımcı olursa sevinirim )

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Herkese merhabalar ,

Hazır daha havalar buz gibi olmamışken ufak bir gezi planlamaktayım. İstanbuldan -kocaeliye kadar sorun yok zaten paralı yoldan gidilcek. Fakat bir yerde bilgisi olanlardan yardım isticem. Resimlerdeki haritalardada işaretli olarak gösterdim zaten.

Güzergahımız aslında Kartepe. Kartepeye gitmenin çok daha kolay yolu var bunu biliyorum ama ben mavi ile gösterilen yoldan gitmek istiyorum ve aslında mavi çizginin bittiği yerde yol bitiyor yalnız bittiği yerden itibaren haritada gözükmeyen daha doğrusu haritada " yol " sıfatıyla gözükmeyen dağ ve ormanın içinden geçtiğiniz bir yol gözüküyor ki burası muhtemelen muhteşem güzellikte ama bir o kadarda tehlikeli olan bir yol. Aslında bu yol hakkında bilgi almak isticektim bilen kişilerden. yada kendi başka yol fikirlerini ,

Genel güzergahım şu şekilde. İstanbuldan çıkışımı vs eklemedim.Sapanca yolu üzerinde Mahmudiye köyünün oradan dağ yoluna giriş yapıyoruz yaklaşık 17 km gösteriyor harita ve 1 saat olarak belirlemiş. Burası zaten bildiğiniz dağ yolu fakat bu yoldan bir kaç yere daha ulaşım olduğu için çokda kötü bir yol beklemiyorum açıkcası bildiğimiz 1 tane şerit olan karşıdan araç geldiğinde sıkışılan keskin virajlı stabilize olmayan bir yol bence burası.

Şimdi asıl sıkıntımız buradan sonra başlıyor bir önceki resimde göründüğü üzere Kartepeye daha çok yol varken yol bitiyor. Fakat resimdeki haritadanda göreceğiniz üzere burada bir yol var fakat bunu harita göstermiyor. ("yol" olarak algılamıyor ama var ) İşte bütün mevzu burda başlıyor resimlerdeki haritaları parça parça takip ederseniz zaten hangi yoldan hangi yola çıkmak istediğimi anlayabilceksiniz. Bu yol hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirler ise çok sevinirim.

İşte bu yolun bittiği yerden haritadan sağa dönersek evet bir yol var ama ben buraya gitmek istemiyorum ben soldan aşağı doğru dönüş yapmak istiyorum.Resimdende anlayacağınız üzere baya ormanın içine giriyoruz Muhtemelen burası bildiğiniz dağın tepesi bence Haritada kar gösteriyor fakat şuan orada bir kar tehlikesi olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

Neyse bu yoldan indik diyelim ondan sonrasında bu yol devam ediyor ormanın içinde. Tahminimce buralardaki hızım 10 - 15 km yi geçemicektir Zaten eğer bu yol gerçekten var ise ve ben bu yoldan gidebiliceksem bu yolun sonu tekrar dağ yoluna bağlıyor.Neyse ki burası " yol " olarak geçiyor

Yola bağlandığımızı varsayarak dağ yolundan kartepeye doğru haritadaki yol üzerinden ilerliyoruz. Umarım buralarda en azından 1 tane tabela vardır yada 3g işe yarar

Dağ yolu üzerinden okları takip ederek Kartepeye ulaşmış olabilirim diye düşünmekteyim açıkcası.

Fakat dediğim gibi ben bu yolları hiç bilmiyorum Kartepeye normal yoldan gitmeyi biliyorum bu baya kulağımızı ters tarafından tutmak olucak ama muhtemelen çok güzel yollar ve manzara görücez. Yolda karşıma ayı mı kurtmu çıkar onuda bilmiyorum daha doğrusu öncelikle " yol " gözükmeyen yerde yol var mı varsa kim bilir nasıl bir yol orası vs.

Bu gösterdiğim güzergahdaki yolları yada başka alternatif yolları bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    O yoldan gitmek bizde çok istedik bir türlü nasip olmadı.Kışın sonlarına doğru gittiğimizde oranın yerlileriyle konuştuk 30cm kar var o yolda gidebilirseniz gidin dediler =)Geçen ayda normal yoldan kartepeye çıktık.Otelin girişine gelmeden sağda bir yol var büyük ihtimal o yolun bağlantısı.Fakat kapatmışlardı baya bi moloz çamur karışımı vardı.O yola girmeden muhakkak oranın yerlileriyle konuşun hala kapalıysa sıkıntı yaşarsınız.Gidersenizde foto isterim sizden.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yoldan gitmek bizde çok istedik bir türlü nasip olmadı.Kışın sonlarına doğru gittiğimizde oranın yerlileriyle konuştuk 30cm kar var o yolda gidebilirseniz gidin dediler =)Geçen ayda normal yoldan kartepeye çıktık.Otelin girişine gelmeden sağda bir yol var büyük ihtimal o yolun bağlantısı.Fakat kapatmışlardı baya bi moloz çamur karışımı vardı.O yola girmeden muhakkak oranın yerlileriyle konuşun hala kapalıysa sıkıntı yaşarsınız.Gidersenizde foto isterim sizden.

Daha kışın başı olduğu için ümidimi kırmamak istiyorum Birde şöyle bir yol buldum openstreet haritasından. Bu sitenin yol haritasındadaki yol çeşitlerindede kesik kahverengi çizgiler ile çizilen yol aslında bildiğiniz dağın içindeki orman yolu yani arazi gibi birşey

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bu güne kadar o yoldan çok giden oldu ama dönen olmadı Motora yazık etmeyin derim

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Tek basına cıss bence...
    İlla tek başına gidilecekse bide uydu telefonu lazım

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu güne kadar o yoldan çok giden oldu ama dönen olmadı Motora yazık etmeyin derim
    haritada güzergah olarak bahsettiğim yolu biliyorsanız ve anlatabilcekseniz sevinirim tenereyle gidicem eğer yolda kar yoksa sorun olmaz dağ bayır çıkarız bir sorun olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek basına cıss bence...
    İlla tek başına gidilecekse bide uydu telefonu lazım

yok 2 kişiyiz. bende birde artçı var

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Ben arslanbeyde oturuyorum. Köpeklere dikkat edin. Açlıktan buralara kadar inmiş koşturuyorlar. Ormanın içinde tehlikeli olabilirler.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arslanbeyde oturuyorum. Köpeklere dikkat edin. Açlıktan buralara kadar inmiş koşturuyorlar. Ormanın içinde tehlikeli olabilirler.
    Peki bir sorum daha olucak bu haritada gösterdiğim yollar hakkında bilginiz var mı ?

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bir sorum daha olucak bu haritada gösterdiğim yollar hakkında bilginiz var mı ?
    Malesef yok benim yaşadığım yer kartepenin kuzeybatısında kalıyor. Siz tam zıt taraftan geliyorsunuz.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef yok benim yaşadığım yer kartepenin kuzeybatısında kalıyor. Siz tam zıt taraftan geliyorsunuz.
    tanıdık falan varmıdır acaba orayı bilen ? var ise telefon ile kendisinden bilgi almak isterim. körü körüne yola çıkmak istemiyorum açıkcası zaten gerekli bilgiyi alamazsam baya gitmemeyi düşünüyorum

Motosikleti
    yine msx 125
    Benim tanıdığım yok malesef. Öğrenci evindeyim burada pek bilmiyorum etrafı.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yola çıkmadan önce oradan bir offroad yapan tanıdığa ulaştım ve şuan dağ patika yoluna çıkmamam gerektiğini söyledi tenere ile çıkıcam dedim valla biz jipleri şuan çıkartmıyoruz sen düşün gerisini dedi bazı yollarda aşırı çiğ yağışından dolayı yağ gibi kayan yollar mevcutmuş ve dağ patikası olan yol ise balçık çamur halindeymiş ve arkadan giriş dediğimiz yol hala açık değilmiş ( sizin büyük ihtimal yolun bağlantısı dediğiniz yer) fakat normal yoldan gidebileceğimi söyledi. normal yoldan gidiceksen eğer öğlen saatlerinde oradan geçmem daha sağlıklı olacakmış çünkü sabah saatlerinde aşırı sis ve yağan çiğ yolu felaket kaygan yapıyormuş. ben normal yoldan gitmek istemiyordum ki :( amacım bu yoldan gitmekti...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bu hafta hava çok bozacak ve bu aralar çok kaza oluyor bence biraz daha erteleyin ve sakın tek çıkmayın. Forumdan tanıyor olsak da tanıdığımız insanların güvenliği daha bir önemli oluyor tekeriniz düz bassın
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta hava çok bozacak ve bu aralar çok kaza oluyor bence biraz daha erteleyin ve sakın tek çıkmayın. Forumdan tanıyor olsak da tanıdığımız insanların güvenliği daha bir önemli oluyor tekeriniz düz bassın
    2 motor 3 kişi çıkıcaktık. fakat güzel bir uyarı gelince ne yalan söliyim iptal edicez çünkü normal yoldan çıkmak istemiyoruz. en yakın sürede yüzyüze tanışma dileğiyle iyi sürüşler.
    A.Türker bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 motor 3 kişi çıkıcaktık. fakat güzel bir uyarı gelince ne yalan söliyim iptal edicez çünkü normal yoldan çıkmak istemiyoruz. en yakın sürede yüzyüze tanışma dileğiyle iyi sürüşler.
    en yakın zamanda bir toplantıda buluşuruz umarım

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en yakın zamanda bir toplantıda buluşuruz umarım
    yazdım sizin arkadaşlara. bir telefon kadar uzağınızdayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)