Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

İzmir Otoban BMW S1000RR Ölümcül Kaçış...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Orada kaza olsaydı, otomobil sürücüsü yol ayırıcı çizgilerin üzerinde kalacağı için %100 suçlu çıkacaktı. Motosikletlinin yaptığı tedbirsizlik ve hız sınırı ihlalidir ama otomobil sürücüsünün yaptığı şey aradaki fiziksel bir engeli kaldırıp karşı yola atlamakla aynı kapıya çıkıyor. Tabi olaydan sonra babasının yoluymuş gibi gibi motorunu yolun ortasında bırakıp trafiği durdurmak da ayrı bir konu. Oradan kendisi gibi bir hız meraklısı gelip motora çarpsa ne olacak ?
    Sokollu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Trafikte smacınız haklı olmak mı hayatta kalmak mı buna karar verin önce.

Burası Türkiye, burada haklı ama ölü sürücü olmak çok zor değil. Geberip gittikten sonra yemişim öyle haklılığı.

Önce güvenlik sonra hak hukuk gelir

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    2 sürücüde hatalı ama araç sürücüsü benim şahsi fikrime göre sağlam dayak haketmiş

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Öncelikle otomobil de motosiklet de bir araçtır. Bunu artık öğrenin

Otomobil de, motosiklet de sapağa yanlış yerden giriş yapıyor. Tabi motosiklet feci hızlarda olduğu için, hata yapan otomobili görünce üç buçuk atıyor. Neyse ki kaza olmadan atlatıyorlar.

Bundan sonra motorcuların magandalığını izliyoruz.
    Yapmayın amk şunu. Sizin yüzünüzden minibüsçülerden farkımız kalmadı.

Artık karşı tarafın %9132893876 hatalı olduğu durumlarda bile bir şey diyemiyorum. Sırf sizlerin bıraktığı şu boktan imaj yüzünden!
    Thracian, siyahus, barodi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun. Aynı olay arabayla benim başıma gelmişti. Yanımda eşim olmasaydı ağzını burnunu kıracaktım itin.

Motor hatalı bilmemne motorun tek hatası aşırı hız(eğer o da varsa) . Motorun konumlanacağı yer sağ şerittir. Bir itin yapacağı şey ise aynaya bakmadan ortadan sağ çıkışa kırmaktır.

Allah korumuş. İyi refleks varmış sürücüde.
    Kalınlaştırdığım kısmı neye dayanarak söylüyorsunuz? Yok böyle birşey. Ağır vasıtamıyız biz sağ şerite konumlanacağız? Hele de 1000rr ile..
    Kanji ve tozluklu bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    denyoluğun alemi yok. Motosiklet sürücüleri olarak aynaya bakmayacak olan araçları öngörmeliyiz. Altında SS çekip otobanda 200 bastıktan sonra sende suçlusun arakdaşım. Yine aynı şekilde otobanın ortasında başka sürücülerin hayatını tehlikeye atarak yolu kesmek nedir ?

Kurtaramayacağından fazla hız yapan her kimse sonuçlarına hazır olmalı. Orta refüje patlatıp bel kemiğini de kırabileceğini unutmaman gerek. Madem dejavantajlı olan biziz, ona göre defansif sürüş prensibinden ödün vermeyeceğiz.
    zaferce, ybalci ve Osm@n bunu beğendiler.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    araba orta şeritteyken, son anda frene basıp önce sağ şeride sonrasında yol ayrımına geçiyorsa, motosikletmi suçlu oluyor?
    racing makina hayali ile yaşayıp, ya ölüm korkusundan yada maddi yetersizlikten kaynaklanan eziklik içerisinde yorum yazıyorsunuz.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    aynı yolda ölümüne yavaş videosu da benden gelsin https://www.youtube.com/watch?v=DA7hm7KpkvY bir tek hatam hariç örnek olabilecek bir sürüş olduğunu düşünüyorum

Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba orta şeritteyken, son anda frene basıp önce sağ şeride sonrasında yol ayrımına geçiyorsa, motosikletmi suçlu oluyor?
    racing makina hayali ile yaşayıp, ya ölüm korkusundan yada maddi yetersizlikten kaynaklanan eziklik içerisinde yorum yazıyorsunuz.
    bir araç daima soldan sollanır.sağdan sollama diye birşey yoktur, hiçbir taşıtın sağından geçilmez.etrafındaki taşıtlardan hızlı isen, daima bu taşıtların solunda kalacaksın.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Araba sürücüsüne neden kızıyor motorcu arkadaş?

Ofset tarama ihlali yaptığı için mi? Aniden şerit değiştirdiği için mi?

Aynı hataları kendisi de yapıyor!
    kordinaryus bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu iyi izlersen, 2. saniyeden itibaren o hızla gitmesine rağmen en sol şeritte 1 araç bile yok.

Senin yorumuna göre, motor sağa dönecekse ve araba orta şeritten birden en sağa geçiyorsa motorcuyla araba sürücüsü aynı oranda suçlu. Çünkü motorcu en sağa dönecekse çok önceden dönmesi lazımdı. Keza otomobil de aynı şekilde çok önceden dönmeliydi.

Eğer motorcu düz gidecekse yine suçlu. sol şerit bomboş olmasına rağmen 100+ hızlarda sağ şeritte seyretmek akıl karı değil.

Doğruyu söyleyen insanları eziklikle suçlamak yerine, olaylara objektif bakman gerekir.
    Yoksa günün birinde şahinciler toplanıp suçsuz olmana rağmen seni suçladıklarında "evet allah belamı versin iki teker kullandığım için. tam bir magandayım" diyebilmelisin.
    ybalci ve TOTEMONS bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motorsiklet camiasının beyaz doblo ve muadilleri,malesef bu ve buna benzer arkadaşlar.Umarım azalarak biterler.
    Trafik adabından birhaber, doğruyu yanlışı ayırd edemeyen adamlar hakikatten bitsinler.
    Bunun gençlik ve delikanlılık ilede ilgisi yok. Sorun, canım güzel ülkemin gittikçe lümpenleşmesi.
    Allah sonumuzu hayretsin.

Selamlar
    Heinz
    Osm@n, kordinaryus, Sokollu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ben arabayla giderken son anda farkedip sapağa girerim arkadaş.
    sağımdan geçmeye çalışıp ezilen motorcu da KENDİ ETMİŞ KENDİ BULMUŞTUR.
    hele motorcu beni durdurup motorundan inecek falan. egzozu g.tne sokarlar adamın. s1000rr almıştır belki ama gruru kırılır.

aynı adamlar ben karşıyakaya giderken tünelde sol şeritte 120 ile araç sollarken benim solumdaki 1 metrelik boşluktan 200 le geçmeye çalışıyor.
    bana o hızla dokunsa ben öldüm ya. direk yani öldüm.

ulan senin adrenalin zevkin için ben neden öleyim yavsak oğlu yavsak.

bunları atacaksın ucurumdan adrenalinle gidecek iste.

bazen böyle eleniyorlar trafikte rahatlıyoruz ama şanslı da oluyorlar hala her yerde dolu böyleleri.
    kordinaryus ve Kanji bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    tecrübe, soğukkanlılık + verilmiş sadakanız varmış
    büyük geçmiş olsun
    bu tür sürücülerden her yerde var, onları da hesaba katalım her zaman

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun
    Teşekürler hocam saolun

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalınlaştırdığım kısmı neye dayanarak söylüyorsunuz? Yok böyle birşey. Ağır vasıtamıyız biz sağ şerite konumlanacağız? Hele de 1000rr ile..
    Bunu ben söylemiyorum, ehliyete hazırlık kurslarındaki kitapçık söylüyor. (: Hız limitlerinin aşılması(yani yapılan bir hata) bir başka hatayı(sol/orta şeridin sürekli işgali) geçerli kılmıyor kanunen.

Ha mantık dahilinde veya değil o ayrı tartışma konusu. Ama kanun bu.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Motosiklet sürücüsü çok hızlı dolayısıylasuçludur o hızdaki motosikletin fark edilememesi gayet olası bir durumdur, hız yapan arkadaşlar bunu göz önünde bulundurmalıdır, üzerine bi de aracı durdurmuş bu ikinci bir hatadır. Araç sürücüsü ondan dişli biri çıksa üzerine bi de dayak yiyebilir. Hormonlarının etkisinde genç bir arkadaştır muhtemelen.
    kordinaryus bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    arabanın 1 hatası var, motorcunun birçok hatası var. allahtan kadın sürücüyü o şekilde durdurup üstüne yürüdüğünüzde yan-arka koltuktan başkası çıkmamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben arabayla giderken son anda farkedip sapağa girerim arkadaş.
    sağımdan geçmeye çalışıp ezilen motorcu da KENDİ ETMİŞ KENDİ BULMUŞTUR.
    hele motorcu beni durdurup motorundan inecek falan. egzozu g.tne sokarlar adamın. s1000rr almıştır belki ama gruru kırılır.

aynı adamlar ben karşıyakaya giderken tünelde sol şeritte 120 ile araç sollarken benim solumdaki 1 metrelik boşluktan 200 le geçmeye çalışıyor.
    bana o hızla dokunsa ben öldüm ya. direk yani öldüm.

ulan senin adrenalin zevkin için ben neden öleyim yavsak oğlu yavsak.

bunları atacaksın ucurumdan adrenalinle gidecek iste.

bazen böyle eleniyorlar trafikte rahatlıyoruz ama şanslı da oluyorlar hala her yerde dolu böyleleri.
    aynı şeyleri düşündüm, güzel ifade etmişsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

ayrıca yolu kesmenin açıklaması nedir? diyelim ki kendisi gibi akılsız başka bir motosiklet sürücüsü de aynı hızla aynı viraja girdi, yolun kesilmiş arabaların durmuş olacağını nereden bilecek? direkt girecekti arabanın arkasından. onun ölümünden kim sorumlu?

bi arkadaş 'cinayete teşebbüs eden şahıs' diye araç sürücüsünü koymuş ya, virajda yolu kesen arabaları durduran motosiklet sürücüsünü de aynı etiketle eklesin o zaman. resmen adam öldürmeye teşebbüs virajda yolu kesmek. vallahi hayret ya.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun
    Bu olaydan bile ders alınacağına kahramanlık ustalık çıkarılıyorya

Tecrube soğukkanlılık?? O motordaki ABS olmasın sakın. aracı fark ettiği anda hart diye frene asılıp motoru yatırıyor eli ayağı titreyerek ve aşırı kaygan boyalı zemin üstünde.

ABS siz CBR1000RR ile gazlıyor olsalardı yaşamıyorlardı net!

Tecrube, soğukkanlılık hımmmm... Ben olaydan sonra ölüm korkusundan altına işiyecek kadar korkmuş, şuurunu yitirip kadın şöförü ölümüne korkutan adamlar görüyorum.

Bu da bi bakış açısı ama gururumuzu hiç okşamıyor, veya Allahın sevgili kulu olduğumuzu düşündürmüyor dimi
    schumacher__ bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Konu hararetli(biraz da kalaylı) bir şekilde tartışılmış. Racing tarz makinalara hiç bir zaman alıcı gözle bakmadım. Fakat tartışmaya konu motor bende olsaydı çok nadir de olsa böyle bir gazlama yapabilirdim. Fakat böyle bir olayı yaşadıktan sonra bir kere daha tekrar etmezdim. Asıl mesele bu. Bazıları hatadan dönüş yapamıyorlar. Kendilerini her durum ve şartta haklı olarak kabul ediyorlar. Böyleleri trafikteki insanlar için çok tehlikeli. Doğuştan haklı bir tanıdığım vardı. Tenha bir kırsal kesim karayolunda günde sadece bir kere geçen otobüsü bulup otomobiliyle kafa kafaya çarpışmıştı. Hiç bir kusur kabul etmemişti. 30 km/h ile gidiyordum dediği kazada iki kişi yaralanmış arabanın ön tarafı tamamen ezilip pert olmuştu. Eğer karşınızdaki kişinin zihinsel yapısı elverişli değilse ne söyleseniz nafile. Kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)