Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Korumalı motosiklet eldiveni ne kadar gerekli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dün akşam kafama takıldı. Motosiklet eldivenlerinin üzerindeki korumalar ne kadar gerekli?

Şöyle bir ürün buldum. http://www.aliexpress.com/item/New-H...373981717.html

Alıp almamak arasında bu yüzden kararsız kaldım. Sonuçta korumalar elin üst tarafında. Ama ilk darbeyi yiyen kısım ise avuç içi. Dolayısıyla herhangi ucuz yollu bir deri eldiven iş görür gibi geldi bana. Sizin fikirleriniz/deneyimleriniz nelerdir?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motor sürerken arabaların arasından geçiyorsun ya birisi kapıyı açarsa ve duramazsan parmaklarını ezilmekten koruyacak koruyabildiği kadar.
    dental_land bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    duz yolda dusmuyorsunki her kaza duz yolda olmuyor elin sikisirsa o koruyor aliexpressten 10-15 dolara guzel eldivenler var onlara bak bence

bunda koruma varmı şimdi?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    parmaklarin avuç ile birleştiği noktada sekafoid denilen fasulye tanesi kadar küçük kemikler var...eliniz sıkışır veya asfalta carparsa koruyucu etkisi vardır...ayrıca olurya magandanin birine denk gelirsen muşta gibi de kullanılabiliyor ;)

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Sert ya da yumuşak korumalar kırılmaları önlüyor. Eldivenin yapıldığı malzeme de sürtünmeyle oluşabilecek hasarları engelleyebildiği kadar engelliyor. Eldiven üreticilerine göre değişiklik gösteriyor stratejiler, kimi avuç içinde kimi el üstünde koruma tercih ediyor, yumuşak veya sert koruma konusu bile net değil. Üreticiden üreticiye değişmekle beraber üreticinin kendi modellerinde bile farklı stratejiler izlenebiliyor.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bundan azıcık daha koy alıexpresden korumalı al.gayet saglam.ben oyle yaptım alpın birebir aynısını aldım arkadaşım 2 takla attı sadece avuc içi biraz sürüklenme izi oldu ya eldiven olmasaydı elinin durumunu hayal etmek ıstemıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

http://www.aliexpress.com/item/FREE-...754298649.html

ben bunun bir benzerı bırazdaha utyguna aldım 2 senedir kullanıyorum içi astarlı yada polar olmadıgından dondurucu anlarda cok ısıtmıyor ama ben koruma amaclı takıyorum.zaten cok karda kışda dinmiyorum

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    eldivensiz olmaz

Motosikleti
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sert ya da yumuşak korumalar kırılmaları önlüyor. Eldivenin yapıldığı malzeme de sürtünmeyle oluşabilecek hasarları engelleyebildiği kadar engelliyor. Eldiven üreticilerine göre değişiklik gösteriyor stratejiler, kimi avuç içinde kimi el üstünde koruma tercih ediyor, yumuşak veya sert koruma konusu bile net değil. Üreticiden üreticiye değişmekle beraber üreticinin kendi modellerinde bile farklı stratejiler izlenebiliyor.
    Dostum tam emin değilim kırılmaları önleyip önlemiyeceği konusunda. Evet parçalı değil de yekpare bir yapı olsaydı basıncı dağıtırdı. Ama korumanın basıncı kemiklerden alıp eklem yerlerine yoğunlaştıracağını düşünüyorum ki eklem bölgelerindeki kırıklar çok daha büyük bir sorun.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parmaklarin avuç ile birleştiği noktada sekafoid denilen fasulye tanesi kadar küçük kemikler var...eliniz sıkışır veya asfalta carparsa koruyucu etkisi vardır...ayrıca olurya magandanin birine denk gelirsen muşta gibi de kullanılabiliyor ;)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sürerken arabaların arasından geçiyorsun ya birisi kapıyı açarsa ve duramazsan parmaklarını ezilmekten koruyacak koruyabildiği kadar.
    Zaten sorun burada. Korumalar yekpare değil , ayrıca eklemlerin değil düz kemiklerin üzerinde. Dolayısıyla baskıyı aynen kemiklere(eklem uçlarına) yansıtacaklardır diye düşünüyorum olası bir kaza durumunda. Yani özellikle sert korumalıklarda faydadan çok zararının olması muhtemel gibi.

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan azıcık daha koy alıexpresden korumalı al.gayet saglam.ben oyle yaptım alpın birebir aynısını aldım arkadaşım 2 takla attı sadece avuc içi biraz sürüklenme izi oldu ya eldiven olmasaydı elinin durumunu hayal etmek ıstemıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

http://www.aliexpress.com/item/FREE-...754298649.html

ben bunun bir benzerı bırazdaha utyguna aldım 2 senedir kullanıyorum içi astarlı yada polar olmadıgından dondurucu anlarda cok ısıtmıyor ama ben koruma amaclı takıyorum.zaten cok karda kışda dinmiyorum
    Dostum sorun para değil. Gereklilik. Eldivenlerin üzerindeki korumalar ne kadar gerekli? Verdiğim örnek bir eldiven sadece. Sonuçta sürtünmelerden korunma konusunda sıkıntı yok hemfikiriz.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Düşme esnasında yere temas ederken, refleks olarak ilk elin konulduğu ve bu esnada elin bilekten kırılma ihtimali olduğu hep söyleniyor. Bunu önlemek için ise, avuç içinde kaygan malzemeler olan eldivenler var. Ben bir daha alacak olsam mesela öyle bir şey alıcam. Ör: Knox Handroid

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam düştüğün zaman ilk elini yere atıyosun. çıplak elle asfalta sürtünmektense normal bi deri eldiven bile olsa kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Allah korusun eğer yere düşer ve düştükten sonra sürüklenirsen o korumaların ne işe yaradığını çok daha iyi anlayabilirsin. İnşallah böyle birşey başına gelmez tabi.

Not : tecrübe
    A.Türker bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eldivensiz asla motora binmem, ama eldivenin el kırılmalarını önleyebileceğine de inanmıyorum.

dednildiği gibi korumalar eklemyerlerinin üstünde ve bir düşme ya da kaza anında bu kısımlara darbe alabilmemiz çok zor.

Fakat sürüklenmelerdeki deri aşınmalarına karşı mutlaka eldiven kullanılmalı.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Ne kadar saçma sapan şeyler yazılmaya başlandı bu forumda ya. En ufak düşmende ya da elini biryere çarpmanda elin kemiğin kırılıyor , bitti. Korumalı eldiven bu yüzden lazım , korumasız istersen yün ya da normal düz eldiven giy , kemiklerini darbeden korumayan bişey olmadıkça acı çekiceksin ve aylarca elin alçılı dolaşacaksın , motor binemiyceksin kalem tutamayacaksın etc ... Azıcık mantıklı olun ya

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Ali exprexten alacağın çoğu eldiven çakma. Çok güzel gibi görünse de bir çarpma anında o koruyu zannettiğiniz aksesuarların parçalanarak hiç bir işe yaramadığını göreceksiniz.
    Ama bilinen iyi bir marka eldivende;
    Avuç içlerinde korumaları olanlar da var.
    Hatta bileği saran sert koruyucuları olanları da...
    iyi bir eldiven için 400-500 TL gözden çıkartmak gerekiyor.
    Eldivensiz binenlere "oldu olacak kask ta takma" diyorum!
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Ben sadece ayakları yerden kesiyor sanıyordum, meğer uçmaya da yarıyormuş kanatlanmadan

Motosikleti
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar saçma sapan şeyler yazılmaya başlandı bu forumda ya. En ufak düşmende ya da elini biryere çarpmanda elin kemiğin kırılıyor , bitti. Korumalı eldiven bu yüzden lazım , korumasız istersen yün ya da normal düz eldiven giy , kemiklerini darbeden korumayan bişey olmadıkça acı çekiceksin ve aylarca elin alçılı dolaşacaksın , motor binemiyceksin kalem tutamayacaksın etc ... Azıcık mantıklı olun ya
    Algılayamadığın birşeyin saçma olduğunu düşünüyorsan cevap yazmak zorunda değilsin. Silah zoruyla değil sonuçta. Algıladığının çok daha dışında birşeyi konuşuyoruz izin verirsen...

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldivensiz asla motora binmem, ama eldivenin el kırılmalarını önleyebileceğine de inanmıyorum.

dednildiği gibi korumalar eklemyerlerinin üstünde ve bir düşme ya da kaza anında bu kısımlara darbe alabilmemiz çok zor.

Fakat sürüklenmelerdeki deri aşınmalarına karşı mutlaka eldiven kullanılmalı.

Kafama yatmayan noktası burası zaten. O korumaların bilek veya parmak kemiği kırılmalarının önüne geçeceğini düşünmüyorum ben de.Tam aksine iyi konumlanmamış korumaların normalden daha fazla zarar bile verebileceğini düşünüyorum. Sürtünme kısmında ise dana derisi günlük kullanım için standart bir eldiven, piyasada satılan < 200 TL lik kıytırık eldivenlerden çok daha fazla koruma sağlar gibi geliyor bana.
    schumacher__ bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    AEA nin dedigi gibi isiyemez wc ye gidemezsin ellerin yaralanir ve sarilirsa..

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Korunma işi verdiğin parayla doğru orantılı.
    5dolara bir eldiven alirsin arkadasinla şakalaşırken omuzuna bi yumruk atarsin üzerindeki koruma kirilir. Yere düşersin avuç içinde bir koruma olmaz düştüğün gibi en iyi ihtimalle dikişleri patlar.
    Gidip yapacagi işi hakedecek miktari odersin eldivene ve ne işe yaradigini eline taktigin anda anlarsin. Avuç içi jel tamponlar, bilek destek ve korumalari mevcuttur ekseriyetle deridir.
    Adam akilli koruma ekipmanlarinin ne işe yarayacagini umarim kalitesiz urunlerle kaza yaparak tecrube edinmezsin.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Özgür resimdeki kışlık deri eldiven gibi duruyor, ekstra koruma göremedim.

Benim sağ küçük parmağım kırık, düştüğümde de avuç im ve elimin üzeri soyulmuştu.

Kaza esnasında eldivenim yoktu, olsaydı kırılır mıydı hep merak etmişimdir ancak soyulmayacaktı o net, ayrıca soğuktan da koruyor bu bile yeterli

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Cevap soruda zaten korumalı demişsin ama amaç cevap aramaktan ziyade konuşmak. Öyle olsa böyle olur şöyle olsa böyle olur.
    Taze düşmüş biri olarak söylüyorum; avuç içindeki derim yerine eldiven sürtündü asfalta bence gayet yeterli bir sebep. Ayrıca avuç içinde sünger olsa 2 gün elim ağrımayacaktı. Elinin üstünde de koruma olması gerekir gösterdiğin eldiven bildiğin kışlık eldiven.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)