Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonkro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660,Motoran Vento,Opel Corsa C
    değerli arkadaşlar,

kuba shineray xy-100 ile 20000 km yapmış birisi olarak söyleyeyim. motorumda hiçbir zaman beklenmedik bir arızayla karşılaşmadım. yakıtının az oluşu da beni gerçekten şaşırtırdı o zamanlar. bazen bu nasıl çinli lan niye bozulmuyor derdim.

sonra onu satıp better aldım o da 125 cc kırmızı commuterlardan. onunla da 25000 yaptım. o hayvanında çok birşeyini görmedim. ama son zamanlarda bakımsızlıktan olsa gerek biraz çekişi tuhaflaşmıştı ama komple bakım yaptırsam öyle olmazdı.

yani uzun lafın kısası çinli deyip de geçmeyin. iyisi gerçekten çok iyi oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yeni üye olan arkadaşlar başlığa bir hevesle yazıyorlar ama bu başlık 2006 yılında Çin motorlarının yeni yeni piyasaya girmeye başladıkları ve çöp olarak görüldükleri dönemde açılmış bir başlıktı. O zamanlar bu motorların zamanla her tarafları titreşimden dökülmeye başlar, güneşten renkleri solardı. Şu anda bunların hiçbiri kalmadı. Tepe tepe kullanılan motorlar bile kolay kolay önemli arıza vermiyorlar. Artık bakımını düzgün yaptıktan sonra 20 bin km'yi geçmeyecek motor yok.
    ferhatkars bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Sen ne kadar değer verip bakım yaparsan oda sana o kadar değer verip güzel bakıp gezdirir,

tabii istisnalar olmuyor değil,
    onlarda KULLANICI ŞANSSIZLIĞI demekten başka bişiy gelmiyor elimizden
    cenkito bunu beğendi.

arkadaşım in ismi Mahmut GÜVENÇ
    motoru :better 125cc
    model : 2005
    km si: 36.000 lerde bozuldugu için çalışmıyor
    tahminim 50.000 i devirdi.
    motor bloğuna anahtar değmedi
    tek yaptığı masraf zincir değiştiriyor
    hala da canavar gibi motor. genelde asfaltta şehir içi kullanıyor. benim kros varken köy yollarına filan da giderdik. hiç bozulacak gibi de durmuyor. motordan pek anlamaz kendisi arada bir tamirciye giderse gider ışte..
    cenkito bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    5000 mi? Çinliler iki hatta üç kalitedir. Birinci kalite candır. Özellikle zongshen balansörlü motor ise. Adam gibi kullanılan birinci kalite çinlide en fazla 10.000 ve katlarında debriyaj balatası değişir. 50.000 - 100.000'lere kadar bana mısın demez. Motoru patlatsan bile acıma. Yenisini komple 700 tl civarında toplarsın.
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni üye olan arkadaşlar başlığa bir hevesle yazıyorlar ama bu başlık 2006 yılında Çin motorlarının yeni yeni piyasaya girmeye başladıkları ve çöp olarak görüldükleri dönemde açılmış bir başlıktı. O zamanlar bu motorların zamanla her tarafları titreşimden dökülmeye başlar, güneşten renkleri solardı. Şu anda bunların hiçbiri kalmadı. Tepe tepe kullanılan motorlar bile kolay kolay önemli arıza vermiyorlar. Artık bakımını düzgün yaptıktan sonra 20 bin km'yi geçmeyecek motor yok.
    benim kinroad 250 çapır 2005 model... 2009 trafiğe çıkışlı...
    çift silindir... 100 km de 3 litre yakıt yakar...
    30.000 km yi geçtim...
    değişenler: zincir-dişli seti, debriyaj ve fren balataları, lastikler...
    ön üst fren merkezini 2 defa değiştirdim... cam çatlama yapıyor ve yağ kaçırmaya başlıyor...
    diğer değişenlerde ufak tefek ıvır zıvırlar... fren müşürü, debriyaj teli, marş otomatiği....
    bu yaz kıbrıstan ankaraya gidip geldim... (mersine kadar feribotla )
    2000 km de öyle yaptım...
    hala bi 30.000 daha gider sanırım...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model motoran torro 100 cup motosikletim şu an 10.800 km de, 2 kişi dağ, bayır, tarla, asfalt birçok yerde gezdik tekerlek patlaması hariç beni yarı yolda bırakmadı. Ufak tefek masraflar oldu tabi akü, ön ve arka ampül patlaması, yağ değişimi, buji değişimi gibi. Bu motosikletleri kullanacak arkadaşlar bakımlarını zamanında ve düzenli olarak yaparlarsa problem yaşamazlar.
    motoran torro ben de var 2011 .çok berbat nikelaj var hepsi döküldü(seninki eski muhtemelen daha daha kaliteli ) ama gerçekten süspansiyon ,motor aksamı sağlam.iki yıldır binmiyordum dün bi benzin hortumunu değiştirdim bi yağ değiştirdim bi de filtre temizliği inan bana tek marşta jikle açmadan çalıştı ve gaz vermeden rölantide devam etti.100 kilonun üstündeyim rampa düz demeden çok ii gidiyo yakıtı da nispeten diğer cuplara göre az (nedenini anlamış değilim)...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    adam gıbı kullanıldıgı surece kucuk cclerde cınlı motorların cogu saglamdır grenajjlar dokulmektedır bunun da sebebı kalıtesız plastık malzemeler ama motor aksamında hıc sorun olusmamakta omurluk makıneler parca bol sankı lego gıbı sok yenısını tak servıse gıtmeye bıle gerek yok duzgun bır takım cantan varsa elınde yatkınsa bu ıse sok tak baska ne gerek var degıl 5, 80 bın bıle bınersın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

2 sene önce sattığım mondial 150 zc 30.000 küsüre yaklaşmış. Şimdi 4.sahibinde. Ben 22binde satmıştım. Tek yaptırdıkları debriyaj balatası taktırmak olmuş. Artık şasi kırana kadar devam

*Not: 150 zc mondialin bu memlekete getirdiği en kötü scooterlardan biridir

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski motorum Kanuni Breton 125 ile 20bin km'ye yakın yol yapmıştım. Hatırladığım kadarıyla sadece arka jantta bir problemim olmuştu, 20 liralık masrafla halletmiştim. Bir de depo musluk kaynağı kaçırıyordu, depo değişti 60 lira Lastik, ampul patlaması sarf malzemelerinin (balata vs) değişmesini saymazsak bunlar dışında masraf çıkarmadı. 1600 e sıfır almıştım, 3 sene sonra 1400'e sattım

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Salcano Wolf 47 binde, saat gibi mübarek. Beni hiç üzmedi, yolda bırakmadı.50 bini geçince gene yazarım.

ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Motor yuki yx tornado 200RR
    Km 14.240
    Model 2012

Şuana dek başıma büyük bi ariza gelmedi

Yaptığim bakimlar Rodaj zamanini gectikten sonra
    5.000km de debriaj gaz teli degisimi ufak tefek bakimlar manifort değisimi toplam tutar 45tl
    Lastik değisimi michelin lastige ilk adim

10.000km de aklima gelenler
    o-ringli zincir 80tl ön arka disli degisimi 38tl
    Tekrardan manifolt degisimi 8.5 tl
    Hava filitresi 18tl
    Debriaj balatasi degisimi 52 tl
    Sol ust ve sol alt grenaj toplam 36tl
    Arka artçı ayaklik kirildi 27tl
    Söför sol basamak cok hafif dusmeme ragmen kirildi 44tl
    Abart eksoz degisimi 200tl

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    33000'deyim motor Yuki 125-28H

Zincir dişli seti değişti debriyaj değişti. İki kez egzos titreşimden olsa gerek boğazından vidası kesildi tamiri yapıldı bunun dışında bir şeyi yok

GabrieL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano wolf 125
    100 cc ramzey cup motorum var.32.000 kmde.köyde dağ taş çamur demeden her yerde kullandım.şimdiye kadar sadece sibopları sorun çıkarmıştı.1 kez yeniledim.bir kezde contayı yakmıştı.Hala taş gibi :D sadece plastik grenajların fln bikaç yerinde kırıklar var

MEHMET A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR
    benim eski asya 10000km ye geldi 3500tl ye aldım herşey dahil,1 kere yolda bıraktı yaptığım masraf rahatlıkla 3500 i geçer 2012 model değişmeyen parçası yok ayna kayış dışında bakımlarını düzenli yapmadım ama sonuçta 10 000
    (4 kere komple grenaj değiştirdim)

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler