Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cross Motor Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Merhaba Kafamda cross alma düşüncesi var ama alacagım cross uzun ömürlü bisey olsun yakıtı az olsun istiyorum birde sürekli olarak memlekte gidip geliyorum yaklasık 40km bu yolda beni üzermi cross? Limitim Max 10Bin tl Motor Tecrübem var 4 Zamanlı Güzel Bi Croos Almak İstiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    aa hemserim usaklimisin sadece 64 u gorunce yazmak istedim bi bilgim yok konu hakkinda

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aa hemserim usaklimisin sadece 64 u gorunce yazmak istedim bi bilgim yok konu hakkinda
    Aynen Uşaklıyım

Motosikleti
    RKS 150 TİTANIC
    HONDA CRF AL ARKANA BAKMA BİZİM YAN SİTEDE Bİ ÇOCUKTA VAR MOTOR HARBİDEN MOTOR.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Şuan KLX250 kullanıyorum. Geçen Sezon CRF250 kullanıyordum. Asfalt kullanımı için crf. Arazi ve daha kaliteli birşey olsun diyorsan KLX. ikiside 40 km yol da sorun çıkarmaz. ikisinlede defalarca günlük 350-400 km yaptığım oldu.
    tunahanbayam bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan KLX250 kullanıyorum. Geçen Sezon CRF250 kullanıyordum. Asfalt kullanımı için crf. Arazi ve daha kaliteli birşey olsun diyorsan KLX. ikiside 40 km yol da sorun çıkarmaz. ikisinlede defalarca günlük 350-400 km yaptığım oldu.
    Arkadasin dedigi gibi aradiginiz makina dual purpose. Biraz arazi biraz cadde yapacak olan crf250L yada klx250
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasin dedigi gibi aradiginiz makina dual purpose. Biraz arazi biraz cadde yapacak olan crf250L yada klx250
    peki klx250 de sogutma hava diyor motor ömrü ne olur bu aletin birde titreşim nasıldır crf ve klx250 de birde boyum 1.75 kilom 70 küsür bu motoru rahat kullanabılırmıyım boyum yetermi ?

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı grk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki klx250 de sogutma hava diyor motor ömrü ne olur bu aletin birde titreşim nasıldır crf ve klx250 de birde boyum 1.75 kilom 70 küsür bu motoru rahat kullanabılırmıyım boyum yetermi ?
    Uzuuun yıllar kullanmak istiyorsan crf250L al. Servis yada parca sikintisi yasamazsin. Motor kullanmanin boy ile cok fazla alakasi yoktur aslinda ama sordugun sey isiklarda falan durmaya calistiginda sorun yasayip yasamayacagin ise 175 gayet yeterli bir boy motoru normal sekilde dengede tutabilmek icin.
    Arazi sürüşünden kasıt; hard enduro yapıyorum hopluyorum zipliyorum dagları yirtiyorum ise bu iki makina da isini gormez. Bu makinalar soyledigim gibi biraz arazi biraz asfalt icin. Bu ne demektir? Ne tam bir cross muamelesi yapabilirsin ne de cadde lastiklerini takıp süpermoto gibi kullanabilirsin.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Klx hava soğutmalı değil, aksine çift radyatörlü, sıvı soğutmalı. Bende klx alacağım duke var şuan

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzuuun yıllar kullanmak istiyorsan crf250L al. Servis yada parca sikintisi yasamazsin. Motor kullanmanin boy ile cok fazla alakasi yoktur aslinda ama sordugun sey isiklarda falan durmaya calistiginda sorun yasayip yasamayacagin ise 175 gayet yeterli bir boy motoru normal sekilde dengede tutabilmek icin.
    Arazi sürüşünden kasıt; hard enduro yapıyorum hopluyorum zipliyorum dagları yirtiyorum ise bu iki makina da isini gormez. Bu makinalar soyledigim gibi biraz arazi biraz asfalt icin. Bu ne demektir? Ne tam bir cross muamelesi yapabilirsin ne de cadde lastiklerini takıp süpermoto gibi kullanabilirsin.
    Benim Şuan Cbr 125 İm Var Bu Motordan Sıkıldım Bu Yüzden Cross Denemek İstiyorum Cross Alıpta Ordan oraya Zıplamak Gibi Bi niyetimde yok Faket Bi Arazi Yolunda Ne Biliyim Bi Cross Pistine Gidip Güzel Zaman Geçirebilecegim bir motor istiyorum Ayrıca Memleketime gidecegim için 40 km lik bir yolda gidebilmem lazım yani asfalltada götü başı ayrı oynamayacak bir motor düşünüyorum Birde 125 cc Öneriniz Varsa Onlarıda Alabılırmıyım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klx hava soğutmalı değil, aksine çift radyatörlü, sıvı soğutmalı. Bende klx alacağım duke var şuan
    bu motorların bakımları düzgün yapıldıgında ömrü ortalama kaç km dir ?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    wr250 klx250 crf250 için bayağı bir tartışma yapıldı karar ise arazi için en iyisi wr250 sonra klx250 sonra da crf250 geliyor
    benim ustam cross alacaksan yamahadan şaşma diyor ama wr250nin fiyatı da malum ben wr125ten yana kullanıyorum

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    wr125 in fiyarı da neredeyse crf250 ile aynı,,, en mantıklısı crf250,,,

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wr250 klx250 crf250 için bayağı bir tartışma yapıldı karar ise arazi için en iyisi wr250 sonra klx250 sonra da crf250 geliyor
    benim ustam cross alacaksan yamahadan şaşma diyor ama wr250nin fiyatı da malum ben wr125ten yana kullanıyorum
    wr250 benim için tuzlu ben cbr 125 imi satıp ustune pek bişey koymadan alabilecegim motorlara bakıyorum ama wr125 güzel gibi duruyor bana ayrıntılarından bahsedebilirmisiniz ? arazide nasıl top speedi nedir ? titreşim ? uzun yol ? yakıt v.b

Motosikleti
    KLX
    Benim Şuan Cbr 125 İm Var Bu Motordan Sıkıldım Bu Yüzden Cross Denemek İstiyorum Cross Alıpta Ordan oraya Zıplamak Gibi Bi niyetimde yok Faket Bi Arazi Yolunda Ne Biliyim Bi Cross Pistine Gidip Güzel Zaman Geçirebilecegim bir motor istiyorum Ayrıca Memleketime gidecegim için 40 km lik bir yolda gidebilmem lazım yani asfalltada götü başı ayrı oynamayacak bir motor düşünüyorum Birde 125 cc Öneriniz Varsa Onlarıda Alabılırmıyım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

bu motorların bakımları düzgün yapıldıgında ömrü ortalama kaç km dir ?
    Valla ne bilem böyle soru görmedim, bu motordan 98 bin kmde gördüm cillop gibi duruyor hala, ben hiç bi motoru ömrü bitene kadar kullanamadım

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Valla ne bilem böyle soru görmedim, bu motordan 98 bin kmde gördüm cillop gibi duruyor hala, ben hiç bi motoru ömrü bitene kadar kullanamadım
    Yeni Bir Kullanıcı Sayıldıgım İçin Sizi Soru Yagmuruna tuttum bıraz k.b çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Motosikleti
    KLX
    Yeni Bir Kullanıcı Sayıldıgım İçin Sizi Soru Yagmuruna tuttum bıraz k.b çok teşekkür ederim cevaplarınız için
    Estağfurullah ne kusuru,Arazi yolunda gidicem sadece uçup zıplamıyacam diyorsan Duke al mis gibi duke o tür şeylere yatkın Ben dükü arazide kullanıyorum hoplayıp zıplıyorumda(tabi taklalar felan hayal etme) yoldada kullanıyorum hakkını vermek lazım bu hafifliğin bu amortisorlerin bu markanın (ktm) öyle dümdüz yolda sürecektiysek bu hafifliğe amortisorlere bukadar para vermeme gerek yoktu benim 2. dukum bu hiç bırakasım gelmiyor hatta neden klx alasım var la diye sorguladım şuan kendimi değişiklik istiyor heralde insan bir süre sonra

Gölgeye bakarsan you see i'm flying like a bird

- Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    tercih sizin fakat 1000 lira fazla verip 250cc almak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum WR125 ler hiçte ucuz değiller.. İlk baştada belittiğim gibi ben CRF de kullandım hala da KLX kullanmaktayım. ''SADECE'' asfaltta kullanacaksan CRF daha mantıklı Ama ara sıra araziyede girip keyif alıyım dersen KLX daha güzel bir altarnatif. CRF ile araziye girilmez mi ? girilir.. Fakat hem ağır.. Hemde performans açısından diğer rakiplerinden daha geride. Aynı para verilip 2ci el alınacaksa KLX önerebilirim. Ben sürekli otobandan istanbula gidip geliyorum 120 belki 130 göreceksiniz ama
    tehlikeli. uzun yol sürüşü 2sinde de 110-115 güvenli geldi bana. Yakıt konusunda da ortalama 19 kuruş civarı falan heralde (ara ara gazlamalı)

Motosikleti
    Kuba Black Cat

Arazi yolunda gidicem sadece uçup zıplamıyacam diyorsan Duke al mis gibi duke o tür şeylere yatkın Ben dükü arazide kullanıyorum hoplayıp zıplıyorumda(tabi taklalar felan hayal etme) yoldada kullanıyorum hakkını vermek lazım bu hafifliğin bu amortisorlerin bu markanın (ktm) öyle dümdüz yolda sürecektiysek bu hafifliğe amortisorlere bukadar para vermeme gerek yoktu benim 2. dukum bu hiç bırakasım gelmiyor hatta neden klx alasım var la diye sorguladım şuan kendimi değişiklik istiyor heralde insan bir süre sonra
    Arazimi o şimdi? yoksa kuru toprak yol mu? Birde viraj al bakalım o toprak yolda da gözlerimiz bayram etsin :D Bide yağmur yağsa ne gülerim var ya haline :D

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tercih sizin fakat 1000 lira fazla verip 250cc almak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum WR125 ler hiçte ucuz değiller.. İlk baştada belittiğim gibi ben CRF de kullandım hala da KLX kullanmaktayım. ''SADECE'' asfaltta kullanacaksan CRF daha mantıklı Ama ara sıra araziyede girip keyif alıyım dersen KLX daha güzel bir altarnatif. CRF ile araziye girilmez mi ? girilir.. Fakat hem ağır.. Hemde performans açısından diğer rakiplerinden daha geride. Aynı para verilip 2ci el alınacaksa KLX önerebilirim. Ben sürekli otobandan istanbula gidip geliyorum 120 belki 130 göreceksiniz ama
    tehlikeli. uzun yol sürüşü 2sinde de 110-115 güvenli geldi bana. Yakıt konusunda da ortalama 19 kuruş civarı falan heralde (ara ara gazlamalı)
    Çok haklısınız Benim Aklıma Yatan Motorda KLX Fakat Ben Uşak ta Oturuyorum Servis Yok En Yakın İzmir Var Orasıda 250 km Sıkıntı Olabilir Hondanın Servisi Var Çok Kararsızım Ama bir Düşüncemde Şu Saten 2. el Aldıgım motorumun garantisi bitmiş olacak pekte onemlı degıl servis bakımını her yerde yaptırabılırım diye düşünüyorum

Motosikleti
    KLX
    Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazimi o şimdi? yoksa kuru toprak yol mu? Birde viraj al bakalım o toprak yolda da gözlerimiz bayram etsin :D Bide yağmur yağsa ne gülerim var ya haline :D
    Asfalt göremiyorum, demekki arazi Arazi lastiği olursa alınır viraj kaya kaya mis gibi bu toprak yolda ne olmuş hatta bu lastiklerle bile olur vardır fotoğraf belki atarım akşam Adam arazide sürücem sadece ağır ağır demiş, bence yerinde bir öneri yaptım. Senin kuba black CAT kadar hafif olmasada arkadaşın işini görecek kadar hafif ve performanslı diye düşünüyorum. Saygılar

Bu arada arazimi o dediğiniz yer, çiftalandaki jip parkuru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Çok haklısınız Benim Aklıma Yatan Motorda KLX Fakat Ben Uşak ta Oturuyorum Servis Yok En Yakın İzmir Var Orasıda 250 km Sıkıntı Olabilir Hondanın Servisi Var Çok Kararsızım Ama bir Düşüncemde Şu Saten 2. el Aldıgım motorumun garantisi bitmiş olacak pekte onemlı degıl servis bakımını her yerde yaptırabılırım diye düşünüyorum
    Zaten bakım aralığı 12.000 Km de bir KLX in

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)