Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

r25 satıp 250 duke abs almak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Sırf abs için motosiklet değiştirmek bence mantıklı değil, tabi bu sizin kendinizi güvende hissedip hissetmemenizle alakalı. Lastikleriniz güzelmiş size tavsiyem farklı özelliklerdeki yüzeyler de(yeni asfalt, cam gibi asfalt, kum, ıslak asfalt, yağmur sonrası nemli asfalt vs.) panik fren çalışması yapın. Maksimum fren performansını deneyip lastiğin nerde kitlediğini öğrenin. Ben kumda bile ön freni kitleyip düşmedim bu çalışmalar sayesinde ki motorum spesifik bir motor değil sıradan 90 90 18 pilot streetler var üzerinde. Tarz değişikliği vs arıyorsanız o ayrı ama sırf bu yüzden motorumu değişmezdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir senelik CB1000R'i bir sürü zarar edip KTM ile değiştirmemde en etkili faktör ABS oldu. Hiç düşünmeyin, değiştirin. Bütçesi elveren hiç kimse ABS'den fedakarlık etmemeli.
    İleride eşimde artçı olarak bineceği için güvenlik hususuna fena taktım, yoksa benim açımdan sorun yok.Fren konusunda profesyonel değilim henüz ama aksaklıkta hiç yaşamadım çok şükür.

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizden daha beterim

Gönlüm Racing aşığı, bedenim chopper, uzun yol ve gezmeyi sevdiğimden bir gözüm enduroda, naked da gözüme bi başka güzel geliyor Böyle oluncada Yamaha Yzf r25 - Suzuki GW250 Inazuma - Honda Cbr 250R - Hyosung GV250-650 arasında gidip geliyorum Regal Raptor Daytona 350cc almaya çok yaklaşmıştım ama servis sıkıntısından dolayı çabuk vazgeçtim. Bakalım hayırlısı bizim gibi insanlar biraz zor seçiyor ama genede hepsini sevdiğimizden mutlu olmayıda biliriz

Bu arada Yzf r25 alınır haberim olsun satarsanız
    Sizinki daha fenaymış hocam, kafada seçenek çok.Ama ben olsam r25 yada inazuma bırakırdım seçenekler arasında

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc den yine 250ye ben olsam geçmezdim. İlla cc büyütmek şart değil tabii. Gönlünüze göre..
    Alıntı isra... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

cc yükseltmek sadece daha hızlı gitmek demek değildir ki. daha çabuk tepki vermek. o an'da kaçabilmektir bence.
    120 yi geçmedim diyorsun. 390 al, yine geçme. ama gaz tepkileri farkı yaratır zaten. Bence.
    Tabi satıp yeni motor almışken bende bir tık üst segmente geçmenin taraftarıyım.Bileğimin kontrolüne inanıyorum.390 ile baş ederim ama MT-07 konusunda tereddütlerim var.

Zaten tüm planlarımı 31 Temmuz 2016 sonrasına atadım şimdilik.Araba kredisi var zaten birde düğün öncesi bunu yük olarak bindirmiyim kendime.Hem o zamana kadar 390 rc mi 390 duke mi karar veririrm

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam para derdin yoksa sırf zevk için değiştirilir. Her yeni motor yeni heyecen demektir cc si ne olursa olsun.

Ama işlevsellik olarak yeniden 250cc bir motora geçmektense duke390 a geçmen daha mantıklı olur.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı stanly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki daha fenaymış hocam, kafada seçenek çok.Ama ben olsam r25 yada inazuma bırakırdım seçenekler arasında
    Aynen benim de şuan en çok istediğim motor yzf r25 ama 3. aya kadar bekleme kararı aldım en azından kışı geçirip alıcam.
    Kısaca ben;

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Panik fren dahil yirmi saat profesyonel eğitim almıştım motorsiklet sürmeye başlamadan önce. Kaç defa kumlu çakıllı zeminde kaymaya kalktı motorsiklet ve düşmeden kurtardım. Ne kadar güvenli fren egzersizi yaparsanız yapın, bir gün karşınıza bir durum çıkar, keşke ABS olsaymış dersiniz. Geceleyin kavşakta islak zemin bir örnek.

Benim kazalarım arasında nerdeyse on sene var. 2006'da oldu bir tane, bir tane de dört ay önce. Dizim ağrıdı iki ay. Baktım işin şakası yok, ABS'li motorsiklete geçtim. Ciddi kaza hayatta bir ya da iki kez gelir başa. O an ABS, düzgün ceket, kask, vs. ne varsa lazım.
    schumacher__, k_ayhn, VESPERA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Fren çalışması yap diyen arkadaşlar, normal şartlarda belki durumu kurtarabilirsiniz ama öyle durumlar oluyor ki, yola renksiz birşey dökülmüş oluyor veya asfaltta giderken çok küçük bir kısımda kum, toprak oluyor siz o zemin üzerinde olduğunuzun farkında olmadan frene dokunduğunuz an kendinizi yerde buluyorsunuz. Kaç defa başıma geldi, görünürde hiçbirşey yokken frene dokunduğum an ABSnin devreye girerek motoru toparladığı. O yüzden pratik normal olmayan şartlarda işe yaramıyor ne yazık ki, ABS 1 sefer lazım olur onda da hayatınızı kurtarır.

Benim yaşadığım bir tecrübeyi de aşağıdaki konuda görebilirsiniz, ABS olmasa muhtemelen motoru devirip çok daha ciddi sonuçlarla karşılaşabilirdim:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ten-donme.html

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ABS önemli elbet, ama lastikte bi o kadar önemli, motorunu yeni almışsın, lastikleri de değiştirmişsin, biraz daha kullan r25 i sonrasında da duke 390'a geç bence de

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    ABS yi tartışmak ahmaklıktır kimse kusura bakmasın.istediğiniz kadar iyi fren yapın yada yaptığınızı sanın yada yıllardır kullanıyorum artık bana bişey olmaz deyibilirsiniz.tek bir an ve o an erken gitti diyoruz.kardeşim abs candır tek silindir olsunda daha sağlam olsun.
    VESPERA bunu beğendi.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Abs olursa çok daha iyi olur ama, abs yok diye de motora bilmeyelim mi bu kadarr abs sempatizanı olmayalım olayı bazıları çok abartıyor. Şurda yazılanlardan sonra abssiz motorlar çöp binilmesin gibi bir durum çıkıyor. Benim de başıma çok geldi ama bende abs yoktu şehir içinde panik hali yok iken ön frene basıyordum bir anda kitledi, ve şaşırdım ama anında bıraktım maneti sonra topladı. Abs olursa çok iyi olur ama yoksa da yapacak antrenmanlar size çok şey katar.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    r25 kullandım, sadece arka fren biraz agresif o da basit bi kaç ayarla düzeltilebilir bişey. 15 bin km dir güçlendirilmiş frenleri olan fz6 ya biniyorum hiç de abs yok diye bi eksiklik duymadım. abs için motor satacağınıza ileri sürüş eğitimi alın bence, motora ve kendinize olan güveni artırır ve 250 cc de abs den daha etkili olur görüşündeyim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ABS'siz motor çöptür diyen yok zaten. Ancak çok etkili ve önemli bir güvenlik unsuru olduğu kanıtlanmış durumda. "Kaliteli bir kaska vereceğin bir sürü para yerine güvenli sürüş dersi al" demek çok saçma değil mi? Aynısı ABS için de geçerli. Alternatifi yok çünkü. Karşılaştırma yapmak hatalı.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    benimde aklimda sorular vardi abs gereklmi diye 3 sayfa yorumdan ve arastirmalarima gore abs luks degil ihtiyac bence . hic bi egitim abs yerini tutmaz . o zaman ekipmanda giyme git egidtim al ne farki kaldiki . ha abssiz kotor kotu demek degil ekstra dikkat istiyor sadece ...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu kadar kafa yormadan önce eğer denemediysen Duke 250'yi denemeni tavsiye ederim. Muhtemelen rahatsızlığından ve titreşiminden dolayı vazgeçeceksin. ABS güzel bir şey de bu değişikliği yapmak için yeterli sebep değil.
    something123 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Naked dönmek istiyorsan tabiiki duke 390 güzel tercih,
    Fakat ss bir motordan naked geçiceksin, ben bir rc kullanıcısı olarak, duke 390'a binemiyorum, marşa basıp çalıştırdıgım an itibariyle, ses, kullanış tarzı tamamen farklı..
    CC yükseltmek değil mesele hangi tarz kullanmak istiyorsun da önemli..
    Ama abs duke kullanan arkadaşlar gayet memnun, bende abs yok güzel kilitleme ve kayışlarım var, ilk zamanlar heycan yaptırdıydı, motor arkasını toplarken kalp atışlarımı unutmam...
    Şimdi anlık frenlerimi minimize ediyorum, abs faktoru olsa tabiiki daha guvenli olurdu, butce varsa tercih edilmeli..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    690cc Tork canavarı Naked fiyat güzel ABS var Kısaca MT-7
    Mercedes kompressor supercharger kullanıyormuş gibi rölantide bile tork, öyle diğerleri gibi aman 6000 dd kadar sakin olayım sonra asılayım gücümü göstereyim yok...
    Marşa bastığın anda 75 beygirin hepsi emrinde..

Sen bi bin öyle karar ver..

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Abs kesinlikle olmalı motorda.Ben süper fren yaparım diyen adamda piste gidip kapatsın abs sini mükemmel frenler yapsın.Trafikte abs önemlidir ve de rahatlıktır.

1 senelik tecrübeden sonra 600 cc'ye geçmek değil de on binlerce km yaptıktan sonra 600 cc'ye geçmek sanki daha doğru olur. abs'ye niyetlenip, 600'e geçmek biraz değişik olur sanki Tabii ki saygı duyuyorum da, tehlikeli olması açısından söylemek istedim.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    İlk motoru alırken ABS her zaman tercih sebebi olabilir.

ABS yardımcıdır ama kaptan sizsiniz. Siz fren yapmayı bilmiyorsanız ABS varken de çok sıkıntı yaşarsınız.
    Acemilikten fazla hızlı gittiğin biryerde ABS ile erken durup kazadan kurtulacağını zannetme.

DURAMAZSIN.

Hatta daha uzun mesafede bile durabilirsin ve kaza yaparsın.

1. Önce iyi fren yapmayı bileceksin ve bunun için eğitim alacaksın.
    2. ABS olursa ne ala ama var diye güvenerek hareket etmeyeceksin.Kesin kaza yaparsın.

ABS'siz motor kullanmak yanlış olsa. ABS'siz motor üretilmezdi.Motoru almışken İYİ FREN YAPMAYI öğren. 600'lük motora geçerken ABS'li bi motor seç kendine.

Benim tavsiyem ve görüşüm böyle
    VESPERA bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motoru alırken ABS her zaman tercih sebebi olabilir.

ABS yardımcıdır ama kaptan sizsiniz. Siz fren yapmayı bilmiyorsanız ABS varken de çok sıkıntı yaşarsınız.
    Acemilikten fazla hızlı gittiğin biryerde ABS ile erken durup kazadan kurtulacağını zannetme.

DURAMAZSIN.

Hatta daha uzun mesafede bile durabilirsin ve kaza yaparsın.

1. Önce iyi fren yapmayı bileceksin ve bunun için eğitim alacaksın.
    2. ABS olursa ne ala ama var diye güvenerek hareket etmeyeceksin.Kesin kaza yaparsın.

ABS'siz motor kullanmak yanlış olsa. ABS'siz motor üretilmezdi.Motoru almışken İYİ FREN YAPMAYI öğren. 600'lük motora geçerken ABS'li bi motor seç kendine.

Benim tavsiyem ve görüşüm böyle
    AB bu yanlışı gördü ki bundan sonra satılacak motorlarda ABS'yi zorunlu tutuyor, keza arabalarda da aynı
    gokberk6426 ve UNdocab bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    rossoları takmışsın işte daha abs ye ne gerek var .ha para varsa değiştir tabi o ayrı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)