Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Baslangic motoru tavsiye, 3 motor arasinda kaldim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Merhaba arkadaslar. 250cc ve scoter tecrubelerim mevcut. Bunun disinda kisa bir surede virago kullandim. Almanyadan motor almak istiyorum fiyatlarin cok ucuz olmasi sebebiyle. Asagida vermis oldugum motorlardan birini kapacagim mumkunse ciddi ciddi belkide 3-5 yil kullanacagim ilk motorum olucak kendi uzerime. Sizden ricam bana sebepleriyle nedenlerini yazmaniz mumkunse.

1- kawasaki zephyr 750
    2000 euro , 739cc , 72ps ve 22.000km
    Km si cok az oldugu icin cezbedici geliyor bana.

2-yamaha sr 500
    500cc , 33ps , 1900 euro , 40.000km

Acikcasi cafe racera cok rahat cevirebilirim bu motoru o yuzden aklim yatiyor.

3- honda cbx550
    33.000km 2000 euro , 50ps , 565cc
    Goruntusu cok hosuma gitti gercekten.

BONUS

Suzuki gs 550L
    60.000km 1500 euro , 546cc , 49ps

Evet arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Arkadaslar yardim edebilecek yok mu bekliyorum yardimlarinizi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bizim buralarda pek kullanılan motorlar değil yorum zor ve az gelir...
    CC öneli değil beygir önemlidir. beygiri düşük birşey tercih edebilirsiniz..

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Dostum bu saydigin motorlar baslangic icin uygun degil. Banane ben alacam diyorsan 3 gun sonra ilk kazani yaparsin, basit bir kaza da olmaz o. Daha dusuk cc bir motor dusun.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    250 cc lik bir motor bile BAŞLANGIÇ motoru değildir. sağda solda sürdümle olmaz. yaşayarak tecrube etmeyin. saçmalamayın. sağlıcakla.
    oggomoggo bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum Türkiyede yaşayıp bu motorları net haricinde görebilen insan yoktur...tecrübem olsa üşenmez paylaşırdım...ama gerçekten uzmanlık isteyen çok özel modeller...TR de olmadığı için özel değil..türünün emsalsiz benzersiz makinaları bence...tercihler güzel en azından...

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Adam ilk motorum dememiş ki herkes ilk motor olmaz diyor. Algıda seçicilik. Motorlar güzel ve ucuz velakin kilometreleri fazla. 30 bin km bir motor için ciddi km. Ben olsam en düşük km'yi seçerdim.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Yillardir motor kullaniyorum 2sene 700cc kullandim ama hep onun bunun motoruydu arkadaslarin , dayimin yani ilk defa kendim icin aliyorum dostum ortaokuldan beridir mobilettir mondialdir racingtir cruiserdir crosstur hepsini kullandim cok iyi degilim ama az cok ne yapmam gerektigini biliyorum.

Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yillardir motor kullaniyorum 2sene 700cc kullandim ama hep onun bunun motoruydu arkadaslarin , dayimin yani ilk defa kendim icin aliyorum dostum ortaokuldan beridir mobilettir mondialdir racingtir cruiserdir crosstur hepsini kullandim cok iyi degilim ama az cok ne yapmam gerektigini biliyorum.
    bence sen toplam km tecrübeni yaz önce. başlangıç motoru diye başlık açmışsın ama senin durum farklı gibi. bir de eğitim almadan önce kaç km yaparsan yap pek farketmiyor açıkçası. eğitim alırsan bu saydıklarının hepsi sana uygun.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sen toplam km tecrübeni yaz önce. başlangıç motoru diye başlık açmışsın ama senin durum farklı gibi. bir de eğitim almadan önce kaç km yaparsan yap pek farketmiyor açıkçası. eğitim alırsan bu saydıklarının hepsi sana uygun.
    10.000 den fazladir izmir-ayvalik hergun gidip gelmisligim bile var en cok mobiletle yapmisimdir ben kendimi bildim bileli iki tekerlekli kullaniyorum sadece parami egitimime harcadim yeni yeni elime para geciyor. Sayilmaz ama bisikletle 4000km avrupa yolculugumda var :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu saydigin motorlar baslangic icin uygun degil. Banane ben alacam diyorsan 3 gun sonra ilk kazani yaparsin, basit bir kaza da olmaz o. Daha dusuk cc bir motor dusun.
    Hocam dedigin dogruda gercekten ben akilli birisiyim yani canimi hice sayacak mentalitede degilim gercekten hani bircok konuda bilgim var bunlari trafikte motor ustunde kendim ogrendim yeri geldi kaza yaptim yeri geldi bilegim 7 yerinden kirilip ters dondu yani derslerimi de aldim iciniz rahat olsun. Yani baslangic motoru tavsiyesinden kastim parca parca her motor turunu kullandim ama en uzun sure virago ve scooter ile yaptim 4-5bin km civari ama oda yetmedi yani soyle bi makineye kendimi atmak istiyorum ki gonlum ve aklim cruiser den yana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)