Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial RX3i Evo'nun 2016 modelleri yenilenmiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla Mondial RX3İ Evo modelinde bazı iyileştirmeler yapmış. Ön ve arka jantları orantısız ve km saati hatalı diye şikayet alınca, ön jantı 19", arka jantıda 17" yapmışlar.
    Motorun ön siperliğini de büyütmüşler. Renk dizaynı yenilenmiş. Arka dış çamurluk ve 12V şarj girişi eklenmiş.

Bu motorun akıbeti ne olacak dersiniz? Alanlar genel anlamda memnun ama bazı çözülemeyen sıkıntılar ve parça bekleme süresinin moral bozduğunu söylüyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte bu gibi şeyler için şubat ayındaki fuarı bekliyorum o zamana kadar araştırmalara devam bende bu motorda karar vermiştim zaten inş biraz daha iyi bir hale gelmiştir.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    peki 70 ile giderken dağılan arka dişli setini napmışlar

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki 70 ile giderken dağılan arka dişli setini napmışlar
    Rx3 sayfasında birisi aylardır oksijen sensörü beklediğini söylemişti birde

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Parça sıkıntısı demişsinde, bir abinin honda 600F 'ine ön bilye bulana kadar canımız çıktı. Bütün servisler malum ülkeden getirtecez 2ay içinde alırsınız deyip fahiş fiyat verdiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Mondial mondial al yolda kal

Mondial in en büyük artısı hep "parçası bol ve ucuz" olarak bilinmesiydi.

O da olmazsa ne edeceksin mondiali?

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça sıkıntısı demişsinde, bir abinin honda 600F 'ine ön bilye bulana kadar canımız çıktı. Bütün servisler malum ülkeden getirtecez 2ay içinde alırsınız deyip fahiş fiyat verdiler.
    600 f kaç binde kaçıncı yılında dağıtmış ön bilyeyi ? Hemen yapıştırın cevabı 😅

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    O kadar para ver sonra o parayla rezil ol...

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Enduro sevenler için 250cc de bu ebatta bi enduro gerçekten süper ama ne kadar kaliteli orası muamma...

Gittim gördüm ve çok ihtişamlı baya güzel görünümlü bir motor ilk başta yüksek cc zannettim 250cc olduğunu görünce şaşırmıştım. Fakat Mondial gibi bir marka için pahalı bir fiyatı var. Genede cüssesi benim gibi iri insanları cezbediyor (boy 1.93 kilo 110)...

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    RX3 ü sürme imkanım oldu R25 i arkadasa verdim RX3 e bindim ilk başta benim haraket şu ayaklar yere zor değiyo lan sonra çıktık yola ilk şehir içi motordada tiger egzoz vardı. Şehir içinde o ses uyuyanı uyandırır o biçim tok ve felaket ses vardı ama bu motor enduro sonuçta kasisten bi geçiyom motor dagılcak gibi oluyo dedim motorumu geri verin laaan görüntüye bakarak alınırsa çok yanlış yapılır görüntüde benimde çok hoşuma gidiyordu sürene kadar arkadaşta sattı zaten 1 ay sonra yani benim gözümde

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu arada Mondial CFMoto'nun 150 NK modelini de tanıtmış ama kimse ilgilenmemiş. Motor 150 cc, su soğutmalı, enjeksiyonlu ve 6 vitesli bir naked :

ilkadam ve Mexico bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Mondial CFMoto'nun 150 NK modelini de tanıtmış ama kimse ilgilenmemiş. Motor 150 cc, su soğutmalı, enjeksiyonlu ve 6 vitesli bir naked :

http://www.mondialnigde.com/wp-conte...moto123cc1.png
    Mondial 150 Sentor'u 5500 liraya satan bunu kaça satar acaba ? 1000 lira fark için Bajaj Pulsar yerine bu alınmaz.
    SAZMAN bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Renk güzelmiş

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 150 Sentor'u 5500 liraya satan bunu kaça satar acaba ? 1000 lira fark için Bajaj Pulsar yerine bu alınmaz.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Normalde bunu 5500'e satmaları gerekir ama bazı yabancı sitelerde 2700 € gibi rakamlar gördüm. 125 cc olanı da var, hatta bu da 125 cc olabilir emin değilim. CBR125R parasına gelecek neredeyse. Gücüne bakıyorsunuz 150 cc 12 BG. Tamam motor çok güzel de gidip 150 cc motora isterse İtalyan olsun 8 bin TL vermem. Burasının ekonomisi Avrupa ekonomisi değil, insanlarının alım gücü de Avrupa gibi değil, Hindistan gibi. Bunu bir türlü anlamadılar. Distribütörler sürekli vergilerden, kurdan şikayet ediyorlar ama sürümden kazanmak gibi bir olaydan haberleri yok. Sanıyorlar ki adetsel anlamda pazar hacmi hep sabit, oradan kim ne kaparsa kârdır. Halbuki fiyatları uygun tutsalar pazar hacmi de kendiliğinden büyüyecek.

Şimdi şunu anlıyorum, motorların teknik özellikleri geliştikçe fiyatları da yükseliyor haliyle ama Japon fiyatına satılan Çin motorunu da kusura bakmasınlar ama kimse almaz. O yüzden artık Çinlilerin tek silahı kaliteleriyle birlikte hacim de yükseltmek olabilir. Sonuçta 125 cc su soğutmalı, enjeksiyonlu ve 6 vitesli bir motor ile bunun 200 cc versiyonunun maliyeti arasındaki fark aynı teknoloji seviyesinde 100 € bile değildir. O zaman yapacakları şey, böyle 125 cc ile falan uğraşmayı bırakıp 200 - 250 cc'yi hedeflemek olmalı. NS200 bu yüzden bu kadar çok satabildi. Spada firması Anton 200 modelini getirdi 6500 - 7000 TL'ye satmaya çalışıyor. 150 cc olanı da 5500 TL. Açgözlülük etmeyip 200 cc'den biraz daha az kar ederek 5500'e onu satsa ilk alanlardan biri ben olurum. Şu anda CBF 150 kullanırken neden gidip aynı paraya 150 cc Çin motoru alayım ? Motor ne kadar iyi olursa olsun alırsam da 200 cc olduğu için alırım. Bir de şu CG motor denilen çöp motorları artık bir bıraksınlar. Ne çıkıntı yapan balansör görmek istiyorum ne de CG lafı duymak.
    Samimi 46 bunu beğendi.

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    Kıymetli dostlar.. Sizler için MONDİAL EVO noktasında eksileri ve artıları anlamında bir arştırmaya girdiğimi biliyorsunuz. Bu anlamda son olarak mondiale bir mail attım ve görüşme talep ettim. 3 gün içinde Mondial üst düzey yetkililerinde bir sorumlu dönüş yaptı ve sizlerin merak ettiği olumlu ve olumsuz ( fiyatından tutunda servisine kadar) tüm sorularınıza samimi ve arkası dolu cevaplar verdiler.

Mondialin kim olduğumudahi bilmeden bana dönüş yapmaları çok hoşuma gitti ve ciddi anlamda uzun uzun konuştuk ..

Bu davranışları bana ciddi anlamda güven verdi. Kendilerine nezaketlerinden ve güven verici samimi sohbetleri hasebi ile teşekküreder bu model davranışın diğer firmalara örnek olmasını temenni ederim..

Görüşmelerimin tüm detaylarını aksam saat 21:00 da klup bilinciile paylaşacağım.

Tüm sorularınızın cevapları akşam.. görüşmek üzere.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)