Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türk malı Deri motosiklet montu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak.

Acaba Alpinestars, Revit kadar kaliteli yerli malı uygun fiyatlı mont olsa ne düşünürsünüz?
    Yabancı markaya güven daha çoktur ya genelde, bu bağlamda fikrinizi almak istedim.
    Bir girişimci bu işe gönül verse sizce motosiklet camiası destek verir mi?

En çok hangi mont modeli ilginizi çekiyor? (Resim veya link atabilir misiniz)

Verdiğiniz kıymetli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    mgora bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Hocam klasik tarzda motosiklet kullanan insanlar genelde deri istiyor. Ben prohel columbia kullanıyorum fiyatına göre oldukça büyük ve kalın korumaları var, durt arwick ile kıyasladığımda. Bence yeterli korumaları sırt hariç. Sırt için ekstra alınması tavsiye ediliyor. Gerçek deri olmasa da sürünmeye karşı dayanıklı suni deriden korumalı mont olsa fiyatta 400ü geçmese ben çok satılacağına inanıyorum. 300 tekstil e vermektense zorlar surtunmeye karşı dirençli korumalı bir deriye 400ü paşa paşa verirdim.

Olay tamamen fiyat ile alakalı. İşin maliyet boyutunu bilmiyorum.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Klasik tarzda motosiklet sürenler deri giyiyor doğrudur. Fakat motosiklete gönül veren racing sever genc arkadaşlar herzaman için deri bir racing mont arıyorlar. Fakat bunların fiyatları birhayli yüksek olduğu için kimisi sadece görünüş amaclı korumalığını düşünmeyerek alabilirler. Ki testlerden sonra eğer korumalığıda gayet iyi bir ölçüde cıkar ise ne mutlu bizeki kendi yaptığımız ürüne verdiğimiz parayı gözümüz kalmadan veririz
    Morphin bunu beğendi.

Mvl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR600RR
    hudson deri'dekiler türk değil mi??
    computeus, Cavalry ve hakikiteker bunu beğendiler.

Motosikleti
    4. motor Honda
    genel olarak motosiklet montları için bir çok ar-ge çalışması ve tecrübe gerektiği için
    tecrübe derken ilgili montun kesiminin yapılması korumaların tam yerinde olması ve hareketi kısıtlamaması vs.
    Mesela ben mont almadan önce prohel dahil bir çok uygun fiyatlı olan montu giydim denedim malzeme kalitesi çok farketmemesine rağmen alpinestars kadar rahat edemedim ya kolları sıktı yada öne uzanınca gerildi yada normal duruşta bol durdu kötü göründü sonuç olarak gidip alpinestars aldım ve çok memnun kaldım.

O yüzden yerli marka olsa bir soru işeretiyle yaklaşırım ama mesela tech90 pantolon aldım çok beğendim, aynı markanın ürünü yamaha kevlarlı pantolon aldım o da çok iyi ancak onların bile bir kaç yıl ar-ge süreci oldu. Sonuç güzel ama.

Sanırım yerli malı mont olsa heralde kısa mesafede giymek için korumalı bir deri mont alırdım kısa mesafede fazla sürat yapılamayacağı için korumasına güvenemesem bile deri olması ve uygun fiyatlı olmasıyla tercih edilebilir gibi onun dışında yerli malı olup profesyonel bir ürün için en az bir kaç sene yorum dinlemek gerekli.

Bu arada aklıma geldi sanırım bu işi yapan 4riders markası var. Arakdaşım kullanıyor ancak ben denemedim.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Sonra giyiyoruz taksitli, omuzlarda titanyum(gööya), sırtta hörgüçümsü birşey, omuzlar keza yine kapı genişliğinde maşallah 2 ye 2. Uzaylım kimin, ufo kimin, tövbe estağfurullah ne bu der gibi bakışlar.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Kalıbından, derisine kadar birçok faktör var. Türk markaları da var, ne kadar satıldığı malum.

Önemli olan marka olabilmek, bu da tecrübeyle oluyor. Aldın kalın deriyi, alpinwstarında kalıbını kopyaladın yine olmaz. Fiyat performans tutmaz.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Arkadasin dedigi gibi olay argede bitiyor tech90 a barkin röportaj yaptiginda adam kendi agziyla ilk ürünlerimiz bu kadar kaliteli ve istediğimiz gibi değildi gelen istekler doğrultusunda butcemizden kısarak ÇOK AZ kar ederek ar-ge ye yatırım yaptık artik istediğimiz gibi ürünler elde edebiliyoruz ama hala arge calsimalarimiz devam ediyor bundan sonra çeşitliligi artirmak bizim icin daha on planda demişti.5 yıllik bi surecten bahsediyordu yanlis hatirlamiyorsam bi marka cikar yapar 5 yildada gerçekten iyi isler yaparsa ne fiyati onemserim ne deri olup olmamasını tipi hoşuma gitsin,kaliteli olsun yani koruun,cok rahat olmasina gerek yok ama yormasin insani yeter benim için,(tipi hosuma gitsinde kasit zaten 4 5 belli model var alpine ve dainese bakilirsa görülebilir bu 4 5 model yapilirsa 1 ini begenip satin alirim zaten)

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada aklıma geldi sanırım bu işi yapan 4riders markası var. Arakdaşım kullanıyor ancak ben denemedim.
    4riders pakistan malı, en ucuz deri ceketi 750 lira

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence iyi markalardaki en önemli fark tasarımlarında yatıyor. Montlar gerçekten çok şık, bakınca orantılı bir görünümleri var. Ucuz montlar gibi garip garip kıvrımları, çıkıntıları, potlukları yok. Ucuz montların koruyucuları mutlaka insana batıyor, rahat edemiyorsunuz. Bu farklar olmasın benim için hiç farketmez gider yerlisini de alırım, tabi fiyatı da ucuz montlar kadar olmak koşuluyla. Biliyorsunuz bizde ürün kalitesi biraz arttı mı fiyat Dainese seviyesine çıkıyor. Böyle olmaması gerekir.
    Morphin bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4riders pakistan malı, en ucuz deri ceketi 750 lira
    ben bizzat Pakistan'dan sipariş verdim deri ceketimi Ceket 50 Euro,Kargo 35 Euro idi.Yıllarca kullandım, baktım eskiyeceği yok sattım.Pakistanda özellikle bazif in ceketleri bir çok iyi marka ile yarışır.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Para kazanacağın orta segment müşterinin mont için psikolojik tahammül sınırı 500 TL kadardır.
    Bugün korumasız normal bir dana derisi ceket 550 TL
    Üzeri olursa satış yaparsın lakin seni kurtarır mı bilinmez, üst segmentin seni tercih etmemesi için zaten temel bir gerekçesi olacak; yerli malı yaftası..
    Sırtında VENOM vs. yazmadıkça ARAI nin altına kimsenin bunu sırtına takıpta barlar sokağında caka yapacağını sanmıyorum.

Girişime destek için ben alırım..
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben alırım hatta eldivende de açık var , neden olmasın ki.
    Model model ve fiyat fiyat ürün çeşidi olması faydalıdır.
    Diğerlerinden farklı artı değer ne sunulabilir diye düşünülebilir.
    Ayrıca başlangıçta esinlenme olması doğaldır , derler ki birinci olamıyorsan birinciyi taklit et.
    Morphin bunu beğendi.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Kısa vadede rağbet göreceğini sanmam, lakin bunların geliştirme süreçleri var ve oldukça zahmetli bir iş..
    Güzel modeller çıkarıp, kalite ve fiyat konusunda da istikrar sağlanırsa neden olmasın..
    Deri motosiklet ekipmanında en fazla açık yelek ve eldivenlerde bence oraya yönelmek biraz daha doğru olur, adamlar neye göre kalıp alıyolarsa small beden aldığım deri eldiven elime bol gelirken şimdi large beden tekstil eldiven kullanıyorum ve oldukça sıkı.. Yelek mevzusuna da gelirsek, çoğunlukla kuzu derisinden üretiyolar ve çok çabul yıpranıyo, ayrıca modeller de oldukça kısıtlı.. Daha kaliteli malzemeler kullanılarak daha güzel modeller yaratılabilir diye düşünüyorum.. Umarım başarılı olursunuz
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Pazarın boyutlarının iyi hesaplanması lazım.
    Türkiye'de yılda kaç deri motosiklet montu satılıyor.
    Bundan alınacak pay ne olabilir?
    Gibi sorular cevaplanmalı.
    İş model ve kaliteyle bitmiyor.
    CE onayı alınması gerekiyor ve bunun için harcanacak meblağ tahmini satış adetine yansıtıldığında ortaya çok uçuk rakamlar çıkabilir.
    Morphin ve Shrieker bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Izmirli Torchsuits i tavsiye ederim google dan arastirin on numara is cikariyorlar.. bu arada hudson amerikan deri kullaniyor..

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Izmirde ki sahis ozel siparis uzerine yapiyor ve fiyati ben bir kac ay once sordugum zaman 1250 tl demisti.

Bilgi olarak yazayim.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aslına bakarsan kullanıcının beklenti ve taleplerini karşıladığı müddetçe pazarda yerini alabilir. Türk insanı biraz şekilcilik peşinde olduğu için göze hitap etmesi, deri ceketin kullanımında uzun ömürlü ve kalıp olarak bedene oturması, kullanım yeri ve mevsimine göre hava şartlarından minimal seviyede etkilenmesi hesaba katılarak; söylendiği gibi makul fiyat sağlanırsa neden rağbet görmesin.

Örnek olarak vermek gerekirse bildiğim kadarıyla YDS markası yerli üretim yapıyor (Yanlış biliyorsam kusuruma bakılmasın) ve diablo 7.2 gtx model botu tüm kullanıcılardan tam not almış; şatafatlı markaların bir çok ürününün çok önünde kalite sunup çok daha cüzzi fiyatlı bir ürün.
    mgora bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Izmirde ki sahis ozel siparis uzerine yapiyor ve fiyati ben bir kac ay once sordugum zaman 1250 tl demisti.

Bilgi olarak yazayim.
    sadece tek hareketle tek bir fermuarla tamami acilan tulumun fiyati.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)