Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hele bi el atın bana yaauuw!

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Şuan bu konuyu açarken kendime ayar oluyorum ancak yakın cevaplar bulamadım istediğim soruya başka birkaç konuda.

Konu klasik motor tavsiyesi..

Normal şartlar altında uzun arastirmalar kivranmalar vr sancilar sonucu sifir km versys650 almaya karar vermistim. 2016 modellerde de mat renkler geliyorki degmeyin keyfime diyordum. Hatta gittim bi dunya aksesuarini aldim şimdiden motorun.
    Ne bileyim tur camıdır radyator korumasidir yan ayaklik genisleticisi elcik isitmasi elcik korumasi cakmakliklari camurluk uzatmasi otu püsürüğü bayaaa bişeyler aldım yani.
    Motosikleti hala birebir gorme koltuguna oturma sansim olmadigindan ve olsa gerek (burada genelde racing ve chopper kullanicilari var) fotograflara baktikca boyle gozume bir ufak gorunmeye basladi makina.

Bende bunun full aksesuarli sifir parasini (40.000tl) maksimum seviye tutarak 2. El araştırmasına girdim.
    Bu paraya 2014 model VFR1200XX
    Yada ne bileyim en temizinden 10 15bin kmde full aksesuarli 2012 model 1200Z super tenere alabiliyorsun.

Şimdi bi yanda sifir ama 650 cc makina
    Diger yandan 1-2-3 yaşında ama 1200cc makina.
    Tabiki degiskenler var arada. Ne bileyim vergisiydi yakitiydi falan illaki farklar olacak ama o farklar cok dokunmuyor bana.

Şu arkadaşınıza bi yardim edin. Allah tuttugunuzu altin etsin(nereyi tuttugunuza dikkat edin)
    Simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    İşletim maliyeti zorlamayacaksa 1200 ,
    Neden dersen enduro binenler genelde belli karaktere sahip insanlar ondan dolayı 1 2 3 yaşındaki makine bence hala 0 dır.
    Hayırlısı olsun.
    yunusus bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hacı benim prensibim şu oldu artık. "Malı zenginden alacaksın"
    2. el full motor alma isteğin çok mantıklı.
    Neden dersen. Dediğin gibi tepeden aşşağı aksesuara gömülmüş bi motor alıyorlar. Yılda 5bin km yol yapmadan "Bu iş bana göre değilmiş" deyip satıyorlar.

Te işte böyle bi motor ara ve sabırlı ol. Abartısız söylüyorum en az 15binTl para cebinde kalır.

Ben bu dediğini görece ucuz bi motor olan Hyosung GT 650 için yaptım. Hatta o sırada başka bir GT 650 sahibiydim

2010 model 4500km deki 82HP motoru yeni değişmiş yağ,full depo benzin, rüzgar camı ile beraber 7100tl ye aldım.
    Camını sattım, Lastikleri değiştirip marşa basıp kullandım
    82HP tertemiz bir motor bana 6750 ye gelmiş oldu. Bendekini de 7750 ye sattım. Benim motor 35 bin veya 40bin km deydi.
    Hem 1000tl kar ettim hem km ve motor sıfırladım

Senin hedefindeki motorları "imaj" için alıp 2-3 bin km sonra satan bir sürü adam var. Birde hemen satılsın diye düşük fiyat veriyorlar.
    Bırak onların saflığında para senin cebinde kalsın
    yunusus bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...chFilter=false

Örnek olarak şu makina. Adam bildiğin 'daha neyimi vereyim canımıda mı alacan' demiş.

Gidip sifir versys aldigimda aksesuarlariyla bu fiyati bulacak zaten.

Ne bileyim bi aklim sifir olsun benim olsun derken diger yandan da ulen o kadar para sayacaksin bari evladiyelik bi makina al diyor.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bu evladiyelik değil mi yani

Adam ne abanmış motora işte tam tarif ettiğim tip kullanıcı.
    Bence satın almaya giderken güllüoğlundan bi kutu baklava yaptır öyle git :D

Bırak sıfırını garantisini. Bu zaten sıfır gibi motor. Gözünü seveyim garanti falan yalan bu ülkede. Anca çook çoook nadir bişe olacak ki garantili aldığına değecek.
    Yeni piyasaya girmiş değil kendini ispatlamış bi motor bakıyorsun.
    Git bas parayı al
    Darkcity2000 bunu beğendi.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşletim maliyeti zorlamayacaksa 1200 ,
    Neden dersen enduro binenler genelde belli karaktere sahip insanlar ondan dolayı 1 2 3 yaşındaki makine bence hala 0 dır.
    Hayırlısı olsun.
    arkadas ozetlemis, enduroya binen adamlar teker yapma, teker yakma, motoru sıkıstırma gibi seyler yapmazlar ve onlar icin her motor evladiyeliktir.yahu adamlarin ruhu temiz soyletmeyin iste :D 2.el enduro cokcok daha mantiklı, hem nerdeyse 2 kati gucunde.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Turkiyede olsam şimdiye kadar gidip basip parayi versysi almis olacaktim kafam hiç karışmadan :D durdukca kafam karisiyor.

Boyle bakındıkca misalen şimdi bu 2012ye bakiyorum 41bin istemiş ya adam bakarken bakarken ulen diyorum 41i veren faşo 47yide verir 2014 mü yapıştırsam demeye başlıyorum bu sefer

Biri beni durdursun!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu evladiyelik değil mi yani
    Ne bileyim bi aklim sifir olsun benim olsun derken diger yandan da ulen o kadar para sayacaksin bari evladiyelik bi makina al diyor.

Yaani versys ne kadar şekil olsa da yeni makina olsa da henuz kendini ispatlamadı bu modelde tam olarak diyorum.
    Bi aklim sifir versys derken diger aklim evladiyelik ikinci el diyor diyorum. Alooo diyorum kime diyoruuuum :D
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu tabiki de hondanın endurosu. 650 versys 650 cc artçı oturunca uzun yolda yorar
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    versys 1000 sıfırı 46000 der koşarak uzaklaşırım

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Valla super tenere super tenere dir.. arkadasin dedigi givi bir kutu baklava ile git almaya aksesuar cok onemli sonradan takmak hem kulfet hem zaman alan birsey..
    yunusus bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu tenereye takılan aksesuarlarının fiyatlarını üşenmedim hesapladım. 10.000 tl'den fazla aksesuarı var. kazası falan yoksa adam ciddi ciddi ucuza satıyor.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yol için 4 silindir haci.
    yunusus bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu tenereye takılan aksesuarlarının fiyatlarını üşenmedim hesapladım. 10.000 tl'den fazla aksesuarı var. kazası falan yoksa adam ciddi ciddi ucuza satıyor.
    E benimde aklımı boyle ilanlar karistiriyor işte..

Motosikleti
    PCX150
    O ilandaki motoru bence uçarak almalısınız artı arkadaşlarn dediği gibi baklava ile belkide aldıgınız baklavanın parasından çok benzin vardır içinde ☺☺ 1200 SUPER tenere

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ilandaki motoru bence uçarak almalısınız artı arkadaşlarn dediği gibi baklava ile belkide aldıgınız baklavanın parasından çok benzin vardır içinde ☺☺ 1200 SUPER tenere
    Versys icin aldigim bi dunya aksesuar yalan olacak gibi duruyor bu gidisle.

Super tenereci varsa hele iki adim öne çıksın motorunu anlatsın hele :D

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    aksesuarları netten satarsın,ilandaki motoru al bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "al" denen malda hayır vardır,almadan önce yine de sağına soluna baktırmakta fayda var.Şimdiden hayırlısı olsun.sıfır makine de sonuçta ikinci el makine olacak.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "al" denen malda hayır vardır,almadan önce yine de sağına soluna baktırmakta fayda var.Şimdiden hayırlısı olsun.sıfır makine de sonuçta ikinci el makine olacak.
    Walla bu linkteki motoru örnek olarak verdim aslında ama içim de gitmiyor değil ne yazikki yurtdisindayim hala. Ben gelene kadar bu makina coktan satilir. Baska makinalara bakaceiz mecbur.
    2014lere dikkatli bakinca teknolojik olarak 2012lerden çok üstün olduklarını gordum. Hayvani yenilikler yapilmis.
    Sanirim versysten yavaş yavaş eli ayağı çekip tenereye doğru yürüyeceğim.

Motosikleti
    PCX150
    Eğer motorcu çevreniz varsa satılır aksesuar

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    https://youtu.be/-jFd05kkuKQ

Şurada AEA incelemesini yapıyor bu motorların, belki izlemişsinizdir.Kawasaki Versys açık ara diğerlerinden iyi neredeyse her alanda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)