Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XL 650 Transalp alırken nelere dikkat etmek lazım?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba,

honda cbr 250. 7.000 km deneyimim var.
    2.000 km scooter.
    1.000 km cbr 125 deneyimim var.

XL 650 Transalp almayı düşünüyorum. hızlı gitmeyi sevmiyorum. uzun yol yapmayı seviyorum bu yüzden bu motoru seçme kararı aldım.

XL 650 Transalp alırken nelere dikkat etmek lazım. polis çıkması olması muhtemel olur mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Polis çıkması önermem, canını alıyorlar kullanırken. Yıllar geçtikçe ve kmler arttıkça yağ değişim sürelerinin kısalması motorun yararına ancak 100binleri devirmiş makineleri bile tamamen servis kontrolünde, kitapçık zamanlamasına göre servise sokuyorlar. Görünüş olarak da çoğu berbat halde oluyor zaten, o ayrı.

Gene de, polis motoru olsa dahi motoruyla ilgili bir sıkıntı olması düşük ihtimal. Ancak 50-60 binden sonra arka amortisör keçesi, debriyaj balatası/tası, gidon rulmanı kontrol edilmeli. Gerisi rutin parçalar; zincir, dişliler, fren diskleri, lastikler, akü, buji vs..Benzin şamandırası çoğunda bozuktur, çok takılmayın. Panel plastiği biraz kendini salmış olabilir güneşten, gösterge lambaları da çabuk yanabilir, onlar da büyük dert değil. Yaygın olduğundan sorun etmemenizi öneririm. Onun dışında kronik sorunu yoktur bildiğim kadarıyla XL650lerin.

Erken olduğunu düşünsem de(7bin km bir motordan sıkılmak için yetersiz bir süre benim için) cbr250'den çok sıkıldıysanız yerinde bir yükseltme diye düşünüyorum. Ayrıca amacınıza da çok uygun olacaktır.

Şimdiden hayırlı olsun.
    karacabeg ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

çok yararlı bir cevap oldu benim için teşekkür ederim cbr 250 den sıkılmak değilde uzun yol yaparken yoruluyorum. edirneye gittim geldim. yorgunluk hissettim fazlasıyla bir kez arkadaşımın gs 1200 bindim. böyle bir rahatlık yoktu. bu yüzden böyle bir motor benim için iyi olur gibi geldi

Motosikleti
    kros extreme
    Araba gibi yakıtı var uzak dur konfor çok iyi ama git tenere al daha iyi hem yol hem ufak arazi yaparsın

2005-2008 arası 20-30 bin km arası xl 650'lerin maksimum ederi ne olmalı ?

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    inazuma baksanız?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    transalpi bilmem ama alacağın motorun yakıtı az olsun enduro gibi olsun sorunsuz olsun bu fiyatlardan fazla olmasın vs. hepsinden birer parça bulundursun içinde kısacası
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005-2008 arası 20-30 bin km arası xl 650'lerin maksimum ederi ne olmalı ?
    Arkadaşlar, ben de transalp düşünüyorum. Bu aralıklardaki temiz bir transalp'e en fazla ne kadar verilir ?

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Boy ne kadar bu arada? Benim boy 1.70 transalp büyük geldi sattım.Şehir içinde işkence oluyor.14-15 gibi temizini bulursun.Transalp kullanıcıları genelde çok zorlamaz motoru, keyif için biner.Servise baktırmadan alma.Parçası pahalı yakıtı seven makinedir.

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhaba
    Bende transalp düşünüyorum. Expertise için istanbulda tavsiye edebileceğiniz bir usta / servis var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)