Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artçı Taşımak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar artçı taşımak motorun tipine ve ağırlığına göremi , yoksa sürücünün bilgi birikim ve tecrübelerine göremi zor yada kolay olur..
    Yani Touring bir motorda artçı ile dolaşmakla bir Scooter da artçı ile dolaşmak arasında fark varmıdır.. Yoksa herşey aynı olup bu tamamen sürücünün yeteneği ile mi ilgilidir?
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t
    as 125 t ıle cbr 125 le artcı tasımak konusunda baya bı fark var..oturus pozısyonları farklı oldugu ıcın..asya yorulmazken cbr da ınsan yorgun dusuo ufakta olsa bı egım var cbrda o egım agırlıgın surucuye bınmesıne neden oluo..benım yasadıgım olay bu.. bu arada ben praetorian..işte lata kayıtlı kalmıs sımdı farkettım
    as125t

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Artçı demiyleim çünkü artçı grubun en arkasında motor sürüp grubu toplayan motorcuya denir. Yolcu tabiri daha doğru.

Gelelim soruna bence motorun tipi, gücü ve sürücünün bilgi birikimi çok önemli. Bir Enduro'da yolcu taşımak var birde racing'de. Arkadaki kişi ne kadar rahat olursa o kadar az sorun çıkıyor. Ayrıca bilgi vermek çok önemli. Yolcu çok hareket ederse çok tehlikeli durumlar yaşanabiliryor. Ben dün biraz eğitim verdiğim bir arkadaşla viraja girdim motoru yatırdım iyi çok rahat girip çıktık virajdan. Ama yolcu korkup dik durmaya kalksa motoru yatırmak tam bir işkence olacaktı. Deneyimle doğru orantılı bence.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    racing motorla gezerken omuzlarından aşağıya doğru ama çok sert bastırmadan tutnması gereki 0-2 sn de 100 km ulaşsalar bile büyük bi risk olmaz
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Artçı demiyleim çünkü artçı grubun en arkasında motor sürüp grubu toplayan motorcuya denir. Yolcu tabiri daha doğru.

Gelelim soruna bence motorun tipi, gücü ve sürücünün bilgi birikimi çok önemli. Bir Enduro'da yolcu taşımak var birde racing'de. Arkadaki kişi ne kadar rahat olursa o kadar az sorun çıkıyor. Ayrıca bilgi vermek çok önemli. Yolcu çok hareket ederse çok tehlikeli durumlar yaşanabiliryor. Ben dün biraz eğitim verdiğim bir arkadaşla viraja girdim motoru yatırdım iyi çok rahat girip çıktık virajdan. Ama yolcu korkup dik durmaya kalksa motoru yatırmak tam bir işkence olacaktı. Deneyimle doğru orantılı bence.
    Doğru söze ne denir !

luna_nero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    racing motorda yolcu olmak ağaç dalına tünemek kadar zor bi iş yafff, hele o yollardaki beyaz asfalt bantarının üzerinden geçmek yolcu için tam bir işkence

bilmeyenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçı taşımak motorun biraz dinamiğini değiştirse de keyifli ve bir okadar da sorumluluğu ağır birşey.

Artçı taşımayla ilgili bir blog yazısı yazmıştım hatta. Umarım yardımcı olur koyayım buraya.

https://bilmeyenadam.wordpress.com/2...rtci-meselesi/
    caferacer21 bunu beğendi.
    Motosiklet, eğlence, gırgır, şamata..
    Motora yeni başladım, sürecimi anlatıyorum.
    http://bilmeyenadam.wordpress.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Hem sürücünün yeteneğine hemde motorun gücüne bakar yolcu taşımak motor güçlü olursa sürücü rahat eder

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    ose sırf gereksiz bi smj atıp konuyu canlandırmayamı çalıştın naptın anlamadım.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    ilk artçımı taşıdığımda 500 km tecrübem vardı.arkama bindi ve 3 metre gidebildik sonra indirdim.gidon sağa sola hareket ediyodu engelliyemiyodum.ikinci artçım 1000 kmde kendi rızasıyla bindi kız arkadaşından ayrılmış morali bozuktu bak dedim yapma dedim dinlemedi kaskı taktım gönlüm ona vermekten yanaydı ama ben takmazsam daha tehlikeli olurdu börtü böcek çarpar vs.bindik sanki arkamda yokmuş gibiydi sadece virajlara yavaş girerken biraz denge kaybı oluyor.ama kim ne derse desin sorumluluk büyük tek başıma daha iyiyim...

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ikisinin sentezi
    yolcu faktörü ve motor çeşidi faktörü
    artçı taşımak büyük sorumluluk artı artçının da sorumluluğu büyük yani artçı olmak da büyük sorumluluk
    artçı da artçılığını bilecek tabiri caizse fazla kıpraşmayacak, yatması gereken yerde yatacak, sürücüyü fazla meşgul etmeyecek vs.
    öyle arkaya atla tutun bana ile olmaz
    ancak bilen bir sürücünün artçısı olmak da ayrı bir keyif bence
    saygılar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yumurtaya can veren Allah'im.
    7 senelik topigi hortlatmissiniz.

Yolcunun tecrubesinde biter is.
    Yoksa siz ne kadar tecrubeli olursaniz olun patlama riski yüksek.
    izmir3535 bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci artçım 1000 kmde kendi rızasıyla bindi kız arkadaşından ayrılmış morali bozuktu bak dedim yapma dedim dinlemedi
    İlginç bir intihar yöntemi denemiş

En son yolcum arkada ayağa kalkıp kollarını iki yana açmıştı.
    Hemen durup kendisini indirdim ve kıçına sağlam bir tekme vurduktan sonra tekrar bindirdim.
    Ama o günden beri, bir seneyi geçti sanırım, arkaya kimseyi almıyorum. Bahane çok

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Bence iş yolcuda bitiyor. Bana motor kullanmayı akraba bir abimiz öğretti. Öğrendiğim motor MZ 301 idi. Abimiz 110 kiloydu. Ve ben hayatımın ilk gazını yolcu selesinde bu abi varken verdim Ancak kendisi o kadar tecrübeli motorcuki, inanın sanki arkada kimse yokmuş gibi rahat kullandım. Ama bazen biri geliyor, 50 kiloluk bedeniyle 250 kiloluk motoru sarsıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler