Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Bmw G310R 2016

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı PSDN915 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese Merhaba,
    Arkadaşlar bir konuya değineyim. Isıtmalı ısıtmalı elcik diye tutturmuş herkes de; ''OPSİYONEL'' diye bir başlığın altında yazıyor, yani ''EKSTRA AKSESUAR'' anlamına geliyor. Kimse de zahmet edip teknik verileri vs. not düşmemiş, bir iyilik yapıp ben buraya geçireyim.

Hiç bir sitede sanki lüzumsuzcaymışcasına da ''TORK'' hiç iplenmemiş.

Motor Gücü 25 kW (34 hp) at 9 500 rpm
    Maximum Torque of 28 Nm at 7 500 rpm.

Tork ve beygir olarak tam bir naked motosiklet. Yok hindistan da üretilmiş yok cartta curtta üretilmiş diye takıntıları da saçma görüyorum, sonuçta kullandığınız milyarlık iPhone 6S Plus'lar Galaxy S6 Edge'ler de çin malı. Ne kadar parayı basarsa marka üretici firmaya, o kadar iyi mal üretir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Eğer fiyatı 20 kağıt altı olursa bu ülke şartlarında kullanılabilecek en ideal naked motor bu olur. Üzerinde gelen Pirelli Rosso Corsa II yi de es geçmemek gerek.
    28NM Heyecan verici. Tam bir naked. Hemen hemen Z300 ile kafa kafaya gidecek bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Tipide biraz güzel olaymış!
    Kawasaki bile güzel motor yapmayı öğrendi.
    otopsici bunu beğendi.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf bir bir üst vergi dilimine girsin diye Borusan 300 cc istemiştir bunu . 30 bin TL'den bir kuruş aşağı vermezler. Hindistan'da 8 bin TL 'ye satarlar.
    Aklımı okudun! 30'dan bir gram eksik isterlerse alınlarından öperim!
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Birisi bana aciklayabilit mi acaba ktm390 var iken ben neden bunu alayim.
    Agirliklari ayni sayilir.
    Buyuk ihtimal yakit sarfiyatlari tercih degisikligine neden olmayacak kadar az farklilasmistir
    Guc desen ktm daha guclu.
    Tip desen bana gore ktm daha yakisikli
    Malzeme kalitesi desen onunda cok farkli olacagini sanmiyorum.

Bmw nin ktm 390dan farklilasacagi tek nokta fiyatidir. Hepimizin tahminnedecegi uzere bmw nin ucuz olacak hâli yok. Ee ben neden alayim bu cirkin motoru.
    uzaaklardann ve shruikan bunu beğendiler.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    bakalım bunun motor bloğunu hangi güzide firmaya yaptırdılar. acep husqvarna dan almış olabilirlermi?

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes servis servis demiş de BMW motosikletlerin servis aralığı 10.000kmde birdir. Dolayısıyla öyle çok masraflı bir servis durumu da olmadığını düşünüyorum. Şu ana kadar servis için en çok 500TL ödedim.
    500 bmw için abartı değil. Verdikleri hizmete değer . Daha doğrusu diğer firmalarla karşılaştırırsak.

Ben V-Strom için bile bakıma girince 500 olmasada yakın birşey ödüyordum yetkili servisinde.

Tvs apachenin bile yağ-filtre-buji ve hava filtresi temizliğine 150 tl aldılar yine yetkili serviste. Zaten kaç litre yağ alıyor bu alet ki. Veyahut ne balata değişti ne birşey. Hava filtresi değişmedi temizlendi mesela. 150cc ayrıca. Buna oranla bmw yüksek cc motora 500 tl ye yapıyorsa bakım bence iyi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Kimse alınmasın.

Eminim çok kaliteli makinadır. Ama bajaj pulsar tipli bmw mi olur yav?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten Borusan projeksiyonundan bahsettim. BMW motorrad global ölçekte böyle bir hedef öngörmüş olabilir. Ancak Türkiyede distributor borusanda olduğu için Türkiye bambaşka bir motosiklet pazarı..Burada durumun farklı gelişeceğine hiç ihtimal vermiyorum.

Yıllık 200 bin adet pazarı olan ve bunun %10 u ancak 250 cc + olan bir pazar için borusan kendini yormaz..
    BMW bir ihtimal Borusan'a bir satış kotası koyarsa o zaman fiyatlar normale inebilir. Yalnız gelecek olursa mutlaka test sürüşü yaparım. Diğerlerine yüzüm olmadığından yapamıyorum, nasıl olsa alamayacağız.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Eicma'da fiyat belli olur.Bizde ona %45 ötv + %18 kdv+döviz kurunu hesaplarız sonra bön bön bakarız,ölü doğan deriz,onu alacağımıza mt-07 alırız deriz sonra az daha koyup ybr alırız,sorunsuz deriz.
    Aeryn, ülgenhan, PSDN915 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    bu cc lerde adam gibi bir enduro getiren olmadı daha.. bunlar işi bilmiyo

PSDN915 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NSS 300 FORZA
    Alıntı G-Strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımı okudun! 30'dan bir gram eksik isterlerse alınlarından öperim!
    Sıfır 650cc motorları 36 bin lirayken 310 luk olanını 30 bin liraya vereceklerine ihtimal bile vermiyorum ben

Alıntı Alp Er Timur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi bana aciklayabilit mi acaba ktm390 var iken ben neden bunu alayim.
    Agirliklari ayni sayilir.
    Buyuk ihtimal yakit sarfiyatlari tercih degisikligine neden olmayacak kadar az farklilasmistir
    Guc desen ktm daha guclu.
    Tip desen bana gore ktm daha yakisikli
    Malzeme kalitesi desen onunda cok farkli olacagini sanmiyorum.

Bmw nin ktm 390dan farklilasacagi tek nokta fiyatidir. Hepimizin tahminnedecegi uzere bmw nin ucuz olacak hâli yok. Ee ben neden alayim bu cirkin motoru.
    Zevkler ve renkler meselesi, mesela motorunda kullanılan teknoloji baya bir farklı teknoloji kullanılıyor. Ayrıca tork ve beygir olarakta baya bir üstünlüğü var Duke 390'ın. Ortak noktaları ikisi de Hint üretimi. Ayrıca hint üretimi diye bunla dalga geçip Duke 390'a binerim diyenler de çok komik
    facebook.com/ErkanTNR instagram.com/PSDN915 twitter.com/PSDN915

Motosikleti
    Şuan yok
    Racing versiyonda küçük cc yaparlar mı acaba biraz daha dolu 500 cc çift silindir gibi ?

Bunlar bu aleti en assa mt07 fiyatina satar. Mt25 den 1-2bin pahali olsa listeye girebilir aslinda ama hiç ümitlenmiyorum bile

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daralan ekonomiyle küçük hacim piyasası çoştu etti de doğru düzgün motor yok. düşük cc de olsa ducatinin her cinsi içinde bulunduran modeli gibi bişey lazım
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Motor z300 kadar yakışılı olmasada kafa grenajıyla inazumayı andırmasına rağmen sırf adından dolayı bir çekiciliği var onun dışında abs ve ısıtmalı elcik büyük artı ama esas benim kafama takılan bu işin cc ile bir alakası olmadığını düşünürsek çıplak bir motora "r" demek ne kadar doğru bilmiyorum ama benim şahsi kanatim bu küçük bir detaymış gibi görünen ama oldukça büyük anlam ifade eden harfin orada oluşu oldukça düşündürücü, sanırım bildiğimiz anlamı dışında çok başka bir anlamı var ki çıplak bir motora "r" demişler... fiyata gelince şahsi fikrimdir katılırsınız katılmazsınız bilemem ama abs'li bir z300'ün 18.500 tl'ye satıldığını düşünürsek ben motara 15.000 tl'den bir kuruş fazla vermem onu da sırf markası için...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW bir ihtimal Borusan'a bir satış kotası koyarsa o zaman fiyatlar normale inebilir. Yalnız gelecek olursa mutlaka test sürüşü yaparım. Diğerlerine yüzüm olmadığından yapamıyorum, nasıl olsa alamayacağız.
    Araçlarda kolay kolay düşük satış kotası olmuyor tam tersi yüksek satış kotası oluyor, yani sen şu adete kadar araç satabilirsin ondan fazlasını satamazsın diyorlar ve ona göre sipariş alıyorlar çünkü bir yılda banttan çıkan araç sayısı belli fabrikanın üretim kapasitesine ve ülkelerin daha önce ki yıllardaki satış rakamına göre dağılım yapılıyor, en basidi milletin volkswagen'da sıra beklemesinin en büyük nedeni bu, talep fazlalığından dolayı adamlar kotalarını üçe katlamışlar, fabrika sipariş almayın ya da bekletin diyormuş (vw satıcısı bir arkadaşımızın anlattığıdır şahsi bilgim değildir) o yüzden kota mota hak getire borusan bildiğini okur "satılmadı kardeşim" der geçer, napacaklar 300'lük motor için koca Borusan'ın bayiliğini mi alacaklar, maalesef ülkemizde motor sevdalısı olmak çok zor iş, yurtdışında bakıyorum adamlar 15.000 $'a 2016 kasa zx10r'a biniyo, biz o paraya anca cbr600 alabiliyoruz ötv çok ama çok yüksek...
    newmoto76 bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Benim tahminim 17 bin.Tabi gelirse...

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    8250€ diyorum.

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hint mali 4 valf. Hmm. E bu motor yururken stop eder mk.... BMW gibi markaya yakıştıramadım bu modeli. İs yapar mi yapar ama Türkiye de degil.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hint mali 4 valf. Hmm. E bu motor yururken stop eder mk.... BMW gibi markaya yakıştıramadım bu modeli. İs yapar mi yapar ama Türkiye de degil.
    4 sübapın yanında 3 buji de olmazsa-bu satmaz TR'de....
    The Power of The Dreams.

PSDN915 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NSS 300 FORZA
    Arkadaşlar hala ısıtmalı elcik var bu motorda diyenler var Size hemen bir açıklama getireyim;
    ''OPSİYONEL'' Ne Demektir?
    Opsiyonel, "isteğe bağlı, standart olmayan, seçimlik" anlamlarına gelmektedir.
    Yani arkadaşlar standart değil, parayı basıp alıyorsunuz ki her motora uyumlu ısıtmalı elcikler mevcuttur.

Duke 390'da hint malı, Duke daha güçlü ve KTM ile BMW fiyatları tam olarak aynı olmasa da KTM, BMW'nin 4te 3ü fiyatına falan geliyor yani tahminimce bu 310cc ve daha güçsüz makinanın Duke 390'ı bin liradan fazla geçeceğini düşünmüyorum yani olacağı 18-19 bin lira, 20 olmaması gerekiyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)