Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KASK KAPLAMA - MAT SİYAH RENGİNE KAPLATMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugunkü kazadan sonra sürtünmeden dolayı kaskın bazı yerlerinde aşınma oldu. kötü bir görüntü ortaya çıktı.. bende boş durmadım haliyle kolları sıvadım. mevcut kaskı siyah mat renge kapladım. blast dip boya kullandım..
    kask marka modeli : venom vf336

kazadan sonra oluşan aşınma..

önceki (Before) hali:

sonraki (After) Hali:

Arkadaşlar kaska bir iki tane sticker yapacagım.. bu kask ve reng tonuna uygun ne gibi stickerler uygulanabilir. logo veya tasarım atarsanız cok iyi olur.
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haydie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    spada xray 150 efi
    boyanın üzerine cila uygulaması yaptınız mı ya da düşünüyomusunuz? parlaklık için değil boyanın korunması maksadıyla bu arada. bi de sticker yerine fon kağıdına kalıplar çıkararak farklı renk sprey boya ile kendinize göre desenler logolar yapmayı da düşünebilirsiniz bence.

mesela bu bi arkadaşımın yaptığı çok basit bir uygulama. örnek olsun diye attım. saygılar iyi geceler...

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ya ben bole seyleri yapanlara özeniyorum ne guzel pürüzsüz olmus cokta guzel olmus elinize saglik..
    toseabul bunu beğendi.

re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plasti dip çok fazla dayanmicaktır , hemen ufak tefek cizikler ile soyulma yapabilir , kaskı çıkardıktan sonra dikkatlice koyun sağa sola bence
    benim motorun akü kapakları ve depoyu plasti dip ile boyadım görüntü çok iyi oluyor ama verimli olmadığına karar verdim motor ve ekipmanları için
    bende benim kaskı boyamamayı düşünmüştüm sonradan vazgeçtim ama hala plasti dip ile bir deneme yapmayı düşünüyorum , en fazla söküp atarım

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    baba kaza yaptığın kaskı kullanmaya devam etmiceksin di mi? evde aksesuar dekor vs. olarak kullanacaksan eyvallah da bir daha ki kazanda o kask yumurta gibi çatlayabilir.

Alıntı re_death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plasti dip çok fazla dayanmicaktır , hemen ufak tefek cizikler ile soyulma yapabilir , kaskı çıkardıktan sonra dikkatlice koyun sağa sola bence
    benim motorun akü kapakları ve depoyu plasti dip ile boyadım görüntü çok iyi oluyor ama verimli olmadığına karar verdim motor ve ekipmanları için
    bende benim kaskı boyamamayı düşünmüştüm sonradan vazgeçtim ama hala plasti dip ile bir deneme yapmayı düşünüyorum , en fazla söküp atarım
    kardeş cok iyi yapıştı vala sokmeye calısırken epey zorlandım.. normalde vernik yüzeyine inanılmaz kalıcı sekilde yapisiyormus bizim bir arkadas kapladı 1 seneden fazladır daha bir soyulma olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

yok baba ya.. icindeki köpük catlamıs zaten. bakıp kontrol ettim.rafa kaldıracam bunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba kaza yaptığın kaskı kullanmaya devam etmiceksin di mi? evde aksesuar dekor vs. olarak kullanacaksan eyvallah da bir daha ki kazanda o kask yumurta gibi çatlayabilir.
    yok dostum icindeki köpük catlamıs zaten. dahada iş görmez köşeye koyacam gelen giden görsün :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Alıntı haydie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyanın üzerine cila uygulaması yaptınız mı ya da düşünüyomusunuz? parlaklık için değil boyanın korunması maksadıyla bu arada. bi de sticker yerine fon kağıdına kalıplar çıkararak farklı renk sprey boya ile kendinize göre desenler logolar yapmayı da düşünebilirsiniz bence.
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...d7&oe=56C3705A
    mesela bu bi arkadaşımın yaptığı çok basit bir uygulama. örnek olsun diye attım. saygılar iyi geceler...
    dostum sagolasın. ama bu boya değildi. bildigin arabalara cekilen karbon folyo. yapıştırmalı kendim sticker hazırlayabilirim. sıkıntı yok ama bu mat kaskın üzerine ne gibi logolar koymalar ne gibi figürler vermeli ondan yana git geller yasıyorum. mesela kask arkasına bi kartalın kanalatlarını eklesem böle iki tarafa acılmıs veya kızgın iki göz vs gib.
    haydie bunu beğendi.
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Kaskı tam boyamak için 1 kutu plastidip boya yeterli oldumu?

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı tam boyamak için 1 kutu plastidip boya yeterli oldumu?
    hayır. yarısı bile gitmiyor. boyama tekniğinide pek ihtiyac yok. hafif ince bir kat atıyorsun. bırak bosluklar olsun. az biraz bekliyorsun 5-7dk kadar sonra ikinci katı atıyorsun. aynı sekilde 4-5 dk bekledikten sonra ücüncü ince katı atıyorsun. ve kaskın hazır. bi dip boyta ile 5 kask kaplanacagini düsünüyüorum.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Ozaman çok iyi ben motosikletimin jantını boyamak için düşünüyordum önereceğiniz bir site varmı acaba?

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman çok iyi ben motosikletimin jantını boyamak için düşünüyordum önereceğiniz bir site varmı acaba?
    kardeş tekzenden kesinlikle alma :D 2 hafta süründürdüler beni.. en son tüketici hekem heyetine verdimde ole ürünü yolladılar. n11 sitesinden rahatlıkla alabilirsin. fosfor renkli olanlarda vardır. janta püskürtmeden önce jantin iyice temiz olmalı.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Kendi konuna da yazayım belki görmezsin plasti dip sonrası sprey vernik atsak çok ince bir kat şeklinde nasıl olur acaba hem hafif bir parlaklık sağlar hemde dayanıklılığı artar diye düşünüyorum? Tekrar sökme işlemi iptal olur mu ya da plasti dip i kuruttuğu için mikro çatlaklar meydana gelir mi? Plastidipçibaşı olarak sana soruyorum @toseabul

Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi konuna da yazayım belki görmezsin plasti dip sonrası sprey vernik atsak çok ince bir kat şeklinde nasıl olur acaba hem hafif bir parlaklık sağlar hemde dayanıklılığı artar diye düşünüyorum? Tekrar sökme işlemi iptal olur mu ya da plasti dip i kuruttuğu için mikro çatlaklar meydana gelir mi? Plastidipçibaşı olarak sana soruyorum @toseabul
    kardeş plastidipin parlak renkli olanları var. boyadaki renkler nasılsa plastidiptede var. vernik olayına gelirsek. kendisi plastik (karbon) malzeme olduğundan tutarmı tutmazmı bilmiyorum. bende orasını kestiremiyorum. eğer tutarsa sökülmesi zor olacagını düsünüyorum. zimpara veya permatikle vernik kazıtılarak sökülecegini düsünüyorum. bi yerden sokersen geri kalanda sökülür. ama plastidipi tutarmı bilmiyorum. bugun mat bir vernik alip sticker olayına girecegim. stickerlerin nasıl yapıldıgı hakkında bir video ya fotoraf paylasırım.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı toseabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş plastidipin parlak renkli olanları var. boyadaki renkler nasılsa plastidiptede var. vernik olayına gelirsek. kendisi plastik (karbon) malzeme olduğundan tutarmı tutmazmı bilmiyorum. bende orasını kestiremiyorum. eğer tutarsa sökülmesi zor olacagını düsünüyorum. zimpara veya permatikle vernik kazıtılarak sökülecegini düsünüyorum. bi yerden sokersen geri kalanda sökülür. ama plastidipi tutarmı bilmiyorum. bugun mat bir vernik alip sticker olayına girecegim. stickerlerin nasıl yapıldıgı hakkında bir video ya fotoraf paylasırım.
    Ya aslında ben işin parlaklığından ziyade dayanıklı olsun ama istediğim zamanda sökebileyim az uğraşla, kısmındayım. Motorun depo, yan kapaklar ve kuyruk grenaj ına uygulayacağım ama motorun bu kısımları boyası sağlam çizik falan yok tamamen keyfi yani scrambler havasını katsın diye camo yeşil düşünüyorum. Hatta motorun sana fotoğrafını atsam Barodi ye yaptığın güzelliği bana da yapsan bu işlere hevesli olduğunu düşünüyorum hem fikir alışverişi olur çokta makbule geçer

Motosikleti
    yamaha
    çok güzel ve faydalı bir paylaşım elinize sağlık...
    toseabul bunu beğendi.

Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya aslında ben işin parlaklığından ziyade dayanıklı olsun ama istediğim zamanda sökebileyim az uğraşla, kısmındayım. Motorun depo, yan kapaklar ve kuyruk grenaj ına uygulayacağım ama motorun bu kısımları boyası sağlam çizik falan yok tamamen keyfi yani scrambler havasını katsın diye camo yeşil düşünüyorum. Hatta motorun sana fotoğrafını atsam Barodi ye yaptığın güzelliği bana da yapsan bu işlere hevesli olduğunu düşünüyorum hem fikir alışverişi olur çokta makbule geçer
    özelden at güzel kardeşim. akşam hallederim. (renk belirtmeyi unutma)
    kardeş boya gerçekten cok dayanıklı. bu ürünün yan sanayi ve orjinal olanı var. mavi kutulu plasti dip olanı aldıgın zaman epey epey uzun süre dayanıyor. cogusu arabasına kaputa jantına kimiside arabanın tamamına uyguluyor. ben vernigi almamın nedeni ise stickerleri a4 ten cıkartıp ciktiyi koli bandina aktarmam. nemli bandı kaska yapiştirip üzerine vernikle yapiskanlıgını saglamak..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)