Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enduro Gazlamamız:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Evet arkadaşlar yeni aldığım ktm 250 exc'yi test etmek için gazladık...Mevki antalya içi dere yatakları ve orman yolları.

Sepetçioğlu, osis, UNdocab ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Güzel gezi tekerinize sağlık

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu ne ya motoru atıveriyorlar çakılların, taşların üzerine, çıkamadığı yerde yatır felan..
    Gözümüzden sakınırken biz bana ters bu iş..

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    :D kum ve çakıllarda motor çok zarar görmüyor..Ama dik kayalarda genelde motor üzerinde kalmaya çalışıyorum

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    çok acayip keyif aldım ızlerken cross motorlarına bi anda ilgim arttı

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Trafiğe çıkmadıkça ruhsat, plaka, vergi, kayıt, kürek vs. olayı yok bunlarda değil mi ?

Çok para bence pulsar veya wolf almalıydın

Çok eğlendim elinize sağlık

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adı üstüne dirty bike ne kadar düşer kalkarsa o kadar güzel görünüyo zaten
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    eğlenceli bi hafta sonu olmuş bizde sahil yolunda olympos gazladık geldik pazar günü. Seviyorum antalyayı :D
    aquarist4 bunu beğendi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğe çıkmadıkça ruhsat, plaka, vergi, kayıt, kürek vs. olayı yok bunlarda değil mi ?
    Ruhsat plaka yok.Sadece arazide kullanıyoruz...Motorlar 2t 3-4 saatlik kesintisiz sürüşte 30tl gibi yakıt yakıyorlar....yağ değiştirme olayı falan yok..litresi 55tl den ipone yağı benzine karıştırıyoruz.1lt=20gr yağ

Uzun gezi yapmıyorsanız..2t specialler kesinlikle 4tden daha avantajlıdır.Bu motor 250cc silindir ve pistonu iyi durumda..Motoru kompile söküp elden geçirdim...Krank keçelerini değiştirdim..Ekzapta sıkıntı vardı onu hallettim..Bi kaç oringi takmadan toplamışlar..Motor şanzuman yagınıda yakıyormuş.Ekzap açık kalıyormuş,birde krank milinin sağına ve soluna boşluğu ayarlamak için pul atmamışlar.Bunları hallettim.Motor şu an çok güzel oldu..Plakasız 6400 tl gibi bir rakama aldım..ettiğim masraf 100tl'yi geçmez..Römorkum yok,google mapsten bakarak arazi yollarından dağlara ulaşıyoruz...Gazlıyoruz...Nar ve portakal bahçelerinde mola veriyoruz...Daha önce 4t motorlara biniyorduk.Ekzantirik zinciri korkulu rüyamızdı..ve 1 defa koptu,sonuç olarak kol, piston, silindir,sibablar,piyanolar falan yani isyan etmiştik.2t'de ise sadece diyaframdan yolda kalırsınız..

2t=diyafram,piston,silindir,kol

4t=sibablar+ekzantirik+ekrantirik zinciri+üst kapak+piston+silindir+piyanolar+10kg fazla ağırlık.
    ZümeR ve toomuchcc bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Gayet keyifli

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Bu hafta alanya yarışına katilacagim..kameram kayitta olacakins bi yerimi kırmam

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat plaka yok.Sadece arazide kullanıyoruz...Motorlar 2t 3-4 saatlik kesintisiz sürüşte 30tl gibi yakıt yakıyorlar....yağ değiştirme olayı falan yok..litresi 55tl den ipone yağı benzine karıştırıyoruz.1lt=20gr yağ

Uzun gezi yapmıyorsanız..2t specialler kesinlikle 4tden daha avantajlıdır.Bu motor 250cc silindir ve pistonu iyi durumda..Motoru kompile söküp elden geçirdim...Krank keçelerini değiştirdim..Ekzapta sıkıntı vardı onu hallettim..Bi kaç oringi takmadan toplamışlar..Motor şanzuman yagınıda yakıyormuş.Ekzap açık kalıyormuş,birde krank milinin sağına ve soluna boşluğu ayarlamak için pul atmamışlar.Bunları hallettim.Motor şu an çok güzel oldu..Plakasız 6400 tl gibi bir rakama aldım..ettiğim masraf 100tl'yi geçmez..Römorkum yok,google mapsten bakarak arazi yollarından dağlara ulaşıyoruz...Gazlıyoruz...Nar ve portakal bahçelerinde mola veriyoruz...Daha önce 4t motorlara biniyorduk.Ekzantirik zinciri korkulu rüyamızdı..ve 1 defa koptu,sonuç olarak kol, piston, silindir,sibablar,piyanolar falan yani isyan etmiştik.2t'de ise sadece diyaframdan yolda kalırsınız..

2t=diyafram,piston,silindir,kol

4t=sibablar+ekzantirik+ekrantirik zinciri+üst kapak+piston+silindir+piyanolar+10kg fazla ağırlık.
    Hocam rakam çok iyiymiş. Sıfır mı aldınız? Prosedürler nedir bizde almak istesek? Yol gösterirmisiniz?

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Hocam motor ikinci el plakasiz 2004 model..parayi verip aliyorsunuzbu modelde baska 2t trde yok..10 bin üzeridir hep..ama 2004 ve 2015 modelin çalışma sistemi 2t motorlarda aynı.en büyük fark bnmkinde mars yok.2008 üzeri marslı uretilmis.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ya bişey sormak istiyorum şimdi tekrar izleyince düşündümde o kadar düşüp kalkıyorsunuz motorlara birşey olmuyormu normal bi motor haşat olmuştu şimdiye :D

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Enduro motorlar zaten düşüp kalkmak, çamura, dereye dalmak ve sonrasında devam edebilmek için tasarlanarak üretiliyor. Bu yüzden dengi olan yol motosikletlerinin 2 katı fiyata sahipler. Son derece dayanıklı ve bir o kadarda hafifler. Neredeyse her yönden gelecek darbelere karşı korumaları vardır. Örneğin siz standart bir touring motoru devirseniz muhtemelen gidonunuz yamulur ama bu makinelerde yamultmak için uçurumdan aşağı atmanız gerek.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çok güzel video olmuş. Devamlı çek mutlaka.
    Burada saçma sapan şeyler görmekten sıkıldık

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bişey sormak istiyorum şimdi tekrar izleyince düşündümde o kadar düşüp kalkıyorsunuz motorlara birşey olmuyormu normal bi motor haşat olmuştu şimdiye :D

Bu motorlar special diye geçiyor..Bütün parçaları alaşımlı sağlam ve çok hafif..sadece salyangoz dediğimiz eksoz pek dayanmıyor...fiyatı 900tl.
    Motorun ağırlıgı 95kg falan. 55hp tam bir canavar...Belli bir devirden sonra exup denen mekanizma eksoz çıkışını kapatarak basıncı artırıyor..Buda motora ayrı bir güç katıyor...Süspansüyonlarıda çok önemli....Fiyatları çok pahalı değil ama şöyle bişey var..Bu motorlar sürekli bakım ister ve bu bakımı siz yapamaz tamirciye falan yaptırmaya kalkarsanız...olay biraz tuzlu oluyor....Bu motorlara biniyorsanız bakımını kendiniz yapmalısınız..Bu işe başlamak isteyenlere yardımcı olurum...Antalyadayım beraber sürebiliriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)