Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siz Japonmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Gene 2 taraftanda fanatikler çıkmış :D

Beyler paraya göre kalite seviyesi değişiyor bu zaten ortada.Markası japon olunca kalitelilik ücretinin üzerine birazda MARKA PARASI ekleniyor böylede bir durum var.

Kaliteli olup Japon markası olmayanlar vardır, kalitelerini kanıtladıktan sonra o modellerde tutulur ne kadar karalansada tü kaka denilsede. Kaliteli değilse tutulmaz zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bajaj alcak dayilar 340tl trafik sigorta ücretini cebinize koymayı unutmayın.. artık 2 yıl sora 600tl
    vs hak getire. ona göre yani niyetleniosanız öyle alın devrini )) 150cc motoru 158tl ye sigortalatınca
    200cc de 340tl koydu biraz..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Arkadaş para varsa gider bmw alırsın yoksa Japon daha da yoksa diğer markalara bakarız
    Fakat moyosiklet camiasında bmw yani Almanlar bu işin en uç Noktası olsada işin gerçeği öyle değildir
    Neden bmw motor satar test etmez kontrol etmez Sıkıntıları üstlenmez
    Fakat Japonlar üretir test eder bakar gezer tozar eğer sıkıntı yoksa satmaya başlar
    Herkesin kendi düşüncesi
    Bence bu işi Japonlar kadar özenerek itina göstererek dikkat ederek yapan başka bi millet/ülke yok
    Alman'mış italya'nmış ingiliz'miş Avusturya'ymış kore'ymiş Hindistan'mış Çin'liymiş hepsi hikaye

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı riofly99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda yeni sayılırım okuduğum şeylerde sürekli tvs bajaj hyosung gibi markaların ön yargı ile kötülendiğini görüyorum. motor konusunda usta sayılmasamda yıllardır bu işin içinde biri olarak. kim diyor 200 rs hondadan kötü olduğunu?

bindin mi kardeşim kullandın mı?

10000 km kullandında bir sorun mu çıkardı sana?

adam rs 200 alacam diye soru soruyor adama r25 yazıyorsunuz. adam r25 alacak olsa 25 sorar..

Not: gerçekten kullanıp deneyip beğenmeyenlere lafım yok. ama adam motorun sadece resmini görünce patlatıyor yorumu ayıp bilmediğiniz şeylere yorum yapmayın..
    Millet sana soracaktı nasıl yorum yapacağını. Hey Allahım.

İsteyen istediğini yazar. Nasıl sen şu anda rs200'ün viral reklamını yapıyorsan adamda beğenmiyorsa ona göre yorum yapar.

Beğenmek zorundamı?
    mustf ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş para varsa gider bmw alırsın yoksa Japon daha da yoksa diğer markalara bakarız
    Fakat moyosiklet camiasında bmw yani Almanlar bu işin en uç Noktası olsada işin gerçeği öyle değildir
    Neden bmw motor satar test etmez kontrol etmez Sıkıntıları üstlenmez
    Fakat Japonlar üretir test eder bakar gezer tozar eğer sıkıntı yoksa satmaya başlar
    Herkesin kendi düşüncesi
    Bence bu işi Japonlar kadar özenerek itina göstererek dikkat ederek yapan başka bi millet/ülke yok
    Alman'mış italya'nmış ingiliz'miş Avusturya'ymış kore'ymiş Hindistan'mış Çin'liymiş hepsi hikaye
    Söyledikleriniz büyük oranda doğru bana görede. Japonlar kadar bu işe ciddi bakan ve bunun üzerine arge yatırımları yapan yok. Japonlardan sonra bu işe büyük anlamda yatırım yapan BMW, KTM ve Piaggio grubun dahil olduğu Aprilia gibi dev Avrupa markaları öncülük ediyor. Ducati'nin Audi tarafından satın alınmasıyla onlarda bu işte söz sahibi olup maliyetlerini azaltarak araştırma geliştirme süreçlerine girdiler ancak daha yolları var. Ayrıca Mercedes'in MV Agusta'yı satın almasıyla onlarda lüks segmentin öncüsü olma yolundalar şuan. Avrupa markalarının hatası en iyi malzemeyi kullanmalarına rağmen bu parçaların uyum testlerini çok iyi yapmadıkları için ölümcül seviyede sorunlar çıkıp inanılmaz masraflar çıkarabiliyor. Zaten servis ve hizmet fiyatları yüksek böyle olunca da bütçesini düşünen adamı kendinden uzaklaştırıyor ne kadar güzel ve kaliteli gözüksede. Ancak Japon motorlarında şöyle bir tuzağı var. Parçalar uyumlu ve gönül rahatlığı sunuyor ancak kullanılan parçalar ve donanımlar günümüzün teknolojisinin gerisinden geliyor ancak fiyatlar da sunulan kalitenin üstünde bana göre.

Kişi önündeki seçenekleri gördükten sonra tamamen cebine ve zevkine bağlı olarak tercihte bulunuyor. Ben motosiklete başladığımda 15 bin lira bütçem vardı. O limitle R25 alıp taksitle de çok güzel ekipmanlar alabilirdim ancak ben o motoru almak istemedim. Gittim 12 bin lira motora 3 bin lira da ekipmana harcadım. Japon motosikleti Kore motosikletinden daha dayanıklıdır ve kalitedir doğrudur ama bu her modelinde ve her alanda olacak demek değildir. Benimle aynı dönemde R25 veya başka Japon motoru alıp motorunda buji eriyip yanan başka sorunlar yaşayan bir sürü insan oldu ancak benim motorumda hiçbirşey olmadı. Tam tersi de olabilirdi bunun öyle olunca başka markalar kötü oluyor ancak Japon'a olunca şansızlık. Biraz mantık çerçevesinde ve nesnel konuşmak gerekli. İşin zevk boyutunda herkesin kendi görüşüdür ve bunda saygı duymak lazım.
    efendy06 bunu beğendi.

ben tvs apache ile neredeyse rutin bakımsız 2 günde 1500 km yaptım. arkadaşımın ybr si yolda sürekli sorun verdi.. tvs vermedi. bence tvs nin tek eksisi titreşimi ybr ye göre geriye kalan herşeyde daha üstün.. buna plastik kalitesi ve parça kalitesi de dahil.. çünkü ikisini de kullandım..

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Japon değil bunlar AYLAK!
    riofly99 bunu beğendi.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam Dünyalı!

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam bu olay 3 günlük bişi değil ki, yıllardır japonlar kaliteli ürünler üretiyor.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

honda nerde üretiliyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    honda nerde üretiliyor?
    Herhalde nerede uygun görürse orada... Mesela CB1000R hem dizayn, hem de üretim İtalya... İlginç.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Yukarıda yazılanların içinde katıldığım bence en doğrusu Japonlarda bakım aralığı toleransının biraz daha fazla olması. Şu da bir gerçek her markanın dönem dönem çıkan modellerinde bazı hatalar olabiliyor, servo ABS li BMW lerin sorunları yok muydu? Piaggo nun elektronik sorunları yok muydu? daha piyasaya yeni çıkmış sayılan DUCATİ Multistrada da sol ayak arka sehpaya çarpmıyor muydu (o verilen rakama bakınca önemli bence)daha geçen gün bir arkadaş seyir halinde CBR 250 nin blok kısmını parçalamadımı ? 2005-2007 arası Hyosung GT 250R lar motor patlatmıyor muydu? Suzuki Burgman lar 2007 ye kadar yağ yakmıyormuydu, daha sonra çıkanlarda debriyaj balat sorunu yaşanmadı mı Kawasaki nin 500 cc modelleri (EN 500-KLR 500-ER 5) ne yaktıkları hala belli değil 7 lt. yakan da vardı 4lt de YAMAHA x max peynir ekmek den bile fazla satıldı halen daha satılıyor, 1 hafta boyunca bindim 400cc motorumla aynı benzini yaktı onun kadarda gitmiyor (motorun sahibi camiada çok bilinen bir firmanı sahibi öyle bakımsız falan değil yani) şehir içinde yoğun akıcı trafikte (ne saçma tabir) çok ekonomik olabilir. Sorunsuz bir marka bilmiyorum, benim kriterim aldığımda bakımlarının, çıkabilecek masrafların altından kalkabilecekmiyim, yarın satmaya çalıştığımda çobuk elimden çıkarabilecekmiyim, arkasında duran firma sağlammı, tabi bunlar zamanla öğreniliyor. Hyosung bu ülkede kaç tane temsilci değiştirdi, bana göre çok sağlam bir motor ama arkasında durulmuyor, Bajaj oldukça büyük bir firma ama Kuralkan ile ülkemiz de dibe vurma ihtimalleri de var.
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet BMW motorlarını test etmediğinden o kadar az yakıyorlar ve bütün elektronik sistemleri ABS'si, debrijaysız vites değiştirmeleri, patinaj kontrol sistemler o kadar mükemmel çalışıyor. O yüzden test edenler öve öve bitiremiyorlar.

BMW gibi mühendisliğin kitabını yazmış bir firma hakkında bu da söylendi ya bakalım şu forumda daha neler okuyacağız ?
    berkcigdem ve Ertugyigit bunu beğendiler.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Hangi motordan önce hangi sürücünün kaliteli olduğunu bakmak lazım bence. Sürücü kalitesiz ise altına hangi marka motoru verirseniz verin canını çıkartır. Ondan sonra bu marka dandik, çabuk dökülüyor, malzeme kalitesi yok vb.diye yazarlar buraya. Adam gibi binilen, bakımı yapılan, teknik özelliklerine göre kullanılan her motor uzun yıllar boyunca sahibini üzmeden hizmet eder.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet BMW motorlarını test etmediğinden o kadar az yakıyorlar ve bütün elektronik sistemleri ABS'si, debrijaysız vites değiştirmeleri, patinaj kontrol sistemler o kadar mükemmel çalışıyor. O yüzden test edenler öve öve bitiremiyorlar.

BMW gibi mühendisliğin kitabını yazmış bir firma hakkında bu da söylendi ya bakalım şu forumda daha neler okuyacağız ?
    Kaçırdığınız nokta her markanın bağzı hatalarının olabildiği noktası, elbet de BMW mühendisliği ne ar-ge sine insanlar güveniyor yoksa bu kadar zamandır nasıl ayakta kalacak. Bakın BMW bir dönem bağzı modellerinde servo sistemi ile çalışan ABS sistemi kullandı, bu sistem zamanla sorunlar çıkarmaya başladı dünyada bu sistemi sökülmüş birçok modeli var. Çok basit yazın BMW servo abs diye yabancı forumlarda bir sürü başlık youtube de de sistem den şikayet edip sistemi sökerken çekilmiş video var. Burada sıkıntı ülkemizde insanların kullandıkları makinalara ve verdikleri paralardan dolayın "ulan elimde kalır" diye hep kötü yönlerini gizlemeleri sattıktan sonrada coşkuyu vermeleri. Buna en büyük sebep de marka temsilcilerinin sattıktan sonra ürünlerinin arkasında durmamaları. Forum üyeliğiniz eski bu konuyu da belki duymuşsunuzdur Aprilia Capanord bakın bakalım eski versiyonu ülkemizde kaç tane var neden bu kadar az, kötü motor olduğundan mı? bence döneminin en iyi motoru, ama vatandaşın biri motoru yeni alıyor ve motor şasi-gidon bağlantısından kırılıyor, ve o dönem Aprilia temsilcisi konuyu sallamadığından caponord sasisi kırılıyor diye bir söylenti yayılıyor ve model Türkiye de bitiyor.(şimdi o temsilci mont kask satıyor).Bu durum Aprilia yı bitirir mi?
    olcaytoshow bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    hayır koreliyim

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Şimdi denklemi kurayım da sizde kolayca anlayın:

1) (Japon veya Alman malı motosiklet x Kalite x Performans) = (Hint veya Çin malı motosiklet x Kalite x Performans) ======>>> YANLIŞ !!!!

Doğrusu şöyle olmalıdır :

2) [ (Japon veya Alman malı motosiklet x Kalite x Performans) / Fiyat ] = [ (Hint veya Çin malı motosiklet x Kalite x Performans) / Fiyat ]

Anlamayanlar için türkçesi: "Ne kadar ekmek, o kadar köfte"

Evet kabul ağır işsizim bu aralar

mozgur ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Marka yahut ülke taraftarlığı yapmanın bir anlamı yok. Yapacaksak kendi üretimimize yapalım, ki o da malesef yok.

Ancak şunu söyleyeyim. Bir motosiklet pahalı, lüks yahut yüksek performanslı olunca dayanıklı ve problemsiz olacak diye bir şey yok. Genel olarak BMW, Ducati ve KTM bir Honda değil malesef. Mutlaka pahalı olmalarının bir sebebi var, kimse aptal değil parasını yok yere çöpe atsın. Ancak Avrupa markaları bu konuda Japonlar kadar önde değil malesef. İstisna modeller mutlaka vardır, ama genel olarak bu böyle.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Tecrübe ve teknoloji olarak japonların bir kaç adım önde olduğu aşikar. Servis ve yedek parça konusunda da diğer markalardan daha az sıkıntılı olduğu için tercih edilmesi çok normal değil mi ?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    honda nerde üretiliyor?
    Tasarımı,mühendisliği, testleri japonyada yapılıyor. Testten geçtikten sonra ne önemi var nerede üretildiğinin? İster çinde üretilsin ister güney kutbunda. Üretim sonrası testlerden geçebiliyorsa sıkıntı yok.

Fark burada ortaya çıkıyor zaten. Bu adamların testlerinin çoğundan hintlilerin veya çinlilerin geçme şansı yok. Bu kadar basit olay.

Malzeme kalitesine girmiyorum bile. TVS Apache güzel makina eyvallah ama o bir istisna. 15 yıldır aynı motoru üretiyor adamlar. Artık testlik bir tarafı kalmamış durumda.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)