Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Kurallarına Uyan,Saygılı,Tehlike Yaratmayan Araçlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce trafikte uzak durulması gereken,saygısız trafik kurallarına uymayan araçlar vb. konular defalarca açıldı.Bu sefer de tersini yapalım trafik kurallarına uyan,trafikte,diğer sürücülere saygı gösteren en kötü ihtimalle size tehlike yaratmayan araça marka ve tiplerini sıralıyalım.Burada vereceğimiz araçlar genellemedir.Bir araç verildiğinde bütün aynı tip model araçlar o şekilde olacak diye bir kaide yoktur.

Genel olarak benim İstanbul trafiği dışında gözlemlediğim bana tehlike yaratmayan,şimdiye kadar genelde pek bir sorunumun olmadığı bazı araçlar;

-Ford marka binek araçlar.Özellikle modifiyesiz standart model ticari olmayan Fiestalar gayet nezih ve yavaş sürüyor.Zaten motorları küçük.Bu araçları alan ekonomi için alıyor.
    -Ticari olmayan binek Opel marka araçlar.Gerçi Insignia kullanıcıları turbonun verdiği gazla bazen saçmalayabiliyorlar.
    -Fiat markasının bir çok modeli sabıkalı ama genel olarak Punto ve 500 serisi gibi küçük Fiat araç kullanıcılarının çok tehlikeli ve saygısız haraketlerini görmedim.Dizel Puntoları alanların zaten başlıca amacı ekonomi olduğu için genelde 90 sabit gidiyorlar.
    -Alfa-Romeo kullanıcıları.Bu araç her ne kadar hafif sportif olsa da kullanıcıları biraz hızlı kullansada özellikle Alfa-Romeo ların bir saygısızlığını görmedim.Ama son dönemde piyasa dolaşan beyaz renkli Alfa-Romeolar için aynı şeyleri söyleyemiyeceğim.
    -Mercedes.Özellikle 2010 sonrası.Bunlarda biraz hızlı kullansa da sizi sıkıştırmıyorlar pek tehlike yaratmıyorlar.Sizi sollayacakları zaman tamponunuzun dibine gelip tahrik etmiyor,takip mesafesini kolluyorlar.
    -Volvo ve Saab.Sayıları gerçekten çok az olsa da bu araçları belli bir araba kültürüne sahip insanlar öncelikle sağlamlıklarından ve güvenliklerinde dolayı satın alıp kullanıyorlar.Dolayısla bu araç kullanıcıları genel olarak trafikte heyecan ve tehlike yaratmayı sevmiyor.
    -Porsche.Benim sonrada görme Porschesi olarak tanımladığım Panamera ve VW den bozma SUV Cayenne harici diğer 2 kapılı Porsche sahipleri araçlarındaki gücün aksine genelde kalabalık ve şehir içi yollarda pek gereksiz heyecanlara girmiyorlar ama otobanda yol boşsa haliyle biraz basıyorlar.
    -Renault Toros.Evet yanlış duymadınız.Toros ve 12.Bu araçlar zaten istesede hız yapamıyor,istesede ani haraketler manevralar yapamıyor.Bu araçları alanda zaten yavaş kullanıyor beni bir yerden bir yere götürsün başıma bir iş gelmesin yeter mantığı ile sürdüğü için genelde Şahinlerin aksine bu araçlar trafikte uslu sayılır.Bunun yanında Modus ve Scenic gibi araç sahipleri bir kaç çocuk sahibi standart aile babası olduklarında hız heyecandan çok "Bebek altına zıçtımı b.ku hanım mı temizleyecek ben mi temizleyecek" derdindeler.O yüzden dalgınlıkla bir şey yapmadıkları sürece zararsız sayılırlar.
    -Citroen.Diğer kötü ünlü Fransız kardeşi Peugeot genelde hızı seven heyecanlı gençler tarafından tercih edilirken Citroen genelde daha sakin insanlar tarafında tercih ediliyor.Tabii buna Citroen'in ticarileri dahil değil.
    -Toyota Corolla sürücülerinde değişik bir ruh hali ve ego olsa da Toyota'nın küçük sevimli arabası Yaris sahipleri tam tersine çok sakin.
    -Gelelim bize yani motosikletlere kimse alınmasın ama genelde Cruiser,Enduro,Touring tarzı motosikletler en saygılı ve trafik kurallarına uygun süren araçlar.Hadi Naked ve Maksi Scooter motorlar da ucundan yırtıyor.Bu tip motosikletlerin zaten kullanıcılar 25-30 yaş üstü,belli deneyim sahibi sakin ve saygılı insanlar.(SS çiler tamam vurmayın öldüm.)
    -Ve gelelim Ferrari,Lamborghini,Maserati,Aston Martin ve Bugatti gibi araçlara.Bu araçları pek görmediğimizden haliyle pek te bu araçlarla sorunumuz olmuyor.Bir kere otobanda Aston Martin tarafından sollandım.Hiç bir rahatsızlık,tahrik sataşma olmadı.Bir Şahin yada Doblo olsa yandan 2 aracın geçeceği kadar yol olsada g.tümün dibine kadar gelir tahrik eder ondan sonra sollar yada en azından sollamaya çalışırdı.
    Panashira, eroceto ve eek bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    404! Sayfa Bulunamadı.
    less is more...
    instagram @selimdogantoz & @ironandroad

Beyaz torosa güvenmeyin. Trafikte dedemle karşılaşırsanız sonunuz iyi olmaz
    shruikan, Sarıhan, crocodill ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Bebek altına zıçtımı b.ku hanım mı temizleyecek ben mi temizleyecek" derdindeler.
    Asdfghjkl.
    eek bunu beğendi.

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim babam da hala Toros sürüyor.Ama içinde kardeşimi sürerken görürseniz kaçın.Toros ile kaza yapmayı beceren nadir insanlardan. Bir de Beyaz Toros ayrı bir olay ona hiç girmeyelim.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Valla benim babam da hala Toros sürüyor.Ama içinde kardeşimi sürerken görürseniz kaçın.Toros ile kaza yapmayı beceren nadir insanlardan. Bir de Beyaz Toros ayrı bir olay ona hiç girmeyelim.
    Valla bizimki garajdan çıkarken, mahallede sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Kendisi mahallede çıkmadık kaldırım, devirmedik ışık bırakmadı. Ama ününü bunlara değil, şehirler arası yolda 5. vites 40 km/h ile sol şeritte gitmesine borçlu. Kulaklarda pek duymuyor, boşa korna falan kasmayın kendinizi.
    kanucan bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Kahkaha attım resmen :D Adana'da en güvenilmez araçlar bu Toros'lar. Diğer şehirleri bilemiyorum.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    nissan primera'ları es geçmeyelim

Valla bizimki garajdan çıkarken, mahallede sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Kendisi mahallede çıkmadık kaldırım, devirmedik ışık bırakmadı. Ama ününü bunlara değil, şehirler arası yolda 5. vites 40 km/h ile sol şeritte gitmesine borçlu. Kulaklarda pek duymuyor, boşa korna falan kasmayın kendinizi.
    Genel olarak Marmara bölgesinde pek Torosları sorun olarak görmemiştim ama Türkiye genelinde kötü üne sahipler galiba.Toros 40 km ile giderken 120 km gidiyormuş gibi hissettirdiğinden normaldir adamı suçlamamak lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hojdır ama benena.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 tekerli her araç potansiyel tehlike.
    Mümkün olduğunca hızlı sıvışın aralarından.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece spor olmayan mercedesler tehlike yaratmıyo. geri kalanlar için katılmıyorum
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Genç gözüyle, sportif ve albenili araba arayan tarzınıza uyan araçları düşünün. Heh işte geri kalan kesim eğer kadın arabası potansiyeli taşımıyorsa, modifiyeye müsait değil ya da çok ucuz değilse güvenli listededir. Kimin gençlik hayalindeki araba opel agila ki? Tipsiz yine aklıma geldi, tipini cibiliyetini sorguladığım.

Motosikleti
    Henüz yok
    Vallahi ben toyota coralla sahibi olarak tanımlamanızı tam anlamadığım için biraz daha açmanızı rica edeceğim. :-)

Alıntı Motun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi ben toyota coralla sahibi olarak tanımlamanızı tam anlamadığım için biraz daha açmanızı rica edeceğim. :-)
    Yukarıda da yazdığım gibi bolca şaka ile karışık genellemeler yaptım.O yüzden özellikle üzerinize alınmayın.Geçen yaz bir hafta içinde bir adet benim şeridime dalan Corolla ile burun buruna geldim bir adet Corolla da gözümün önünde yol kenarına park etmiş tır dorsesine çarptı.Bir de iş yerinden tanıdığım değişik huylu(cins) bir kaç arkadaş ta Corolla sahibi.O yüzden Corollalara karşı biraz ön yargılı bakmaya başladım.

Motosikleti
    Henüz yok
    Yukarıda da yazdığım gibi bolca şaka ile karışık genellemeler yaptım.O yüzden özellikle üzerinize alınmayın.Geçen yaz bir hafta içinde bir adet benim şeridime dalan Corolla ile burun buruna geldim bir adet Corolla da gözümün önünde yol kenarına park etmiş tır dorsesine çarptı.Bir de iş yerinden tanıdığım değişik huylu(cins) bir kaç arkadaş ta Corolla sahibi.O yüzden Corollalara karşı biraz ön yargılı bakmaya başladım.
    Üstüme alınmadım,ben kurallara hiç istisnasız uyan bir sürücüyüm.
    Benim gözlemim,corolla belli bir yaşın üstünde sorunsuz araç kullanmak isteyen ve sakin araç kullanan insanlar. :-)

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Wv Polo cular Nissan jukeciler nasıl sürüyor😛
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nissan primera'ları es geçmeyelim
    Primeraya binen var mı hala ya?
    Ne ruhsuz arabadır o. Kallampa bi görünümü var.

Bu arada forum üyelerinde hangi marka araç var teker teker çıkıyor ortaya.
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wv Polo cular Nissan jukeciler nasıl sürüyor😛

Primeraya binen var mı hala ya?
    Ne ruhsuz arabadır o. Kallampa bi görünümü var.
    Diğer konu başlıklarında insanların genelde VW hakkında görüşleri biraz olumsuz.Ama bence Polo sürücüleri düzgün sürüyor.Aslında marka ayrımı yapmaksızın B sınıfı olarak tabir edilen küçük hatcback araçlar genelde sakin.Ama bu küçük hatchbacklarin spor versiyonlarını(Polo GTI,Fiesta ST,Clio RS vb..)(yalan yok ben de bu araçları seviyorum ) yada zorla sporlaştırılmaya çalışılan versiyonlarını sürenler Lamborghini çıksın da tokatlayalım havasında olduklarından haliyle biraz tehlikeliler.

Bu arada cidden Nissanlara hiç dikkat etmemiştim.Nissan'ı etkisiz eleman ilan ediyorum.GTR hariç.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Tigra kullananlar nasıl?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)