Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni başlayan YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba,

siz tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
    ben motosiklete yeni başlıyorum. 6 saat sürüş eğitimi aldım hepsi bu. ybr 125 üzerinden öğrendim. sorum şu sizce debriyajlı motor almamalı mıyım. kendimi riske atmak istemiyorum, bazı motosikletli arkadaşlar kesinlikle scooter üzerinde 5bin km yapmam gerktiğini söylediler.benim aklımda ise RKS Titanic 150 debriyajlı motor var. sürerken de aksiyon aramadan az trafikli yolda okula git gel yapacağım. bu açıdan debriyajlı sorun olmaz gibi geldi. ama lütfen fikirlerinizi tecrübelerinizi paylaşın. bir arkadaşla 2. el titanic anlaşmaya vardık bikaç güne alacaktım. bu motor başlangıç için nasıl? tekere kalkıyor kontrol etmekte zorlanabilirsin dedi.

lütfen bir an önce tavsiyelerinizi yazın.

teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    araba tecrüben varsa vitesli motorda zorlancagını sanmam kuzeniminde 125 lik vardi bi motoru vitesli. araba tecrübesi oldugu ıcın dırek kavradım sadece vites atmak kafama yatmamıstı ama tabi bende daha ilk motorumu almadım daha tecrübelilerin bilgilerini almak daha iyi olur .

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    ybr de debriyajlı, debriyajlı motor kullanabiliyosun yani..
    Alır almaz yol filan yapmaya kalkmazsan, ufak ufak kendini alıştırarak biraz da pratik yaparsan gayet rahat kullanabilirsin..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Kullanamayacağını düşünüyorsan scooter al ama bana göre ille de scooterla başlanacak diye bir şey yok. Ben vitesliyle başladım ve iyi ki de öyle yapmışım. Elim ayağım yatkındı ve scooter almış olsam 2 ayda falan satardım herhalde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler