Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SPADA Xray 150 efi kullanıcıları bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    haydie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    spada xray 150 efi
    TEKNİK ÖZELLİKLER
    MOTOR TİPİ
    Tek Silindirli, 4 Zamanlı, Enjeksiyonlu
    SİLİNDİR HACMİ
    149.4 cc
    ATEŞLEME
    Elektronik CDI
    ÇALIŞTIRMA
    Elektronik
    SOĞUTMA
    Hava Soğutmalı
    MAX GÜÇ
    8.3 kW, 8500 d/d, 11 hp
    MAX HIZ
    95 km/h
    VİTES
    5 Vites Manuel
    BOYUTLAR
    2060x770x1100
    AĞIRLIK
    120 Kg.
    YAKIT DEPOSU
    13 Lt. ± 0,5 Lt.
    FRENLER
    Ön: Disk / Arka: Kampana
    LASTİK ÖLÇÜLERİ
    Ön: 90/90-18 / Arka: 100/90-18
    AKÜ
    12 V / 7 Ah
    RENK
    Sarı, Yeşil, Beyaz

yazışalım, bilgi paylaşalım efendim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba Hocam, kullanıcı olarak bu motorsiklet hakkında yorumlarınız nasıl? Yakıt, titreşim, yedek parça, bakım-maliyet? kaç km yaptınız karşılaştığınız sorun vs var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim...

haydie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    spada xray 150 efi
    3000 km ye kadar parca ve iscilik kalitesi yuzunden cesitli sorunlar yasadim. 3000i gectikten sonra sorunlar bicak gibi kesti. suan 9000 kmde motorum.
    yakit tuketimi muadili cinlilere gore ayni bir fark yok, az yakiyor. enjeksiyonlu olmasi bir arti. performansi da fena degil. guzel hizlaniyor.
    yedek parca ve bakim konusunda maliyet dusuk. zaten tum cinlilerin parcalari ayni ve birbirine uyuyor. ama enjektor ve enjeksiyon beyninde degisim gerekirse maliyetin yuksek olacagini tahmin ediyorum yakit filtresini 3000 kmde bir temizleyerek veya degistirerek enjektor omru uzatilabilir. enjeksiyon beyni de kolay arizalanacak birsey degil bildigim kadariyla.
    titresim var ama cok asiri degil. iyi yapilan rodaj sonucu titresim azaliyor.
    ben uzun yolda da kullandim,memnunum hala da kullaniyorum. 9000kmde suan. ancak bunun bir cinli oldugunu unutmamak lazim. yokus asagi yapilan surat denemeleri bu motorlarin omrunu kisaltir. yani cok zorlamamali.
    bu arada insanlar genel olarak cesitli sebeplerden dolayi bu motordan memnun olmadiklarini soyluyorlar. bunu soyleyenlerin hepsi 1000- 2000 km kullanip bu fikirlerini beyan etmisler genel olarak.
    umarim yardimci olabilmisimdir.

celedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada XR150 efi
    Konuyu yeniden canlandıralım.

Ben bu hafta teslim alacağım motorumu, spada xray 150. Buradan ayrıntılı paylaşım yapacağım haydie arkadaşımızın paylaşımlarına ilaveten.
    haydie arkadaşımızın yeni katkıları olursa onları da okumak isteriz tabi.

İyi sürüşler herkese.[COLOR="Silver"]

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bu motor büyük ihtimalle Jialing X-ray JH150-9A ile aynı motor. Buyurun:
    http://www.jialingmotor.com/pid14698...Motorcycle.htm

https://www.youtube.com/watch?v=KEAeM5S0ZlY
    celedin bunu beğendi.

celedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada XR150 efi
    1000 KM Devirmiş olarak motordaki vibrasyon olayı fazlasıyla canımı sıkmakta ama 3000 i geçmeyi bekliyeceğim. O zaman da azalma olmazsa dişli değişikliği denemesi yapacağım umarım bir fayda sağlar.
    Celedin
    Özgürlüğü damarlarımda hissetmek gibi bir şey.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir iki tavsiye daha var bu konuda.

Birincisi motorun bağlantı somunlarını söküp araya conta lastik vb bir şey koymak. Kapatırken de vidalar açılmasın diye loctite sürüp öyle kapatmak. (Denemedim bilmiyorum ama mantıklı görünüyor)

İkincisi tek sillindirli makinelerde -hakikaten- yağın kalitesi titreşim miktarını etkiliyor. En azından Castrol Power 1 10w40 gibi çok pahalı olmayan eli yüzü düzgün bir yağ koyun bakalım bir değişiklik olacak mı? (Benim motorda oluyor, yağ eskiyince titreşim artıyor. Bir de 15w40 kullanınca)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)