Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Chopper / Choppercı nedir kimdir ? ( eleştirel parodi )

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sesinden tanımasınlar diye mi 31. saniyenin hatrına bombardumana tutmazlar
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osman abi harika olmus. Bunu alpaslan abiye izletecegim
    Alparslan abiyle saygımız sonsuz. onu bu sınıfa dehil etmiyorum :D
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Chaos Turkey Chopper Club kurucu üyelerinden biri olarak keyifle izledim. Mizah güzel, sesi değişmene de gerek yok bence, kendi sesiniz daha keyifli olur Mizah konularından bazılarını daha yakından öğrenmek isterseniz bir Cuma toplantımıza çay içmeye bekleriz. Elinize sağlık ...
    akbird bunu beğendi.

Bobbers20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    vallahi nazi kask konusuna katılıyorum neye güvenerek onu takıyorlar anlamam.Evet aksesuar bol, dostluklar muhabbetleri gerçekten sıkıdır.Yaklaşık 3 yıldır bir chopper klübüne gidiyorum işin garibi motorum yok misaifr olarak birkaç ay gittim sonra gitmeyince arar oldular gelmiyor musun diye o zamandır giderim inşallah bu sene bir alet alırım da bir deri yelekte ben giyerim :D sesi var ama gitmiyor kısmı biraz çinli modeller için uygun gittiğim klupte eski hayabusa binen birisi var suzuki nin bir drag versiyonu crusieri var. Işıkta racer binen görmesin ya da göbek görmesin adam bildiğin koca motoru çeviriyor videodaki ses olayına gelince zaten video eğlenceğine yapılmış o da ayrı bir hava katmış çok hoşlanmasam da.Son olarak 1 aydır SOA bakıyorum sürekli isyan anarşi bir şeyler eksik olmuyor fena dizi :D
    akbird bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    espirili bir video,bencede normal anlatmlı olsa daha güzel olurmuş.Dışarıdan bakanlar için video komik ama zaten chopper kullananların geneli espirili ve sohbeti bitmeyen,her daim şen şakrak ortamı olan insanlardır.Görünümleri chopper kültüründen ötürü aykırı görünsede ortamları çok farklı..Bunu bir chopper kullanan ve kurucu üyesi olduğum chopper klüp ortamımızdan biliyorum ,merak eden herkesde gelip görebilir,bir çayımızı içip bunu yaşayabilirler..
    akbird bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Takipteyim gayet iyi tespitler 😂
    akbird bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Bir cruiser sahibi olarak gayet zevkle seyrettim. Gerçekten filmleriyle, klüpleriyle vs. hem yurt dışında hem de biraz onlardan en azından giyim kuşamı özenerek Türkiye'de bir "çopırcı" algısı oluştu.

Örneğin bir "racing çetesi" ya da "naked çetesi" diye abukluk yokken "chopper çetesi" diye bir izlenim oluşuyor 5 - 10 deri ceketli, yelekli, bira göbekli abi bir araya gelince.

Ben tümüyle sürüş kolaylığı, klasik görünümü ve konforu için bu cruiser tarzı motoru benimsiyorum. Anında adamı katır gibi tepen, kontrolü güç bir gaz tepkisi yok. Fakat gerektiğinde de gayet uzayan sağlam bir ivmelenmesi, selesinde büyük rahatlığı, ağırlık merkezinin yere yakınlığı nedeniyle kullanım kolaylığı mevcut.

Nazi kaskıyla, yelekle, imajla işim olmaz. Öyle gezmekten zevk alana da saygı duyarım. Trafik kurallarına uyduktan sonra kimsenin keyfinin kahyası değiliz. Aşağıdaki gibi bir cruiser sürücüsü olarak mizahi eleştiriyi üzerime alınmadım. Orta yaş bunalımına düşüp falan o tarz abilerden birine dönüşür müyüm ileride? Sanmıyorum

akbird, Bobbers20 ve chevy64 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yaw neden hepiniz bu "göbek" kısmına takıksınız anlamadım, sizin yüzünüzden göbek bırakamayacağız bu gidişle

@suphi ; videoyu yüzümde bir gülümseme ile seyrettim ve çok da beğendim. Ama scooter'dan , sport touing'e kadar 100-1200 CC aralığında, 7 farklı motor kullanmış, 15 yıllık sürüş ve 125.000 km yol tecrübesinden sonra, cruser/chopper kullanmaya başlayan 49 yaşında biri olarak , "bunalıma düşmek" yakıştırmasını doğru bulmadığımı belirtmek isterim. En azından ben bunalımda değilim, yaşıtlarımdan da çevremde pek bunalımda olan görmedim ...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bunun enduro versiyonunu da isterim .

Motosikleti
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw neden hepiniz bu "göbek" kısmına takıksınız anlamadım, sizin yüzünüzden göbek bırakamayacağız bu gidişle

@suphi ; videoyu yüzümde bir gülümseme ile seyrettim ve çok da beğendim. Ama scooter'dan , sport touing'e kadar 100-1200 CC aralığında, 7 farklı motor kullanmış, 15 yıllık sürüş ve 125.000 km yol tecrübesinden sonra, cruser/chopper kullanmaya başlayan 49 yaşında biri olarak , "bunalıma düşmek" yakıştırmasını doğru bulmadığımı belirtmek isterim. En azından ben bunalımda değilim, yaşıtlarımdan da çevremde pek bunalımda olan görmedim ...
    Ağabey;

Arkadaşımızın biraz abartarak (mizah gereği) vurguladığı yaklaşımdan bahsettim. Estağfurullah forumdaşları falan kast etmedim. Yaşla ilgili üzerinize alınmayınız. Allah ömür verirse yakında biz de sizin yaşınıza varacağız inşallah. Motosikletin en bilinçli sürüleceği deneyimde ve yaştasınız. Selahattin Duman'ın aşağıda linkini paylaşacağım yazısındaki "abilerden olmayacağımı düşünüyorum" anlamında söyledim.

Gerçekten gençlikte maddi durumun, aşırı mesailerin falan fırsat vermemesinden; bazı ağabeylerimiz belli bir yaştan sonra özellikle Amerika'da alt kültür olan bir yaşam tarzını burada da uygulamak konusunda kıyafetleri, metalleri, abartılı deri aksesuarlarıyla falan biraz fazla işin görselliğine kaçıyorlar. Coşuyorlar, klanlaşıyorlar. Katılana, öylesi bir kollektif yaşam tarzını benimseyene ne denir, tekerleri düz bassın, Allah muhabbetlerini arttırsın.

Fakat sırf bu konuda değil hemen her konuda insan, belli ölçüde de uzmanların orta yaş bunalımı dediği sebeple arayışlara, daha farklı tarzlara, beklentilere ve alışkanlık değişikliklerine gidebiliyor. (Choppercı ağabeylerimizden de böylesi arayışta olanlar, yıllarca kravatlı vs. takılıp sonradan emekli rock yıldızı gibi dolaşanlar ola ki vardır ve "ben herhalde onlardan olmam"dı kastım)

Öyle bir gruplaşmayı, tek tipleşen giysileri, yelek giydirme törenli ritüelleri falan yaşam tarzı edinip kıyafetlerimde, hayat tarzımda radikal arayışlara gitmem anlamında söyledim.

Hiç bir tecrübeli, yaşı kemale ermiş ağabeyimizi de "orta yaş bunalımının pençesinde" olmakla itham etmedim. Haddimize değil. Hatamız var ise affola. Selamlar.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/47833-selahattin-duman'in-cok-guzel-bir-yazisi.html
    shadowmaster bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı suphi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir tecrübeli, yaşı kemale ermiş ağabeyimizi de "orta yaş bunalımının pençesinde" olmakla itham etmedim. Haddimize değil. Hatamız var ise affola. Selamlar.
    Duyarlılığın ve cevabın için teşekkür ederim kardeşim, eyvallah ...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Göbek candır, bildiğin Türk kasıdır hatta artık genetik bir kalıtımdır.
    Göbek varsa göğsünü gere gere göstereceksin : madem Türksün göster ürksün.

Video güzel olmuş

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chaos Turkey Chopper Club kurucu üyelerinden biri olarak keyifle izledim. Mizah güzel, sesi değişmene de gerek yok bence, kendi sesiniz daha keyifli olur Mizah konularından bazılarını daha yakından öğrenmek isterseniz bir Cuma toplantımıza çay içmeye bekleriz. Elinize sağlık ...
    davetiniz için teşekkürler ama ben antalya da yaşıyorum istanbula gezmeye bile gelirsem eğer değerlendiricem bu davetinizi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun enduro versiyonunu da isterim .
    enduro , racing , scooter şeklinde devamını getirmeyi planlıyorum zamanla
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Bobbers20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı suphi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir cruiser sahibi olarak gayet zevkle seyrettim. Gerçekten filmleriyle, klüpleriyle vs. hem yurt dışında hem de biraz onlardan en azından giyim kuşamı özenerek Türkiye'de bir "çopırcı" algısı oluştu.

Örneğin bir "racing çetesi" ya da "naked çetesi" diye abukluk yokken "chopper çetesi" diye bir izlenim oluşuyor 5 - 10 deri ceketli, yelekli, bira göbekli abi bir araya gelince.

Ben tümüyle sürüş kolaylığı, klasik görünümü ve konforu için bu cruiser tarzı motoru benimsiyorum. Anında adamı katır gibi tepen, kontrolü güç bir gaz tepkisi yok. Fakat gerektiğinde de gayet uzayan sağlam bir ivmelenmesi, selesinde büyük rahatlığı, ağırlık merkezinin yere yakınlığı nedeniyle kullanım kolaylığı mevcut.

Nazi kaskıyla, yelekle, imajla işim olmaz. Öyle gezmekten zevk alana da saygı duyarım. Trafik kurallarına uyduktan sonra kimsenin keyfinin kahyası değiliz. Aşağıdaki gibi bir cruiser sürücüsü olarak mizahi eleştiriyi üzerime alınmadım. Orta yaş bunalımına düşüp falan o tarz abilerden birine dönüşür müyüm ileride? Sanmıyorum

https://c2.staticflickr.com/6/5671/2...0c18e666_c.jpg
    motor vn800 mü tam çıkaramadım motor bloğu dragstarada benizyor ama önde radyatör var mı yok mu emin olamadım birde depodaki sticker aklımı karıştırdı.Ama motorunuz çok güzel Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı Bobbers20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor vn800 mü tam çıkaramadım motor bloğu dragstarada benizyor ama önde radyatör var mı yok mu emin olamadım birde depodaki sticker aklımı karıştırdı.Ama motorunuz çok güzel Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Amblem Kawasahi'nin VN amblemi. Gidon ve çataldan VN olduğu anlaşılıyor.

Motosikleti
    Alıntı Bobbers20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun. Motosiklet 2005 model VN800 Vulcan Classic. Tümüyle orjinal. Sadece sissy bar söküldü.

Selamlar.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim mizahi bakımdan güzel bir yaklaşım ama dileyen dilediği motoru ve kaskı takar o bizi ilgilendirmez bende chopper hastasıyım ama kimseye böylesin işte şunu takmışsın demedim diyememde zevkler ve renkler tartışılmaz yaşanır.herkezin tekeri düz bassın inşallah.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim mizahi bakımdan güzel bir yaklaşım ama dileyen dilediği motoru ve kaskı takar o bizi ilgilendirmez bende chopper hastasıyım ama kimseye böylesin işte şunu takmışsın demedim diyememde zevkler ve renkler tartışılmaz yaşanır.herkezin tekeri düz bassın inşallah.
    hocam tabiki herkes özgürdür hiçbi ekiman takmadan da kullanabilir. bizleri ilgilendirmez bu. Kendi bileceği iştir. videonun amacı başka

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)