Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Belki klasik olacak ama 250 cc ile 600 arasında kaldım yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    1,5 senedir ikarustayım o zaman. Motoru ilk aldığım hafta kendine kendime 600rr bumuymuş dedim. Açıkçası aradan o kadar vakit geçti. 2 defa eğitim de aldım ama bugün geçmişe bakınca; aa şunu yanlış yapıyormusum yada şunu bilmiyormusum demedim hiç. Gerçekten şu anda ikarusta olsam 15 ay içinde etkisini gösterirdi herhalde diye düşünüyorum. Dediğim gibi bu motor olayı kişinin kendisine ve yaşına çok bağlıdır. Ama 22-23 yaşlarımda bunu almış olsaydım o zaman benim için büyük tehlikeydi diyebiliyorum.
    FalconX bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    250 cc ile 600 cc arasında kalma durumu saçma olmuş.
    3 ay sonra 600cc bile yetmeyecek 250 nin lafı bile olmaz.
    forbid55 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 senedir ikarustayım o zaman. Motoru ilk aldığım hafta kendine kendime 600rr bumuymuş dedim. Açıkçası aradan o kadar vakit geçti. 2 defa eğitim de aldım ama bugün geçmişe bakınca; aa şunu yanlış yapıyormusum yada şunu bilmiyormusum demedim hiç. Gerçekten şu anda ikarusta olsam 15 ay içinde etkisini gösterirdi herhalde diye düşünüyorum. Dediğim gibi bu motor olayı kişinin kendisine ve yaşına çok bağlıdır. Ama 22-23 yaşlarımda bunu almış olsaydım o zaman benim için büyük tehlikeydi diyebiliyorum.
    umarım siz haklı çıkarsınız ve kazasız belasız sürmeye devam edersiniz, fazla diyecek bir şey yok

bu arada asıl konuya dönersek 2006 model r6 ne kadar temiz hocam. Gerçekten temizini bulabilirseniz, o motorla birlikte gis ten (gis dememin sebebi bildiğim kadarıyla kendi motorunuza yönelik eğitim veren tek yer olması) eğitim ile beraber alabilirsiniz.(tabi kendinize hakim olmak kaydıyla)
    bilginozi ve forbid55 bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Geçen yaz motor aldığımda helvamı yiyecek arkadaşlar vardı. İnsaf artık 1,5 sene olacak birkaç ay sonra. Bu zamana kadar ölmedim çok şükür. Allah izin vermedikçe bişey olmaz. Yeterki ben bilerek kendi camını riske atmıyayım. Bu motor olayı insanın kendi özellikleri ile ilgili bişey. Yani kimileri ilk bindiğinde kullanıyor kimileri 20-30.000km sonra bile kendine güvenemez büyük hacim için. Çok örnekleri var. Ama bunu tartışmaya kalksak bitiremeyiz. Muhtemelen ben de motoru aldığımda insanların düşüncelerine baksaydım hala hayalini kurmakla meşkul oluyor olurdum halbuki ben 15 aydır kullanıyoum. Aradaki fark bu. Ha kimileri çıkıp diyebilir; sen kullandığını mı sanıyorsun diye. Olabilir. Bu bana yetiyor. Şehir içi, şehirlerarası hatta tek solukta 600km de yaptım. Bişey olmadı. Olacak olsa çoktan olurdu şimdiye kadar.
    hocam bende 250 likle başladım, herkes 125 önerirken. ben senin kişiliğine, yapıp yapamadıklarına karşı bişi demiyorum.
    1300 lükle bile başlayabilirsin o konuda sıkıntı yok.
    benim demek istediğim, sürekli bu konuyu dile getirip "ulan keşke 1000 lik alaydım yaa" demen bana biraz garip geliyor.
    direkt 1000 likle başlasaydın, 600 lükle yaptığın kazalar gibi sonunda 3-5 sıyrıkla kurtulamazdın, buna adım gibi eminim.
    çünkü gerçekten başlarda kullanmasını hiç ama hiç bilmiyordun.
    videolara bakarak kendin de hatalarını görebilirsin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende 250 likle başladım, herkes 125 önerirken. ben senin kişiliğine, yapıp yapamadıklarına karşı bişi demiyorum.
    1300 lükle bile başlayabilirsin o konuda sıkıntı yok.
    benim demek istediğim, sürekli bu konuyu dile getirip "ulan keşke 1000 lik alaydım yaa" demen bana biraz garip geliyor.
    direkt 1000 likle başlasaydın, 600 lükle yaptığın kazalar gibi sonunda 3-5 sıyrıkla kurtulamazdın, buna adım gibi eminim.
    çünkü gerçekten başlarda kullanmasını hiç ama hiç bilmiyordun.
    videolara bakarak kendin de hatalarını görebilirsin.
    Haklı olabilirsiniz. Acemilik zamanlarımda şehir içinde düşük hızlarda gitmeye özen gösteriyordum. Hayırlısı böyleymiş belki de. 1000 lik olayını dile getirmemin sebebi ilk zamanlarda 600rr ciddi heyecan veriyordu ama alışınca başka şeyler arıyor insan. Bu yüzden eskisine nazaran daha az binmeye başladım. Bir ara satmaya kalktım alıcı çıktı hatta, vazgeçtim son anda. Şimdi 1000rr al tekrar ona da abs tak tekrar birsürü iş uğraşmak istemedim. Dün arkadaş 1000 lik almış oturdum çok hoşuma gitti.

bence 600'lük motosiklet için tecrüben var ama bütçen yok. eski bir 600'lük seni üzebilir.

benim tavsiyem bütçeni biraz daha zorlayıp honda cbr 500r ya da ninja 300 alman.
    forbid55 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    250 cc iyidir iyi hem yormaz hem uçmaz
    forbid55 bunu beğendi.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    R25 frenleri kötü mü diyolar ?
    ben başka bi motora biniyorum o zaman
    forbid55 bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baba,

Yasin var, aklin balik. O yuzden simdi gelip sacmalayacaklara kulak asma. Ama ben de onlar gibi 250likten yuru diyecegim. Sebepleri cok mantikli. Dinle bak

R6 veya muadili alirsan:

1- "Helvani yeriz"leri bosver, ama kullanamayacaksin o kadar gucu. Yani cok uzun sure yabancilik cekeceksin. Otoparkinda bakmasi, cafelere onla parketmesi cok sekil olacak ama senin oraya varana kadar cok canin yanacak.

2- 15 beygirden neredeyse 10 katina, 100kusur beygirlik bir seye gececeksin, onun hakkini da veremeyeceksin. Sakin sakin dede gibi kullanirim diyeceksin, 120yi gecmeden surdugun icin motor dahil herkesten kufur yiyeceksin, "yazik etti" diye.

Bunlar bu arada birinci agizdan tecrube, ben yasadim. Sen de yasama
    forbid55 bunu beğendi.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Ben 600rr ile şehir içinde küçük cc'den sürüş olarak daha rahatım ve daha güvende hissediyorum. Tabi sıfır bagaj hacmi, Fiyatı ve Ülkemizdeki çalınma, bulunmama tehlikesi nedeniyle rahat rahat park edememe ve sırt cantasında kilit taşıma gibi meseleleri var. Kaskı,Montu,Pisliği vs. Pratikliğini oradan kaybediyor. Zevk aracı bunlar.
    forbid55 bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    İnsanlarda ki Racing Motosiklet hastalığını gerçekten ilginç buluyorum.Neredeyse yeni başlayanların %80'i cbr250'mi ninja250 mi vs vs konukarla geliyor.Yadırgamıyorum ancak ölümlerin çoğunun bu makinalarla geldiği de bir gerçek.Sonumuz hayrolsun ne diyelim..
    forbid55 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 600rr ile şehir içinde küçük cc'den sürüş olarak daha rahatım ve daha güvende hissediyorum. Tabi sıfır bagaj hacmi, Fiyatı ve Ülkemizdeki çalınma, bulunmama tehlikesi nedeniyle rahat rahat park edememe ve sırt cantasında kilit taşıma gibi meseleleri var. Kaskı,Montu,Pisliği vs. Pratikliğini oradan kaybediyor. Zevk aracı bunlar.
    Ben depo üstü aparatlı çanta kullanıyorum. Çok pratik.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Şehir içinde bile yoğun trafiğin içinden vızır vızır kuryelerin ustalığında geçmeye çalışmak yerine nispeten çevre yollarını tercih etmeye çalışıyorum. Şehir dışı yollara da çokça çıkıyorum. 150'lik doğrusu 100-110 km limit hızıyla az gelmeye başladı. Ara ara bir 140'lara rahat çıkası geliyor insanın ...

Bir 250'lik düşünmüyor değilim ilerde...

Ha, olursa da Kubazakiden sonra bi 250'lik Kawa olur belki .

Racing tarzı değil ama; geze geze tarzı...

Ha, unutmadan ekleyeyim; Kawa alırsan yeşilini al. Kawa dediğin, yeşil olur.

Yeşilini almayacaksan Kawa da almana gerek yok .

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Geçen yaz motor aldığımda helvamı yiyecek arkadaşlar vardı. İnsaf artık 1,5 sene olacak birkaç ay sonra. Bu zamana kadar ölmedim çok şükür. Allah izin vermedikçe bişey olmaz. Yeterki ben bilerek kendi camını riske atmıyayım. Bu motor olayı insanın kendi özellikleri ile ilgili bişey. Yani kimileri ilk bindiğinde kullanıyor kimileri 20-30.000km sonra bile kendine güvenemez büyük hacim için. Çok örnekleri var. Ama bunu tartışmaya kalksak bitiremeyiz. Muhtemelen ben de motoru aldığımda insanların düşüncelerine baksaydım hala hayalini kurmakla meşkul oluyor olurdum halbuki ben 15 aydır kullanıyoum. Aradaki fark bu. Ha kimileri çıkıp diyebilir; sen kullandığını mı sanıyorsun diye. Olabilir. Bu bana yetiyor. Şehir içi, şehirlerarası hatta tek solukta 600km de yaptım. Bişey olmadı. Olacak olsa çoktan olurdu şimdiye kadar.
    Nur içinde yatsın...

Başlık örnek olsun diye yorum yazıyorum.Küçük motorla başlayın ey genç arkadaşlar,var bir sebebi elbette.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Yaşıyor musun? Sağ mısın?

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    nacizane görüşüm ktm 250 abs

Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nur içinde yatsın...

Başlık örnek olsun diye yorum yazıyorum.Küçük motorla başlayın ey genç arkadaşlar,var bir sebebi elbette.
    Son yazdıklarından sonra kaybetmemiz çok acı bir durum ;( aslında bunu 600 ile başlamak isteyen herkes görmeli sizdede "Nur içinde yat" yazısını görmek istemeyiz ;(

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu gerçekten ibretlik
    Mertcan00 bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    R6 kaç tane 250 sl yapar ? bu sorumu samimiyetle cevaplarsanız doğru yolu bulursunuz.

100 hp uzeri her motor en ust tecrubelinin bile bu ulke trafik yol kosullarinda asla kullanmamadi gereken motordur..

Bu ulkederi trafik akisinda hicbir deneyim yada motor sinirler idare edemez..

Sacma sapan gereksiz race replikalari bunlar..Pist icin..Trafik icin olamazlar..

Bu motosikletler kategori ve standart disidir alinmasi kullanilmasi pist harici dunyanin en sacma eylemlerinden biridir..
    buraxdj bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)