Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Belki klasik olacak ama 250 cc ile 600 arasında kaldım yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,
    yaşım 35, boy 170 yaklaşık 20 yıllık otomobil tecrübem ve son 3 yıldır da aktif olarak 125cc commiter tecrübem var.
    sene 1999'da 1993 model kawasaki zzr600 kullandım 1 ay kadar ama o zaman motor tecrübem bu kadar yoktu (125cc ile çok geliştirdim)
    Şimdi bir motosiklet almak istiyorum 125cc bisiklet gibi gelmeye başladı.
    2015 model Ninja 250SL ile 2006 model YZF R6 arasında kalmış durumdayım.
    Değerli önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    kesinlikle 2015 ninja sl alırdım.
    forbid55 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    125 ten sonra 250 veya 300 iyidir
    forbid55 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    10 yaşında bir motrdansa 250 ninja 20 kuruş ancak yakar seni üzmez tavsiyem bu yönde olur,
    forbid55 bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    R25in sana biçilmiş kaftan olacağını düşünüyorum, aman aman bir agresiflik yok ama açtımmı da gidiyor alet (y)
    forbid55 ve obarey bunu beğendiler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı forbid55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    yaşım 35, boy 170 yaklaşık 20 yıllık otomobil tecrübem ve son 3 yıldır da aktif olarak 125cc commiter tecrübem var.
    sene 1999'da 1993 model kawasaki zzr600 kullandım 1 ay kadar ama o zaman motor tecrübem bu kadar yoktu (125cc ile çok geliştirdim)
    Şimdi bir motosiklet almak istiyorum 125cc bisiklet gibi gelmeye başladı.
    2015 model Ninja 250SL ile 2006 model YZF R6 arasında kalmış durumdayım.
    Değerli önerilerinizi bekliyorum.
    Mutlaka ikisinden biriyse ninja al eski motor yerine. Ktm rc 390da düşünebilirsin.
    forbid55 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    kullanım alışkanlığınıza bağlı biraz. Çoğunlukla şehiriçi iş ev kısa mesafeler gidiyorsanız 250cc ideal. 600cc burda ağır oluşu manevra kabiliyetinin kısıtlı oluşu yakıt tüketiminin fazlalığı gibi nedenlerden dolayı fazla gelir. Ama daha çok şehirlerarası seyahatler geziler yapıyorsanız hız sizin için öncelik ise o zaman 600cc tercih edebilirsiniz.
    forbid55 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Bence listene bunuda ekleyebilirsin.
    forbid55 ve bilginozi bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir klasiği söylemeden geçemeyeceğim.
    az daha koy mt07 al diyor ve koşarak uzaklaşıyorum.
    forbid55 ve motorcu adam bunu beğendiler.

Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25in sana biçilmiş kaftan olacağını düşünüyorum, aman aman bir agresiflik yok ama açtımmı da gidiyor alet (y)
    Onda da fren problemi var diyorlar korkuttu beni açıkçası ondan elemiştim.

Alıntı mobyby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence listene bunuda ekleyebilirsin.
    http://all-moto-brands.com/wp-conten...ol-600rr-1.jpg
    Gerçekten bunu da düşünebilirim alet çok tatlı duruyor ama eskisi bizi üzmesin Honda'nın eskisine girme diyorlar.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir klasiği söylemeden geçemeyeceğim.
    az daha koy mt07 al diyor ve koşarak uzaklaşıyorum.
    Racing tipi düşünüyorum sanırım Kawasakinin ER6f modelinin rakibi bu önerdiğiniz motor, çok kalite duruyor ama gönül supersporttan yana.

600'lük ne kadar gaz açarsak o kadar gider öyle kullanırım diye umuyorum, eski delikanlılığımız kalmadı passat cc otomobilim var yavaş kullanıyorum mesela.
    yakıt problem değil, 16-17.000 TL bütçem var 3 yıl 125cc tecrübesi yetmez mi 600'lüğe geçmeye sizce?
    yani genelde şehir içi kullanacağım ama boş yolu bulduğumda da arada uzatayım diyorum. 250'lik videolarda izlediğim kadarı ile çok agresif değil. kafam karıştı yine )

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    600 cc şehir içi ulaşım aracı değildir. 125 ile 600 arasında dağlar kadar fark var. Deneyim konusunda kendinize güveniyorsanız ninja300 veya ktm rc 390 bakmanız daha mantıklı olmaz mı?

600 cc tabi ki çok cazip. Gücü, karizması, sesi vs... Lakin bu makineler hız için yapılmış, fıtı fıtı kullanırım kısmına inanmayın. Hayvan üzerine çıkınca bas gaza diyor insanın kullağına. İyi düşünün, iyi karar verin. Almak en kolay kısmı.
    forbid55 bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Passat cc'ye benzemez ki r6
    Imkanin varsa istanbul-sisli taraflarinda kiraliyolar bir gun kirala ve sür.
    Bana kalirsa senin icin r25-cbr 500r ideal boyuda katarsak cbr500r super durur

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    burdan arkadaş bana önermişti aynı olayda bende kaldım, diversion f sport touring (daha çok ss 3 modeli var hatta) gibi böle tam ortada bişi.. bindim çok hoş bir alet diyebilirim..
    2016 cbr 500 r geliyor deişmiş daha hoş olmuş,
    forbid55 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı forbid55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onda da fren problemi var diyorlar korkuttu beni açıkçası ondan elemiştim.

Gerçekten bunu da düşünebilirim alet çok tatlı duruyor ama eskisi bizi üzmesin Honda'nın eskisine girme diyorlar.

Racing tipi düşünüyorum sanırım Kawasakinin ER6f modelinin rakibi bu önerdiğiniz motor, çok kalite duruyor ama gönül supersporttan yana.

600'lük ne kadar gaz açarsak o kadar gider öyle kullanırım diye umuyorum, eski delikanlılığımız kalmadı passat cc otomobilim var yavaş kullanıyorum mesela.
    yakıt problem değil, 16-17.000 TL bütçem var 3 yıl 125cc tecrübesi yetmez mi 600'lüğe geçmeye sizce?
    yani genelde şehir içi kullanacağım ama boş yolu bulduğumda da arada uzatayım diyorum. 250'lik videolarda izlediğim kadarı ile çok agresif değil. kafam karıştı yine )
    Temiz 600rr ile r25 yamaha r1 vs hava civa kalır yanında emin ol. Duruşu var makinenin hem parça hem yakıt hem hız seni hertürlü memnun eder. Yalnız bunlarda hız ve dalgınlık çok tehlikeli o nedenle bence ne alırsan al hız yapma.
    forbid55 bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    al r25 takıl işte, freni vs herşeyi güzel bi sorunu yok lastik dışında
    forbid55 bunu beğendi.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    cbr 500 FA şiddetle öneririm , 250 cc den daha atak , 600 cc den bi tık düşük , çift silindir , çift kullanıma uygun (sportif,yol)

Zorlanacağınızı da düşünmüyorum. R25 , ninja gibi modellerde yanına gelmez.

O tecrübe ile de 600 lük te de sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
    forbid55 bunu beğendi.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    4 silindirin keyfini hiç bişey vermez. Ben r6 yı öneririm. Passat arabaya biniyorsanız muhtemelen r6 nın giderlerini karşılamakla ilgili sıkıntı duymazsınız. Ben ilk motor olarak 600rr almıştım. Buna rağmen keşke 1000 lik mi alsaymışım diyorum. Bir vakit sonra ivmelenme hissiyatı çok azalıyor. 600 lüklerde 8-9000 devir üzerinde kendini gösteriyor makina ama 1000 liklerde her devirde güç var diyorlar.
    forbid55 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindirin keyfini hiç bişey vermez. Ben r6 yı öneririm. Passat arabaya biniyorsanız muhtemelen r6 nın giderlerini karşılamakla ilgili sıkıntı duymazsınız. Ben ilk motor olarak 600rr almıştım. Buna rağmen keşke 1000 lik mi alsaymışım diyorum. Bir vakit sonra ivmelenme hissiyatı çok azalıyor. 600 lüklerde 8-9000 devir üzerinde kendini gösteriyor makina ama 1000 liklerde her devirde güç var diyorlar.
    sen ölmeyi kafaya koydun anlaşılan
    FalconX bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ölmeyi kafaya koydun anlaşılan
    Geçen yaz motor aldığımda helvamı yiyecek arkadaşlar vardı. İnsaf artık 1,5 sene olacak birkaç ay sonra. Bu zamana kadar ölmedim çok şükür. Allah izin vermedikçe bişey olmaz. Yeterki ben bilerek kendi camını riske atmıyayım. Bu motor olayı insanın kendi özellikleri ile ilgili bişey. Yani kimileri ilk bindiğinde kullanıyor kimileri 20-30.000km sonra bile kendine güvenemez büyük hacim için. Çok örnekleri var. Ama bunu tartışmaya kalksak bitiremeyiz. Muhtemelen ben de motoru aldığımda insanların düşüncelerine baksaydım hala hayalini kurmakla meşkul oluyor olurdum halbuki ben 15 aydır kullanıyoum. Aradaki fark bu. Ha kimileri çıkıp diyebilir; sen kullandığını mı sanıyorsun diye. Olabilir. Bu bana yetiyor. Şehir içi, şehirlerarası hatta tek solukta 600km de yaptım. Bişey olmadı. Olacak olsa çoktan olurdu şimdiye kadar.
    -ZERO- ve forbid55 bunu beğendiler.

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz motor aldığımda helvamı yiyecek arkadaşlar vardı. İnsaf artık 1,5 sene olacak birkaç ay sonra. Bu zamana kadar ölmedim çok şükür. Allah izin vermedikçe bişey olmaz. Yeterki ben bilerek kendi camını riske atmıyayım. Bu motor olayı insanın kendi özellikleri ile ilgili bişey. Yani kimileri ilk bindiğinde kullanıyor kimileri 20-30.000km sonra bile kendine güvenemez büyük hacim için. Çok örnekleri var. Ama bunu tartışmaya kalksak bitiremeyiz. Muhtemelen ben de motoru aldığımda insanların düşüncelerine baksaydım hala hayalini kurmakla meşkul oluyor olurdum halbuki ben 15 aydır kullanıyoum. Aradaki fark bu. Ha kimileri çıkıp diyebilir; sen kullandığını mı sanıyorsun diye. Olabilir. Bu bana yetiyor. Şehir içi, şehirlerarası hatta tek solukta 600km de yaptım. Bişey olmadı. Olacak olsa çoktan olurdu şimdiye kadar.
    hayırlı olsun nur topu gibi bir ikarus sendromunuz oldu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)