Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

8 Nisan 2016 - Almanya - Köln / FC Moto Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Herkese selamlar.

Çok uzun zamandır bazı yeni ekipmanlara ihtiyaç duyduğum için Fc-Moto 'yu takip ediyorum ve fiyatları oldukça makul geliyor,kargo yaptırıp gümrüktü - vergiydi - bedeni oldu- olmadı gibi dertler ile uğraşmak yerine, henüz önümde 5-6 ay var iken çok çok uygun uçak bileti alıp kısmet olur ise bahar ayında gidip üzerime deneyerek alışveriş yapmayım planlıyorum.

Şimdilik tarihi Nisan gibi belirledim ve bir bilet rezervasyonu yaptım, ama henüz satın almadım. İstanbul - Köln - ve Köln - İstanbul uçuşu sadece 302 TL gibi komik bir rakama bulmak şuan için mümkün.

1 Gece konaklamalı olarak hafta sonuna sıkıştırılabilecek bir uçuş olacak. 1 Gün Köln'de gezerim, bir gün de alışveriş yaparım diye kurguluyorum şuan için.

Köln'de ortalama bir otelde 1 gece konaklamanın bedeli bu günlerde rezervasyon yapmak sureti ile : 100 TL civarında.

Yeme - içme - Yurt dışı çıkış harcı vs. vs. Çok basic bir şekilde : 500-600 TL gibi tutmakta.

Böyle bir düşünce içerisindeyim, ve siteden bana katılmak isteyen birilerinin olabileceğini düşünerek böyle bir konuyu açmak istedim..

Benim FC-Moto'dan almayı planladığım ürünlere gelince:

Tulum

Bot

İhtimal dahilinde o günkü ekonomik durumuma bağlı olarak deri pantolon..

Tekstil Mont-Pantolon (Belki eldiven)

Termal iç giyim, çorap ve bir iki koruma ekipmanı.(Boyunluk vb.)

Dönüş bileti 20 KG 'a kadar bagaj hakkına sahip. Hiç bir gümrük vb. ödeme söz konusu olmadan ekipman satın almak hayırlısı ise çok güzel olacak. 5-6 ay sonrası için böyle bir plana sıcak bakacak arkadaş veya arkadaşlar olur ise, başlık altında detaylı bir plan program oluşturup, uçuş gününü konaklamayı vb. detayları netleştirebiliriz.

Hem bir günlük Köln gezisi, hem de ekipman alış verişi için yapılabilecek kısa bir seyahat olacaktır. Umarım yanıma 1 yada 2 arkadaş çıkar forumdan..

Sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    vize derdi olmasa hiç sorun değil sırf gezmeye bile gidilir fakat vize işi planları bozuyor ne yazık ki..

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vize derdi olmasa hiç sorun değil sırf gezmeye bile gidilir fakat vize işi planları bozuyor ne yazık ki..
    Yarım saat vakit ayırıyorsunuz 3-4 gün içinde adresinize geliyor, hiç eskisi gibi dert değil artık vize işleri.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    abi bana da bi ybr sağ ön sinyal getirirmisin?
    oggomoggo ve hakikiteker bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM RC 200
    Baktığınız ürünlerin fiyatları Price before VAT ise Almanya'da o fiyatlara yüzde 19 vergi ekleyecekler. Birde gitmeden önce arayıp yada mail atıp ürünün ellerinde olduğunu teyit ettirirseniz sıkıntı yaşamazsınız.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bak bak neler planlamış terbiyesiz..

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı EMRE ÇITIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktığınız ürünlerin fiyatları Price before VAT ise Almanya'da o fiyatlara yüzde 19 vergi ekleyecekler. Birde gitmeden önce arayıp yada mail atıp ürünün ellerinde olduğunu teyit ettirirseniz sıkıntı yaşamazsınız.
    Prices Vat included Plus Shipping. Bilge için teşekkürler, gitmeden önce, Türkiye'den geliyoruz diye bir mail göndermek uygun olacaktır tabiki.

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bak neler planlamış terbiyesiz..
    Gel sende.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Pasaportum olsa mutlaka gelirdim, benimde alacağım şeyler var ve yabancı ülkede görmek istiyorum biraz. Bu pasaport işlemleri ne kadar sürer? Kaça malolur acaba?

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Peki levent bey, acaba ekipman almak için en uygun zaman Nisan mı?

Motosikleti
    yamaha
    hocam ben de bir takım yapacağım kısmetse kask eldiven mont falan tr ile ne kadar oynuyor gitmeye değermi? fiyat bilgim hiç yok yeni başlıyorum o yüzden soruyorum.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gel sende.
    özel teklif almadım gelmem
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pasaportum olsa mutlaka gelirdim, benimde alacağım şeyler var ve yabancı ülkede görmek istiyorum biraz. Bu pasaport işlemleri ne kadar sürer? Kaça malolur acaba?
    6 Aya kadar : 105.80.TL.
    1 Yıl için : 154.70.TL
    2 Yıl için : 252.40.TL.
    3 Yıl için : 358.40.TL.
    3 Yıldan fazla süreli : 505.00.TL.

Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki levent bey, acaba ekipman almak için en uygun zaman Nisan mı?
    En uygun zaman diye bir kavram olduğunu düşünmüyorum, kışın indirime girip, yazın fiyatları artan bir piyasa değil, tabi arada indirimlere olabiliyor ama bu da belirli bir zaman dilimi içerisinde olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özel teklif almadım gelmem
    Tamam bi ara davet edicem

Alıntı MUHAMMED82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben de bir takım yapacağım kısmetse kask eldiven mont falan tr ile ne kadar oynuyor gitmeye değermi? fiyat bilgim hiç yok yeni başlıyorum o yüzden soruyorum.
    www.fc-moto.de Fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarım saat vakit ayırıyorsunuz 3-4 gün içinde adresinize geliyor, hiç eskisi gibi dert değil artık vize işleri.
    80€ vize ücreti + hazırlanması gereken dünya kadar belgeyi unutuyorsunuz.. ABD gibi 10 yıllık vize verseler de her seferinde bu kadar uğraştırmasalar sorun değil fakat bu şekilde sırf vize derdi yüzünden her seferinde erteliyorum avrupa gezilerini.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80€ vize ücreti + hazırlanması gereken dünya kadar belgeyi unutuyorsunuz.. ABD gibi 10 yıllık vize verseler de her seferinde bu kadar uğraştırmasalar sorun değil fakat bu şekilde sırf vize derdi yüzünden her seferinde erteliyorum avrupa gezilerini.
    Aslına bakarsanız Amerikanın vize ücreti 150 USD ve onaylanması durumunda 10 yıl garanti değil. Benim toplamda 3 tane Amerikan vizem var, ilk vizeyi 3 ay, sonraki vizeyi 6 ay ve en sonuncu vizemi de 10 yıl olarak verdi. Yani bu biraz şans işi, bir arkadaşım ilk vizesinde 10 yıl aldı,.. Bazı arkadaşlarım 2 yıl içinde 2 başvuru yapmasına rağmen ikisi de reddedildi.

Diğer taraftan schengen vizesi de bir çok ülkeyi barındırması açısından genelde uzun soluklu verilmiyor. Benim şuanda aktif bir schengen vizem yok, Daha önce isveç'ten almıştım ve 3 ay vermişlerdi, Almanyadan aldığımda da şaka gibi tam seyahat süresi boyunca vermişlerdi ve yanılmıyorsam 6 gündü.

Evrak konusunda o kadar da yoğun bir evrak talebi olmuyor aslında, tabi elini kolunu sallayarak da alamıyorsun ama hazırlanması güç şeyler değil açıkçası, tabi değerlendirdiğinizde bir alışveriş için bu kadar uğraşmaya değer değmez, orası sizin tercihiniz.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhabalar Öncelikle konu icin cok tesekkur ederim .. Seneye insallah 1 yıl Polonyada olacagim ve 1 yıllık schengen vizem olacagindan mutlaka uğrarım diyr düsunüyorum
    Ancak simdi siteyi inceledigimde fiyatlar sterlin üzerinden mi yoksa euro üzerinden mi tam anlayamadim sembol sterlin gibi ..Eğer sterlinse Türkiyedeki ile aynı fiyatlara geliyor ..

Motosikleti
    yamaha
    hafta sonu olursa gelirim inşallah Allahtan bir zarar keder gelmezse. değişiklik olur eş dost var köln de. hem bana malzeme konusunda fikir verecek tecrübeli bir bilen olmuş olur yanımda.
    ciddi ciddi yaz beni usta...

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Öncelikle konu icin cok tesekkur ederim .. Seneye insallah 1 yıl Polonyada olacagim ve 1 yıllık schengen vizem olacagindan mutlaka uğrarım diyr düsunüyorum
    Ancak simdi siteyi inceledigimde fiyatlar sterlin üzerinden mi yoksa euro üzerinden mi tam anlayamadim sembol sterlin gibi ..Eğer sterlinse Türkiyedeki ile aynı fiyatlara geliyor ..
    Sitenin sağ üst tarafından para birimini ülke bayraklarından seçebiliyorsunuz.

Alıntı MUHAMMED82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta sonu olursa gelirim inşallah Allahtan bir zarar keder gelmezse. değişiklik olur eş dost var köln de. hem bana malzeme konusunda fikir verecek tecrübeli bir bilen olmuş olur yanımda.
    ciddi ciddi yaz beni usta...
    Tarih %100 net değil zaten. Hafta sonu olacağı bariz.. Ben uygun bilet açısından Cuma'dan gidip, Cumartesi dönmeyi mantıklı buluyorum. Bir iki hafta içerisinde netleştirip biletleri almak rezervasyonu yapmak gerekir. Bakalım gelmek isteyen olur ise, toplu bir plan da yapılabilir.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Belki para bulursam gelirim, yeşil pasaportum var vizeye ihtiyacım yok bot ve boyun korumaya ihtiyacım var, wir haben pech

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Fcmoto da her beden ve ölçü bulamıyorsunuz. genelde indirim yaptığı ürünler bedeni numarası kalmamış ürünler oluyor. bence louis bu konuda daha iyi. ayrıca aralık ayının 10'undan sonra noel indirimleri oluyor, gidişinizi bu tarihe göre planlarsanız gitmişken sadece motor ürünü değil bir çok ürünü elektronik dahil çok ucuza alabilirsiniz, hem güzel de bir gezi olur. Bu vize problemi gerçekten üzücü bir durum. vize almak kolay da hazırlığı, istenen evraklar vb.çok adamı uğraştırıyor. Benim yeşil pasaportum var, sık sık yurt dışına çıkıyorum. baldız için almaya uğraştık benim gözüm korktu vazgeçmiştik vize olayından.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki para bulursam gelirim, yeşil pasaportum var vizeye ihtiyacım yok bot ve boyun korumaya ihtiyacım var, wir haben pech
    Erman süper olur, bişiler ayarlayalim..

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fcmoto da her beden ve ölçü bulamıyorsunuz. genelde indirim yaptığı ürünler bedeni numarası kalmamış ürünler oluyor. bence louis bu konuda daha iyi. ayrıca aralık ayının 10'undan sonra noel indirimleri oluyor, gidişinizi bu tarihe göre planlarsanız gitmişken sadece motor ürünü değil bir çok ürünü elektronik dahil çok ucuza alabilirsiniz, hem güzel de bir gezi olur. Bu vize problemi gerçekten üzücü bir durum. vize almak kolay da hazırlığı, istenen evraklar vb.çok adamı uğraştırıyor. Benim yeşil pasaportum var, sık sık yurt dışına çıkıyorum. baldız için almaya uğraştık benim gözüm korktu vazgeçmiştik vize olayından.

Bizim yeşil pasaportumuz malesef yok olmasını çok isterdim açıkçası. Diğer taraftan bu indirime giren serisi kırılmış ürünler konusu doğru, fakat FC-Moto genel olarak seri ürünlerde de bize göre çok uygun fiyatlara sahip. Tabiki specifig serisi kırılmış ürünlerde özel indirimler söz konusu olabilir. Ben baktığım ve almayı düşündüğüm ürünlerde kendi bedenimin stokta olduğunu görüyorum, özellikle takip ettiğim bir konu açıkçası.. Bakalım nasip kısmet.. En kötü bir hava alıp dönmüş oluruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)