Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

2016 Honda CBR250RR Konsept tokyo Motoshow da görücüye çıktı (BOL RESİMLİ)

Motovento
    REKLAM ALANI

Evvet gençler.
    Sırf buraya yazayım diye bir üyelik açtık. Hoş bulduk efendim.
    Öncelikle 28 Ekim 2015 tarihinde açılmış bir konu, ara sıra hortlaya hortlaya bugünleri görmüş sağolsun.
    Size ilk sorum şudur: Motosiklet tarihinde yeni modeller hangi aylarda çıkıyor? İlk olarak bunu bir öğrenelim. Benim tahminim Mart ortası gibi başlaması.
    İkinci sorum: Tam 2 yıl geçmiş üzerinden hala 250RR geldi gelecek mevzusu var. Tamam Endonezya'dan falan haberlerini alıyoruz. Fek-ât iki rekat düşünürsek, hepi topu 20-25 videosunu bulabiliyoruz. Ben bir kaç yabancı siteye baktım. Hindu gandisi gibi bi parayla 3.50.000(Para aynen böyle, niye bir sıfırı eksik, yanlış virgül koymuşsun falan demeyin) paraya satılıyor. Türk lirasına çevirmeye çalıştım. 16.000 lira gibi bir şeye tekabül ediyor. Gerçekten böyle bir üretim olacak mı?
    Üçüncü sorum da şu: Bugünkü fiyatları
    Honda CBR 250R - 14.700TL,
    Yamaha YZF-R25 - 15.950TL,
    Kawasaki Ninja 250 serisi - 4400€ - 5000€,
    Megelli 250R - 8000TL - 10000TL arası ikinci eli(Türkiye'de sıfır satışı yok galiba),
    Inazuma'yı koymuyorum, street motor olduğu için,
    KTM RC250 - 16.500 TL
    Bu fiyat aralığında Honda'nın yüksek maliyetli üretimi olan ve Türkiye vergi dilimi sayesinde bir RR getirmesi ne kadar mantıklı? Hadi getirdi diyelim en fazla Kawasaki ile yarışması lazım ki; Honda gözü Yamaha'ya dikti. Aslına bakarsanız bence bunlar kızkardeşlerdir de... Birlikte olamıyorlar, birbirleri olmadan da olamıyorlar. Benim düşüncem 250R'lar biter. RR'lar maliyetlerini kurtarırlarsa 16.000'den çıkar ve 18.000'e kadar gider. Alabilecek varsa ilk tanıtımda siparişi verir alır. Diğer türlü pahalıya patlar, bu da bizi tekrar Yamaha'ya götürür.
    Dördüncü sorum: Bana göre 3 tür motor vardır. Başlangıç motor, geçiş motoru ve hayalindeki motor. Benim hayalimde Africa Twin var. Zamanı geldiğinde evi arabayı satıcam, hanımı boşıcam, çocukları reddedicem gidicem parayı Manchester-Africa Twin maçına yatırıcam. Fakat hazır başlıyoruz, hiç yoktan spor motordan da zevkimizi alıp başlayalım diyorum. Fakat 2 yıllık süre zarfında sen kalkıp adama gına getirtirsen haliyle bir soğuma başlar. Şimdi ben 2017 baharında almayı düşünüyorum. Acaba diyorum:
    -250 RR'dan vazgeçip R25 mi alsam?
    -Africa Twin'e yöneleceğim için komple mi ss'i bırakıp enduro'ya mı kaysam?
    -Yoksa sabır dervişin ekmeği tok tutmaz aç bırakmaz, hancıyı görene kadar kuşağa taş sıkıştırıp 2017 Mart - Nisan aylarına kadar kararsız kararsız bekleyerek 250RR'ın çıkmasına şans mı tanısam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=rVyMjbgWs0Y

Şunu da şuraya ekleyeyim. Görmeyenler olmuş olabilir. Türk lirasına çevirdiğimizde ABS'siz 16.000 ABS'li 17.400'e denk geliyor. Fiyatı zaten 4. dakikada gösteriyor. Para birimleri Endonezya Rupisi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende aynı dertteyim gelir mi kaça gelir. Africa twin yapacaksan finalde, crf 250L yi de listeye alabilirsin bi bak istersen belki hoşuna gider

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bizde çıksaydı ne var ne yok satar tefecilerin önünde yatar yine de bu motoru alırdım manyak bişey olmuş harika

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı ÖmersizOlmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dördüncü sorum: Bana göre 3 tür motor vardır. Başlangıç motor, geçiş motoru ve hayalindeki motor. Benim hayalimde Africa Twin var. Zamanı geldiğinde evi arabayı satıcam, hanımı boşıcam, çocukları reddedicem gidicem parayı Manchester-Africa Twin maçına yatırıcam.
    "To be, or not to be, that is the question!" - Shakespeare
    (Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu!) - Şeyh Pir
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Alıntı serkanyamac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı dertteyim gelir mi kaça gelir. Africa twin yapacaksan finalde, crf 250L yi de listeye alabilirsin bi bak istersen belki hoşuna gider
    Şimdi bende biraz Türk kafası var. 15.200 vereceksin böyle kel bi motor alınır mı? Zayıf kuru kalmış bir crf250... Halbuki varoluş sebebi odur ama nihayetinde bir CBR 250RR gibi durmamaktadır. Hani bizdeki mevzu işe yürüme mesafesi ev, bir beden büyük bot, kot, palto, aracın hbag'i... O yüzden ne kadar uğraşsam da kendimi vazgeçiremedim, "Başlangıcı ss'le yap ki ilerde tüh binmedim diyemeyesin" dedim kendi kendime.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "To be, or not to be, that is the question!" - Shakespeare
    (Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu!) - Şeyh Pir
    Tamam tamam. Ev yok, araba yok, hanım yok, çocuk yok... Manchester inşallah vardır. Ay gibi hep televizyondan görüyoruz. Amerika "Manchester'a ayak bastık" diyerek bizi kandırmıyordur inşallah. Biliyosunuz CIA fena bişey. Giydiğin donu biliyor, yanından geçerken "Uvv seksi şey" falan diyor. Hani niye? Çünkü üstünde baskı kuracak. Donunu biliyoz daha nelerini bilmeyelim falan hani... Mesela Denizli'de de altın madeni var diyorlar. Bir ara çok düşündüm benim popodan mı bahsediyolar falan diye ama değilmiş... Geyik yeter mi?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ÖmersizOlmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bende biraz Türk kafası var. 15.200 vereceksin böyle kel bi motor alınır mı? Zayıf kuru kalmış bir crf250... Halbuki varoluş sebebi odur ama nihayetinde bir CBR 250RR gibi durmamaktadır. Hani bizdeki mevzu işe yürüme mesafesi ev, bir beden büyük bot, kot, palto, aracın hbag'i... O yüzden ne kadar uğraşsam da kendimi vazgeçiremedim, "Başlangıcı ss'le yap ki ilerde tüh binmedim diyemeyesin" dedim kendi kendime.

Tamam tamam. Ev yok, araba yok, hanım yok, çocuk yok... Manchester inşallah vardır. Ay gibi hep televizyondan görüyoruz. Amerika "Manchester'a ayak bastık" diyerek bizi kandırmıyordur inşallah. Biliyosunuz CIA fena bişey. Giydiğin donu biliyor, yanından geçerken "Uvv seksi şey" falan diyor. Hani niye? Çünkü üstünde baskı kuracak. Donunu biliyoz daha nelerini bilmeyelim falan hani... Mesela Denizli'de de altın madeni var diyorlar. Bir ara çok düşündüm benim popodan mı bahsediyolar falan diye ama değilmiş... Geyik yeter mi?
    O CIA'ya "yiğidin malı meydandadır" de...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Aramızda para toplayıp büyük siperlikle 250 cc egzostu alalım hondaya...

Sürekli hortlatıyor gibiyim ammaa.... Göreniniz duyanınız var mıdır bilmiyorum. BetaSürümü isimli bir sosyal medya görüntü kanalı var. Artık burada reklam olur mu bilmediğim için böyle uzatıyorum. Her neyse.. Bu kanal 250rere'nin euro4 emisyonundan geçemediği için Avrupa ve Türkiye'ye gelmeyeceğini söylüyorlar. Belki düzeltilirse 2018 diyorlar. Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?
    Bu arada fiyat konusunda da şöyle bir araştırma yaptım. Endonezyadaki 250re'nin fiyatını TL'ye çevirdim ve 12.300 civarı bişey çıktı. Buradaki fiyatını hepimiz biliyoruz 14.700. Daha sonra rere'nin fiyatına baktım 14.600 küsurlu bir şey çıktı. Bunun da max. 18,000 olacağı kanısına vardım. Düşünce, bilgi ya da tahminler nelerdir acaba? Eğer rere gelmezse, GSXR 250 geliyor. R25 de aea(Barkın) tarafından gelmeyeceği söyleniyor. Ne düşünüyorsunuz?

Dipnot: Hiç kimse şu konuya değinmedi mi acaba? Motoru alır almaz lastik değiştirmek istediğimizde; elimizde kalan lastiği napıyoruz? Acaba lastikçiler bu lastikleri alıp üzerine fiyat koyup değiştirmek istediğimiz lastikleri takmazlar mı? Yani ben napayım IRC'yi? Rosso III almak istiyorum ve bayiden çıkar çıkmaz hemen lastikçiye götürüyorum. Adam al kardeşim şunu, napayım, şeyime kadar lastiğe gömüldüm zaten ben burda der mi? Baya bildiğin app gibi soru sorar oldum ama boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    alacak arkadaşlara sesleniyorm!.. Şu hali ile gelirse 20 den aşağı satarsalar öpün başınıza koyun beyler...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o paralara nler alınır neler..
    ama konsept olmasaymış iyiymiş..

"Yani ben napayım IRC'yi? Rosso III almak istiyorum"
    üstelik, lastiksiz sevkiyatta çok kolay olur.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Ve motor ülkemize gelmiyor onun yerine GTR 125 ve 250 Suzukinin V Storm 250 gelebilir Hondanın rebel serisi geliyo belki onlar gelicek 250RR iptal

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)