Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk Motorumu Aldım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Aprilia pegaso i.e

Öncelikle gerçekten bugün çok aşırı mutlu oldum.Herşey planladığım şekilde düzenli gitti.Ekipmanlarımı aldım hazırladım cumartesi günü, bugün ise motorun satışını gerçekleştirdik.

Öncelikle giderken içimde bir endişe vardı.Motor fotoğraftan güzel gözüküyor, yakından bakıncada umarım durum değişmez diye sık sık düşünüyordum.Motorun yanına gidince motor bana çok büyük geldi.İlk etapta bir ürkdüm ulan ben bunu nasıl sürücem gibi.Neyse başladım elle ve gözle kontrol etmeye, öncelikle km için ilk baktığım yerler elcikler manetler, vites ve ayaklıklardı.Hepsi orjinal değişmemişdi.Sonra kaza için grenaj far ön ve arka takım kontrolu yaptım kendimce.Egsoza baktım yağ falan atıyormu diye.Yağ kaçaklarını kontrol ettim ve kötü bir durum ile karşılaşmadım.Ondan sonra içim rahat etsin diye yinede YETKİLİ SERVİSE gidip DETAYLI EXPERTİZ yaptırdım.Ön sağ amortisörde terleme, jant akordlarında hafif bozukluk olduğunu söylediler ve motorun iyi durumda olduğunu duyunca rahatladım ve gidip satışını yaptık.Satın aldığım adam çok dürüsttü ilk önce onu tanımaya çalıştım.Zaten gitmeden kendi söylemişti çıkan eksikleri ve onları anlaştığımız fiyattan kendi insiyatifi ile bir güzellik yaptı, ahbap olduk adamla

Neyse eve getirdim kamyonetten indirirken, sulu çimde ayağım kaydı yatırdım motoru.Bir sıkıntı olmadı yumuşak toprağa yattığı için.Sonra motora binince işte budur dedim.Çok rahat, kontrolu çok kolay bir motor gerçekten.Ve birşeyide söylemeliyim, Başlangıç için küçük cc hafiflik açısından iyi, ancak arabalardan ve kamyonlardan kurtulmak için elimin altında kullanmadığım ancak lazım olduğunda kullanacağım gücün olması çok iyi ve rahatlatıcı bence.

Yokuşta kalkma testleri yaptım, frenin limitini bulmaya çalıştım, vitesleri pratik şekilde atamıyorum ayağımın ucu koruma demirine takılıyor.Kontra ile viraj dönme ve kabiliyetimi geliştirmeye çalıştım.Kısa dönüşler yaptım bol bol.Yavaş giderek dengede durmaya çalıştım, şimdilik bu şekilde trafik olmayan geniş bir yolda ehliyetimi alana kadar full ekipman çalışmalarıma temkinli bir şekilde devam edeceğim.

Hepiniz sağolun varolun iyi akşamlar...
    barodi, furkanuc, Enes Bakır ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayirli olsun. Kazasiz, iyi gunlerde kullanin.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    hayırlı olsun. Transalpe benziyor.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun kazasız belasız
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia pegaso i.e
    http://i.hizliresim.com/RBOjQG.jpg

Öncelikle gerçekten bugün çok aşırı mutlu oldum.Herşey planladığım şekilde düzenli gitti.Ekipmanlarımı aldım hazırladım cumartesi günü, bugün ise motorun satışını gerçekleştirdik.

Öncelikle giderken içimde bir endişe vardı.Motor fotoğraftan güzel gözüküyor, yakından bakıncada umarım durum değişmez diye sık sık düşünüyordum.Motorun yanına gidince motor bana çok büyük geldi.İlk etapta bir ürkdüm ulan ben bunu nasıl sürücem gibi.Neyse başladım elle ve gözle kontrol etmeye, öncelikle km için ilk baktığım yerler elcikler manetler, vites ve ayaklıklardı.Hepsi orjinal değişmemişdi.Sonra kaza için grenaj far ön ve arka takım kontrolu yaptım kendimce.Egsoza baktım yağ falan atıyormu diye.Yağ kaçaklarını kontrol ettim ve kötü bir durum ile karşılaşmadım.Ondan sonra içim rahat etsin diye yinede YETKİLİ SERVİSE gidip DETAYLI EXPERTİZ yaptırdım.Ön sağ amortisörde terleme, jant akordlarında hafif bozukluk olduğunu söylediler ve motorun iyi durumda olduğunu duyunca rahatladım ve gidip satışını yaptık.Satın aldığım adam çok dürüsttü ilk önce onu tanımaya çalıştım.Zaten gitmeden kendi söylemişti çıkan eksikleri ve onları anlaştığımız fiyattan kendi insiyatifi ile bir güzellik yaptı, ahbap olduk adamla

Neyse eve getirdim kamyonetten indirirken, sulu çimde ayağım kaydı yatırdım motoru.Bir sıkıntı olmadı yumuşak toprağa yattığı için.Sonra motora binince işte budur dedim.Çok rahat, kontrolu çok kolay bir motor gerçekten.Ve birşeyide söylemeliyim, Başlangıç için küçük cc hafiflik açısından iyi, ancak arabalardan ve kamyonlardan kurtulmak için elimin altında kullanmadığım ancak lazım olduğunda kullanacağım gücün olması çok iyi ve rahatlatıcı bence.

Yokuşta kalkma testleri yaptım, frenin limitini bulmaya çalıştım, vitesleri pratik şekilde atamıyorum ayağımın ucu koruma demirine takılıyor.Kontra ile viraj dönme ve kabiliyetimi geliştirmeye çalıştım.Kısa dönüşler yaptım bol bol.Yavaş giderek dengede durmaya çalıştım, şimdilik bu şekilde trafik olmayan geniş bir yolda ehliyetimi alana kadar full ekipman çalışmalarıma temkinli bir şekilde devam edeceğim.

İlk göz ağrınız hayırlısı olsun..

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Özel seri tuscany tibet Raid 👍

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia pegaso i.e
    http://i.hizliresim.com/RBOjQG.jpg

O aşırı mutluluktan banada herkesede lazim. Hayirli olsun kazasiz belasiz .

Hayırlı olsun,tekerine taş değmesin

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bu heyecanı seviyorum işte...
    İlk motora dokunduğun an.. Seninle beraber bizde ortak olduk, güzel paylaşımlar bekliyoruz..
    Tekerin düz bassın arkadaşım..

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Herkese iyi dilekleri için teşekkür ediyorum.Motor içinde detaylı bir inceleme yazacağım merak edenler için.

Tekrar teşekkürler

AliTasc1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 (inşallah) :)
    Hayirli olsun. Kazasiz, iyi gunlerde kullanin.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun Şu ilk motor heyecanını artık bende yaşamak istiyorum
    something123 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Şu arkada duran kırmızı motorsiklet varya. Hah işte oda benim ilk motorum . Mondial 150 mash. Kan otomatik çekiyor.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Oncelikle hayırlı olsun.
    Ekspertiz için ödediğiniz fiyat nedir ?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kazasız belasız..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hayırlısı olsun 650 cc galiba kazasız belasız

ilk motor için büyük ve güçlü bence
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle hayırlı olsun.
    Ekspertiz için ödediğiniz fiyat nedir ?
    100 tl Aprilia yetkili servisi motoal.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hayırlı olsun ben üçüncü motorumu alcam heyecan ilk iki motordan daha fazla

Motosikleti
    4. motor Honda
    cesaritinien dolayı tebrikler=))

Hayırlı uğurlu olsun...sıkıntı çıkarmadan sürmeniz dileğimle

not: Motorun yükseliği ve gücünden dolayı değil Aprilia olmasından :p

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazasız belasız kullan
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)