Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Cross

Motovento
    REKLAM ALANI

şehir içi 3000 km scooter tecrübem var.
    Ehliyet ve kask mont var .Yeni motorsiklet alıcam ama ikinci el japon almaktansa çinli cross almak aklımdan geçiyor.
    Mondial X-treme max
    Kuba Black cat
    ve tavsiye edebileceğiniz motorsikletler.
    eskişehirde yaşıyorum ve ikinci el temiz cross yok nerdeyse. yoksa yamaha xt125r falan da olsa olabilir. şehir dışına gidip almayı da güvenemediğim için yapmak istemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Str 250 vardı sanki öyle birşey aklımda kalmış

İkisi de neredeyse aynı motorlar. Güç ve performans anlamına fazla bir fark yok . 2. El piyasasi extreme max da daha canli satarken daha rahat satabilirsiniz.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Merhabalar,
    Bende aynı şekilde bir konu açmıştım. Forumda bende böyle bir konu açmıştım ve yapılan güzel yorumlar sayesinde başlangıç için en ideal motorun black cat olduğuna karar verdim "kendim için" sende bu konuya bakıp motor hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsi. http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/127061-kuba-motor-black-cat-cross.html?prefixid=39_Kuba_Yuan_Motosiklet&dayspr une=-1

şöyle benim hiç motor tecrübem yok ama kros/enduro ile başlamk istiyorum. yaklaşık iki aydır motor bakıyorum, kullanmayı bilmesem de bi tecrübem oldu bu konuda en azından teknik bilgi anlamında. tabiki tecrübesi olanlar daha da yardımcı olacaklardır.

x treme max- oldukça yüksek heybetli motor, trafikte araba aynları motora değmiyor, satış rakamları fena değil, güç olarak arazi şartlarında zayıf denebilir.
    x treme enduro - teknik bilgiler oldukça iyi fiyatı 9 bin lira civarında,nette şuan ikinci eli pek yok. bu fiyat japon ürünlerine yaklaşıyor. avantajları ise yaklaşık 23 hp ve su soğutmalı.
    yuki- nette olumsuz yorumları çok fakat youtube da türk kullanıcılarının videolarında sıkça kullanıldığını görülüyor. fiyatı n11.com da 5430 tl 24 hp 137 kilo (ağırlığı kros için biraz fazla)
    kuba black cat - kros için motoru küçük, şekil olarak çekici, ağırlığı 135 kilo, kuba yedek parça konusunda övgü alıyor.
    kuba str 250- bu da 2001-2002 yıllarında fiyat/performans olarak başarılı bir motor kabul ediliyor.
    ramzey- anladığım kadarıyla 2006-2007 yılında oldukça tutulan modellere sahipmiş. fakat yakın geçmişte tutuluyormuş gibi bir algı yaratmıyor. 200 cc motora sahip. kırmızı renkli motorlarının renk solması sonucu pembeye dönmesinden dolayı olumsuz bir izlenim veriyor, yani en azından bana öyle.
    lifan- satış rakamları diğer çinlilere göre daha az, kayda değer öne çıkan bir özelliği de yok.
    apaçi xz 250r- plaka çıkartılamaması en büyük handikapı, 17 ve 27 hp lik modelleri var. 7-9 bin lira arasında sıfır fiyatları. ben ikinci el olanlarına ise güvenemedim.

emsal japonlar (honda-suzuki-yamaha) elle tutulur ikinci el için 10 bin lira civarında rakamlar şu ara. benim bu konuda en çok canımı sıkan ise sıfırları ile ikinci el fiyatları arasındaki farkın çok az olması. ör: honda crf 250 L sıfır km fiyatı 13.800 tl ama gel gör ki adam 2-3 sene motora binip 10 bin km yol yapmış olduğu motoruna biçtiği fiyat 11 bin lira. üstelik bu bir kişi için söylenen bir tespit değil, geneli böyle. böyle olunca da 1-2 bin lira için böyle 2.el alacağıma sıfırını almak daha mantıklı geliyor. ama gel gör ki o para da olmadığı için alınamıyor.

tüm bu kendime göre incelemelere göre benim içime sinen (fiyat aralığım max:6 bin kullanma tarzım: daha çok kros daha az yol) yuki.
    daha çok yol yapmak istiyorsan ve çok para veremem diyosan x treme max uygundur. onun da benzin kapağı, aynalar ve lastikleri kronik sorunları arasında.
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı virtue100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle benim hiç motor tecrübem yok ama kros/enduro ile başlamk istiyorum. yaklaşık iki aydır motor bakıyorum, kullanmayı bilmesem de bi tecrübem oldu bu konuda en azından teknik bilgi anlamında. tabiki tecrübesi olanlar daha da yardımcı olacaklardır.

x treme max- oldukça yüksek heybetli motor, trafikte araba aynları motora değmiyor, satış rakamları fena değil, güç olarak arazi şartlarında zayıf denebilir.
    x treme enduro - teknik bilgiler oldukça iyi fiyatı 9 bin lira civarında,nette şuan ikinci eli pek yok. bu fiyat japon ürünlerine yaklaşıyor. avantajları ise yaklaşık 23 hp ve su soğutmalı.
    yuki- nette olumsuz yorumları çok fakat youtube da türk kullanıcılarının videolarında sıkça kullanıldığını görülüyor. fiyatı n11.com da 5430 tl 24 hp 137 kilo (ağırlığı kros için biraz fazla)
    kuba black cat - kros için motoru küçük, şekil olarak çekici, ağırlığı 135 kilo, kuba yedek parça konusunda övgü alıyor.
    kuba str 250- bu da 2001-2002 yıllarında fiyat/performans olarak başarılı bir motor kabul ediliyor.
    ramzey- anladığım kadarıyla 2006-2007 yılında oldukça tutulan modellere sahipmiş. fakat yakın geçmişte tutuluyormuş gibi bir algı yaratmıyor. 200 cc motora sahip. kırmızı renkli motorlarının renk solması sonucu pembeye dönmesinden dolayı olumsuz bir izlenim veriyor, yani en azından bana öyle.
    lifan- satış rakamları diğer çinlilere göre daha az, kayda değer öne çıkan bir özelliği de yok.
    apaçi xz 250r- plaka çıkartılamaması en büyük handikapı, 17 ve 27 hp lik modelleri var. 7-9 bin lira arasında sıfır fiyatları. ben ikinci el olanlarına ise güvenemedim.

emsal japonlar (honda-suzuki-yamaha) elle tutulur ikinci el için 10 bin lira civarında rakamlar şu ara. benim bu konuda en çok canımı sıkan ise sıfırları ile ikinci el fiyatları arasındaki farkın çok az olması. ör: honda crf 250 L sıfır km fiyatı 13.800 tl ama gel gör ki adam 2-3 sene motora binip 10 bin km yol yapmış olduğu motoruna biçtiği fiyat 11 bin lira. üstelik bu bir kişi için söylenen bir tespit değil, geneli böyle. böyle olunca da 1-2 bin lira için böyle 2.el alacağıma sıfırını almak daha mantıklı geliyor. ama gel gör ki o para da olmadığı için alınamıyor.

tüm bu kendime göre incelemelere göre benim içime sinen (fiyat aralığım max:6 bin kullanma tarzım: daha çok kros daha az yol) yuki.
    daha çok yol yapmak istiyorsan ve çok para veremem diyosan x treme max uygundur. onun da benzin kapağı, aynalar ve lastikleri kronik sorunları arasında.
    Selamlar, küçük bir düzetme gereği duydum. Lastikler kronik sorun değildir, iyisi takıldı mı tutuş sorunu ortadan kalkar. Eğer her lastikte bu sorun görülseydi kronik olurdu Ve şu da bir gerçek ki, bu fiyat aralığında fabrika çıkışı güzel hamurlu lastikli motosiklet yok denilebilir. Bahsettiğimiz fiyat aralığındaki ürünlerde genelde fiyat-performans odaklı oldukları için maliyet düşürme adına ucuz lastik tercih edilir.

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    Enduro ile cross farklı seylerdir, Crosstan anlamam ama enduroya baslayacaksanız sizde ilk tavsiyem sehrinizde bulunan bir enduro klubu ile baglantıya gecmenizdir sosyal paylasım siteleri vs. Basimdan gecenlere dayanarak size tavsiyem
    1- Enduro yapacaksanız bir enduro kulubune danısın dogru kisilerden tavsiye alırsınız.
    2- Amator olarak yapıcam bile desen farklı ekipman ister. Botu, dizligi vs farklıdır.
    3- Enduro farklı birsey koy yolundan gitmek, patikada ve hafif arazide dolasmak baska birseydir
    4- Bircok enduro motor kullanmama ragmen simdilik senin icin o iyi bu olur su olmaz demem dogru degil. Ne yapacagını bilmen lazım. Hard enduro yoksa cross mu ya da ben sehirde binicem aradada patikada gezerim mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler