Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet için HGS alma adımları

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Selamın aleykum arkadaşlar birisi bana hgs alma adımlarını yazabilirmi?benim motosiklette hgs yapıştıracak yer yok ne yapmam gerek?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    ruhsatı alıp ptt şubelerinden birisine gidiyorsun parayı verip HGS kartını alıyorsun..bu kadar basit. ayrıca artık yapıştırmalı değil arkasında motosiklet figürü olan 6.sınıf yazan kredi kartı şeklinde bir kart veriyorlar onu gösterip gişelerden geçiyorsun..
    obarey bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    İstanbuldaysan ve kopru gısesınden gecıyorsan en sagdakı metrobus hgs sınden sagdakı duvara yakın sekılde ucretsız olarak gecıyorsunuz :D
    biosferist ve 127 bunu beğendiler.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bankalardan ayni karti temin edebiliyor muyuz acaba?
    Ben bankadan aldigim hgs'yi kredi kartina bagladim bakiye azaldikca otomatik yukleniyordu. PTT'de bu imkan var mi?

EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona 250 | Honda CBR250R
    Ben 2. el motosiklet aldım. Online bankacılıktan başvuru yapmaya çalışınca motosiklete ait 6. sınıf etiket tanımlı diyor.
    Nasıl olacak bu iş anlamadım? PTT ye gidip ahanda ruhsat diyeceğim ama hallolur mu bilmem.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı EagleRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2. el motosiklet aldım. Online bankacılıktan başvuru yapmaya çalışınca motosiklete ait 6. sınıf etiket tanımlı diyor.
    Nasıl olacak bu iş anlamadım? PTT ye gidip ahanda ruhsat diyeceğim ama hallolur mu bilmem.
    bende 2. el aldım iş bankasına gıdıyorsunuz 10 lıra hgs ucretı mınımum 30 lıra kart yuklemesı ıle 1. sınıf olarak gozukerek anında alım yapabılıyorsunuz

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Bu kredi kartı tarzı bi kart veriyorlar dediniz bu göstermek için duracakmıyız

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kredi kartı tarzı bi kart veriyorlar dediniz bu göstermek için duracakmıyız
    motorun on camına yapıstırabılırsınız zaten okumazsa ceza plakaya kesılır ve plakada hgs kayıtlı oldugu ıcın normal ucret duser yapıstırmasanız bıle olur

Motosikleti
    Akbank ve Yapı Kredi'ye gittim oradan hesabım var ona bağlarım, otomatik ödeme veririm dedim. İkisinde de yok 1. ve 2. sınıf var bizde sadece dediler. PTT den almayı deneyeceğim. Eski motorda Akbank'tan aldığım 1. sınıf vardı. Müşteri hizmetlerinden sınıf değiştireyim dedim olmadı.
    Bu arada bankadan alınanlar ptt sisteminde gözükmüyormuş. O nedenle banka dışında ödeme yapmak sıkıntı olabilir. PTT AVM açısından vs.
    2 motor var hiç hgs yok Bu kadar zor olmamalı bu işler.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Bankadan sınıf değiştirmeye gittim bugün. Sadece 1. sınıf varmış ellerinde.

Gişelere gelmeden ki ofisten alsak yüklemesini otomatiğe bağlayabilir miyiz ?

Motosikleti
    Boğaziçi gişelerindeki ptt'de 6.sınıf yoktu dün akşam uğradığımda. Sınıf değişikliği yaptıramadım bir türlü. İptal ettim bende o yüzden.
    Beşiktaş ptt den 45 tl karşılığında 6.sınıf alabildim. 30 TL si yükleme gerisi kart ıvır zıvır diye geçirmece.
    Etiket şeklinde değil kart şeklinde bu hgs.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    arkadaşlar 6. sınıf hgs sadece ptt den mi alınabiliyor? istanbul avrupa yakası nerden alabilirim, her ptt veriyor mu 6. sınıf hgs?

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    ben beylerbeyi'ndeki ufak ptt şubesinden aldıysam her yerde vardır herhalde. almak 2 dk sürüyor gerçekten. yanında 45-50 lira hazır tut. yalnız benim hgs ile ilgili başka bir sorum olacak. geçişlerde illa okutmamız mı gerekiyor yoksa sonra plakadan düşüyorlar mı?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Tek adımda izah edeyim ;
    katlanır plakalık..

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beylerbeyi'ndeki ufak ptt şubesinden aldıysam her yerde vardır herhalde. almak 2 dk sürüyor gerçekten. yanında 45-50 lira hazır tut. yalnız benim hgs ile ilgili başka bir sorum olacak. geçişlerde illa okutmamız mı gerekiyor yoksa sonra plakadan düşüyorlar mı?
    hocam ben az önce zeytinburnun da bi ptt ye gittim. sadece merkezlerde hgs var dedi. daha önceki yorumlarda da bankalarda 6. sınıf hgs yok diye yazılmıştı. aslında bankadan alabileceksem daha iyi olur.

zümer, o iş bana göre değil sanırım. düşündüm açıkcası ama zaten ayda yılda bir geçeceğim köprüden. otoyolu da öyle uzun kullanmıyorum. ayrıca acemiyim bi sıkıntı olur mu çekinceleri de yok değil. yoksa bu vampirlere daha fazla kan emdirmemek kesinlikle doğru geliyor bana.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben az önce zeytinburnun da bi ptt ye gittim. sadece merkezlerde hgs var dedi. daha önceki yorumlarda da bankalarda 6. sınıf hgs yok diye yazılmıştı. aslında bankadan alabileceksem daha iyi olur.

zümer, o iş bana göre değil sanırım. düşündüm açıkcası ama zaten ayda yılda bir geçeceğim köprüden. otoyolu da öyle uzun kullanmıyorum. ayrıca acemiyim bi sıkıntı olur mu çekinceleri de yok değil. yoksa bu vampirlere daha fazla kan emdirmemek kesinlikle doğru geliyor bana.
    bankalarda 6.sınıf hgs yok ne yazıkki ben birkaç farklı bankada denedim. 6.sınıf diye bir sınıf mı var diyorlar. Garantinin sisteminde tanımlı bile değil 6.sınıf. Yine ptt2den çözmek lazım...

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Arkadaşlar hızlıca yazıyorum.

Eski motoruma ait HGS etiket şeklinde olan 1. sınıf araç etiketi idi. Bunu İşbankası'ndan almıştım. Kredi kartına bağlı otomatik yükleme yapıyordu. Hiçbir zaman yapıştırmadım. Ruhsatın arasında duruyordu. Ruhsatta motosiklet montumun göğüs cebince. Hep kaçak geçiş yazdı ama sorunsuz bir şekilde plakadan okuma yaparak bakiyeden düştü. Motorumu sattığımda İşbankası'nı arayarak iptal ettim ve dönem sonunda bakiyem kredi kartıma iade oldu.

Yeni motorum için 6. sınıf HGS aldım. Kredi kartı şeklinde olan. Bunu ne yazık ki bankalar satamıyor. PTT şubesine ruhsat ile beraber gideceksiniz. Benim ruhsat evdeydi, eşim WhatsApp'tan fotosunu yolladı, memur buna bakarak açtı hesabı. 30 TL ilk yükleme ve 15 TL kart bedeli alınıyor. Sonrasında kredi yükleme manuel. PTT hesabınız varsa otomatikte oluyor. E-Devlet hizmetlerinde KGM sekmesi OGS hesabına, PTT sekmesi HGS hesabına bakıyor. Bakiye sorgulama, geçiş ihlalleri ve tüm geçiş listesi buradan görülebiliyor. Ben motorun ön cama aparat yapıp monte ettim kartı ama 3 geçiştir hiç okumadı. Hep kaçak yazıyor ama internette geçişlerim sorunsuz gözüküyor.

Eksik bilgi vermiş olabilirm. Hatalı bir şey yazdım mı bilmiyorum. İş yerindeyim acele yazıyorum. Sizden ricam direk buraya gelmeden önce Google Chrome adres çubuğu aynı zamanda arama motoruna bağlıdır, oradan aratarak bu ürünlerin kendi sayfalarına gidebilirsiniz. Doğru bilgi orada. Aynı zamanda bir PTT görürseniz girin içeri. Görevliye sorun size bir HGS tanıtım broşürü versin. Anlaşma metni şeklinde zaten. Tüm detaylar orada yazılı. Hatta forumda birisi taratıp PDF olarak paylaşırsa daha güzel olur.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Arkadaşlar bende de aynı problem var,bi kere bayram zamanı denk gelmiştim maşukiye diye sapancaya gittim otobana girdim yanlışlıkla.Bende hgs yok nası geçicem felan düşünürken baktım 12 den sonra ücretsiz yazıyor saatte 11:50 civarı yaktım bi sigara çektim sağa 12 den sonra geçtim.
    Şimdi geleyim soruya bu 1.sınıf 6.sınıf muhabbetleri ne oluyor farkı nedir soran olmamış ben sorayım.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    arkadaşlar an itibariyle zeytinburnu iş bankasından 6. sınıf hgs aldım. bankaların kimisinde var. gitmeden arayıp 6. sınıf hgs var mı diye kesin sorun. kartın arkasında cbr 600 e benzeyen bi amblem var. yalnız 30 lira kart ücreti + 30 lira da yükleme yapmışlar. ben 20 lira yükleyin demiştim. bu iş bankasını günahım kadar sevmiyorum.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar an itibariyle zeytinburnu iş bankasından 6. sınıf hgs aldım. bankaların kimisinde var. gitmeden arayıp 6. sınıf hgs var mı diye kesin sorun. kartın arkasında cbr 600 e benzeyen bi amblem var. yalnız 30 lira kart ücreti + 30 lira da yükleme yapmışlar. ben 20 lira yükleyin demiştim. bu iş bankasını günahım kadar sevmiyorum.
    Ben alalı 2 aydan fazla oldu. Sizin mesajınız üzere İşbankası'nın sayfasını kontrol ettim, motosikletlerle ilgili bir açıklama getirilmiş. Etiket ücreti 15 TL, kart olursa 30 TL. Bu arada ilk açılışta 30 TL yükleme zorunlu yapılıyor diye biliyorum. Yani başka yerden alsanız da aynı şey olacaktı.

Ben ilk etiketi aldığımda hem etiket ücretsizdi hem de içinde 15 TL ek hediye dolum ile gelmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı NostraViaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende de aynı problem var,bi kere bayram zamanı denk gelmiştim maşukiye diye sapancaya gittim otobana girdim yanlışlıkla.Bende hgs yok nası geçicem felan düşünürken baktım 12 den sonra ücretsiz yazıyor saatte 11:50 civarı yaktım bi sigara çektim sağa 12 den sonra geçtim.
    Şimdi geleyim soruya bu 1.sınıf 6.sınıf muhabbetleri ne oluyor farkı nedir soran olmamış ben sorayım.
    Kısaca;

1. sınıf otomobil, tam para öder

2. sınıf motosiklet, %50 öder

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)