Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

selamıma selam vermeyen transalpci

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Her konuda olduğu gibi burada da genelleme yapmak yersiz. Ona bakarsan ben de NC kullanıyorum, birçok küçük motor kullanan arkadaşa korna ile selam verip dönüş alamadığım oldu (belki yol istemek için korna çalıyorum sanıyor da olabilirler tabi hızdan dolayı )

Fakat selamlaşmak güzeldir, bu sene yaptığım akdeniz turunda artçı olarak motorcu olmayan bir arkadaş vardı, yol boyu geçen motorcularla (BMWciler, küçük, büyük hepsi dahil) sürekli selamlaştık, sonunda arkadaş dayanamadı sordu sen bu adamların hepsini nerden tanıyorsun, niye herkes selam veriyor diye Dinlenme amaçlı durduğumuzda geçen motorcuların durması, sorun var mı diye sorması fln çok hoşuma gitti arkadaşın. Büyük şehirlerde koşuşturmaca vs. yüzünden çok yaşanmasa da tatil beldelerinde bunun farkını çok açık hissediyorsunuz..
    something123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    honda cb 125 varken karşıdan gelen bir chopper ağırlıklı motosiklet sürüsüne karşı tek bir "düt" sesine
    "dübübdübdüübüdübtüüdtübüdüüdübüdtbüüt" şeklinde karşılık almıştım pek sevindirici olmuştu
    gurkanerkan bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomobil ile seyrederken hep motosikletlilere yol veriyorum, şeridin solundan geliyorlarsa yer açıyorum, mümkünse siper oluyorum vs. Fakat selam vermiyorlar. Sorarım size, motorcunun motorcuya selam vermesi için ikisinin de altında motosiklet mi olması gerekir

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı E.Gülbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil ile seyrederken hep motosikletlilere yol veriyorum, şeridin solundan geliyorlarsa yer açıyorum, mümkünse siper oluyorum vs. Fakat selam vermiyorlar. Sorarım size, motorcunun motorcuya selam vermesi için ikisinin de altında motosiklet mi olması gerekir
    Motosikletlileri Farkedin, diye bir stickerla bu işi çözersiniz
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çok ayıp ettin
    bi daha olmas
    Hondolog bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela 1 hafta önce kahverengi bi forza gördüm oda bakmadı bile
    Kahverengi forza ?
    Ben görsem selam vermem amuda kalkarım

Motosikleti
    nc750x
    MT üyelerine özel bir selamlaşma modeli var mı?

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Emniyet şeridinden gidiyordum, kamyoncu abi yol verdi diye selam veriym derken önümdeki motorcu trafiği aniden durdu ve öndeki kurye arkadaşa arkadan çarptım. Yarım metre erken durabilseydim çarpmazdım.

Sonuç: Selam vermek fren mesafesini uzatır. Kornayla selam verin

Motorcular kardeştir yalanına inanmayın arkadaşlar motorcular kardeş değil kalleştir bunu asla unutmayın

Şubat ayında samsun kuş cennetinden dönerken yolda lastiğim patladı bende patlak lastikle bafraya dönüyorum tam bafranın girişine geldim arkamda eksoz sesi bide beni sıkıştırıyolar 6 tane chooper arkalarında Türk Chooper Samsun MT Kulübü yazıyor dedim artisler hiç istiflerini bozmuyolar sonra önlerinde bitanesi durdu yapabilcek bişi varmı dedim lastik yarıldı ne yaparsınki sırtınamı alacaksın yok dedim orada bir iki bakındı baktım foto çekiyolar artisler sonra baktım facebook resim koymuşlar yolda kalan motorcuya yardım ettik diye kendilerine pay çıkarmışlar dedim ki ne bu artist artist korna çaldım selam bile vermediniz diye sonra bozulmuşlardı sonra hadin tur yapalım dedim bizim motorlar 190 basıyor seninkiyle olmaz dediler yuh dedim iyki 150 cc kullanıyorum

dünde yine samsun chooper MT Klübü bir arkadaş gördüm baba dedim kaç para 40 dedi telefonu çaldı başladı konuşmaya şeytan diyor at üzerine tuz ruhunu erit 40.000 tl motoru havası civası kalmasın ama neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Bu chooper klübünü kınıyorum özelliklede samsun chooper MT kULUBÜNÜ iyki chooper var ha ne yapalım yani motormu motor işte
    snappy x, berkcigdem ve E-CC bunu beğendiler.

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    selam veren herkese selam veririm...(apaçiler hariç) selam vermek almak adamlıktandır....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Demekki hala hayvansever insanlar var

Arkadaslar mt.net olarak selamlaşma belirleyelim sırasıyla 3 korna 2 selektör 4 korna 3 selektör atalım bütün motorculara aynı şekilde karşılık gelirse mt.net üyesi ama değilse dayak garanti.
    E-CC bunu beğendi.

E-CC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Ben motoru alalı 1 ay oldu. 100cc cup motor temiz bakıyorum parlar her zaman. Yanıma gelen ssci arkadaşlar yarışak mı'dan başka bişiy demiyor. Çok sıcak kanlı biriyimdir, yani her motorcuya selam vermek isterim ama, evet aması var; katşıdaki adam selamı almaz düşüncesi var bir keresinde selam verdim adam tınlamadı, bi içim burkuldu eve gittim. Karşıdakinin gerçek motorcu olduğunu bilsem kesinlikle motor ayrımı yapmaksızın veririm selamımı. Ama ekipmansızlar var ki, ışıklarda yanlarına bile geçmiyorum...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alisacaksin abi. Ben 2004te mondial 150 hs ile baslamistim motosiklete. Birak selami baska motorcularin oldugu gruba yanasip selam vermeyegor. "SSSSie" dercesine bakar herkes. Bu foruma girerdim, mondial forumlari disinda sohbetime bile cevap alamadigim olmustu. Sonralari Gilera Nexus 500 aldiydim, bir anda "abi" oldum. "ooo scooterlarin ferrarisi" (o zamanlar) "baba naber nasi keyifler" oldu. Hic birine onceki yasadiklarimdan dolayi atar yapmadim.

Hala da mobiletinden panigalesine hepsi esit davrandigimiz bir cok dostumuz var.

Motorculuk motorunun ne kadar ettigiyle degil ruhla olur. O selam vermeyen transalpcinin motosiklet kulturu yokmus. Daha da kotulemeye gerek yok. Cunku selama cevap vermedigi icin o kisiden karakter analizi yapamazsiniz.
    motoco bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alisacaksin abi. Ben 2004te mondial 150 hs ile baslamistim motosiklete. Birak selami baska motorcularin oldugu gruba yanasip selam vermeyegor. "SSSSie" dercesine bakar herkes. Bu foruma girerdim, mondial forumlari disinda sohbetime bile cevap alamadigim olmustu. Sonralari Gilera Nexus 500 aldiydim, bir anda "abi" oldum. "ooo scooterlarin ferrarisi" (o zamanlar) "baba naber nasi keyifler" oldu. Hic birine onceki yasadiklarimdan dolayi atar yapmadim.

Hala da mobiletinden panigalesine hepsi esit davrandigimiz bir cok dostumuz var.

Motorculuk motorunun ne kadar ettigiyle degil ruhla olur. O selam vermeyen transalpcinin motosiklet kulturu yokmus. Daha da kotulemeye gerek yok. Cunku selama cevap vermedigi icin o kisiden karakter analizi yapamazsiniz.
    Olay iki tekerde zaten .. o ruha sahip olduktan sonra bu selamin alma vermeme muhabbeti olmaz ..

Bazıları da tarz konusunda bence sacmaliyor .

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Ufak cc'lere uzerinde adamakilli ekipman gormezsem selam vermiyorum. Verirse selami alirim elbet... Selam vermeme sebebim apaçi keko tayfa oldugu icin genelde selam almiyorlar ben de kendimi yormuyorum bu yuzden...

Bu arafa chop/cruiser kullananlara da genelde selam vermem neyin kafasini yasiyorlarsa genelde selam almiyorlar. Bu konuda en cok selam veren alan tayfa endurocular.
    Sj's bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    100 luk cub ile Denizli Salihli , setmog motofeste gittim. Cogu selam vermişti yolda) tabi ekipman full idi..

Ilk defa hayatimda bu kadar cok selam aldim ) hele bir artci ile cruiser motorlu biri.. artcisi ile kollarını havaya kaldırıp o selamlama sahaneydi ) artcinin saçlar efil efil dalgalanirken ne güzeldi onlar öyle ya...
    zaferce ve Tolgakan bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak cc'lere uzerinde adamakilli ekipman gormezsem selam vermiyorum. Verirse selami alirim elbet... Selam vermeme sebebim apaçi keko tayfa oldugu icin genelde selam almiyorlar ben de kendimi yormuyorum bu yuzden...

Bu arafa chop/cruiser kullananlara da genelde selam vermem neyin kafasini yasiyorlarsa genelde selam almiyorlar. Bu konuda en cok selam veren alan tayfa endurocular.
    Al benden de o kadar. Bu chopper kitle sanki dunya once onlari yaratmis gibi takildiklarindan olsa gerek, ne selam veririm, ne de aralarina katilirim. Bireyselde hepsi ozunde super adamdir ayri ama genelde bunlar ari kovani gibi gezer, iste o zaman sallamam.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Geçen Antalya chooper a denk geldim 2 şeritli idi dit dit dedim geçerken didididididifit dediler yer ve zamana bağlı galiba ☺
    En çok selam alıp verdiğim ise enduro yada bilinçli scooter sürücüleri.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Motorum kucuk bana selam vermiyorlar diye dusunmek cok mantıklı degil bence. Tamam sen gelene gidene selam veriyor olabilirsin ama belki karsıdaki hoslanmıyor bu durumdan. Degil 125 cc 1600 cc motor gecse selam vermeyecek insanlar var. Benim gibi mesela.
    O yuzden bu selam konusunda CC yada tarz kıyaslaması yanlıs. Vermeyen adam kimseye vermez Bir de bu acidan dusunun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)