Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kotu? Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Arkadaşlar merhaba
    Motosiklet kotu almak istiyorum aklımda riderdenim ve tech90 marka kotlar var
    Kullananlar varsa tavsiye alabirlir miyim?
    Motosiklet pantolonum var ama giymesi çıkarması dert korumasız motora binmek istemiyorum birde pantolon çok terletiyor
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Riderdenim giyiyorum, bir problemim olmadı.
    Benimki yazlık yani bazı bölümleri kevlar sadece. Bu havalarda üşütmeye başladı, tamamen kevlar olanı bilmem ama garantiye alayım dedim, ben de bugün motosiklet pantalonu aldım.

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    İkisi de Türkiye'de yapılan kotlar, ve fiyatları nispeten daha uygun.

Tech90'ı AEA baya övüyordu. Riderdenim'i de kullanan arkadaşlarım var. Bence duruşu normal kota en çok benzeyen bu. Bugün koca Ankara'da iki markayı da aradım bulamadım...

https://youtu.be/TAruyKt8_VA

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Daha önce OJ Atmosphere marka bir kot kullandım.
    artıları:
    5-6 kere düştüm kot bölgesinden hasar almadım , alttaki reflektif kısım faydalıydı
    eksileri:
    - Korumalar çok sert nerede ise her gün kullandım ama çok konforlu değildi
    - Korumaların söküp takması bilhassa diz kısmı zahmetli.(Zaten bir süre sonra eklem yerlerinde kırıldılar)

Şu an Tech90 city kullanıyorum , bununla düşmedim o konuda görüşüm yok
    Artıları:
    -Konfor çok iyi , günlük kullanıma çok uygun
    -Korumaları yıkarken vb söküp takmak çok rahat
    Eksileri:
    Tamam Tech90'ın reflektif şeritli modelleri var ama bu modelde reflektif şerit yok ve bence bu önemli bir özellik.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    İkiside olur. Tech90 markasının yurtdışına ihraç olan ürünleri daha bir güzel. İstanbulda Kızıltoprakta mağazası var, simrug. Oradan alabilirsin. Kışlık olanları komple kevlar ve suya dayanıklı membrandan yapılıyormuş.
    Riderdenim biraz daha görsele önem vermiş bir marka. Aramid falan kullanılmış galiba. Ama biraz daha pahalı.

Gerçi, bu iki markadan daha ucuzu da alınmaz bence.

Ben RiderDenim'in Samyeli adındaki pantolonunu kullanıyorum. Yazlık mı kışlık mı bilemiyorum, termal içlik giydiğim için üşümüyorum. Koruma bakımından RiderDenim ve Tech90'dan şüpheniz olmasın.

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de Türkiye'de yapılan kotlar, ve fiyatları nispeten daha uygun.

Tech90'ı AEA baya övüyordu. Riderdenim'i de kullanan arkadaşlarım var. Bence duruşu normal kota en çok benzeyen bu. Bugün koca Ankara'da iki markayı da aradım bulamadım...

https://youtu.be/TAruyKt8_VA
    Ulusan motor da bugün gördüm 4-5 tane riderdenim vardı oraya bakabilirsiniz

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Tech90'ın tamamen kevlar olanını arkadaşım kullanıyor. Yazın pişirecek derecede sıcaklatıyor ama kışın ve soğuk havada termal içliğe gerek duyulmayacak ölçüde sıcak tutuyor.

Ben ALiexpress'ten Komine marka şu ürünü aldım.

http://http://tr.aliexpress.com/item...rchweb201560_9

Son derece memnunum. 3 haftada geldi. Kaliteli bir denim kumaş. Çarpma bölgelerinde CE onaylı korumalar ve sürtünme bölgelerinde ısıya dayanıklı kumaştan astar var. Acayip rahat. Fakat esnek ve rahat olan bu kot, fit olmayan kullanıcılarda rahat ve hoş durmayabilir. Soğuk havalarda da termal içlikle kullanıma uygun.

31-31 normal kot ölçümdür. Bunun L'si özel dikim gibi cuk oturdu. (Paçaları biraz uzun geldi fakat diz korumaları vs. on numara oldu.)

Aramid destekli Riderdenim ve Kevlar kuşam takviyeli Tech90 benim aldığım üründen şüphesiz sürtünmeye karşı daha iyi koruma sağlayacaktır. Fakat çarpma bölgeleri (diz ve kalça) anlamında eksiği yok. Fiyatı da dayanıklı kumaş destekli modellerin yarısından ucuz, tamamı Kevlar ipliğiyle dokunan kimi modellerin ise neredeyse üçte biri daha ucuza geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)