Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta fiyatını artıran sürücünün kaza yapmış olmasımı aracınmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Sürücü sigortayı araç kaskoyu

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Bu ara ilginç bir şekilde fiyatlar ikiye üçe katladı.
    Arabamı satıp yeni araç aldım 900 TL sigorta çıktı.
    31 yaşındayım. 18 yaşından bugüne hep ehliyetim var, yaklaşık 15 tane araç değiştirmişliğim vardır.
    1 tane kazam var onunda masrafını cebimden yaptırdım sigortadan almadım. 7 sene oldu.
    Nedenini bilmiyorum ama geçen seneye göre ikiye katlamış sigorta. kimsede açıklama yapmıyor.
    Sadece trafik sigortası değil. Mali müşavirim mesleki sorumluluk sigortası yaptırıyoruz. Geçen sene 256 TL ye yaptırdığım sigorta bu sene 695 TL çıktı.
    Bende çok merak ediyorum nedir bu artışların sebebi..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    1- Bulunduğun şehrin nufüs oranı
    2- Yaşın
    3- Motor yada Otobil olması
    4- Tramer sicilinin temizliği
    5- Sigortacıların bile anlamadığı her firmaya göre değişen saçma sapan parametreler..

Ben bir önceki motorum 07 plaka iken 185 TL demir sigorta yapıldı.
    Şimdiki motoru 09 plaka yaptırdım 100 TL ERGO
    Motor 2014 Ben 1978 modelim.

Tavsiye tescili küçük şehirlerden yaptırın, 35 yaş altı iseniz 35 üzeri olan bir yakınınız motor sahibi olarak görünsün.
    Sigortalar daha anlayışlı olacaktır.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Öncelik sigorta şirketlerinin serbest piyasa ekonomisini fırsat bilip daha fazlasını kazanma hırsı,
    Diğerleri ; bulunduğun şehir ( en düşük sigorta Elazığ diye duymuştum ), yaşınız, ehliyetinizin yaşı , kaza geçmişiniz,kullandığınız motorun hacmi ( kaza riskini artıran faktörler )

Sigorta kişiye özel çıkıyor arkadaşlar, aynı motoru 150 liraya yaptıran bi kullanıcıda olabilir, 1000 lira çıkanda olabilir.

Benim 15. yılım oluyor , gecen sene 214 lira ödediğim sigortaya 340 lira ödedim bu sene. Kaza gecmisim olmamasına rağmen..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Sebebi belli arkadaşlar, haziran ayından itibaren kaza sonrası araçta oluşan değer kaybını da ödemek zorunda kaldı sigorta şirketleri. E tabi bunu da fiyatlara yansıttılar. Aklınızda olsun, 300-500tl gibi bir hasar verirseniz karşı tarafa, mutlaka cebinizden yaptırın nacizane tavsiyem.
    noob bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Arkadaşlar genel olarak bahsetmişler, bende vaktim var iken, konuyu biraz daha açarak bilmeyen ve merak eden arkadaşlar için daha açıklamalı olarak yazmak istedim.

Sigorta fiyatını artıran ana madde risk oranıdır. Potansiyel olarak ne kadar risk taşıdığınız ile doğru orantılı olarak bu fiyat şişer. Bulunduğunuz şehirin fiyatlara etki ediyor olmasının sebebi, 1 Yıl içerisinde İstanbulda yaşanan kazaların sonucunda sigorta firmalarının ödedikleri para ile, 1 yıl içinde Kastamonuda yaşanan kazalara sigorta firmalarının ödedikleri para bu oranın artmasını ve düşmesini sağlar. Yani bu durumda İstanbulda yaşıyorsanız kazaya karışma olasılığınızın daha yüksek olmasından ötürü risk oranınız artmaktadır. Diğer taraftan sigortalının yaşının etki ediyor olması da tamamen ergenliktendir, biraz espiri katacak olursak, belirli bir yaşa kadar kanın vücutta daha hızlı akıyor olması potansiyel risk olarak nitelendirilip haşırt diye fiyatı katlayacak bir başlık olarak karşımıza çıkmakta. Nede olsa yapılan kaza istatistiklerine baktığınızda bu oranın %70'i orta yaş ve altı olarak ifade edilmekte.. Bir başka husus sigortalının sicil durumu, siz eğer geçmişinizde sigorta firmasının anasını ağlatan bir tip iseniz, sigorta firması yen poliçe fiyatı üretirken diyor ki, baksana 2 sene önce porche'ye dalmış, 35 bin tl hasara sebep olmuş, 2 ay önce de devletin elektrik direğine çarpmış,8 bin lira direk parası ödetmiş.. Haa o zaman bi dk diyerek sizin bundan sonraki sigorta poliçenizde çarpım tablosunu daha sık kullanacakları gerektiğini anlayarak fiyat politikası üretiyorlar. Sistem bu yılın başına kadar böyle işlerken, bu yıl bir anormallik oldu, onunda bir çok sebebi mevcuttur. Ülkenin siyasi durumundan tutunda tutamayacağınız bir çok şeye kadar dayanabilir.

Sevgiler.
    something123 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    soruna cevap veremeyeceğim ama nedenlerinden biri de zorunlu trafik sigortası

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha öncede benzer konuda nedenlerini yazmıştım topa tutmuştunuz beni. Yine yazayım yine topa tutun

Öncelikle kaza tespit tutanağı çıkınca mertlik bozuldu. Herkes kafasına göre tespit tutanağı doldurup sigorta şirketlerini dolandırmaya kalkınca Sigortacılar "hoop n'oluyoz birader biz böyle zarar ediyoruz" dediler, ilk zammı böyle yedik.
    Sonra baktılar bu millet zam yapılmasına ses çıkarmıyor bi kez daha ikiye katladılar fiyatları.
    Şimdi ise, vatandaşın bir tanesi sigortadan parasını alıp "Ama benim aracım artık kazalı, değer kaybetti sigorta bunu da ödesin" diyerek mahkemeye başvurup mahkemeyi kazanınca sigorta fiyatları bu rakamlara kadar geldi.
    Yani bir adamın arabasının değeri çok çok 10 bin TL değer kaybetti diye, hepimiz neler kaybediyoruz?
    Bu kadar mal/mülk düşkünü bir toplum olunca, en düşük sigorta primi Bin TL olsun bence normal bile.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)