Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışın şehir içi ve şehir dışı motosiklet kullanmak için malzemeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar normalde şehir içi bu kadar ihtiyaç duymuyordum ama 200 km ötedeki servise gitmem için ekipman önerisi istiyor gibi bişeyim.

Öncelikle içlikli 4 mevsim venom montum var içine içlik giyiyorum -termal- ama üşüyorum. Alt a normal yün içlik ve tech 90 giyiyorum gene üşüyorum -çanakkale-

Motosiklet için olan termal içliklerden alsam 50 tl -tech 90unki- iş görür mü?

Ayrıca eldiven için eldiven içliği baktım. Tek revitin var 50 tl :(

windstopper mı alsam? Kullanan var mı memnun mu terletiyor mu?

Bir de diz örtüsü gibi windstopperlar var onlar nasıldır? Ayrıca yağmurluk olarak f/p olarak ne önerirsiniz?

Yani kısaca üşümeden 150-200 km gidebilmek için neler almam gerekir bütçe belli değil f/p istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

yahu illa 600 lükle başlanır mı şeklinde troll konu mu açmak lazım arkadaş? kışın süren arkadaşlar kullandıkları kıyafetleri yazarsa memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yağmurluk olarak Kappa Hevık modeli gelmiş bu sene. Kullanmadım ama fiyat performans arasaydım onu alırdım.
    Diz örtüsü ve Elcık örtüsü hariç herşey üşütür diye düşünüyorum. Bazen sabahtan ogkene tıtremem geçmemiş olabiliyor.

Termal içliklerin de bir çok çeşidi var 50 tl den 300 tl lere kadar. Ne farkları var?

Yağmurluk kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevininirm kullandıkları yağmurluklarıyla ilgili.
    Aynı şekilde windstopper kullananlarda

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    aşırı soğuk olmayan ama yağmurlu havada 400km yol yaptım. içlik falan yoktu. yazlık montumun üzerine yağmurluk giydim. kışlık eldivenlerimle de yolu hiç üşümeden ve soğuğu hiç hissetmeden atlattım. tek sorun ayakkabım su geçirmez veya soğuğa dayanıklı birşey değildi. klasik spor ayakkabısı idi. decathlon daki su geçirmez spor ayakkabıların işe yaradığını söylüyorlar. onları tavsiye ederim. içi yünlü olursa soğuktan da korur. zaten 200km de öyle aman aman uzun bir yol değil. fikir vermesi açısından kullandığım ekipmanların linklerini ekliyorum. farklı yerlerden daha ucuza bulabilirsin belki. kesin alman gereken şey yağmurluk çünkü rüzgarı ciddi kestiği için soğuğu hissetmiyorsun.

http://www.feyizoglu.com/Prosev-001-...m_49645.html#0
    http://www.feyizoglu.com/MC18-Kislik...i_48042.html#0
    Su geçirmez ayakkabılar da burada
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bende pazartesi anormal bir durum olmaz ise uzun bir süreden sonra ilk motorumu(sayılır) alıyorum.Yarında Feyizoğluna gidip komple ekipman dizeceğim.Konuyu takipteyim.Ancak bu üşüme olayı insandan insana farkedebilir.Bazı insanlar gerçekten üşümüyor Bazıları ise üşümek için bahane arıyor.Aslında bu konuda en iyi fikir kuryelik yapan arkadaşlardan alınır.

Üşümemek için ilk yapılacak şey sanırım rüzgarı kesmek olmalı, rüzgar alındığı sürece istediğin kadar termal bilmemne giyin yine üşürsün.Bana göre bunu önlemek için ilk yapmamız gereken kalın su geçirmez bir yağmurluk.

İkincisi kesinlikle eller ve ayaklar üşümemeli, orada da yine rüzgar almayacak şekilde bot ve eldiven giymeliyiz.Yada bunların üstüne rüzgar ve yağmur için kılıflar giyilebilir.Çok kalın giyinmek içeride aşırı ter yapabilir sıcaklığı optimum şekilde ayarlamalı aşırıdan kaçmalıyız.Ne kadar kalın giyinirsek hareket kabiliyetimiz de o kadar kısıtlanacaktır.

Üçüncüsü kaskımızın altına giydiğimiz rüzgarın direk tahliyesine yardımcı uzun balaklavalar mutlaka olmalı.

Yola çıkmadan iki kaşık pekmez de yersen içinde ufak bir yangın başlatabilirsin
    Uykusuzcorap ve Eski_kasa bunu beğendiler.

Arkadaşlar sağolun yorumlar için. Termal içliklerle 12-18 derece arası rahat edebilirken daha düşük derecelerde alt üst windstopper öneriyorlar.

Prohel in falan windstopperu var üst için. Onun üstüne motor ceketi giyilebiliyor. Denemek lazım ama hava almadığından terletir mi acaba?

Birde yağmurluğun hava alabilmesi lazım. Yoksa peynir fabrikası gibi kokar insan terden.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    http://www.decathlon.com.tr/toundra-...d_8225432.html

Bu kış için aldım. Yağmur geçirmiyor. Soğuk da geçirmeyeceğe benziyor. Bedenleri çok büyük. Giydiğin beden için aldığında örneğin ben L giyerim. L aldığımda kıyafetimi çıkarmadan giyebiliyorum..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hava durumuna bak. Havanın nispeten güneşli olduğu, soğuk olmadığı, yağmur kar olmadığı bir günü denk getir. Öğle saatlerinde yolculuk yap.

Sonbahardayız daha; o kadar üşümeni anlamadım doğrusu.

Rüzgarı kesmek için yağmurluk önerisi ise doğru olmayabilir. Nefes almayan bir malzemedense yağmurluk, terlersin ve terin soğur ve hasta olursun.

arkadaşlar çanakkale soğuk. yani geçenlerde sivas gece 5 dereceydi öyle sonbahara bakmıyor bu iş

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kis geldi iggrreencc diz ortusu cikti piyasaya.. gel gor ki herkes windstoper pantalon alamiyor tabiki...

Motosikleti
    Forza 250
    Ben kışın kışlık montun içine linkteki montu giyiyorum ama içimde sadece uzun kollu ince bir body oluyor.Kazak, gömlek normalde üzerime ne giyeceksem sırt çantasına atıyorum, İşe gittiğimde windstoper montu çıkartıp çantadaki kıyafetimi giyiyorum. Daha da soğuk ya da yağmurluysa motosiklet montunun üstüne de yağmurluk giydinmi üstü çözersin. Yağmurlukta su geçirmez havalandırma delikleri olursa en azından koltuk altlarında terleme yapmaz. Alt için aslında en ideali kışlık korumalı kordura pantolon. Normal pantolonunu da sırt çantana atacaksın.Gideceğin yere vardın mı üzerini değiştireceksin. Bende de yok kışık korumalı pantolon mecburen kotun üstüne yağmurluk giyiyorum ama feci terletiyor :(
    Ya da şöyle bir cordura tulum var aslında ben de almak istiyorum acayip iş görür :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8997695/detay/

Winstoper mont : http://www.decathlon.com.tr/forclaz-...d_8228801.html
    Kışlık kordura pantolon : http://urun.n11.com/pantolon/motorcu...mali-P58707378

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani kısaca üşümeden 150-200 km gidebilmek için neler almam gerekir bütçe belli değil f/p istiyorum[COLOR="Silver"]
    Üşümeden 150-200 km gidebilmek için araba alacaksın. Motor bu sonuçta. Dışarıda yayan üşümeden 1-2 km gidemediğin yerde motor üzerinde 150-200 km üşümeden gitmeyi beklemek biraz abes kaçıyor.

Ya da iyi beslenip vücudunun direncini arttıracaksın ki soğuğu az hissedesin.

Ama kat kat termal içlik vs giyinip michelin adam gibi olsanda kaçışın yok. Soğuğu hissedersin.

Yada elektrikli battaniye gibi ince termal ipliklerle dontaılmış giysiler var onlardan alacaksın ki bildiğim kadarıyla onlarında yurtiçinde üretimi yok. Onlarında pil derdi vs. var.

Ben kışın 5 km okula gidiyorum en fazla motorla. Ama şimdi mecbur 200 km gitmem gerekiyor o yüzden olabildiğinde f/p ürün almam gerekiyor.

yoksa windstopper, içlik, bellik, kaliteli alt üst enduro mont goratex ve membranlı vs ile pek üşünmez.

ya bu decathlon da snowboard pantolonları var motosikletlerde ne derece rüzgar keser ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Güzel kardeşim eğer kışın motor kullanıp üşümek istemiyorsan 4 mevsim değil kışlık ekipman alacaksın öyle içlik vs ne kadar iyi olursa olsun eğer mont pantolon eldivenin botun sağlam/kaliteli değilse üşür hasta olursun
    Sana şöyle bi akıl vereyim elinde olan ekipmanların üzerine sağlam Yağmurluk alırsan içine de sağlam giyinirsen üşümeyebilirsin belki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bu 200km yi sürekli mi yapacaksın yoksa 1 kez m? Daha pek soğuk olmadı oralar da, İstanbul'da sadece dün kombiyi açtım bugün kapattım. Çanakkale 12-18 derece yani daha ne olsun. 200km nereye gidip geleceksin? Belki de motosiklet yerine otomobil ya da otobüs tercih etmen lazım.

çanakkalede honda servisi yok dolayısıyla balıkesir e gidicem servise - tekirdg 250 gidiş 250 dönüş 500 yapıyor akçaya gidicem 120 gidiş 120 dönüş

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    ben http://www.motosikletekipmanlari.com/VENOM-DYNAMIC-FILELI-SIYAH-GRI-KIRMIZI,PR-1082.html kullanıorum içime normal kazak giyiyorum üstüme balıkta kullandığım yağmurluğum vardı onu giyiyorum altıma pantolon ve ince 1 içlik pantolon üstüne gene yağmurluk sıfır soğuk

emreyild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500
    Decathlondaki kayak bölümünün ekipmanları soğuklarla mücadele için müthiş. Ancak gel gör ki darbe koruma açısından pek iyi değiller ben dün kayak pantolonu aldım ne soğuk ne yağmur ne rüzgar hiç birini hissetmiyorsun. Bugünde su geçirmez -29 dereceye dayanıklı çizme alacağım fiyatı da 105 tl. Kaza durumu için ne yazık ki kurtarıcı değil ama soğuk için ideal.
    Uykusuzcorap ve biosferist bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    nolmuş sadece bakıma gideceksen müsait bir havada sıkı giyinir gidersin, dert ettiğin şeye bak. Üstelik Çanakkale gibi bir yerde Honda motora bakacak bir usta illa ki vardır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)