Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BAŞLARIM ZORUNLU SİGORTASINA...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xj6
    zam gelmeden iyi ödemişsin geçen sene ben 171tl verdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha cryptone
    ya kardeşim milleti galeyana getirme hikayeyi bırak

daha yeni sıfır motor aldım 120 lira sigorta ödedim. sana nasıl motorundan fazla sigorta parası çıkarıyormuş. sen asıl bunun sebebinin ne olduğunu söyle de millet ona göre yorum yapsın. gerçek sebebi bilmeden genelleme yapma çünkü öyle birşey yok. fiyatlar da gayet normal...

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeşim milleti galeyana getirme hikayeyi bırak

daha yeni sıfır motor aldım 120 lira sigorta ödedim. sana nasıl motorundan fazla sigorta parası çıkarıyormuş. sen asıl bunun sebebinin ne olduğunu söyle de millet ona göre yorum yapsın. gerçek sebebi bilmeden genelleme yapma çünkü öyle birşey yok. fiyatlar da gayet normal...
    2.000 lik fiyatlar normalse sen iyi para kazaniyon kardes

Bu yuksek fiyatlarin nedenini biliyosan bize aciklada bizde bilelim
    Benim kimseyi galyana getirdigim yok olmayan biseyide soylemiyorum hersey ortada herkes goruyor.
    Benim yaş 23, ilk motorum, universite muhendislik mezunuyum, umraniyede oturuyorum, daha ogrenmek istedigin bisey varsa sor milletten bisey sakliyomusum gibi cumleler kurma

Gecen hafta surucu kurslariyla ilgili benzer bi baslik acmistim ucu birine dokundu diye konuyu başligini kaldirdilar buda ona benzer bişey olacak galiba..
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    kardeş şimdi tuttum tekrar çıkarıp baktım sigortaya ergo sigortadan 127 tl ye yapmışlar sigortamı. ki sıfır aldığım için uğraşmamak için yamahaya bıraktım yoksa daha ucuzunu ( 70- 80 tl arası ) yapan sigortacım var.

yani senin bu olay nedir anlamadım bilen varsa da anlatsın bize... acaba senin geçmişte arabayla filan bir kazan mı var nedir?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Trafik sigortası kesinlikle zorunlu olmalı. Trafikte kazalar çok olası. 30 binlik araç kullandığınızı düşünün, karşı taraf %100 suçlu, Trafik sigortası yok, parası,malı yok nasıl zararınızı karşılayacaksınız? Artık trafik sigortası değer kaybınıda karşıyor buda çok güzel birşey.
    Fakat bende 2 aydır aldığım motora sigorta yaptırmadım. Aldığım en düşük teklif 900tl. Devlet bunu zorunlu kılıyorsa, hiç yoktan kendi açtığı bir sigorta firmasıyla uygun teklifler sunmalı ve belli limitler getirmeli.
    Fiyatlandırmalara bakıyoruz çok yüzeysel. Tutturmuşlar bir yaş eğer yaşın küçükse uçuk rakamlar çıkıyor. 45 yaşında birinin üstüne alıyorsun, Ehliyeti yok araba kullanmamış neredeyse 6/1 teklif alıyor.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş şimdi tuttum tekrar çıkarıp baktım sigortaya ergo sigortadan 127 tl ye yapmışlar sigortamı. ki sıfır aldığım için uğraşmamak için yamahaya bıraktım yoksa daha ucuzunu ( 70- 80 tl arası ) yapan sigortacım var.

yani senin bu olay nedir anlamadım bilen varsa da anlatsın bize... acaba senin geçmişte arabayla filan bir kazan mı var nedir?
    Benim bu ucuz yaptıranlara bi itirazım yok ama 3 ay öncesine kadar herkes o fiyatlara yapıyordu ayrıca yorumlara dikkat ettiysen bana çıkan fiyatlar çoğunluğun karşılaştığı fiyatlar. son dönemde belirgin bi artış olmuş .geçen haftaya kadar en yüksek 400 tl çıkaran demir sigorta bile bugun bana 2.700 çıkardı.
    yine aynı şekilde resim atan 45 e yaptıran arkadaş da mayıs ayında yaptırmış. Son bikaç hafta içinde İLK motorunu 700 ün altında sigorta yaptıran varsa söylesin. sorun sadece bende değil yani .bende bi arıza varmış gibi davranmayın

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    1 hafta önce 2013 model Tvs apache ye 180 tl ye yaptırdım.
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta önce 2013 model Tvs apache ye 180 tl ye yaptırdım.
    yaşın kaç kaç senedir motor kullanıyosun onlarıda söylermisin . bide hangi sigorta şirketinden

Motosikleti
    yamaha cryptone
    hah şimdi bir ışık yandı mesele anlaşıldı.

demek ki yaşa göre artış oluyormuş. son derece yerindedir. gençlerin verdiği zararın elbetteki karşılığı olacaktır. 20 li yaşlardaki gençlerin yaktığı canın öldürdüğü sakat bıraktığı insanın haddi hesabı yok.

nerede trafikte bir araba beni sıkıştırıp canımı tehlikeye atsa bakıyorum 20 li yaşlardaki bir çocuk çıkıyor. mesele bu ise sonuna kadar destekliyorum. kimse de çıkıp "iyi kullanan gençler de var" filan demesin gençler gerçekten de çok sorumsuzlar...

westwint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250-2015 / MT09-2017 / Pcx 125-2022
    Temmuz 2015 tarihi itibariyle sıfır xmax 250 sahibiyim, araçlarım tümü eşimin adına kayıtlı, motorum kendi adıma kayıtlı ve sanırım ilk araç olarak üzerime göründüğü için zorunlu trafik sigortamı 437.45 tl ödedim, yaşım 35..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim cub motora da yapmış sigortacı arkadaş 70 tl
    1 ay içinde diğer 2 motora da sigorta geldi
    Yaş 32
    5 Yıldır kaza bela yok Allah'a şükür
    Motorlar 54 plaka

Motosikleti
    Tamam yaş 23 ve ilk motorum riskli görüyolar o yüzden pahalı , e ozaman bi sene boyunca kaza yapmazsam paranın yarısını geri versinler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cub motora da yapmış sigortacı arkadaş 70 tl
    1 ay içinde diğer 2 motora da sigorta geldi
    Yaş 32
    5 Yıldır kaza bela yok Allah'a şükür
    Motorlar 54 plaka
    hocam senin hem plaka 54 hem yaş 32 hemde 5 yıldır kaza yok diyosun senden para bile almamaları lazım

Motosikleti
    pulsar ns200
    tvs rtr150 2015 model yas 43 440tl ergo hırsızlara oy vermeyi aksatmayın işsiz öğrencileri borçlandıran genel sağlık sigortasını çıkaran 2milyon suruyeli memlekete sokan bu gözü dönmüşlerin partisine oy verin bu size azbile.
    sagat, essegesse, fazil ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Türkiye'ye hoş geldiniz.Durmak yok yola devam....
    Shrieker, sagat ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Valla ben sigorta şirketi olsam 20 yaşının altında her motosiklet sürücüsüne motorunun en az yarısı kadar sigorta çıkarırım.

Ülkenin eğitim seviyesi ortada, adamlara bedava kask veriyorlar bedava eğitim veriyorlar onu bile istemeyenler var. Sonra git 4 tekerliye çarp dünyanın amsrafı çıksın amaan zorunlu sigorta var de es geç gitsin sigorta şirketi öder nasılsa.

Pıstırma, yanlama, stoppie, wheelie gibi terimler kontra, kör nokta bakışı, full ekipman gibi terimlerin önünde olduğu sürece daha çok para öderiz.

Not: 29 yaş, 1.5 senelik ehliyet, motosiklet R25, şehir İstanbul. Sigorta 350 yada 390 olması lazım. Kaskomda 750 liraydı.

Edit: Bu ülkede bu sigorta zorunlu olmasa kimse yaptırmaz. Son zamlarda aslında zam değil sigorta kapsamları değiştirildi artık değer kaybı yada çok daha yüksek meblağlı ücretleri dahi ödüyor sigorta şirketleri.

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    İlk motorum.
    Yaş 25, A2 ehliyetim yok henüz.5 Senelik B ehliyetim var.5 senedir hasarsız araba kullanıyorum.
    Axa Sigorta 245 TL ödedim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Benim Anlamadığım hadi uslu genç kaza risk i yüksek diyorsun
    Ben şimdi kaza yapsam sigorta karşı tarafı karşılıyor limit 28000 tl
    Bu genç arkadaştan fazla para aldın bunun çarptığında da karşıladığın masraf aynı
    LAN dürzü şu işi şöyle yapsan
    Sigorta zorunlu olmasın kaza anında da herkes kendi aracını kendi sigortasından yaptırsın
    Isteyen sigorta yaptırmasın keyifimize Kalsın yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam yaş 23 ve ilk motorum riskli görüyolar o yüzden pahalı , e ozaman bi sene boyunca kaza yapmazsam paranın yarısını geri versinler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

hocam senin hem plaka 54 hem yaş 32 hemde 5 yıldır kaza yok diyosun senden para bile almamaları lazım
    Nerde o günler
    Şaka bi yana amk bari 50 al 70 nerden çıktı
    Daha önce 50 ye yaptırdığım poliçeler 70 e çıktı amk :(
    computeus bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'de sigorta mevzusu biraz enteresan dönüyor.
    Sistem çok yanlış değil aslında ama uygulanan katsayı ya da yüzde oranı neyse orada bir yanlışlık var.
    Trafik tecrübesi sigorta bedelini belirlemede mutlaka etken olmalı ama bunu ehliyet tarihine bakarak yaparsan saçmalarsın.
    Yıllardır cebinde ehliyet taşıyıp hiç araç kullanmayan binlerce insan var.
    Yaşı kaç olursa olsun bu insanlar için tecrübeden bahsedilemez.
    Ama yaşı,medeni hâli, çocuk sahibi olup olmadığı gibi durumlar risk durumunu düşüren etkenlerdir bu da aşikâr.
    Kasko olarak bilinen sigorta çeşidi bildiğim kadarıyla zorunlu trafik sigortasının yerine geçmiyor. Bu saçmalığın daniskasıdır. Umarım düzeltilmiş ya da düzeltilecektir.

Bunun dışında sigorta ücretleri motosiklet türüne göre tahmini ederinin belli bir yüzdesinden daha yüksek olmamalı.
    Bu yüzdeler sürücünün tecrübesine göre belirlenmeli.

Burada benim vurgulamak istediğim konu rakamsal karşılık değil, sürücünün motosiklet satın alırken sigortaya ne ödeyeceğini az çok hesaplayabilmesine imkan verilmesidir.

Forumda motosiklet almak isteyenlerin açtıkları konuları okuyorum.
    5-7 bin civarında bütçesi olanlar kendilerine uygun motosikletler bakarken, bütçe 10 bin civarına çıktımı talepler hop spor motosikletlere kayıyor.
    Adamın ne ödeyeceği sigortadan haberi var ne de yıllık ortalama işletme giderinden.
    Sonra yine forumda konu açıp ağlıyorlar.
    Gayette haklılar çünkü inanılmaz bir belirsizlik var.
    Halbuki ki bir sistem konulsa mesela bak kardeş şu kadar güce kadar alacağın şu tip motosikletlerde eğer trafik tecrüben 2 yılın altındaysa araç bedelinin en az %15 en çok %25 i kadar sigorta ücreti ödersin.
    Alacağın motosiklet spor tip bir motosikletse araç bedelinin en az %25 en çok %40 sigorta ücreti ödersin gibi...
    yüksel66 ve Shrieker bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    arayışta
    Bende son dönemlerde bu konuları görünce alacağım motosikletin sigortası ne kadar tutar dedim lakin önce motosiklet al sonra bakabilirsin dediler. Ben bana maliyetine göre motosiklet seçeceğim ama böyle bir sistem bulamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)