Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cruiser başlangıç yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    öncelikle özür dilerim başka başlıklarda yeterli bilgi bulamadığım için bu konuyu açtım
    herkese merhabalar yaşım 17 muğlada ikamet ediyorum ve chopper-cruiser tipi motorlara hastayım hatta aşığım benim yaşımdaki arkadaşlarımın hepsi racing severken ben bunları seviyorum ve almaya karar verdik ama bütçe kısıtlı gv250 alma şansım yok ve 9-10 yaşında makine almak istemiyorum bütcem 6,000 en fazla 6,500 bu paraya zor ama araştırdığım kadarıyla 2.el falcon freedom 250 5,500-5,000 arası sıfırı ise 6,000 rks cruiser 250 ise 6,500-7,000 arası 2.eli superlight 200luk olduğu ve falcondan pahalı olduğu için pek istemedim sizce napmayılım gönül rks istiyo ama bütce el vermiyo falcon alınır mı kullanan var mı memnun mu yada başka model önerebilirmisiniz lütfen yardımcı olun şimdiden çok teşekkürler tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    En mantıklısı Kuba Superlight 200 almak gibi.Yağ soğutmalı tek silindir.Falcon'dan iyidir. İkinci eli de fena değil diğer söylediğin motorlara göre. Başlangıç motoru olarak yeteri kadar işini görür.
    omeroztuna bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Sağolun ama sizce yeterli bir motor olur mu çünkü başlangıç motorum olacak ve 3-4 yıl kullanırım

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    2006 yılından beri motosiklet sektörünün içindeyim. Kuba Superlight 200'ü de Rks Cruiser'ı da çok kişiye hem sattım hem kendim de test ettim. Başlangıç motoru olarak Superlight 200 isteklerini yeteri kadar karşılayacaktır .Ama 3-4 yıl konusunda o kadar emin olma zira 1 yılda yapacağın KM ile orantılı olarak tecrüben arttıkça otomatik olarak daha yüksek hacimli modellere binmek isteyeceksin.

Bana kalırsa 3-4 yıl sonrasını hesap etmek yerine şu anda içinde bulunduğun zamana göre karar vermen gerekli. Şu andaki şartlara göre de başlangıç motoru olarak bütçeni de hesaba katarak SL 200'ün uygun bir motor olduğunu düşünüyorum.
    by_ozzy, omeroztuna, Alk34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Bilgileriniz ve tecbüreleriniz için çok teşekkürler

Miy33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Volusia 800
    Öncelikle aynı duyguları paylaştığımızı söylemek istiyorum. Yaşıtlarımın hemen hepsi racing ya da cross motorlara meraklı oluyor. Bende tam tersi bir chopper aşkı var .

Gelelim sıkıntıya ... Şimdi bahsettiğin 6.500 tl içerisine ekipman dahil mi önce o önemli .. Ekipman çok önemli. En az 1.000 TL'yi ekipmana ayırmalısın.

6.500 bütçen motor için varsa gelelim konuya.
    Bahsettiğin bütçe chopper tarzı motorlar için arada kalmış bir fiyat. Özellikle japon motorların 250 cc lik motorları Ülkemizde bulunmadığı ve çoğunun 150 cc satışı olmadığı için seçenekler çok kısıtlı. Rks hakkında fikrim yok yanıltmak istemem. Ancak başlangıç için bir motor istiyorsan sana borelli ledow cmx 250, keeway super shadow, ve tabi ki eski makine almam tabunu yıkarsan virago 250'yi öneriyorum.
    Bahsettiğim borelli ve super shadow virago'nun taklidi motorlar.
    Ancak sınıfında ki diğer çinlilerden en büyük avantajı V motor olduğu için titreşimin az , tork'un daha fazla olması.
    Çin motorların en büyük sıkıntısı motorun boğulmasıdır. V motor'da bu en aza indirgenmiş durumdadır.
    Gv 250 sınıfında tartışmasız bir motor. Fiyat ve kalite dengesi en iyi bu motorda 250 cc sınıfında (tabi kalıplı istiyorsan. virago'dan kaliteli olamaz)

Şimdiden hayırlı olsun başka sorunların olursa yazman yeterli

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı Miy33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aynı duyguları paylaştığımızı söylemek istiyorum. Yaşıtlarımın hemen hepsi racing ya da cross motorlara meraklı oluyor. Bende tam tersi bir chopper aşkı var .

Gelelim sıkıntıya ... Şimdi bahsettiğin 6.500 tl içerisine ekipman dahil mi önce o önemli .. Ekipman çok önemli. En az 1.000 TL'yi ekipmana ayırmalısın.

6.500 bütçen motor için varsa gelelim konuya.
    Bahsettiğin bütçe chopper tarzı motorlar için arada kalmış bir fiyat. Özellikle japon motorların 250 cc lik motorları Ülkemizde bulunmadığı ve çoğunun 150 cc satışı olmadığı için seçenekler çok kısıtlı. Rks hakkında fikrim yok yanıltmak istemem. Ancak başlangıç için bir motor istiyorsan sana borelli ledow cmx 250, keeway super shadow, ve tabi ki eski makine almam tabunu yıkarsan virago 250'yi öneriyorum.
    Bahsettiğim borelli ve super shadow virago'nun taklidi motorlar.
    Ancak sınıfında ki diğer çinlilerden en büyük avantajı V motor olduğu için titreşimin az , tork'un daha fazla olması.
    Çin motorların en büyük sıkıntısı motorun boğulmasıdır. V motor'da bu en aza indirgenmiş durumdadır.
    Gv 250 sınıfında tartışmasız bir motor. Fiyat ve kalite dengesi en iyi bu motorda 250 cc sınıfında (tabi kalıplı istiyorsan. virago'dan kaliteli olamaz)

Şimdiden hayırlı olsun başka sorunların olursa yazman yeterli
    bilgileriniz için çok teşekkürler borelli gerçekten fiyat olarak uygun görüntü olarakta güzel keewayda öyle ama keewayın landcruiser modeli daha hoşuma biraz daha heybetli tekrardan teşşekkür ederim ve başka verebilceğiniz bilgi varsa almaktan mutluluk duyarım

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    senin yerinde olsam hysong 250 gv alırdım hava yağ soğutmalı memnun kalırsın kullanıcıları gayet memnun güney kore

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yerinde olsam hysong 250 gv alırdım hava yağ soğutmalı memnun kalırsın kullanıcıları gayet memnun güney kore
    gv 250 çok sağlam makine ama fiyatı yüksek sıfırı benim bütçemin 2 katı ve ilk başlangıç için gv250yi pek önermiyolar cok sağolun başka tavsiyelerinize açığım

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Ledow cmx 250.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Kardeşim daelim daystar al su soğutma ön çift disk arka disk çok kaliteli bi motor acele etme ikinci elde 2013 model 7000 civarı düşüyor sahibindene takibet düşürünce düşünmeden al bence tavsiye ederim senin baktıklarından çok daha iyi motor

pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    keewayın supersahadov 250 var kullananlar memnun bir bak istersen temizini bulursan tabi.

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    borelliyi beğendim cidden güzel duruyor

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ledow cmx 250.
    ledow güzel makine ama biraz ince geldi gözüme chopper olmuşken biraz daha heybetli olması daha iyi gibi geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim daelim daystar al su soğutma ön çift disk arka disk çok kaliteli bi motor acele etme ikinci elde 2013 model 7000 civarı düşüyor sahibindene takibet düşürünce düşünmeden al bence tavsiye ederim senin baktıklarından çok daha iyi motor
    bilginiz için teşekkür ederim daelimde bildiğim kadar kore malı fiyatı yüksek diye sıcak bakmıyodum zaten motoru kasım aralık gibi almayı düşünüyorum fiyatları düşer kışın diye ama şimiden bilgilenip ve kafamda model oluşturmak istiyorum artık dael,mede bakcam sağolun teşşekürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı pitbullcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeme uygun teşşekkür ederim ama almışken v motor olsun istiyorum sonucta choopper bildiğim kadarıyla öyle olması lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keewayın supersahadov 250 var kullananlar memnun bir bak istersen temizini bulursan tabi.
    o motoru da takip etmekteyim landcruiser 250si çok hoşuma sesi ve duruşuyla landcruiser harley fatboy modelinin kopyasıymış motor olarak virago 250 supershadowla aynı motor bilginiz ve ilginiz için çok teşşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı Tige-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    borelliyi beğendim cidden güzel duruyor
    borelli bana biraz ince yapılı gibi geldi ama internetteki custom ve bobber örnekleri güzel ama bende bobber tipi sevmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Bu başlıktaki herkes benden büyüktür diye düşünüyorum ve abilerim eğer mesajlarımda,forumda,başka konularda saygısızlığım olmuşsa çok özür dilerim ve böyle bi forumda olup sizin gibi iyi insanlarla tanışma imkanı bulduğum için çok şanslıyım ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim kazasız belasız sürüşler tekeriniz düz bassın

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-daelim-sahibinden-satilik-sifir-ayarin-da-233593584/detay

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı dalyan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-daelim-sahibinden-satilik-sifir-ayarin-da-233593584/detay
    öneriniz için teşekkürler ama fiyat benim bütçeme uygun değil ve tekirdağ bana uzak oraya gidip motoru alıp almam 400-500 lira daha fazla para olcak

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Güzel kardeşim, bütçene ekipman dahil mi? Bir de virago klonu V-Twin motorlara bakmanı öneririm. Chopper/Cruiser tarzda V-Twin candır.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim, bütçene ekipman dahil mi? Bir de virago klonu V-Twin motorlara bakmanı öneririm. Chopper/Cruiser tarzda V-Twin candır.
    yok abi ekipman dahil değil
    keeway landcruiser 250 nasıl sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

anladığım kadarıyla ekipman çok önemli nasıl bi ekipman almalıyım

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    ...........

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)