Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni motorum CBR600RR :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Merhaba arkadaslaR aslinda motorumu alali nerdeyse 2 ay olucak ama is guc paylasamadim sizinle

Oncelikle bu benim ilk motorum o yuzden "motorculuk" da biraz acemiyim.. lutfen bu konu 600lukle baslanilmaz a donmesin ama.

Suan 700 km de ve gercekten cok memlunum (tek sikintim su yagmurlu havalar :()

Surusu gercekten cok purussuz.. alt devirlerde tork yok fakat 1. Vitesde giderken gaza dikkat etmek gerekio.

Uzerinde ek olarak stompgripler var

surdaki videoda bayiden eve gelirken ki macerami izliyebilirsiniz.. acemi olan arkadaslarimiz varsa bakabilir egitimden sonra ilk kez trafige cikisimdir bu. Kanalima da abone olabilirsiniz arkadaslar daha fazla goruntu paylasicam suan daha iyiyim
    https://www.youtube.com/watch?v=jS9i8yKMwlU
    Buda benim turuncu kiz
    t.madde ve İlker41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin dikkat et kendine

Motosikleti

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    kanka helva yemeye nereye geliyoz :D
    xawa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Hayırlı olsun ona kız değil aslan de hocam bide alın kısmına güzel kucuk bir nazar boncugu su dolgulu olanlardan yapıştır maşallah

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun kazasız belasız . İlk tecrübe için biraz fazla büyük lokma . Dikkatli olun
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin..

Diğer taraftan ilk motorunuz olabilir, ama daha önce motosiklet kullandığınız aşikar. Videodan 3-5 dk seyrettim, optimum dikkat ile bilinçli bir şekilde motosikleti tanıyarak ve yavaş yavaş kullanarak bu iş olur. Ama genelde tavsiye dışıdır, cünkü 20'li yaşlarda kan biraz hızlı akar. Ama 30'lu yaşların bilinci ile olabilir. Siz kaç yaşındasınız bilmiyorum

Tavsiye konusunda naçizane olarak, rodaj sonrasında önünüzü görmediğiniz hiç bir yolda ani ivme kazandırmayın motosikletinize, aksi takdirde durduramazsınız. Bilinciniz doğrultusunda yavaş yavaş herşey oturur.

Tekrar hayırlı olsun.. Yağmurda çamurda pek önerilmez, 1 vitese dikkat etmek lazim, alt devirlerde pek tork yok demişsiniz ama, 2 ve 3. viteste gazı bi parça sert açarsanız, torku da gücü de hissedersiniz, ıslak ya da kuru zemin fark etmez, lastik sarar. Altınızda 100 küsür beygir güç olduğunu söylemiyorum, cünkü bunu biliyorsunuz zaten. Hiç bir şey için acele etmemenizi öneririm.

Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin. sizi olumsuz eleştirenler olacaktır. sakın kızmayın . çünkü kimse motosiklet sürücüsünün ölmesini veya sakat kalmasını istemez. yani sizi eleştirenler sizin iyiliğiniz için eleştiriyor olacaklar. o yüzden gücenmece olmasın.

çok riskli bir seçim. bu yüzden size tavsiyem sizin gibi ilk motosikleti 600 rr olan birini bulup onun acemilik tecrübelerini ne gibi risklerle karşılaştığını veya karşılaşabileceğini söylemesidir. çünkü bunu ancak ilk motosikleti 600 rr olanlar daha iyi anlatacaklardır. tekrar hayırlı olsun.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Repsole geeel... Çok özeniyorum şu makineye ama alma ihtimalim uzun yıllar yok tekerin düz bassın güle güle bin keşke ilk motorum demeseydin kıyamet kopacak burda.

millette ne para var be eşek gibi çalışıyoruz daha cbr 250 borcu bitmedi :D
    Sokollu bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı wantura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ekipmana bakıp aynısını söyledim zenginin hali başka diye :D Allah daha çok versin.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hayırlısı olsun kazasız belasız ne desem bilemedim o motoru yağmurda ve ıslak havalarda kesinlikle sürme bırak fren yapmayı yüksek devirde sadece ani gaz kessen bile düşersin şehir içinde 30 40 km hızlarda arka frenle durmaya çalış veya kombine en iyisidir şimdilik söyleyeceklerim bunlar aman dikkat 600 rr bu şakaya gelmez benim 3. motorum olmasına rağmen halen tırsıyorum 1. viteste 125 -130 km arası hız yapar şahir içi motoru değildir zaten bunlar hızın 80 km altına düştüğünde ısı 100 104 derceye çıkar anında fan açar istanbulda pist gibi bir şansın var değerlendir bence şehir içinde hırpalama aleti

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin..

Diğer taraftan ilk motorunuz olabilir, ama daha önce motosiklet kullandığınız aşikar. Videodan 3-5 dk seyrettim, optimum dikkat ile bilinçli bir şekilde motosikleti tanıyarak ve yavaş yavaş kullanarak bu iş olur. Ama genelde tavsiye dışıdır, cünkü 20'li yaşlarda kan biraz hızlı akar. Ama 30'lu yaşların bilinci ile olabilir. Siz kaç yaşındasınız bilmiyorum

Tavsiye konusunda naçizane olarak, rodaj sonrasında önünüzü görmediğiniz hiç bir yolda ani ivme kazandırmayın motosikletinize, aksi takdirde durduramazsınız. Bilinciniz doğrultusunda yavaş yavaş herşey oturur.

Tekrar hayırlı olsun.. Yağmurda çamurda pek önerilmez, 1 vitese dikkat etmek lazim, alt devirlerde pek tork yok demişsiniz ama, 2 ve 3. viteste gazı bi parça sert açarsanız, torku da gücü de hissedersiniz, ıslak ya da kuru zemin fark etmez, lastik sarar. Altınızda 100 küsür beygir güç olduğunu söylemiyorum, cünkü bunu biliyorsunuz zaten. Hiç bir şey için acele etmemenizi öneririm.

Kazasız sürüşler.
    Cok tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin elimden geldigi kadar yavas yavas alismaya calisiyorum. Yasim 26 bu arada Kanim biraz kaynasada son 2 yildir surus konusunda sakinlesmisimdir. Tavsiyeleriniz icin tekrar tesekkur ederim. Dediginiz gibi Daha once motosiklet kullandim egitim amaciyla ve 4 senedir istanbul icinde araba kullaniorum (6 sene de ist disinda)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin. sizi olumsuz eleştirenler olacaktır. sakın kızmayın . çünkü kimse motosiklet sürücüsünün ölmesini veya sakat kalmasını istemez. yani sizi eleştirenler sizin iyiliğiniz için eleştiriyor olacaklar. o yüzden gücenmece olmasın.

çok riskli bir seçim. bu yüzden size tavsiyem sizin gibi ilk motosikleti 600 rr olan birini bulup onun acemilik tecrübelerini ne gibi risklerle karşılaştığını veya karşılaşabileceğini söylemesidir. çünkü bunu ancak ilk motosikleti 600 rr olanlar daha iyi anlatacaklardır. tekrar hayırlı olsun.
    Cok tesekkur ederim. Evet cok riskli bir secim ne kadar egitim de alsaniz sonucta her halukarda 250cc ile baslamak daha az riskli. Sadece ogrenme egrimi cok genis tutmaya calisiorum yani siz her gun belki motora binerken ben haftada 1 gun ve sadece bos yollarda kullaniorum

Alıntı wantura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para kazanilir be dostum millet lamboya ferrariye biniyo hayat bu.. sonucta bi fiat linea parasinda bi motor

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Hayırlı olsun kazasız binersin umarım.
    Benim eşimdede var 600RR ama onun ilk motoru degil yeterince tecrubeli sende ileride yagmurda vs sıkıntı yaşamassın.
    Sehir icinde kullanilabilecek en rahat 600cc ss kendisi olur (öyle diyor )
    Saganak yagmurdada Istanbul-Bursa arası yol yaptigimizda oldu kullanmayı bilirsen heryerde ve hersartta gidersin
    tecrubelendikce

Motosikleti
    Şuan yok
    Hocam erken felan diyemiceğim çünkü almışsınız kazasız belasız kullanın bir ömür boyu Yanlız bundan önce çinli falanda olsa hiçmi tecrübe yok yani 1-2 k civarlarında ?

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hayırlısı olsun..

Ölürsün, helvanı yeriz, 600 ile başlanır mı!? gibi yorumlarda bulunulmaması güzel.

Yavaş yavaş kırıcı değil de yapıcı oluyoruz galiba Ancak yinede her an tetikte olmak lazım bu motorun tepesinde anlık bir hatayı tolere etmeyebilir.

Umarım keyifli nice kilometreler yaparsınız. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanına scooter alıp sadece onu kullanırdım ben olsam, garajınızda olduğunu bildiğiniz için hiç binme ihtiyacıda hissetmezdiniz (psikolojik). ayrıca kısa genel bi bilgi vereyim, ss (yarış) motoru pist için tasarlanmıştır yol şartlarında motor ömrü de azalır, her zaman şartlara uygun karakterde motor almalı
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ola ki, ben bunu süremiyorum, satacam dersen, talip olabilirim
    bu arada; 50 dk lık video mu atılır mübarek
    Sokollu bunu beğendi.

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun.
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun çok güzel alet

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)