Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fiddle 2'im 80'den yukarı çıkmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym fiddle 2
    iyi akşamlar arkadaşlar 1 hafta kadar önce fiddle 2 ile aranıza katıldım ancak makine 80ni geçmiyor motor ateşlemeyi kesiyor 80 de yalpalıyor servisi aradım buji piposu değişmiş bundan önce onu yansanayi takmışlar ,ondan yeterli gelmiyor dendi ,buji piposu bu kadar önemlimi makinede yenisini alsam makine normal devrinde çalışırmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Aynen servis dediği gibi

Motosikleti
    sym fiddle 2
    tam olarak nasıl bir sorun var hocam ben yeni yeni alıltığım için farklı birşey olmasından çekindim

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Arkadan biri çeker gibi oluyorsa karbüratörden de olabilir.Karbüratör ayarı yapılsa iyi olur.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Biraz daha hızlı gitmesi lazım, Bodrumda kiraladığım Kymco MovieXL 150 ile 110 km hız yapmıştım çok bi eğim de yoktu düz sayılır.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    başlığı okuyunca buji piposuna bakın diyecektim ki zaten aynı sıkıntı olduğu belli olmuş. buji piposu üniversal bir parçadır. şekli aynı olduktan sonra ve kablo düzgünce monte edildiğinde sıkıntı çıkarmaz.
    muhtemelen senin pipo buji başını tam sıkmadığı için veya kabloda bir temassızlık veya paslanma olduğu için sıkıntı çıkarmıştır.
    pipo 10-15 liralık bir şey değiştirin gitsin. benim pipoda sıkıntı yarattığı zaman uygun bir pipo taktık ve bujiyi değiştirdik sorun çözüldü. kısacası illaki orjinal pipo bulup takacağız diye aranmanın veya çok para vermenin bir anlamı yok.
    normal şartlarda 100-105 gibi sürat yapması lazım.120-130-140 gördüm diyen arkadaşları pek dikkate alma onların göstergesi bozuktur.
    zamanında sym ditribitörü Motoran şirketinde satış müdürü olan makine mühendisi arkadaşla görüşmüştüm " ben maxsimum 105 km . gördüm, yapacağıda zaten budur demişti."
    yokuş aşağı rüzgarıda arkana alırsan 110 km. gibi süratleri görebilirsin ama normalde yapacağı sürat 100 km. dir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)