Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Balatalarım Yağlandı Fren Tutmuyor Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Arka fren pedalım takılıyor gibi hissediyordum, pedala basınca yukarı doğru ittirdiği bir metal parçası var o parçaya pas dökücü sıktım, ertesi gün motora bindiğimde arka fren tamamen bitmişti.

Acemilik böyle böyle öğreniyorum ancak ustaya götürdüm adam ilgisizce açtı zımparaladı, disk temizleyici sıktı, taktıktan sonra bindim yine tutmuyordu. Disk temizleyicinin kayganlığından olduğunu düşünüyorum, yağ sökücüyle temizlesem neresi gerekliyse çözülme şansı var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    balata spreyi sık 1 -2 defa frene basılı bir şekilde 10-15 km git tabiki kendini tehlikeye atmadan böyle düz bi yola git yvasca 50-60 km hızlara cık frene basılı tut git öyle arkayı kitlemeden tabikide balata spreyını bolca sıkmış ol balatalara diske sonra sakın diski elleme ısındımı diye elinde yuvarlak izler çıkabilir ;)

kesinlikle geçme ihtimali var mı dersen benimki geçti seninkide büyük ihtimal geçicek geçmezse bir balata almak zorundasın ben mazot sıkmıştım :D zincir temizlerken
    Zeronix bunu beğendi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    yukardaki arkadaşın dedigi gibi birkaç kilometre firene basılı git düzelir

Motosikleti
    RX3i Evo
    Deneyecegim tesekkurler

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yokuş asagi biraz frene basarak biraz da gaz vererek git

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzer bir durum başıma geldi boşa uğraşma yeni balata taş çatlasa 10 15 tl birşeydir değiştir kafan rahat etssin
    computeus bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Burada yeni balata almak harici verilen tavsiyeleri denemeni onermem.
    Balata yaglandiysa isi bitti.
    Ben de gazyagi temas ettirmistim arka balatalara. Gidip yeni bir balata alip degistirdim. Islemi kendim yapip ogrenmis de oldum. Ustelik motoru sifir almis henuz 3000km yol yapmistim.
    Caninizdan onemli degil. Ne demek tutmayan frenle 10-15 km yol gitmek.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Balata yağı emmiştir, hiç uğraşma değiştir balatayı.

freni basılı tutup aşınmasını beklemek de olmaz, disk aşırı ısınır ve deforme olabilir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Arkadaş sanırım WD40 sıkmış. Balata değişitirken diskide söküp iyice temizlemek lazım.

Motosikleti
    Kuba CR1
    bende diske yağ sürmüştüm ses yapıyordu sonra fren yok oldu :D balata temizleyici sıktım biraz kullandım fren hissini kaybetmişti sabunlu su ile güzel bi fırçaladım bütün balata ve diski kendine gelmişti 15 tl demeyin arkadaşlar bazen 1 tl bile olmuyor cebimizde öğrencilik zor

Yalnız pas sökücü sıktığın kısım ile diskin ne ilgisi var onu anlamadım . Ve söylediğine göre diske sıkmamışsın pas sökücüyü. Herneyse söken usta diske temizleyici bişey sıkmış oda her halükarda fren tutmasını önler bende wd 40 ile silmiştim arka diski ve fren hissizleşmişti. Bir kaç frenlemeyle geçti sorun.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Wd40 sıktım, balatayi sikistiran kablonun ucuna sikmisim ordan balataya kadar gitmis o yag. Acemilik

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıcak sabunlu su ile yıka su ne kadar sıcak ise çözücülüğü o kadar artar önce bunları dene olmaz ise balata alırsın biter

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fren balatasına yağ bulaşmışsa o balatadan hayır gelmez,balata temizleyici ilk anda temizler gibi görünse de bir süre sonra balata tekrar aşındığında yağlı katmanlara ulaşmış olursun,tehlike yaratır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)