Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rodajda biraz gazladım birşey olur mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bugün kendimi tutamadım ve 50 kilo civarı bir artci ile 30 dakika kadar gezdim ve bu sürede biraz agresif kullandım. Motorum 490 km de şuan, bakım lambası yandı en kısa sürede bakıma götürücem fakat kafama takılan suan rodajda olduğu için bir sıkıntı olusturur mu ? Diğer zamanlarda da birkaç kere agresif surmuslugum var fakat genel olarak sakin ve devirli bir şekilde kullandım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    12.000km yatak sardı, dandik motor yaaaa... diye başlık açabilme ihtimalin var.

Soğukken gazlamak, sürekli devir kesiciye sokmak, rodajda fazla zorlamak yatak sarmaya birebirdir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Devir kesiciye hiç sokmadim daha , sogukkende gazlamadim , sadece agresif kullandim bir kaç kere ani kalkış felan o kadar
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.000km yatak sardı, dandik motor yaaaa... diye başlık açabilme ihtimalin var.

Soğukken gazlamak, sürekli devir kesiciye sokmak, rodajda fazla zorlamak yatak sarmaya birebirdir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Off of gitti gül gibi motor. Keşke yapmasaydınız, bu dönemde motor parçaları daha yeni falan şaka yav. Bişey olmaz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Hocam kalbime indirdin ya :D
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off of gitti gül gibi motor. Keşke yapmasaydınız, bu dönemde motor parçaları daha yeni falan şaka yav. Bişey olmaz

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Peder gunahimi affet rodajda gazladim..heheh
    Çok bisi olmaz rodajda duzgun kullanirsan ilerde motordan yana daha verim alırsın, gec yaslanir, büyük masraflar cikarma ihtimali azalir..

yapıştır bişey olmaz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bikaç kere agresif kullanmakla bişey olmaz 500km'deki Pulsar'a. Ama 100km hızın üzerinde uzun süre kaldıysanız 30 dakika gibi bir süre, bu durum motora zarar verecektir. İlk 400km bittikten sonra, motoru ara sıra kısa süreli zorlamanın bir zararı yok hatta faydası var mümkünse arada bir son hıza kadar çıkıp gaz kesin motor kendisi yavaşlasın.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Rodajınız hayırlı olsun.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    En açıklayıcı cevap , sağol dostum daha 100km ye çıkmadım 6.vites 7 bin devirde 90 km hızla gittim en fazla bide suan 490 kilometrese 500de bakıma girmesi lazim hani 550km civarı gotursem sorun olmaz galiba ?
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bikaç kere agresif kullanmakla bişey olmaz 500km'deki Pulsar'a. Ama 100km hızın üzerinde uzun süre kaldıysanız 30 dakika gibi bir süre, bu durum motora zarar verecektir. İlk 400km bittikten sonra, motoru ara sıra kısa süreli zorlamanın bir zararı yok hatta faydası var mümkünse arada bir son hıza kadar çıkıp gaz kesin motor kendisi yavaşlasın.

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Honda Msx125 kullanıyorum yaz için aldım 1200 km de kapattım motoru .
    ilk 600 km cok düzgün kullandım 1 kere kesiciye dahi sokmadım ama 600 den sonra 1nci 2nci viteslerde kesiciye sokup geziyodum e biraz apaçilik oluyo ama olsun zevkini ala ala kullanıyorum bide ufak makina 90 ı geçmez diyenler oluyo tabi dalga geçenler oluyo 75 kg yim arkama 75 kg falan adam alıp gazlıyorum 115 falan yani bu zaman kadar felaket zorladım motoru ama temiz baktım oda ayrı konu hiç bişi olmadı sapasağlam zaten hondadakiler de bu motoru öldür aynısından hediye ederiz demişlerdi şimdi marka kalite farkıda kesinlikle var , bajaj pulsar 200 de kullandım e tabi benim bıdıktan biraz daha güzel hızlanması vs ama hondadan hiç bi zaman vazgeçmem az kalmıştı satıp 200ns almaya beni ceviren tüm herkeze yine teşekkür ederim

Kısaca yapıştır gitsin hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)