Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç Cross Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Selamun Aleyküm,

Hep youtube'da enduro videoları ne bileyim cross incelemeleri v.s derken zamanımı geçiriyorum bu yaklaşık bir senedir devam ediyor. Çok tehlikeli olduğunu bildiğim için video izlemek daha hoş geliyordu bana. Zaten amacım cross almak değil supermoto almaktı super moto fiyatları da biraz uçuk olduğu için ve cross sevgisi ağır bastığı için artık arazi olmak istiyorum.

Kırıp dökebileceğim yavaş yavaş apaçilik yapmadan bu keyfi yaşayabileceğim bir çok motor var ama artı ve eksileri mevcut benim için. Sizlerden ricam sizce hangisi alsam benim için iyi olur onu söylemeniz.

1- Kuba Black cat
    2- Mondial xtreme max
    3-Kuba str

ve ya varsa sizin önerebileceğiniz bir motor var mı?

Bütçem 5 bin tl. Motora ayırabileceğim bütçe 3 ile 4 bin TL Arası. 1 tl ile ekipman düzebileceğime inanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    motorları bilmem de, madem supermoto istiyon; ucuzundan telli jant ve lastik de alır "custom supermoto"na binersin.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Eski modelde olsa yamaha xt125 lere bakabilirsin. Ybr motoru var yedek parça problemi yaşamazsın.
    Ahmanamra bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum eğer yapabilecek durumdaysan biraz para biriktir adam gibi -çinli dışında- birşey al derim ben eğer araziye sokmak istiyorsan. CRF'yi alalı 2-3 ay oldu. En son evvelki haftasonu buradan Cem le beraber cross pistine gittik Çiçekliköy'de. Acemiliğimden 2-3 motor boyu yukardan motorumdan ayrıldım rampadan fırladığımda (: O yanlamasına toprağa indi ben diğer tarafa. Alette sadece fren pedalında ve gidonda yamulma oldu. Fren pedalını elle gidonu da(yöntemini bilmediğim için) sanayide benim ustaya düzelttiridim. Yeniden farkı yok şu an. Grenaj falan hafif bir çizik dışında sıfır gibi hala. Açıkçası o noktadan bir çinli düşseydi ikiye ayrılırdı. Biliyorum çünkü 1.5 hafta geçti hala yatamıyorum sağıma rahat rahat (:

O yüzden ağır araziye sokacaksan çinliden uzak dur derim. Ama en fazla hafif arazide kullanırım diyorsan Kuba Black Cat var bizim Halilde. Kullandım vites geçişleri dışında güzel makina. Eğer Black Cat'lerin hepsi aynıysa tavsiye ederim.
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

aynı durumdayım. yuki izci öneren var mı?

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorları bilmem de, madem supermoto istiyon; ucuzundan telli jant ve lastik de alır "custom supermoto"na binersin.
    Tabi cross'u supermoto ya çevirme şansım var ama orginal gibi olacağını sanmıyorum. Mesela honda crf için cbr jantı takınca oluyor diye okumuştum bi yerde ama kesin bi bilgim yok.

Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski modelde olsa yamaha xt125 lere bakabilirsin. Ybr motoru var yedek parça problemi yaşamazsın.
    o kadar bütçem olsa kendimi biraz daha zorlar crf alırım zaten

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eğer yapabilecek durumdaysan biraz para biriktir adam gibi -çinli dışında- birşey al derim ben eğer araziye sokmak istiyorsan. CRF'yi alalı 2-3 ay oldu. En son evvelki haftasonu buradan Cem le beraber cross pistine gittik Çiçekliköy'de. Acemiliğimden 2-3 motor boyu yukardan motorumdan ayrıldım rampadan fırladığımda (: O yanlamasına toprağa indi ben diğer tarafa. Alette sadece fren pedalında ve gidonda yamulma oldu. Fren pedalını elle gidonu da(yöntemini bilmediğim için) sanayide benim ustaya düzelttiridim. Yeniden farkı yok şu an. Grenaj falan hafif bir çizik dışında sıfır gibi hala. Açıkçası o noktadan bir çinli düşseydi ikiye ayrılırdı. Biliyorum çünkü 1.5 hafta geçti hala yatamıyorum sağıma rahat rahat (:

O yüzden ağır araziye sokacaksan çinliden uzak dur derim. Ama en fazla hafif arazide kullanırım diyorsan Kuba Black Cat var bizim Halilde. Kullandım vites geçişleri dışında güzel makina. Eğer Black Cat'lerin hepsi aynıysa tavsiye ederim.
    İçimde bir crf aşkı var ki anlatamam ama malum maddi durumlarım pek iyi değil bu sebepten dolayı bütçem biraz düşük. Bir 3-5 ay daha beklersem alabilirim anca crf yi bu gidişle de bekleyecek gibiyim Kredi çekip alma işine girsem yarın alırım ama hiç borca girme gibi bi niyetim yok..

Alıntı virtue100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durumdayım. yuki izci öneren var mı?
    İsmi biraz kaybettiriyor gibi onunda
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    eskileri çıkarıp, 17 inch jant takacaksın, atla deve değil. elin anahtar tutuyorsa kendin de yaparsın. tak sen, şehir içinde o biçim havan olur.

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskileri çıkarıp, 17 inch jant takacaksın, atla deve değil. elin anahtar tutuyorsa kendin de yaparsın. tak sen, şehir içinde o biçim havan olur.
    yani güzel olurdu starbucks ın önüne çekince milletin bana bakması ) içimdeki keko yu uyandırıyorsun
    tinerci bunu beğendi.
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Xt125 senin fiyat aralığında zaten bu ilana bak bir 234953771 2007 model 32 bin km ve bütün ekipmanları ücretsiz veriyor 4.250 istiyor 4e bile alırsın gibi
    Ahmanamra ve Uğur Gündüz bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    146 kg crf den ne de guzel arazi motoru olur ya
    Karacocuk, cenkito, Ahmanamra ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    146 kg crf den ne de guzel arazi motoru olur ya
    Tek cümle her şeyi anlatıyor. Bu cümleyi anlayabiliyorsan kafanda ışık yanmış demektir.
    Uğur Gündüz ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    biraz daha bütçeni ayarla WR 125 al

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Özgür geçmiş olsun öncelikle ve bunu kutlayalım bir ara

Ayrıca katılmadığım bir nokta var black cat(Çinli) ile çok güzel arazi yapılabilir, dişli lastik tak yardır

Güzel yönü parçaları sizin motorlara göre çok daha ucuz ki ben gönül rahatlığı ile sağa sola atabiliyorum

250cc+ japon için uzun süre arazi kullanımından sonra satmak istersen çizik kırık vs masraflı olur.

Elbette 250cc performansı vermez özellikle şehir içinde ancak arazide bunu çok farketmezsin.

İkinci el black cat öneririm ancak mümkünse 250cc japon almaya bak derim tabi çıkaracağı masrafları göze almak kaydı ile.

250cc kuvveti çok ayrı tabi bunu şehir içi kullanmak da var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ile XT125 in birbirine uyan parçası neredeyse hiç yok.Üzerindeki motor YBR motoru filan değil.uzun süre XT125 R kullandım biliyorum.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    gel benimm motoru vereyim sana supermoton olmuş olur hem

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür geçmiş olsun öncelikle ve bunu kutlayalım bir ara

Ayrıca katılmadığım bir nokta var black cat(Çinli) ile çok güzel arazi yapılabilir, dişli lastik tak yardır

Güzel yönü parçaları sizin motorlara göre çok daha ucuz ki ben gönül rahatlığı ile sağa sola atabiliyorum

250cc+ japon için uzun süre arazi kullanımından sonra satmak istersen çizik kırık vs masraflı olur.

Elbette 250cc performansı vermez özellikle şehir içinde ancak arazide bunu çok farketmezsin.

İkinci el black cat öneririm ancak mümkünse 250cc japon almaya bak derim tabi çıkaracağı masrafları göze almak kaydı ile.

250cc kuvveti çok ayrı tabi bunu şehir içi kullanmak da var
    Şu bel düzelsin hep beraber kaçalım dostum. Performans ayrı mevzu, ona bakarsan hepsi 90-100km (: Yedek parça konusunda hemfikirdim taaa ki düşene kadar. Ben yamuldum motor sağlam duruyor hala (: Ha debriyaj manetini maneti çinli muadiliyle değiştirdim bir tek, düzeltmesi eni boyu 80 TL masrafı oldu bana. Bu arada çakma manet orjinalinden daha güzel çıktı (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    lifan200 shalter
    lifan al 200 cc

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Al sana dişli lastik takılmış Black Cat
    [IMG][/IMG]
    Uğur Gündüz ve necmi59 bunu beğendiler.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Vallahi benim de bel sıkıntılı işten dolayı, yakın zamanda arazi veya yolculuk uzak ihtimal.

80 tl çokmuş be

Manet 5/10 tl bişiy , epey işçilik yazmışlar galiba

@karaçocuk harika görünüyor

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu bel düzelsin hep beraber kaçalım dostum. Performans ayrı mevzu, ona bakarsan hepsi 90-100km (: Yedek parça konusunda hemfikirdim taaa ki düşene kadar. Ben yamuldum motor sağlam duruyor hala (: Ha debriyaj manetini maneti çinli muadiliyle değiştirdim bir tek, düzeltmesi eni boyu 80 TL masrafı oldu bana. Bu arada çakma manet orjinalinden daha güzel çıktı (:
    Özgür abi geçmiş olsun.
    Benim mondiali verip kuba black car almayı düşünüyorum.
    Acaba Yusuf abi bu işe yanaşır mı ?

BU arada ben de başlangıç olarak kuba öneririm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)