Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Başlangıç Cross Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür abi geçmiş olsun.
    Benim mondiali verip kuba black car almayı düşünüyorum.
    Acaba Yusuf abi bu işe yanaşır mı ?

BU arada ben de başlangıç olarak kuba öneririm.
    Sor cuma günü ?
    Uğur Gündüz bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ile XT125 in birbirine uyan parçası neredeyse hiç yok.Üzerindeki motor YBR motoru filan değil.uzun süre XT125 R kullandım biliyorum.
    Savas abi bende xt var 3 kere motor yardım topladım debriyaj tası debriyaj balataları, beyin elektirik tesisatı volan ve marş rublesi dışında her parçası uyuyor birbirine lakin modeline göre değişmekte. Ybr bloklarıda kendi arasında yıllara göre değişim göstermekte. Benim motorun krank ve marş uç dişlisi ile vites mili ybr 2003*2006 modellerinin parçaları. Ama karbüratoru uyduramazsın tabi Uydurmada yapılabiliyor ama verim alan az uymayan parçalarda.

Bu arada dostum yuki izci rks ve apache modellerinide incele derim . Para ekleyebilirsen wr 125 al geç derim. LAkin kendi motorumla giripte çıkamadığım arazi olmadı benim. Yandaşlarımda wr 250 ramzey 200 klx 250 . Hiç geride kalıpta sıkıntı yaşadığım olması. Taş gibi motordur xt 125 r Sadece ön dişliyi 12 yapacan Orginaliyle fazla bayır tırmanamazsın.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Cuma günü toplanmadık ki )))))

Mondial mi hmm takas mı ,bilemedim şimdi

Aklımda cbr/wolf/crf var ama hava iyi olduğunda biraz yol yapalım bakalım nasıl hissederiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savas abi bende xt var 3 kere motor yardım topladım debriyaj tası debriyaj balataları, beyin elektirik tesisatı volan ve marş rublesi dışında her parçası uyuyor birbirine lakin modeline göre değişmekte. Ybr bloklarıda kendi arasında yıllara göre değişim göstermekte. Benim motorun krank ve marş uç dişlisi ile vites mili ybr 2003*2006 modellerinin parçaları. Ama karbüratoru uyduramazsın tabi Uydurmada yapılabiliyor ama verim alan az uymayan parçalarda.

Bu arada dostum yuki izci rks ve apache modellerinide incele derim . Para ekleyebilirsen wr 125 al geç derim. LAkin kendi motorumla giripte çıkamadığım arazi olmadı benim. Yandaşlarımda wr 250 ramzey 200 klx 250 . Hiç geride kalıpta sıkıntı yaşadığım olması. Taş gibi motordur xt 125 r Sadece ön dişliyi 12 yapacan Orginaliyle fazla bayır tırmanamazsın.
    elektrik tesisatı için atmadığım takla kalmadı,Brezilyadan parça mı aramadım,ingiltereden gelen parçaları uyduramadım,geri gönderdim,komple elektrik tesisatı aldım,en sonunda uyduruk bir ateşleme sistemiyle işi çözdük ama hayatımda bu kadar uğraştığım başka bir motor olmadı,Yamaha bile bu motora üvey evladın üvey evladı muamelesi yapıyor,her serisi başka bir motor sanki,sen 2003-2006 uyuyor diyorsun,adamlar her ülkeye gördendikleri her ayrı seriyi bile birbirine uyduramıyor.İngiltereye bile farklı bir kaç versiyon gitmiş yıllara göre,bize gelenler kısmen brezilya XT ile uyumlu.
    Uğur Gündüz ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    12 bin km lifan shalter kullandım tık demedi.Bu seferde lifan x-plorer aldım.120 kg 13.7 bg 13.5 tork çelik fren hortumları ve papatya disk frenler.Tatlı bir egzoz sesi.Çinlilerden tek alternatifi kuba black cat olabilir. 112 kg ağırlığıyla Bence ikisi hariç boşver. 135 kg lik neden bu kadar çok sattığımı anlamadığım tip olarak hormonlu croos kırması mondial yada 140 kg'lık yuki yerine lifan yada kuba gerisini boşver. Ramzey 200 lük motoru kullanan croslarda vites sorunu oluyormuş diye söyleniyor.Doğruluğunu bilemem ama bu modelleri tercih etmezdim açıkçası...
    Uğur Gündüz ve dundanbiri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    honda falcon 400

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    arkadaşlar 125 cros olarak ne önerirsiniz XT125 düşündüm ama temizi yok maalesef

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xt125 senin fiyat aralığında zaten bu ilana bak bir 234953771 2007 model 32 bin km ve bütün ekipmanları ücretsiz veriyor 4.250 istiyor 4e bile alırsın gibi
    Evet baktım fakat model olarak eski ve ailem sıfır motor almamı istiyor sıfır olmasa bile en azından 2006 model bir motorsiklete bu kadar para verirsem eminim beni salak yerine koyarlar. ha bana kalsa daha eski ve güzel motorlar var ama zaten zar zor ikna ettim enduro motor için bari bu şansımı kaçırmayayım.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    146 kg crf den ne de guzel arazi motoru olur ya

Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha bütçeni ayarla WR 125 al
    Zaten bu iş için sağda solda motor bakınmaya internetten ilanlara , yorumlara ve videolara göz atarken herkes wr125'i tavsiye etmişti. Daha sonra muhabbetim olan birisinin wr125 aldığını gördüm ve memnunmusun diye sordum. Son hızının düşük olduğunu söyledi. Benim için önemli olan hızı değildi zaten. Arazide nasıl peki verim alıyor musun? dedim. Eh işte ne öldürür ne umdurur , pişmanım aldığıma dedi ve kafamdaki wr 125 gerçeğini bir anda öldürdü.

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel benimm motoru vereyim sana supermoton olmuş olur hem
    Sadece şehir içi kullanmıyacağım tozun toprağın tadınada bakmak istiyorum.

Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al sana dişli lastik takılmış Black Cat
    http://<a href="http://hizliresim.co...0G.jpg</a></a>
    Sizin youtube'da ki videolarınızı görmüştüm zaten motorunuz çok hoşuma gidiyor. Kazasız belasız şürüşler dilerim.
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    hem araziye hem asfalta gelcek motor bulman için bütçeyi azıçık yükseltmen gerekebilir. ama birinden biraz feragat ederek uygun bütçeli motor ayarlayabilirsin. ben günlük okula gidip geldiğimden arazi lastiklerinin yol tutuşunu beğenmedim. ondan supermoto yaptım

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem araziye hem asfalta gelcek motor bulman için bütçeyi azıçık yükseltmen gerekebilir. ama birinden biraz feragat ederek uygun bütçeli motor ayarlayabilirsin. ben günlük okula gidip geldiğimden arazi lastiklerinin yol tutuşunu beğenmedim. ondan supermoto yaptım
    başlangıç için kuba black cat in bana yetebileceği kanısına vardım. değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkürler.
    Ahmanamra ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik tesisatı için atmadığım takla kalmadı,Brezilyadan parça mı aramadım,ingiltereden gelen parçaları uyduramadım,geri gönderdim,komple elektrik tesisatı aldım,en sonunda uyduruk bir ateşleme sistemiyle işi çözdük ama hayatımda bu kadar uğraştığım başka bir motor olmadı,Yamaha bile bu motora üvey evladın üvey evladı muamelesi yapıyor,her serisi başka bir motor sanki,sen 2003-2006 uyuyor diyorsun,adamlar her ülkeye gördendikleri her ayrı seriyi bile birbirine uyduramıyor.İngiltereye bile farklı bir kaç versiyon gitmiş yıllara göre,bize gelenler kısmen brezilya XT ile uyumlu.
    Elelktirik beter zaten Savaş abi. Bende beyni yaktım tamir ettiremedim ybr beyni uydurdum tabi uydurana kadar uste 4 tanesinide yaktıu . Sonra sanırım okuyucuyla alakalıda bir değişim yaptı. Sıfır beyin bende bulamamıştım melsela .2. el bile guvenip alabileceğim çıkmadı. Neyse arkadaşın başlığına tecavüz etmeden ben xt 125 in başlangıç için çok işyi bir model olduğunu tekrar vurgulamak istedim
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Hem arazi hem cross motosiklet benim bildiğim bir tek KTM Freeride lar var. Onun dışında yok. Neden yok? Hem yol hem cross takılmak için lastik seçimini ona göre yapmak yeterli değildir, hatta hiç etkili değildir. Cross motorlarda arkada dişli ve vites oranları tork üretmek adına ayarlanır hızdan feragat edilir. Bu şekilde yola çıktığında yolculuk sana eziyet haline gelir. Yolda da hızlı gidebilmen için dişli ve vites oranlarını ona göre ayarlatmak gerek, bu seferde arazide torktan feragat etmiş olacaksın çekiş düşecek arazi işkence olacak. KTM Freeride tam buna göre bi makina yapmış. ilk 4 vites cross amaçlı maksimum tork sağlamak amacı ile kısa, son vites ise yolda rahat etmeniz için uzun. Benim bildiğim bu kadar.

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    Kardesim kac yerde aynı konuyu acmıssın dejavu goruyorum sandım.1 yıldır enduro ve cross videosu izliyorsun cıkardıgın sonuc 125cc lik 4 zamanlı bir motor mu? Ben yuzlerce enduro yapan sporcu- motorcu gordum daha 125cc 4 zamanlı ile enduro yapan gormedim. Sana acık soyliyim bu is special makine ile yapılır, Bindigin motor hicbirzaman iki yol icin uygun degildir. Ya cadde ya arazi secimini yap. Motoru kotulemek icin degil ama xt falan gunluk kullanılan motorlar onla patikada gidersin, koy yolunda gidersin ama enduro olmaz.250cc 4 zamanlı ya da min 125cc iki zamanlı special motor bakacaksın.Gercekten ciddiysen sehrinde bulunan enduro ya da cross klubunden yardım iste,

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:10 ----------

CRF L galiba sizinki aAyrıca CRF R var birde CRFX bu 4 zamanlılardan biri cross digeri endurodur. Bu ikimotoru aynı dusmede yamultamazsınız,Hatta cizikde olmaz.Birde aman cross ve enduronun koruma ekipmanı ayrıdır bot vs.Yani dikkat edin sizinkide o arazi icin uygun degil
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eğer yapabilecek durumdaysan biraz para biriktir adam gibi -çinli dışında- birşey al derim ben eğer araziye sokmak istiyorsan. CRF'yi alalı 2-3 ay oldu. En son evvelki haftasonu buradan Cem le beraber cross pistine gittik Çiçekliköy'de. Acemiliğimden 2-3 motor boyu yukardan motorumdan ayrıldım rampadan fırladığımda (: O yanlamasına toprağa indi ben diğer tarafa. Alette sadece fren pedalında ve gidonda yamulma oldu. Fren pedalını elle gidonu da(yöntemini bilmediğim için) sanayide benim ustaya düzelttiridim. Yeniden farkı yok şu an. Grenaj falan hafif bir çizik dışında sıfır gibi hala. Açıkçası o noktadan bir çinli düşseydi ikiye ayrılırdı. Biliyorum çünkü 1.5 hafta geçti hala yatamıyorum sağıma rahat rahat (:

O yüzden ağır araziye sokacaksan çinliden uzak dur derim. Ama en fazla hafif arazide kullanırım diyorsan Kuba Black Cat var bizim Halilde. Kullandım vites geçişleri dışında güzel makina. Eğer Black Cat'lerin hepsi aynıysa tavsiye ederim.

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı pegasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim kac yerde aynı konuyu acmıssın dejavu goruyorum sandım.1 yıldır enduro ve cross videosu izliyorsun cıkardıgın sonuc 125cc lik 4 zamanlı bir motor mu? Ben yuzlerce enduro yapan sporcu- motorcu gordum daha 125cc 4 zamanlı ile enduro yapan gormedim. Sana acık soyliyim bu is special makine ile yapılır, Bindigin motor hicbirzaman iki yol icin uygun degildir. Ya cadde ya arazi secimini yap. Motoru kotulemek icin degil ama xt falan gunluk kullanılan motorlar onla patikada gidersin, koy yolunda gidersin ama enduro olmaz.250cc 4 zamanlı ya da min 125cc iki zamanlı special motor bakacaksın.Gercekten ciddiysen sehrinde bulunan enduro ya da cross klubunden yardım iste,

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:10 ----------

CRF L galiba sizinki aAyrıca CRF R var birde CRFX bu 4 zamanlılardan biri cross digeri endurodur. Bu ikimotoru aynı dusmede yamultamazsınız,Hatta cizikde olmaz.Birde aman cross ve enduronun koruma ekipmanı ayrıdır bot vs.Yani dikkat edin sizinkide o arazi icin uygun degil
    ben bu konuyu sadece burda açtım. Enduro'dan kastım zaten youtube'da izlediğim videolar gibi olmayacağını ve yapamayacağını biliyorum adamlar ktm , kawasaki ve yamaha gibi markalarla yapıyorlar. Ben kuba black cat alayım hop direk hoplayayım zıplayayım demedim. Zaten patika yolda , köy yollarında yavaş yavaş öğrenerek bu işi yapmak amacım. Henüz askeri bile gitmediğim için kredi çekip bi borca girmek istemiyorum. Yoksa crf gibi nice fiyatı ve kendisi güzel olan motor bende biliyorum. Ben kuba black cat almaya karar verdim. Bakalım her iki yoldada neler gösterecek bana.
    Ahmanamra bunu beğendi.

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    Pardon seninle aynı dusunen bir arkadas senin baslıktan 2 gun once acmıs aynı konuyu, hatta swnde yazmıssın, ıyı siz cat, mat takılın madem iyisinide biliyosünuz,

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)