Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yine Yaşlı ve Yine Taksici

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    bence fazla tepki vermissiniz gecmis olsun arabalarin sag tarafi cidden kor noktada kaliyor cok samimi olarak soyleyebilirim sol tarafta surucu tarafinsa oturdugumuz icin sol arkayi temiz bi sekilde gorurken sag arkada bi gorus kaybi oluyor gecmis olsun genede oyle kirmasi cok yanlisti taksicinin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    ders çıkarılacak bir durum gibi neden değerlendiriyor bu konu anlamış değilim....önce bu videodan bahsedelim adamı ne olursa olsun hayatını tehlikeye sokuyor..adam buna kızarak tepki veriyor yanına gelip bağırdığında yaşlı oldugunu fark edince susuyor ve sesini çıkarmıyor bu videoyu bu şekilde izleyin birde hemen başa trafik kuralcı kesiliyorsunuz tek bir açıdan değerlendiriyorsunuz sadece videolardan izleyen tanıyan birisiniz gerçek yaşamda görüyor musunuzda trafiklerde canlı şahit oluyormusunuzda hiç bu şekilde küçük geçmeleleri sağlamaları yapmyor gibi konuşuyor atarlanıyorsunuz burda...yapmayın arkadaşlar siz bari yapmayın artık.....!!!anlatabildim mi motorkafa biraz

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bana göre sol şeride geçip orada seyretmek daha doğru olurdu. Eğer taksi yavaş ise kornayla uyarıp yol isteyerek soldan devam ederdim. Burada iki tarafın da hatası var. Hiç sağdan gitmedim mi? Gittim. Bir keresinde sağa kıran arabaya vurmamak için motoru yatırmak zorunda kaldım. Elime motora biraz masraf etmekten başka bir şey geçmedi. Ayrıca mümkün mertebe diyalogdan kaçınmak gerekir diye düşünüyorum. Taksici çok alttan almış. Taksiye çıkan çok değişik tipler var. Onlardan birine de denk gelebilirdi. Bileğimin gücü ile anında adaleti sağlarım diyenler ise bir gün sürprizle karşılaşabilirler.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    simdi biraz empati yapalim.müşteri buyuk ihtimal "ay ay surda acik tekel varmis hemen bi sigara alalim demiştir" sofor de can havliyle kendini saga atmistir (her ne kadar yetersiz de olsa sinyalini vermis).motor kullanan bir taksici olarak lutfen taksilerin sag arka kosesinde durmayin ! trafikte elimden geldiğince motorcu arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum ama gordugum kadariyla bu kamera tasiyan arkadaslar sirf olay ciksin diye sinirlari zorluyorlar,degmez trafikteki bir sey icin kavga etmeye ya da kor bi kursuna gitmeye

Arslan kardeşim ne zamandır niyetleniyordum ama yazmak bugüne kısmetmiş.
    Seni severim. İyi niyetinden, yardımseverliğinden ve motorculuğundan hiç şüphe duymadım. Lakin bazen videolarını izlediğimde endişeleniyorum. Çoğunda haklı olduğunun bende farkındayım ama unutma ki 2 teker üzerindeyiz. Sen ne kadar haklı olursan ol, trafikte o kadar değişik insan var ki, karşına alıp derdini anlatamazsın. Çarpıp kaçmayı geçtim, inip silahla vurabilir bile. Maalesef böyle durumlarda cesaret ve haklılık bir işe yaramıyor. En iyisi, trafikte yapılan hayvanlıkları (çok hayati olmadıkça) görmezden gelmek ve motosikletin tadına vararak gazlamak.
    Böyle videolarını gördükçe, bu çocuk motorda ölmese bile, trafikte ölecek diyorum. Hiçbir olay, hiçbir çomar senin keyfini bozmamalı. Kendine dikkat et, selametle.
    Not: Bu video için değil, genel olarak konuşuyorum.
    arslan0770 bunu beğendi.

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    sağol kardeşim eksik olma...tabiiki motosiklet üzerinde sadece bu tarz şeylerle ilgilenmiyoruz tamam arada patlak veriyor sorunlu kişiler o yüzden sadece bunları sizlere gösteriyorum burda yoksa kanalımda bende renkli zevkli şeylerle uğrasıyoruz...herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı arslan0770 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ders çıkarılacak bir durum gibi neden değerlendiriyor bu konu anlamış değilim....önce bu videodan bahsedelim adamı ne olursa olsun hayatını tehlikeye sokuyor..adam buna kızarak tepki veriyor yanına gelip bağırdığında yaşlı oldugunu fark edince susuyor ve sesini çıkarmıyor bu videoyu bu şekilde izleyin birde hemen başa trafik kuralcı kesiliyorsunuz tek bir açıdan değerlendiriyorsunuz sadece videolardan izleyen tanıyan birisiniz gerçek yaşamda görüyor musunuzda trafiklerde canlı şahit oluyormusunuzda hiç bu şekilde küçük geçmeleleri sağlamaları yapmyor gibi konuşuyor atarlanıyorsunuz burda...yapmayın arkadaşlar siz bari yapmayın artık.....!!!anlatabildim mi motorkafa biraz
    Ders çıkarmaktan kastım sağından geçmemek değil. Ben de geçiyorum araçların sağından.
    Taksinin, otobüsün, dolmuşun, hepsinin sağından geçiyorum.
    Fakat paylaştığın görüntüde taksicinin kararsız olduğu çok belli.
    Önce sağdan gidiyor gibi, sonra iki şeridi ortalıyor, sola geçecekmiş gibi duruyor, tekrar sağa yöneliyor. En sonunda da sağa kırıyor.
    Ortada böyle bir durum varsa; korna çalarak, selektör yaparak uyarırsşın adamı. Baktın hala senin farkında değil, o zaman uzaktan temkinli takip etmeye devam edersin. ta ki ne yapacağı netleşinceye veya seni fark edinceye kadar.
    Taksicinin yaptığı bir şey yok, adam suçsuz demiyorum.
    Ancak trafikte ilk hatayı her zaman kendinde aramalı, kendini sorgulamalısın. Özellikle de motosiklet sürüyorken.
    Bunu yapmayı başarabilirsen hem daha güvenli sürersin, hem daha sakin olursun. Sakin olman da sana ekstra bir güvenlik sağlar.

Özetle, ders çıkarmıyorsun derken anlatmak istediğim buydu. Yani senin önceki videolarında da benzer durumlar var. Ama hala aynı sorunu yaşıyorsun. Belli ki trafiği okumakta zorluk yaşıyorsun.

Daha çok sürmelisin, eğitim videoları izlemelisin, bütçen uygunsa eğitime gitmelisin. Ve kesinlikle sakin olmalısın.

Bol şans.
    Sokollu ve Darkfriairs bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Her zamanki gibi Çok bilmişler gelmiş yorum yapmış yine onlar varken bize yorum yapmak düşmez ama mazallah çıkılmıyo işin içinden. arslan senin yaptıgın bi yanlış yok burada sağ şerittesin adam soldan yavaş bi şekilde ilerliyor, sen hızlanma felan yapmıyorsunda adam bi anda kendini sağa atıp durmaya calısıyor o arada sen hızlanmışsın gibi gözüküyor ve sinyal konusundada adam sağ şerite yanaştıktan sonra yakıyor sinyali

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Sag seritten gecilmez diye bi kanun yokdur arkadaslar. Bahsettiginiz cevreyollarinda.. sehir icinde coklu seritli yollarda diledigin seridi kullanabilirsin gecebilirsin..

burda sorun kanun deil aslinda.. ulkemizde trafik kanunlari gostermelik var. Hicbirzaman denetlenmior Ve bu yuzden insanlari kanunsuzlukla suclamak sacma oluyor biraz.. bunun artik farkina varalim trafik kutallari yok olmasini da beklrmiyelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    yine motosikletlinin teoride haklı iken, pratikte haksız konuma düştüğü sıradan videolardan biri. Video başlar başlamaz ben taksinin sağa yanaşacağını anladım. Sen orda onu 50m den görmüş olman lazımdı. Ayrıca öyle korna çalıp bağırırsan biri de çıkar sen niye bağırıyosun kardeş der ifadeni alır bir gün. Biraz sabırlı ve centilmen olun böyle korna çalıp bağırarak motosikletleri iyice antipatik yapıyorsunuz. Kurunun yanında yaş da yanıyor. Özetle tehlikeyi yaratan ve kuralları çiğneyen önündeki aracı sağından geçmek isteyen motorcu maalesef, fanatiklik yapmayalım hiç.
    computeus, Ahmetcan45 ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Taksi yolun en solundan gidiyor olsa tamam da adam ortadan bir yerlerden ne yapacağını bilemeden gezerken sağından geçilirse böyle bir hareket yapacağını da tahmin edebilmek gerekir. Zaten adam taksici olduğundan kafadan sabıkalı, her şeyi beklemek lazım. Sağda bulduğunuz boşluklara dalma refleksini bırakırsanız bu tür olaylara karışmazsınız.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yine bir kamera vakası,
    video kimin bilmiyorum. hızlar yavaş zaten. Abartılacak birşey yok. videoyu buraya koymaya tartışmaya hiç gerek yok.
    Yavaş giden adamdan korkacaksın, her an böyle şeyler yapabilir.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gene bir kamerali kahraman.

1- Sag serit yavas serittir, indirme bindirme serididir.
    2- Motosiklet ustundeysen sag seridin en sagini kullanamazsin, kullanip kaza yaparsan emin ol %90 seni suclu bulur kanun. Kullanmak zorundaysan sag seridin trafik hizindan da yavas gitmek zorundasin boyle olasi durumlar icin.
    3- Onunde taksi/minibus/otobus vs varsa, o cani isterse mutlaka acayip bir seyler yapar. Kanunen hatali ya da dogru olmasi bir seyi degistirmez, bunu bilmesi gerek herkesin.
    4- Motorcularin cok onemli bir kismi hayatlarinda hic otomobil surmemis, bu yuzden otomobil direksiyonundayken motorlarin nasil farkedilmediginden bir haber. Otomobil surucusu icin ozellikle sag aynadan motosiklet farketmek super zor bir olay. Anlayin artik bunu yeter.
    5- Bi bitmediniz, once motosiklet surmeyi ogrenin.

Agresif yorumum icin ozur diliyorum.
    Sokollu ve Darkfriairs bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sineği inek yapmaya alışmıssınız, gerçekten önünüze inek çıksa ne yapacaksınız merak ediyorum.

Allah'tan bir kaç adam meseleyi benim gözümden yazmış zaten izah edecek modda değildim.

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ders çıkarmaktan kastım sağından geçmemek değil. Ben de geçiyorum araçların sağından.
    Taksinin, otobüsün, dolmuşun, hepsinin sağından geçiyorum.
    Fakat paylaştığın görüntüde taksicinin kararsız olduğu çok belli.
    Önce sağdan gidiyor gibi, sonra iki şeridi ortalıyor, sola geçecekmiş gibi duruyor, tekrar sağa yöneliyor. En sonunda da sağa kırıyor.
    Ortada böyle bir durum varsa; korna çalarak, selektör yaparak uyarırsşın adamı. Baktın hala senin farkında değil, o zaman uzaktan temkinli takip etmeye devam edersin.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene bir kamerali kahraman.

1- Sag serit yavas serittir, indirme bindirme serididir.
    2- Motosiklet ustundeysen sag seridin en sagini kullanamazsin, kullanip kaza yaparsan emin ol %90 seni suclu bulur kanun. Kullanmak zorundaysan sag seridin trafik hizindan da yavas gitmek zorundasin boyle olasi durumlar icin.
    3- Onunde taksi/minibus/otobus vs varsa, o cani isterse mutlaka acayip bir seyler yapar. Kanunen hatali ya da dogru olmasi bir seyi degistirmez, bunu bilmesi gerek herkesin.
    4- Motorcularin cok onemli bir kismi hayatlarinda hic otomobil surmemis, bu yuzden otomobil direksiyonundayken motorlarin nasil farkedilmediginden bir haber. Otomobil surucusu icin ozellikle sag aynadan motosiklet farketmek super zor bir olay. Anlayin artik bunu yeter.
    5- Bi bitmediniz, once motosiklet surmeyi ogrenin.

Agresif yorumum icin ozur diliyorum.

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine motosikletlinin teoride haklı iken, pratikte haksız konuma düştüğü sıradan videolardan biri. Video başlar başlamaz ben taksinin sağa yanaşacağını anladım. Sen orda onu 50m den görmüş olman lazımdı. Ayrıca öyle korna çalıp bağırırsan biri de çıkar sen niye bağırıyosun kardeş der ifadeni alır bir gün. Biraz sabırlı ve centilmen olun böyle korna çalıp bağırarak motosikletleri iyice antipatik yapıyorsunuz. Kurunun yanında yaş da yanıyor. Özetle tehlikeyi yaratan ve kuralları çiğneyen önündeki aracı sağından geçmek isteyen motorcu maalesef, fanatiklik yapmayalım hiç.
    Sevdiğin bir arkadaşın ise bu yorumları okut, gerçekten öyle ciddi bir korna çalıp mesele çıkarmaya yanaşmasın her hata yapan adama, bir gün haşamat olur boş yere.

motosiklet sürücüsü dayak yemediği için dua etmeli.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Insan hayati 5 para olmus hocam, ortadogu ulkesi olmusuz artik, agiz dalasina girme ceker vurur, anama kufretti der öldüğünle kalirsin..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)