Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250S ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar foruma yeni üye oldum bu motoru düşünüyorum belli zamandır bu fiyata 250cclik naked tarzında en ucuza bulabildiklerim arasında en iyileri diyebilirim kendimce bayiyle anlaştım ellerinde 2013 model sıfır megelli 250s var size sorum motorun fyatı 6700 küsür yanında kask mont vs gibi hediyelerde veriyor bunların maliyetine baktım onları çıkarırsak 6300 küsüre geliyor sizce alınırmı kullananlar varsa nasıldır bazıları kullananlar şikayetçi bazıları güzel al diyor bu arada motor ingiliz mi çinmi neydir bir fikriniz varmı internetde her kafadan ayrı bir ses bu arada 2016ya gireceğiz yani neredeyse 3 yıl olacak bazı yerlerde beklemiş motorlarda sıkıntı çürüme çeşitli korozyon olabileceği yazıyor doğrumudur ? Şimdiden teşekkürler iyi akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Ağa hani çin malı tamamda çin malının çin malısı motosiklet. Gir sahibindene bak megelli ilanlarına adamlar ne zaman vermişler hatta istersen rastgele birini ara deki motosiklet duruyormu ya adam satmaktan vazgeçmiştir satılmadığı için yada satılmamıştır. Yapma bence boşver mont felan göz boyama o paranın üzerine biraz daha koy cbr 250r felan al yahu daha olmadı hysoung al olmaya oldu çinlinin krallarından birine bin
    bilginozi bunu beğendi.

hocam cbr 250 diyorsunuzda fiyat neredeyse bu motorun 3 katı 14700 küsür ne yazık ki motora veremem daha bunun kaskı montu eldiveni pantalonu lastiği cartı curtu derken 20 bine yaklaşır o zaman gider araba alırım onun gibi birşey oluyor bu benimde hayalimde cbr 250 ninja r25 var ama işte imkan yönünden mecbur ikinci el alsan bu sefer gene 10 bin lira bide 10 bin+km yapmışlar adamın yanına gitsen 50 tane yalanın bini bir para motoru alıyorsun 2 güne patlıyor km az olanlarda zaten 12-13 bin gider sıfır alırım mantığı.Yorumunuz için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı RideTF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cbr 250 diyorsunuzda fiyat neredeyse bu motorun 3 katı 14700 küsür ne yazık ki motora veremem daha bunun kaskı montu eldiveni pantalonu lastiği cartı curtu derken 20 bine yaklaşır o zaman gider araba alırım onun gibi birşey oluyor bu benimde hayalimde cbr 250 ninja r25 var ama işte imkan yönünden mecbur ikinci el alsan bu sefer gene 10 bin lira bide 10 bin+km yapmışlar adamın yanına gitsen 50 tane yalanın bini bir para motoru alıyorsun 2 güne patlıyor km az olanlarda zaten 12-13 bin gider sıfır alırım mantığı.Yorumunuz için teşekkür ederim.
    öyle düşünme neden 3 gün sonra patlasın. 8 bine 2012 2011 model cbr 250 bulabilirsin. Senin birşey yapmana gerek yok çek honda servisine neyi var neyi yok okur sana ona göre sağlamsa temizse alırsın biter. Emin ol 30bin 40bin km yapılmış cbr ninja alacağın sıfır megelliden 1000kat iyi olacaktır.

Ne Megelli, ne hyosung cin mali degildir. Cinliden de kalitelidir ikiside.
    Motora gelirsek bence alinmaz. 2013 de uretimi durdu. Sifiri yok.
    tiawern bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    O paraya cbr125 yada pulsar alınır 2.el. Çöpe para verilirmi, paranız fazla geliyor sanırım.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    paranı sobaya at ısınırsın en azından hergün dert çekeceğine bi kere çekersin.
    Iron&Road bunu beğendi.

hocam 6 bin küsür bu motor pulsar 8 bin ve benim bulunduğum şehirde satan yok yanımda durmuşlarmıdır nedir motosiklet bayisi var onlarda 9800 küsüre satıyor aslında güzel motor doğru söylüyorsunuz peki şöyle söyleyeyim başka şehirden kargo ile getirme durumunda ne oluyor ne kadara patlar yani ? bu arada tamam japon kalitedir ama birazda arkadaşım sayesinde kıllandım geçen sene bu zamanlar cbr250 almış uzun yol köye giderken motor aksamı komple parçalanmış megellide de olmuş bu olay uzun yolda motor aksamı komple parçalandı dendi şimdi bide fazla para verip gene aynı duruma düşme ihtimalide olmasın ondan yanayım

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı RideTF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14700 küsür ne yazık ki motora veremem daha bunun kaskı montu eldiveni pantalonu lastiği cartı curtu derken 20 bine yaklaşır o zaman gider araba alırım onun gibi birşey oluyor bu )
    çok yanlış düşünüyorsun motordan alacağın keyfin yanında araba ne ki?

Doğrudur hocam ama motorunda sıkıntısı var çalınması ayrı dert güvenliği ayrı yağmurda ayrı karda zaten kullanılmıyor vs.araba alsam atıyorum hiç olmazsa aile ile gezeriz 4-5 arkadaşı atar gezeriz piknik gibi.Tamam motorda baya zevkli daha zevklide ben nerden 5-6 tane motor kullanan arkadaş bulacağım şuan zevk için biraz güçlü motoru olan arkamada 1 ini atıp gezmek için fazla patlamayacak birşey arıyorum aynı zamanda da yolda giderkende ikiye ayrılıp gidonu elimde kalmayan birşey lazım şuan araştırıyorum iyi birşey bulursam almayı planlıyorum sağolun tekrardan

AliTasc1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 (inşallah) :)
    Motosiklet formunda araba kelimesini geçirmeniz abest olmuş. Sorunuza gelince megelli yerine szde bnm alacağm gbi 2007/2008 ÜSTÜ yıllara bakıp hyosung alabilirsnz hem tam olarak ss görünmü ve oturuşa sahip ve ayrıca ÇİN DEĞİL.

Doğrudur hocam zaten yeni üyeyim yani kendi açımdan anlatmaya çalıştım o nedenle 2008 motorlar eskilik bakımından sıkıntı çıkarırmı yada km saati olayı var bildiğiniz üzere alacağım arkadaşla ustaya götürsem atıyorum 10-20 bin kmdemi 40-50 bin kmdemi anlaşılır herhalde ?

Motosikleti
    Hyosungun hemen hemen her yerde yetkili servisi var gidip bi yetkili serviste kontrolünü yaptırın oradaki ustalar size herşeyi söyler en ince ayrıntısna kadar. Ama megelli alacağnza hyo derim bn. Bn zaten hyo tutkunu biriyim o ayrı ama szin önernze karşılık olarak bn fikr verdim. Diğer arkadaşların dediklerini de değerlendirebilirsin.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    çin malı olduğu için demiyorum ama bu motor problemli. arkanıza bakmadan kaçın derim.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Bence o fiyatlara alınacak en iyai motor herlade Bajaj olur... 2nci el pulsar bulunabiliyormu emin değilim lakin Magelli işine girmeyin.. Düşününki 2013 model ve sıfır kalmış bir motor... pulsar ın förünüşüde güzel.. Bilimdik marka .. Altyapısıda sağlam diyorlar.. Maceraya gerek yok .. Olmadı biraz daha para biriktirin...

Tamam sağolun arkadaşlar ben bajaj bakayım 7-8 bine bulursam birazda pazarlıkla bajaj 200cc sanırsam ama 50 cc içinde yolda 2 ye ayrılmasından iyidir herhalde iyi akşamlar

Motosikleti
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı olduğu için demiyorum ama bu motor problemli. arkanıza bakmadan kaçın derim.
    Hangi yıl aralığındaki üretim için sıkıntılı diyorsunuz bi açarsanız genelleme yapmamış olursunuz insanların gözü korkmamış olur.

Motosikleti
    Café Racer
    Hiç kullanma fırsatım olmadı ama bu model hakkında çok fazla araştırma yaptım. Şahsi kanaatimce uzak durulması gereken bir model. Yeterince araştırma yaptığında ne demek istediğimi anlayacaksın.

Bende bir ara test etmek.icin alicaktim sirf boyle yorumlar yuzunden merak.etmistm ama sonradan vaz mi gectim ucuza mi bulamafim bilmiorm brlki gene alirim cok ucuza denk gelirse, satarken sikinti olmasin diye

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    2. el japon al.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)