Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da kış için saklama yeri önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Merhabalar,

Öncelikle foruma yeni üye oldum. Ben Gökhan, Ankara'da yaşıyorum. Toplasanız 3 dakikalık scooter sürmüşlüğüm var. Bu ayın sonunda ehliyet alıyorum(tabi direksiyon sınavını geçebilirsem). Sınav için de sürücü kursundan 4 saatlik sürüş dersi alacağım. Ayrıca yakın bir arkadaşımdan Asya Pars 250 Motosiklet almak üzereyim. Sözel olarak aldım, fiili olarak yakında İstanbul'dan gönderecek.

Ön bilgiden yavaş yavaş konuya yaklaşıyorum. Öncelikle belirttiğim gibi motosiklet ile ilgili hiç bir fikrim yok (henüz). Hep bir chopper alasım vardı. Sons of Anarchy filan izledim ama, psikolojik ve azimsel olarak her şey hazır yani. Ama gel gör ki kış geliyor. Motoru alır almaz havalar ısınana kadar saklamayı düşünüyorum. Apartmanda saklayabileceğim kapalı bir yer yok gibi. Evin önü de pek güvenli değil ama iş yerinin açık otoparkı var ve baya bi güvenli. Bu bilgiler ışığında bazı sorularım var:

- Branda alsam açık hava da saklamak motora işkence olur gibi geliyor, ankara soğuğu ve kar durumunu düşünürsek daha da bir hata gibi geliyor. Sizce sorun olur mu yoksa kapalı bir yer bulmalı mıyım?

- Kapalı herhangi bir otoparka koysam yeter mi? Önereceğiniz bir yer var mıdır?

- Anladığım kadarıyla alet kışın zarar görmesin diye kaldırmadan önce bir dizi işlemden geçirmek gerekiyor. Şu an için konuya çok idiot olduğumdan bu işi nasıl yapabilirim? Bu seferlik servise götüreyim diye düşünmeye başladım açıkcası. Aslında şöyle bir yer hayal ediyorum Motosiklet garajı gibi bir yer olacak, "Kolay gelsin abi benim motoru kış için hazırlayıp kaldırın, seneye görüşürüz" özet konuşmasıyla motoru emanet edip, parasını ödeyip 4-5 ay sonra geri alacağım. Gerçekten hayal midir yoksa öyle yerler var mıdır?

Şu an için her türlü bilgi ve öneriye açığım. Çok teşekkürler şimdiden,
    Gökhan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Merhabalar, hayirli olsun motorunuz oncelikle
    Dediginiz gibi bir yer ankarada hic duymadim ama panoranin otoparkinda aylarca yatan motorlar biliyorum. Birine kendi gozumle tanik oldum hatta harley geldi motoru koydu ve 1 ay dokunulmadi o motora. Bir de suzuki gsxr 1000 vardi o da uzun sure yatti orda sezon acilinca gitti tekrar. Orasi iyi bir alternatif olabilir diye dusunuyorum.

Motoru yaz başında almak belki daha mantıklı olur. Fiyatlar belki artacaktır ama saklama için harcanacak ücret ve çaba ile kıyaslanınca baharı beklemek bence daha uygun.

Ulusan böyle bir hizmeti ücreti mukabili veriyor. Akü vs. ne gerekiyorsa yapılıyor. Motor istediğiniz tarihte hazır edilip teslim ediliyor. Diğer servislerde de aynı hizmetin var olduğunu tahmin ediyorum.

Ben olsam bu işlere girmek yerine baharı beklerdim motoru satın almak için.

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Teşekkürler Harley'e elleşmeyen 4-5 bin liralık asya pars'a hiç elleşmez sanırım. Attım hafızaya Teşekkürler öneri için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Doğru söylüyorsunuz ama şu an için öyle bir seçeneğim yok. Motoru aldığım arkadaşım yurt dışına gitti, ve motoru onun yerine birisi bana gönderecek. Yabancıdan alıyor olsam dediğiniz gibi baharı/yazı beklerdim direk. Servis önerisi için çok teşekkürler. Tam da hayal ettiğim gibi

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yaz başında almak belki daha mantıklı olur. Fiyatlar belki artacaktır ama saklama için harcanacak ücret ve çaba ile kıyaslanınca baharı beklemek bence daha uygun.

Ulusan böyle bir hizmeti ücreti mukabili veriyor. Akü vs. ne gerekiyorsa yapılıyor. Motor istediğiniz tarihte hazır edilip teslim ediliyor. Diğer servislerde de aynı hizmetin var olduğunu tahmin ediyorum.

Ben olsam bu işlere girmek yerine baharı beklerdim motoru satın almak için.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    motoruna bir branda al iş yerinin otoparkına koy.
    haftada 1 2 çalıştır bakımını temizliğini yap.
    hatta işyernin çevresinde kimse yokken ekipmanlarını da giyip 2 tur at. motoruna alış...
    hem motora faydası olur hem sana.
    Bthndmrl bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruna bir branda al iş yerinin otoparkına koy.
    haftada 1 2 çalıştır bakımını temizliğini yap.
    hatta işyernin çevresinde kimse yokken ekipmanlarını da giyip 2 tur at. motoruna alış...
    hem motora faydası olur hem sana.
    Benim düşüncemde bu yönde.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, hayirli olsun motorunuz oncelikle
    Dediginiz gibi bir yer ankarada hic duymadim ama panoranin otoparkinda aylarca yatan motorlar biliyorum. Birine kendi gozumle tanik oldum hatta harley geldi motoru koydu ve 1 ay dokunulmadi o motora. Bir de suzuki gsxr 1000 vardi o da uzun sure yatti orda sezon acilinca gitti tekrar. Orasi iyi bir alternatif olabilir diye dusunuyorum.
    Aklımızda bulunsun, panoraya gidince orda yatan motorların üzerine oturup fotoğraf çektiririz

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Panora işi benimde kafama yattı :D

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Gecen kis duran suzuki sezonu kapatmis sanirim yine ordaydi motor :D . Acelem vardi soramadim gorevlilere bidaha gittigimde sorucam ucret vs. Var mi acaba diye, yazarim tekrar buraya saglicakla kalin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler